Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

barunka
autor
18. okt 2006

simina, tak to si kúsok odo mňa a snilka. my sme z veľkých úľan... ja som takisto prisťahovalec, bez známostí v tejto dedine, takže tu moju materskú viac menej trpím...

mixka
18. okt 2006

barunka, ved ty mas vodicak, tak je velky problem nalozit malu a ist obcas do ba ??? minimalne ja by som ta velmi rada videla... 🙂

simina
18. okt 2006

asi tak ako ja trpim my sme z Ba a ty?

barunka
autor
18. okt 2006

simina, aj ja som z BA. bývam tu presne šesť mesiacov... teda ešte nejaký ten týždeň a bude to presne...
mixka, no vodičák mám, ale zatiaľ len s manželom trénujem poriadnu jazdu, nie takú akú nás učili v autoškole... netrúfla by som si ísť sama s malou...
inak ja by som do BA išla, vlastne aj chodíme, ale len cez víkendy a väčšinou to máte každý nejaký ten program...

snilko7
18. okt 2006

simina aj my sme pôvodne z Bratislavy, no a teraz v tých Veľkých Ulanoch. Inak sme s Barunkou sestry 😉

simina
18. okt 2006

parada a preco ste isli do ulan ak smiem vediet
ja tu byvam pomaly 3 roky ale neviem si tu zvyknut pretoze po madarsky neviem
no nastastie sa sem pristahovala v lete spoluziacka so strednej ale aj tak som vedsinou sama

snilko7
18. okt 2006

no vydali sme sa sem, ja som tu už tri roky a sestra teraz prvý rok. Ale ja už si celkom zvykám, len fakt nie je s kým pokecať a hlavne tu na okolí ani nie je moc kam vyraziť a už vôbec nie s deťmi.

barunka
autor
18. okt 2006

simina presne ako vraví snilko... ešte ona si má aj s kým pokecať, s jej manželovým bratrancom a jeho ženou, ale u mňa to je nula bodou...

simina
18. okt 2006

no ved prave to ze sa tu neda kde ist je to horor ja sa idem prejs a to je jedna ulica a sme doma este ze mate jedna druhu

snilko7
18. okt 2006

no to je fakt aspoň my dve si pokecáme a naše detičky sa pohrajú 😀

barunka
autor
18. okt 2006

no len ono sa to moc nedá, že jedna druhú... snilko má už dvojročného syna a ja ešte malé bábo, takže to vyzerá asi tak, že on jej poberie všetky hračky, alebo keď zaspí, tak ju naschval budí..

evatu
18. okt 2006

Ahojte,ja som sice zo Sale,ale na chvilku sa k vam pridam 🙂
Snilko a to sa vam ako podarilo,ze ste sa vydali na rovnake miesto? To je fakt nahoda..

snilko7
18. okt 2006

ale barun nie je to až také zlé, veď Paťko Simonku zbožňuje a ona ho tiež "žere" Však vidím jak zazerá 😀 a Paťko jak ju vystíska

snilko7
18. okt 2006

no evatu a nielen na rovnaké miesto, my sme si vzali dokonca bratov 😀

evatu
18. okt 2006

😀 tak to je ozaj dobre..

snilko7
18. okt 2006

no ale aspoň mám super švagrinku 😀

simina
18. okt 2006

to mate aspon pestre barun a snilko kde to ja som tu jedina a kamoska tu je tiez len na chvilu

evatu
18. okt 2006

Ja som povodom z Hurbanova,malinke mesto,nic moc..Isty cas som byvala aj v BA,no a potom som s avydala do SA.Je tu dobre,ale tiez mi trvalo,kym som si zvykla,lebo som tu nemala ziadne kamosky.Nastastie teraz je to uz lepsie,uz sa nasli 🙂

evatu
18. okt 2006

Inak ma prekvapuje,ze ste spominali madarcinu? Galanta a okolie je az take madarske? Lebo tu v Sali to nejako nepocitujem..

snilko7
18. okt 2006

evatu v Šali som robila vodičák, náhodou tam je to super, až na tie komplikované križovatky 😀 máte tam aj skvelé obchody, hlavne na tej pešej zóne

snilko7
18. okt 2006

no napr tu u nás sa dosť hovorí po maďarsky, ale tí mladší už skôr po slovensky.

simina
18. okt 2006

evatu to mas dobre ze si si nasla kamosky kdez to tu mam pocit ze su len babky a baby ktore medzi seba nikoho nepustia

snilko7
18. okt 2006

tak tu zasa keď som išla s malým do parku, tak sa mi prihovárali hocijaké mamičky s deťmi, ani som niektoré predtým nevidela

barunka
autor
18. okt 2006

evatu, tu väčšina mamičiek rozpráva po maďarsky, takže tu ju naozaj využijeme. ešte šťastie, že sa aspoň ako tak dohovorím... ja sa inak snažím aj na poradni naväzovať nejaké kontakty, aj si pokecáme, ale len tak... trošku mi to pripadá, ako by si tu každý držal istý odstup... neviem...

evatu
18. okt 2006

ja som si kamosky nasla prave cez tuto stranku (vlastne cez mojasvadba..) 🙂
Neviem,co by som inak robila.. a potom aj manzel sa velmi snazil a stale sa snazi,aby som tu poznala ludi..Ale obcas ma aj tak este chyti taky pocit,ze tu nie som doma.

evatu
18. okt 2006

barunka,na dedinach to tak vacsinou byva,ze si ludia drzia ten odstup voci cudzim...a trva ,kym ich prijmu medzi seba.

simina
18. okt 2006

no prave ja neviem ani ceknut po madarsky a to je asi ten problem cela dedina vie ze som z ba tak sa mi vyhybaju ako by to bola choroba

snilko7
18. okt 2006

no veru, a hlavne tie babky zazerajú a zisťujú kto si , skade si prišla a potom sa len divíš, čo za klebety o tebe kolujú a aj sama sa čuduješ že kde to vzali

evatu
18. okt 2006

ja po madarsky rozumiem a aj co to zo seba vypotim,ale na sutaz by to nestacilo 🙂

barunka
autor
18. okt 2006

a to je práve to smutné... ja si už s niekoľkými babami vymením aspoň pár slov, pozdravíme sa, ale tým to hasne.. mne chýba také to klasické chodenie von a klebetenie len tak o ničom....