Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

weroni
5. feb 2008

mexx: nuz ja som skoro vo vsetkom opacna 😅 manzel sa mi smeje ze ja ked si precitam nieco co plati na tehotne zeny a predstavim si pravy opak tak to je to co sa ma tyka 😀 ale to aj vo vsetkom nielen v tehu 😀 😀 😀

barunka
autor
6. feb 2008

nina, ja by som brala aspoň 20 🙂 🙂 Ninka ti už chodí do škôlky, alebo ste doma v trojici??

weroni, aspoň keď tak pekne priberáš, budeš mať krásne bruško. Ja som v tehu pribrala len šesť kíl a bruško som mala také malinké, aspoň keď som porovnávala s ostatnými babami na poradniach 😀 😀

snilko, kde si??? mám svalovicu na ruke, to si spolu ešte vybavíme, normálne nevládzem ani flašku zdvihnúť. To mám za to včerajšie behanie so Simi na rukách...

weroni
6. feb 2008

barunka: no mne sa stale niektori smeju ze co nosim tehotenske veci ked ani neni vidno ze som tehotna 😀
niektore babenky odtialto ked ma videli v albume mi napisali ze mam v 23-tom tyzdni take brucho ako oni pred tehu 😀 😀 😀 no ale i co su okolo mna vkuse a vedia aky "lavor" som predtym mala - ze skor brucho dovnutra tak uz vravia ze je to pekne vidno 😀

mexx
6. feb 2008

Weroni, ved na tebe to uz ozaj pekne vidno, aspon je kazdemu jasne, ze si tehu, a nikto si nebude mysliet, ze si sa len poriadne prezrala... 😀 😀 😀

weroni
6. feb 2008

mexx: oooo vdaka 🙂 no inac aj svagor mi povedal ze uz je vidno ze to nie je len prehltnuta kôstka 😀 😝 😀
ale zase na druhej strane ti co ma poznaju by si to lahko mohli pomylit s prezratim kedze som hrozne zrala pred tehu 😅 😀

nina87
8. feb 2008

barunka:
Ninka chodi do skolky ale teraz je uz druhy tyzden chora a este cely buduci tyzden este bude doma... 😒
dufam ze uz nebudeme takto chori 😖

orlandovacajka
9. feb 2008

cafte kocky my s muzom rozmyslame ze by sme sa prestahovali do Sladkovicovca..sme z BA a obaja aj pracujeme v BA ... mam z toho trocha strach ....hlavne co sa tyka kultury , sport a samozrejme kamarati...babo zatim nemame... 😔 ako to tam vlastne vyzera? myslim !zivot"celkovo ?

weroni
9. feb 2008

orlandovacajka:
no ja ti tak poviem: ja som zila 15 rokov v Blave, potom sme sa pristahovali do Senca kde som sa spoznala so svojim muzom, odtial som sa dostahovala do Velkych Ulan - co je 4 km od Sladkovicova.
Je tui vsetko co potrebujeme - obchody kazdeho druhu, kopec veci chodime vybavovat do Sladkovicova. Dokonca mi tam byva aj kamoska. Odtial mas na skok do Galanty, kde tiez mas toho dost vela.
Obaja inac denne dochadzame do Senca kde pracujeme, ale co sa tyka byvania je to tu fajn, super ludia, privetivi, priatelski, je pravda ze vela z nich rozprava po Madarsky ale myslim si ze su ovela srdecnejsi ako ludia v meste. Ochota vsade kam prides - do obchodu, na urad, proste na nespoznanie od Senca.
Takze myslim si ze sa nemate coho bat, ak mate auto a neni vam problem sa dopravovat tak je to podla mna v pohode 🙂

barunka
autor
9. feb 2008

orlandovacajka.. tak aj ja čosi pridám, ja som celý svoj život, teda 21 rokov prežila v BA, keď sa nám narodila Simi tak sme sa s manželom presťahovali do úľan, čo je pár km od sládkovičova. Bez kamarátiek...
Pre mňa to bolo hrozné, zvyknúť si na to, že je kopa vecí, ktoré tu nedostaneš, veľa vecí sa tu nedá, málo možností kam ísť či už s deťmi alebo bez...

lefika
9. feb 2008

orladovacajka, ahoj, my sme na tom podobne: obaja pracu v BA (aj ked ja teraz na materskej) a dochadzame z galanty. inak tiez sme najskor uvazovali nad sladkovicovom, ale galanta vyhrala, lebo je to vacsie mesto(viac obchodov, je tu materske centrum, ktore som velmi ocenila, lebo inak by som tu nikoho nepoznala) a stoja tu rychliky 😉
co sa kamosiek tyka, stretavame sa skor v BA, ked tam niekedy zajdem, malokedy sa mi podari niekoho dotiahnut sem, je to pre nich pomaly na konci sveta 😒
jedine, co mi fakt dost vadi, je nedostatok prirody: vsade okolo same polia a ja zvyknuta chodit na nedelnu turistiku a prechadzky po lese. no nic, snad si na to zvyknem 😔

bellasandra
9. feb 2008

Orlandovacajka- môj muž je zo Sladkovicova, takze som tam dost často, no myslím ,ze to bude pre teba šok, nie je tam nič. Ja bývam odjakživa v Ga- tak aj tu je to max. oničom, ale lepsie nez Sladkovičovo- to je fest dedina.

lefika
9. feb 2008

bellasandra, presne ten isty pocit mam zo sladkovicova, a to ani nie som z BA. prechod z BA do sladk. musi byt fakt sok 😕 ale zas niektorym ludom take dedinske prostredie vyhovuje, mna by tam porazilo 😔

orlandovacajka
9. feb 2008

kocky dakujem Vam za vase nazory
my sme sa tam boli s manzelom pozriet aj do okolia a tak... no a teda som ostala velmi sklamana 😔 uz teraz viem ze bude pre nas tazke najst nejake miesto kde by sme si zvykli ....fakt uz len to ze obaja pracujeme v BA a denodenne dochadzanie si vobec nedokazem zo Sladkovicova predstavit no a o kultur. vyziti pripadne sport. tiez nic..tak uz neviem ....tu su byty strasne drahe v blizkom okoli tiez 😔 nevieme ako to riesit dalej kedze by sme uz aj chceli rodinku ... 🙄

lefika
9. feb 2008

klidek, skuste si pozriet galantu 😉 to dochadzanie nie je az taka katastrofa: z ga si v ba za polhodinu vlakom. autom to moze byt horsie, pokial chodis do prace v spicke (co asi ano), mozes ostat trcat v zapche. my sme tiez boli zufali: pobehali sme pezinok, malacky, senec, modru, pomaly vsetky okolite dediny, ale ceny vsade nehorazne. nakoniec sme zakotvili tu a da sa to, pokial sa zmieris s tym, ze aj tricko na leto si pojdes kupovat do ba alebo tt 😒

vilki
9. feb 2008

caute baby ako? ahoj sasi, ty si sa uz vydala? ako sa ma emuska? 🙂

weroni
9. feb 2008

orlandovacajka: no pocuj ak ste nejak zvyknuty chodievat zit do mesta a tak na nejake akcie a tak tak si myslim ze sa galanta urcite nemoze porovnavat s blavou - odtial ked odides a si zvyknuta na taky zivot tak sa ti tazko zvykne inde podla mna... 😖
nam sa tu preto paci ze az tak casto na akcie nechodime takze ked ideme raz za cas tak ist do blavy neni problem, pri kazdodennom chodeni do blavy alebo kazdy piatok akcia v blave by tobolo asi onicom 😒

barunka
autor
10. feb 2008

no kočky, ja vám ešte toľko poviem, že z mesta na dedinu. Bez detí viac menej o.k. ale až s deťmi zistíte a odhalíte kopu problémov.. Napríklad s týždňovým dieťaťom do BA lebo tu nemajú plienky, sunár alebo podobné veci... My chceme odtiaľto tiež odísť, možno aj do GA, ešte sa len rozhodujeme...

lefika
10. feb 2008

barunka, presne tak 😔 byvali sme chvilu v modre, kym nebolo dieta, bolo to ok, ale po porode ma tam islo porazit a zaprisahala som sa, ze uz ma nikto nikdy nedostane byvat do zapadakova, kde je menej ako 10000 obyvatelov, ani zadarmo 😠 mimochodom, takmer manzel takmer kupil dom v ulanoch, nebyt mojich vytrvalych protestov 😉 bola som sa tam pozriet a povedala som si, no toto teda v ziadnom pripade: taka ista diera ako modra, akurat ze sa tam nevyskytuje moja svokra 😠

ella1
11. feb 2008

jéj baby čaute!
no my sme tiež prišli z Ba do Ga,asi pred 7-mimi rokmi.poviem vám,to bolo na psychiatriu!
nikoho som tu nemala,manžel stále v práci.a ešte som bola 6 rokov doma!
ja musím chodiť každý víkend do Ba,lebo tu majú prd.plno obchodov síce áno,ale samé otrasné handry!
akože,pomyly si zvykám a pre deti je lepšie menšie mesto,neviem,kde by som sa v Ba prechádzala napr.,ale zas ani školy si poriadne nevyberieš....my chodíme do šale,ale tiež to nie je bohviečo,ale zas lepšie,ked je ich v triede 18 ako 30!
podte do Ga,je tu veľa blavákov a môžme skočiť na kávu 😉 a už budeš mať aspoň nejaké známe 😀

lefika
11. feb 2008

ella, jeej, tak ani ty nie si miestna? 😉 si mozme zalozit klub pristahovalcov do GA 😎
inak ja poznam aj ludi, co vodia deti do skoly do BA. ved aj tak tam idu do prace, tak 1dalsi pasazier sa zvezie 🙂
s tymi obchodmi mas 100% pravdu: a ktym handram si este zabudla dodat, ze okrem toho, ze su nenositelne, su drahe ako keby boli z najlepsieho butiku 😠 ale zas, na vikendove vylety do avionu je 50km znesitelna vzdialenost 😉

ella1
11. feb 2008

no,nie som. 😀 a je tu vôbec niekto? 😀
no,len kto by vstával o 6-tej,aby sme stihli školu o osmej? 😀 a my tam nepracujeme.
k tým obchodom-presne tak!a v ba sme raz-dva. 😉

lefika
12. feb 2008

ella, my budeme vstavat o 6 tak ci tak, ak sa budem chciet nacas dostavit do prace 🙄 kym bude v skolke, bude to ok, dam ju tam, ale ked pojde do skoly, co s nou potom? necham ju rano samu doma? alebo este funguju ranne druziny? nepaci sa mi ani jedno....ale to ma este nastastie cas.

weroni
12. feb 2008

barunka: mame 3D foto v albume 🙂

barunka
autor
12. feb 2008

jeeej weroni, to je krásne. Tie fotky sú nádherné 🙂 Ja som pri Simi na 3d nebola, nestihli sme to... Tie fotky sú nádherné, aspoň budete mať krásne spomienky a môžete potom ukazovať drobcovi, ako v brušku vyzeral 🙂
(mimochodom, tipujem chlapčeka) 😀 😀 😀

weroni
12. feb 2008

barunka: nie si sama 😀 😀 😀 s tym chlapcekom 🙂 mna ten tusak sprevadza od uplne prvych tyzdnov tehotenstva a manzel tiez mysli ze je to chlapcek 🙂 spolu s 95-timi % ludmi 🙂 len 5% mi vravi ze to bude dievca 🙂
tak uvidime 🙂

barunka
autor
13. feb 2008

ja tipujem chlapčeka, lebo si veeeeeeľmi pekná ... Tipujem podľa seba a ostatných báb, ktoré poznám a videla som ich tehotné... Ja som bola samá vyrážka a fľak, snilko pri kikine to isté 😀 😀 😀

ella1
13. feb 2008

niekto sa nezmení vôbec,či čaká dievča alebo chlapca.
ale ja sa pridávam do klubu,ja som tiež ošpatnela 😀 a nepodobala sa na seba vôbec. 😲 našťastie po pôrode sa to vrátilo do normálu. 😀

weroni
16. feb 2008

barunka: no ale musim ti povedat ze to sa dost mylis 😅 lebo mne sa praveze uplne zhorsila plet aj vlasy aj uplne cely moj vyzor 😀 uplne to so mnou ide dole vodou 😀 😀 😀 aj ked teraz v poslednych 3 tyzdnoch sa mi to trocha zase vracia do normalu ale som napr. totalne vyhadzana na dekolte a na chrbte 😠
ale inac pohoda, a ked mi niektori vravievali ze som "opeknela" tak som na nich cumela ci im sisi 😀 😀 lebo fakt som podla seba uplne oskaredela, neviem, vsimla som si to aj na kvalite vlasov a tak... no ale ked si mimco berie vyzivu na ukor mojho vyzoru, nech si len berie kolko chce 😀 kvoli tomu mojmu drobciatku sa kludne stanem aj najskaredsou mamou 😝 len nech je zdravucky drobcek 🙂

ella: inac kamoska prave naopak: oskaredela ked cakala syna a pri dcere z nej bola hotova kraska 😀

snilko7
16. feb 2008

weroni...ty a škaredá...neblázni 😉 mne sa teraz ku koncu tehu vytratili všetky vyrážky, mala som super pleť...no a ako som pred týždňom už úplne skončila s kojením, lebo Kika sa tak rozhodla, že už stačilo...všetky vyrážky sa vrhli na mňa, začali mi padať vlasy...no hrúúúza des 😅

weroni
16. feb 2008

snilko: takze z toho vyplyva ze kojenie prospieva nielen dietatku? 😀 😀 😀