Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

danona
17. sep 2008

ahojte
ella- na sobotu poziciavam na nejaku svatbu tu v ga druzicke saty.. 😅 no pribor, mame doma len steakove drevene, ani neviem kde som ich kupovala.. 😒
barunka-no je straasna zima, my mame uz celu zimu vybavenu..ninusa ma nextik, segra jej priviezla z uk co som poobjednavala, takze mame od pancusiek cez tricka, rolaky,5ciapok 😀 ,overal az po snehule/31 veci som objednala, z toho niektore su 2,3-packy/.. este som nieco v HaM v Gyori kupila-peknu bundicku a Kitty nohavicky.. 😀

barunka
autor
17. sep 2008

ella, ja som ten príbor niekde videla, ale nespomeniem si veru kde... ale viem určite že v BA, lebo inde som teraz nebola... 😀

danona, no vidíš, my momentálne zasa viazneme na pančuchách. Lebo simi musí mať také, kde je predznačená päta, inak to na nohu nedá a v Ba sme nenašli a ani tu u nás. dokonca ani číňan nemá 😀 😲
ale máme tielka s hrochom a gaťky musia byť buď s mackom pú alebo so snoopym. Inak nie sú dobré 😀

počujte, čo obliekate vašim deťom v takejto zime?? ja by som jej už aj dala hrubú bundu, len či by som nevyzerala ako šialenec 😨

ella1
17. sep 2008

tak to nebude ono, lebo táto bude v sladkovičove.na steaky som videla aj ja,ale ona chce klasický.

barunka, ja som ho tiež videla, len to bolo dávno a ked to nepotrebuješ, tak to len prehliadneš.no a teraz neviem kde to bolo. no skúsim ešte niekde.
tak my do tekéhoto počasia tričko ,sveter, a bud takú hrubšiu vestu alebo prechodný kabát.hrubú bundu ešte nie.

barunka
autor
17. sep 2008

ella, my sme boli naposledy v ikei, kike, galane, avione a tescu, tak tipujem, že niekde v týchto som to videla, ale kde to netuším...
inak nakoniec som za šialenca bola, keď som išla pre simi. Ja som jej ráno obliekla tričko, hrubú mikinu a na to vestu. A ked som pozerala, tak kopa detičiek už bola v zimný bundách 🙂
Ale na druhej strane, simi zasa presvedčila učiteľky, že potrebuje rukavice 🙂 ráno ich na rukách mala, lebo sme išli bicyklom a prefukovalo jedna radosť, tak ona ich chcela aj von 🙂

ella1
17. sep 2008

čo ja viem.ja som zas v škole videla kopu detí, len v krátkorukávovom tričku a na tom mikinu.alebo dievča v sukni,podkolienkach.......veronike bola zima, ked boli von a to bola celkom normálne oblečená.tričko s dlhým rukávom, sveter, jesenný kabát..... 😒 ale má sa trošku otepliť,aspoň by nemuselo fúkať.
dnes som išla do šale a späť trištvrte hodiny 🙄 samé zápchy.a v galante katasrofa...... 😝

ella1
18. sep 2008

čo máte dovolenku z MK? 😀
nakoniec sme tej kolegyni kúpili posteľné prádlo.ale veľmi pekné.to sa zíde vždy.
no a už máme aj čižmičky, tak už môže aj zima byť 😀

barunka
autor
19. sep 2008

ella, žiadna zima, my nemáme ešte ani pančuchy, nie ešte čižmy 🙂 😀 😀
ale zajtra idem zasa robiť nájazd na obchody, len neviem ešte ako to zrealizujem, lebo Simi som si dnes so škôlky zobrala so soplíkom, tak uvidíme čo bude ráno. Prinajhoršom chlap stráži a ja idem sama. Ten je najedovaný na šéfov, tak povedal, že zajtra nejde do práce 🙂 a to treba využiť.. 😀 😀
včera som si pozerala tvoj album na streche, máte krááááááásne obkladačky v kúpelke, veľmi sa mi páčia. 😀

danona
19. sep 2008

ahojte
prave som sa vratila z Ba, bola som s kamoskou v Auparku na Mamma mia... je to supeeeeer oddychovy film.. 🙂
barunka-zajtra idem do avionu-tak cez obed, mozno do seba narazime - ak ides tym smerom .. 😀

ella1
20. sep 2008

tak snád si nakúpila 😀
za chvíľu vyrážam na svadbu,chúda nevesta, blbé počasie im vyšlo 😝

weroni
20. sep 2008

caute zeny,

ella ty svadbujes? tak sa dobre zabav 🙂

barunka ako prezivate skolkarcenie inac? :- )a kedy sa budete stahovat?

barunka
autor
21. sep 2008

weroni, vieš čo vcelku tá škôlka ide. Simi sa tam páči, akurát ráno ma stále trošku skúša, tak ju tam vždy musím odniesť na rukách a odísť. Ale už neplače. Akurát v piatok jačala ako šialenec, ale poobede mala soplík keď som pre ňu išla, tak asi cítila, že na ňu niečo lezie a chcela byť doma. Ale vcelku sa jej tam asi páči, lebo rozpráva nadšene o tom, čo tam robili, vždy povie, že jej bolo dobre. Ale ráno vždy tvrdí, že už nejde 🙂 za chvíľku začneme na celý deň, tento týždeň by som mala ísť do práce, či sa dohodneme na niečom, tak sa uvidí.
sťahovanie? vieš čo, odkedy sme im zaplatili za ten byt, tak nám ani nedali vedieť aké sú podmienky, ani sme nedostali potvrdenie alebo papier, že peniaze im prišli, ani nás nezavolali na podpis zmluvy. Proste z ich strany hlucho, akoby im išlo iba o to, vytiahnuť čo najskôr peniaze a oni majú potom čas. Akurát Roli je už nahnevaný, tak tam asi bude v pondelok volať, že chce nejaký doklad o tom, že sme im tie peniaze zaplatili, aby s nami dajako nevybabrali.
ale inak pevne verím, že na vianoce už budeme sami, lebo tuto je to už len horšie a horšie a horšie... Ale to ti asi nemusím rozprávať... 😒

práve som pozerala nové foto Esterky, tá vám už pekne nárastla. Strašne je už veľká, a to sa mi zdá, že len teraz si nedávno rodila 🙂 Inak ten valec zbožňovala aj Simi 🙂

ella, ako bolo na svadbe??

danona, my sme nakoniec boli v DS, boli sme pozrieť ten KIK čo tam otvárali, či to vôbec stojí za niečo. Ale rakúsky je lepší, no i tak sme nakúpili. A nakúpili by sme aj viac, ale Simi nás väčšinou zrušila, že toto ona teda nechce 😀 😀

ella1
21. sep 2008

čafte.
no, nevesta bola pekná, aj koláče som si doniesla 😀 (dostali sme výslužku), len chladno tam bolo.
no a nič sme nerozumeli, všetko bolo po madarsky.
ale v pohode inak.

weroni, no pekne vám esterka rastie.tak rýchlo to uteká.... 🙂

barunka, ten kik tam majú oblečenie, nie? viem, že sme boli v podobnom obchode v rak. niekde za parndorfom(či ako sa píše) a mali tam super veci a za dobré ceny.tak sme tam dosť nakúpili.
akurát som rozmýšľala, že by sme tam mohli skočiť.v DS je to kde?v nejakom obchodnom cente?a aké ceny tam majú?

no, len aby vás neoklamali,ja by som nadala peniaze bez dokladu, že to prevzali.nemôžeš dnes nikomu veriť.

barunka
autor
21. sep 2008

ella, koláčiky neprinesieš? dala by som si 🙂 ja som dnes musela piecť muffiny, dieťa si objednalo a uz ma s tým otravovala týždeň ...
majú tam oblečenie a ešte potom také volovinky (uteráky, dozy do kuchyne, gumky a kadečo iné, toto som moc nepozerala). Je to hneď v prvom nákupnom, keď ideš smerom od GA vo family centre. Hneď za nayom. a ceny, no simi sme kúpili mikinu za 169, pančuchy za 100, tielko s gaťkami tam bolo za cca 69, body za 100 čo si myslím, že sú celkom dobré ceny. Ešte uvidíme, aká bude kvalita, ale vyzerá to byť celkom o.k. Do toho rakúska sme chodievali aj my, tam je to v hainburgu (teraz neviem či s e alebo a) a tam majú trošku lepšie veci, ak to takto zhodnotím 🙂

ella1
21. sep 2008

ked prídeš.... 😀 ja som taká unavená, že behám v pyžame,ledva som sa umyla 😀 takže neprinesiem,príd ty 😀
aj víno si k tomu dáme 😀
asi je to ten istý obchod, čo sme tam boli my.tiež tam mali aj iné voloviny.ale tie veci musím povedať boli kvalitné.
ceny celkom dobre vyzerajú, podľa toho, čo píšeš.do DS síce nechodíme, ale išla by som sa pozrieť.no, jasné, že tam je lepší výber, ako u nás.
mňa serie, ked mi píše sesterka zo švajčiarska, že si kúpila rifle za 180 sk, kožuch za 1000,tričká za 80 sk.

danona
21. sep 2008

ahojte
barunka-tak ste dobre pokupili.. ja som tam este nebola, vzdy maximalne idem do Maxu, niekedy svetla do Jorviku pozriet-to je v budove nad Mounfieldom, no to falilycentrum vzdy nejako obidem 😀 , no pojdem tam kuk.. 🙂
ja som vcera v avione utracala... 😅
barunka- hodim link detskej co som zatial ninusi vybrala.. je to biely masiv, vola sa cinderella, tusim je to na str. 6 a7.. http://www.nobyt.sk/download/baby-collection.pdf

ella-navarene?? 😎 ja som sa s vyvarom, kackou a kapustou trapila.. knedlu si vzdy objedname u kuchara v taverne 😀 , no este idem hodit do truby kolac, doobeda som nestihla, trubu okupovala kacka.. 😀
tak ty mas dnes s pecenim pokoj, sladke doma mate.. 😉

ella1
21. sep 2008

čo si 😀 ja nepečiem vôbec a s varením je to tiež bieda.to je činnosť ktorú neznášam 😝 radšej budem upratovať celý deň ako variť.aspoň si nezničím kuchyňu 😀

barunka
autor
21. sep 2008

ella, akosi sa mi nechcelo prísť, tiež som lenivá, keby som mohla celý deň preležím v posteli 🙂
tak aj u nás kúpiš rifle za 180 v činskom sekáči 😀 😀 😀 inak takéto veci aj mňa jedujú, tu keď si chceš kúpiť kvalitné rifle, tak pod tisícku nezoženieš a aj za tú tisícku sa namakáš, kým niečo nájdeš a aj to musí byť ešte výpredaj 😀 a kožuch za tisícku? Jedine ak má niekto doma veľa potkanov a zabáva sa tým, že ich zabíja a potom z nich šije 😅

danona, tá izba je pekná, aj chlap minule pozeral nobyt, tuším tam aj on niečo vybral, ale mne sa zatiaľ najviac páči jedna zostava, čo som videla v kike, ale ešte uvidíme, čo sa nám tam vôbec zmestí 🙂
nakúpila si v avione? Inak mne sa ten max nejako nevidí, zdá sa mi to tam tak zvláštne usporiadané, som schopná v tých uličkách zablúdiť. 😀 Asi zvyk z auparku, avionu 🙂 tam to ide pekne rovno a tu doprava, doľava, kade tade 😀 😀

a s varením, ella mi by sme si rozumeli, pre mňa je varenie pomaly trest, ale žiaľ musím, inak by mi chlap s krpcom od hladu pomreli. Tí už od jedenástej otravujú, či už mám hotové 😅 😅

ella1
21. sep 2008

ja som si pospala poobede 😀 no, ale ved som prišla o tretej ráno, tak mám nárok 😀
no s tým varením.ja to mám tiež ako za trest.ešte, že cez týždeň sa každý prestravuje inde a víkendy sem tam navarí muž,občas to istia obchodné centrá a podobné a raz za rok uvarím aj ja 😀
v lete, ked som tu mala návštevu, tak so varila týždeň v kuse, no ja som potom týždeň musela oddychovať, čo som z toho bola unavená 😀

lefika
21. sep 2008

ahojte,
hlasim sa k nenavidiacim varenie. ale ak mi dieta zacne jedavat v skolke, tak utrpenie pre mna konciiiii, lebo cez vikendy varieva chlap 😀
barunka, ja poznam trnavsky a trenciansky max, a tiez v oboch beznadejne bludim 😉
ako sa mate v skolke? u nas stale nic moc. sa desim zajtrajska ☹

barunka
autor
22. sep 2008

lefi, ella a kde ste našli tých variacich chlapov?? nenaučia aj toho môjho??? 😀 😀
lefi tak ten trnavský, ten je ešte horší ako ten v DS, to je pre mňa hotové utrpenie tam niečo nájsť a chlap sa mi za to ešte aj posmieva, ale naštastie ani on nemusí toto NC, tak tam nechodíme.
a škôlka? no u nás ako na hojdačke, raz dobre, inokedy horšie. Každé ráno ešte v šatni vymýšľa dôvody prečo tam neísť, veľakrát ju musím dnu odniesť na rukách. A čo sa deje potom netuším, každá učiteľka mi na Simi hovorí iné, tak neviem komu mám skôr veriť. Fakt je, že sa jej to asi páči, nemá z toho nijakú traumu, v noci spí tak ako doteraz, nepocikáva sa, papá aj pije rovnako ako predtým, tak to hádam nebude také zlé ako sa to vidí mne každé ráno.
ty už pomaly nastupuješ do práce, alebo si už nastúpila? Už je drobček na celý deň? ja sa teraz už druhý týždeň neviem dovolať do poisťovne, dnes som im písala mail, nech mi teda dajú stanovisko, či ma chcú alebo nie. Ale dohodu im určite nepodpíšem, tak uvidíme. Všetko sa skomplikovalo tým, že ju odpredali a je nový majiteľ...

ella1
23. sep 2008

tak ten môj bol od 14tich na intráku, tak sa musel o seba sám starať.akože polievky a také nevie.ale ryža mu ide v poslednom čase lepšie ako mne 😠 mne sa furt rozvarí v poslednej dobe),kura,praženica, mäsá a také všeliaké veci vie.
akurát dnes som si kúpila pol metrové špagety, tak si spravím na večeru s olivovým olejom, cherry paradajkami, rukola,syr....mňam
😀

ja teraz musím riešiť, ako sa vyhnúť jednej veci, kam ma posielajú z UP a je to od zajtra.takže dnes musím vymyslieť niečo 😝

lefika
23. sep 2008

barunka, ano, uz som nastupila ☹ ale konkretne dnes trcim doma s prechladnutym dietatom 😅 super zaciname, budu mat zo mna radost 😔
moj chlap sa naucil varit vdaka svokre: tie jej vytvory sa velmi jest nedali, tak ak chcel prezit, musel 😀
ella, polmetrove spagety 😵 tak tie som nemala uz daaaavno. decku to totiz dat nemozem, ona jaci ako sirena, ak sa nahodou zaspini od jedla a okamzite ju niekto neutrie 😠, takze my sme na vrtulkach, kolienkach a pod. 😒

barunka
autor
23. sep 2008

ella, tak taký intrák má aj pozitíva 🙂 Simi keď bude vo vhodnom veku poučím, že len chlapa z intráku, lebo vie upratovať (teda myslím) a aj variť a ona bude mať pokoj
lefi, tuším máš perfektnú svokru 😀 😀 robíš v GA? či chodíš do BA? Kočke prajeme skoré uzdravenie, aby mohla ísť čím skôr do škôlky. (aj keď je jasné, že jej je teraz asi lepšie, však??)

lefika
23. sep 2008

barun, chodim do BA vlakom 😠 😒 ☹ ty budes tiez dochadzat, ze?

ella1
23. sep 2008

no s tým upratovaním 😅
má to svoje výhody, že sa postarať aj vybaviť a tak......
ale má to aj nevýhody......

barunka
autor
24. sep 2008

lefi, budem tiež dochádzať, akurát, že asi autobusom. Uvidíme na čom sa v piatok dohodnem s bývalým zamestnávateľom (ale vlastne novým, lebo majiteľ je nový).

ella a aké sú nevýhody? Môj chlap je napríklad chronický bordelár. Môžem za deň 30 krát povedať, že zajtra periem, ale aj tak mu v komode nájdem špinavé ponožky 😠 😠 Chronicky si po sebe neutiera riad, umyť umyje, ale nechá položený na drese a kašle na to. Ale zato musí každú sobotu vysávať, lebo je zle 😀 😀 a zasa mi každý deň robí večeru ak je doma a cez víkend keď je doma tak aj raňajky 😀 😀 len škoda, že nie do postele 😅

weroni
24. sep 2008

barunka mam taky blby pocit ze aspon takych 90% chlapov su bordelari, ten zvysok su bud "cestne vynimky", alebo teplosi alebo inak ujeti ludia 😀 asi bordelarstvo je znakom "zdraveho chlapa" 😀 😀 😀 akoze nemusi to byt vo vsetkom ale urcite je aspon jedna oblast v ktorej su bordelari 😉

veru baby mate pravdu Ester rastie a rastie. Ved uz ma 68 cm! od narodenia narastla 19 cm! hruza. Al je to krasne. Aj ked obcas mi je velmi smutno za tym miniaturnym babenkom ktore takmer ani nebolo vidiet ked sme ju vo vajick priniesli 😵 😢

ella1
25. sep 2008

cafte.
no barun, ved to sú tie nevýhody-to upratovanie.na intráku to upratala teta upratovačka 😀 tak aj doma nám asi taká chodí 😀 no ale kedže som teraz doma, tak mi to nemôže vadiť aj keby chcelo 😀 tak si síce pohundrem niekedy, ale upracem, ved iné aj tak nemám na robote.
ja zas neznášam ,ked taniere zásadne aj s veroni položia na linku 😠 nikdy nie do drezu alebo umývačky ale na linku!a ked ich tam je už pár, vyzerá to des 😝

lefika
25. sep 2008

ella, to bud rada, ze sa taniere dostanu aspon na linku> ten moj ich nechava na stole a potom sa este cuduje, ze preco nadava, ked to tam zaschne a nejde umyt 😠

barun, ako dlho ti to bude tym busom trvat? ja keby som bola odkazana na bus, tak si na pracu musim vyclenit cely den: vlak ide 35minut a busu to trva hodinu a pol podla cestovneho poriadku. ak este zaratam zapchy, pod 2 hodiny sa nedostanem 😒 no nechcela by som ani zadarmo 😠 🙄

barunka
autor
25. sep 2008

lefi, no ja nemám na výber, nám odtiaľto vlak nechodí a odviesť sa do sládkovičova alebo SC na vlak, to môžem ísť busom. ten má písané 1hod. a 10 min. ale niekedy príde skôr, inokedy neskôr... No uvidíme.
zajtra idem do BA, uvidíme na čom sa dohodneme, možno na ničom a to si potom budem hľadať robotu v SC a nie v BA.

weroni, aj ty poznáš? a keď sa ho spýtam, že či si myslí, že tie ponožky dolezú do práčky samé, tak mi povie, že ak ich nechám v komode dostatočne dlho, tak možno aj áno 😠 😠 zabila by som ho niekedy. Aj dnes som po ňom odkladala jedny ponožky a dve tričká. Položí si to na stoličku a čaká na zázrak...

ella, no vidíš, na tety upratovačky som nemyslela. to mi nedošlo 🙂 možno to budú mať chlapi v génoch, intrák neintrák...