Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

lucinka
27. jún 2006

Ahoj barunka... 🙂 myslím, že si na mňa ešte spomínaš... ja som síce zo Šale, ale to je cca okolie Galanty, nie 😀 ja síce ešte maminka nie som, ale snažilka som konečne opäť veľmi aktívna...
Máš nádhernú Simonku... 😵 musíš byť veľmi šťastná, že??

barunka
autor
28. jún 2006

ahoj lucinka 🙂
jasné, spomínam si...
Som šťastná, že mám Simi, už by som ju nevymenila za nič na svete 🙂
a tebe držím palce, nech máš aj ty čoskoro taký pokladík pod srdcom... sú to síce veľké starosti, ale krásne...
aj ja som už pár nocí preplakala 🙂

kala
28. jún 2006

ahoj barunka ja som zo serede čo je len kúsok no a mám asi tak ako ty teda ja mám 23 rokov a malá Mišenka bude mať 5 mesiacov

barunka
autor
29. jún 2006

ahojky kala 🙂
no ja mám 21 a Simi má cez dva mesiace 🙂
pravdu povediac, ani som si nemyslela, že tu je niekto z tohto okresu... Mne to tu pripadá ako bohom zabudnuté...

scaspal
14. aug 2006

asi nesuhlasim s barunkou.rodi sa miliony rokov a internet k tomu nebol potrebny 🙂 dolezita je kvalita prace a dnes hlavne zanietenost kolektivu.a obcas i trosku stastia .. trebars od toho pana boha.a ani vymysly novej doby,ktore zaplnaju bulvar/ako porod do vody,co je pre ludsku populaciu neprirodzeny sposob/nie su odrazom top porodnice.mnohokrat skromnost viac zavazi...ale o tom som asi nechcel

dahlia23
16. aug 2006

Ahojte,
no ja som asi pol roka byvala v GA a je to tam trosku ine, hlavne, ked clovek pride z vacsieho mesta a obchody otvorene nonstop povazuje za nieco uplne samozrejme.
Teraz byvam v Trencine, ale manzel sa chce silou-mocou vratit (on je rodak z GA), tak mozno budem v GA aj rodit. Vychadza nam to na april a ak zozenieme byvanie podla predstav.... Uvidime. Mne sa tam ale moc nechce....

barunka
autor
16. aug 2006

dahlia, presne ako vravíš, ja som bývala celý život v BA a teraz šup na dedinu... bez kamarátov, bez možnosti pokecať si s niekým iným ako s babkami na ulici, ktoré sa ťa pýtajú ako je staré to bábo, či si ho môžu pozrieť, poprípade s detskou lekárkou....

snilko7
18. aug 2006

No dahlia ešte bývať v Galante OK, ale rodiť by som tam už nešla v živote. Mám veľmi zlé spomienky na svoj pôrod práve v GA... ☹

dahlia23
22. aug 2006

A u koho si rodila, snilko7?
Ja som tam absolvovala jednu operáciu (na Silvestra ) a nemôžem na nich povedať jedno zlé slovo. Akurát, že mám jazvu cez pol brucha. 🙂 Ale inak to asi nešlo.
Operoval ma MUDr. Barán a potom som chodila k MUDr. Havránkovi. A boal som spokojná, teda až na to, že ordinoval len 1x do týždňa.

dahlia23
22. aug 2006

Barunka, tie Veľké Úľany sú dosť veľká "výhra". Myslím, že som tadaľ išla tak 2-krát v živote. No čo, aspoň keď tým babkám rozumieš. 🙂 Tam sa maďarsky asi nehovorí, či áno?

barunka
autor
22. aug 2006

dahlia, ale áno, ale ja mám to šťastie, že rozumiem. takže aj keď ohovárajú, tak viem o čom je reč...

Snilko rodila u Mýtnikovej

dahlia23
22. aug 2006

No, to máš naozaj šťastie, lebo ja som nerozumela. 🙂
Mýtniková má tuším aj súkromnú ambulanciu, neviem, nemám s ňou skúsenosti, ale keď sme hľadali vhodného lekára v GA, kamarát, tiež lekár, mi hovoril aj o nej, Akurát, že sa tam všetko cvaká.

barunka
autor
22. aug 2006

dahlia, snilko je moja sestra a ju prijali do nemocnice, lebo prenášala už týždeň... pichali jej len vyvolávačky, pichali pichali, vraj jej potom poslednú nepichli alebo čo... bola tam takto nejaký týždeň, až jej urobili cisársky... však ona určite príde a okomentuje to tu...
ja som aj preto rodila v BA.

snilko7
22. aug 2006

Dahlia o mna sa tam starala Mytnikova ale nakoniec nas zachranoval Dr Havranek - toho odporučam, skvely clovek. Ktovie co by bolo, keby on nezakrocil. Lebo - prenášala som už 14 dní a to je vraj konečný termín, lebo vraj začína zelenieť plodová vody. Aspoň tak mi bolo povedané. No takže o polnoci mi dali nejakú polku tabletky do pošvy /nakoľko som sa prestala otvárať/ a ráno o siestej mi mali dať druhú polku - to by sa automaticky spustil pôrod. Ale Mytnikova povedala že netreba a ked o 7 rano prisiel Havranek /od bol po 24 hod službe/ tak skoro odpadol ked mu oznamili že mi nedali druhu polku. Jak som pochopila tak namiesto aby sa pôrod vyvolal tak sa mi krcok zacal stahovat. Tak on mi rychlo dal tu druhu polku, ale hned povedal že tá hodina neskôr sa už nebude dať dobehnúť. Vraj pri týchto vyvolávačkách je dôležitý ten 6 hodinový rozdiel. A nakoniec ma teda odrodil cisarskym po 24 hod sluzbe...vďaka bohu ktovie ako by to skončilo bez neho. ☹

dahlia23
23. aug 2006

Havránek je správny chlap. A to nielen z pohľadu pacientky. Jeho dosť uznávajú aj lekári v BA. Keby som mala rodiť (nedajbože) v Galante, tak určite jedine u neho. 🙂 A o tej Mýtnikovej som si teraz urobila fakt dobrý obraz. Že žena.... Človek by čakal, že o to bude jej prístup lepší. Asi nie....
Som rada, že to nakoniec dopadlo dobre, ale na Tvojom mieste by som sa na ňu už asi ani nepozrela.
Ale sestričky sú v GA zlaté, či nie? 😉

bellasandra
23. aug 2006

Ahoj, no ja som prave v 30.tyzdni, a bývam v Ga, vôbec neviem u koho mám rodit 😕 . Každý chváli Havráneka, tak som uvazovala aj nad ním. A potom mi zas sestricka z novorodeneckeho - inak velmi mila osoba 🙂 povedala, ze pacientky Mítnikovej su na tom velmi dobre..lebo okolo nich obskakuje. No tak teraz neviem. Bo to co som tu cítala..o nej ...som z toho uz fakt znechutena..bojím sa pôrodu ako cert svätenej vody 😉

dahlia23
23. aug 2006

Neboj, bude to dobre. Neviem, aky pohlad na to maju sestricky, ale keby si v GA spravila prieskum medzi normalnymi zenami - matkami, tak Ti vyjde jednoznacne Havranek. Ono, ani Baran nie je zly, je to taky sranda chlapik, ale ten Havranek je No. 1. 😎

bellasandra
23. aug 2006

dahlia, a ten Baran...nevies nahodou ako vyzera ? 🙂 bo som bola na ultrazvuku u Mytnikovej a pobehoval tam taky pojaseny doktor..taky sympatak 😉 a Havraneka poznam ..ten viem ako vyzera

snilko7
23. aug 2006

Bellasandra ten sympaťák to mohol byť Baran...aj na mňa tak pôsobil 😉 A tiež odporúčam dr. Havránka. Ten má srdce na správnom mieste. Mńa po pôrode chodil pozerať každé ráno, osobne kontroloval či som OK /bolo to mimo riadnej dennej vizity/. No a sestričky boli všetky zlaté, teda až na jednu z novorodeneckého (ale tá už bola staršia, takže možno za tie 2 roky už odišla do penzie) 😀

dahlia23
23. aug 2006

No, Baran ma hnede vlasy, taky pajo, moze to byt on... On je taky jaso pojaseny. Operoval ma na Silvestra, ako akutny pripad, a potom ma nazyval Silvestrovsky bonbonik. Zlaty..... 🙂

bellasandra
24. aug 2006

Jaj dakujem 🙂 heej nieco take hnedovlase 😎 to bolo.

dahlia23
24. aug 2006

Myslim, ze Havranek a Baran su tam najlepsi lekari.

bellasandra
24. aug 2006

Veru, veru🙂 a mozno toho stresu ohladom lekara mam dost..lebo budem musiet mozno cisarskym ,kvôli klbom..tak potom jednoznacne Havráneka

dahlia23
24. aug 2006

No, to určite áno. Ako, keby som mala rodiť v GA, tak ani na chvíľu nerozmýšľam.... 😉

snilko7
27. aug 2006

Plne súhlasím s dahliou: rodiť v GA tan jedine Baran a Havránek a pri cisárskom jednoznačne Havránek - má zlaté ručičky, jazvu mi už skoro nie je vidieť a keď som videla jazvy niektorých báb, tak som bola šťastná, že tá moja je taká "neviditeľná"

bellasandra
27. aug 2006

Jaj, inak sestricka z novorodeneckeho velmi vychvaluje oddelenie, ze ake je krasne prerobene a tak 🙂
No neviem,bola som na kramaroch..a normalne som sa zlakla. Ten bordel a ta spina☹..tak to mi pripada galantska nemocnica ako hotel Hilton 🙂

kaprik
27. aug 2006

Takze ja som zo Sale ale pracujem v Galante. Sice babo este nemame a este rok asi pockame, ale na tuto stranku chodim dost casto. Vlastne som snazilka - cakatelka.

dahlia23
27. aug 2006

Ja som tiez ležala na Kramároc, ešte minulý rok, nei na klasickej gynde, ale v Národnom centre materno-fetálnej medicíny. A tá Galantská nemocnica je oproti tomu skutočne interhotel. Aj sestričky sú tam milšie. 😉

bellasandra
28. aug 2006

No ved to, ja som bola zhrozena, mamicky s babankami tam boli na tej chodbe..zima, spina..ciste upratovacky 🙂 to radsej nech ani navsteva za mnou nepride..he 🙂

bellasandra
28. aug 2006

Ozaj este som sa chcela spýtat ako je to s navstevami v Ga nemocnici?