Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

barunka
autor
16. okt 2008

baby, dnes som šikovná. mám navarený guláš na mužovu objednávku, upratala som, vyžehlila a ešte som sa aj naraňajkovala a konečne zaplatila šeky 🙂 😀

lefi, podľa mňa by bolo ten bicykel asi najlepšie vyskúšať. Len tak, aby vedel ježiško, či jej také už môže priniesť. Tak najlepšie uvidíte, či jej sedí a ak nie je taká, že by sa ti v obchode trieskala o zem, tak by to myslím malo byť v pohode. My sme jej druhú trojkolku už tak kupovali, lebo prvú kúpili svokrovci a simi sa tam nenapratala ani ako ročná a po jednej jazde sa rozsypala na kúsky 🙂
my zvažujeme kolobežku, Simi je za ňou úplne hotová, chcela by aj duplo zvieratká, postieľku a autosedačku pre bábiky, páčia sa jej vláčiky, tá knižka od fisher price a ešte milion ďalších vecí. ale najviac zo všetkého chce živého zajačika...
Tak uvidíme, na čom sa nakoniec dohodneme...

ella1
17. okt 2008

caute!!!tak kuchyňa uprataná!!!!!normálne som sa namakala!a to som si myslela, že to budem mať za chvíľu!teraz mám poloprázdnu linku, že by mi polovička stačila 😀
barun-no ty si šikovná!o 9 ráno a toľko si toho stihla?
zajaca máme aj my.neodporúčam k malým deťom.až okolo 8-10 roku.nie je to náročné zvieratko,ale moc sa s ním nedá hrať.aspoň náš je plachý,celkom vyrástol 😕 😅 treba často čistiť.......malú to nebude dlho baviť.

barunka
autor
17. okt 2008

ella, no a dnes som nestihla nič, akurát teraz decko skončila s polhodinovým cirkusom. zasa jej preskočilo. už celý týždeň mi v škôlke hovoria, že nepapá. Aj dnes mala síce ofrckané tričko, ale vraj nič nezjedla, tak teraz neviem. Predtým vraveli, že papá normálne. Zakaždým odo mňa doma pýtala sladkosť, a ke´dže aj predtým som jej po obede vždy niečo dala, dávala som jej aj teraz. Ale keď mi dnes povedali, že nič nejedla (ale fľak na tričku mala) tak som jej nedala, ponúkla som jej doma obed a ona spustila cirkus a stále tvrdí, že ona v škôlke papala. Tak ja neviem čo si mám teraz myslieť...
aké sú škôlkarske porcie, môže jej stačiť, ked si dá menej a oni to považujú, že akože nič nejedla? Ale zasa potom prečo by mi vraveli, že nevedia, čo s ňou bude, keď tam zostane na celý deň.. A keď v škôlke nič neje, prečo mi nechce jest ani doma...
asi ma porazí

lefika
17. okt 2008

barun, to mame aj my na dennom poriadku: dieta za cely den v skolke nic nezje ani nevypije a tvrdi, ze ona papala 😖 a vcera sme isli s placom domov, lebo k olovrantu dostali na domov brumika, tak som jej ho zabavila, lebo neobedovala a dala som jej cestoviny. ja osobne som uz z toho zufala 😢 chodi tam skoro 2 mesiace a nic tam nezjedla 😠
ak pre nu pridem, ked este olovrantuju, tak zahlasi: hura maminka prisla, mozem papat...a natlaci do seba, co ma na tanieri.
a porcie su, aspon v nasej skolke take, ze doma toho zje rozhodne viac a to nejaky extra apetit nema, tak podla nema sancu sa tam prejest.

boze, tak som sa tesila, ze po materskej uz za sporakom stat nebudem a zatial to vyzera tak, ze v robote nechodim na obed, lebo viem, ze doma bude treba navarit pre decko, tak si dam rovno aj ja 🙄

barunka
autor
17. okt 2008

lefi, ale vidíš, tebe aspoň papá doma. ale mne to decko za celý týždeň zjedlo ako inokedy za dva dni. mňa z nej ide rozhodiť. teraz sa ešte aj na mňa ofučala a čuší v postieľke.
čo sa jej zasa porobilo? mám ju vyhladovať na smrť a nedať jej nič jesť a furt dokola ponúka´t obed alebo kašlať na to, nech si je čo chce???
lebo ona odkedy príde na obed domov zo škôlky tak maximálne zlíže z chleba syr, maslo alebo nátierku, dva razy do neho hryzne, vkuse len pije a večer vypije tri deci mlieka. a toto je strava za celý deň, keďže v škôlke vraj nič neje... 😖 😠

barunka
autor
17. okt 2008

lefi a akú máš pracovnú dobu? na kedy stíhaš z ba do ga do škôlky? ale ty chodíš vlakom že???

ella1
17. okt 2008

toto niekedy robila aj veronika.skúšala som jej nedať nič na čo mala chuť,že ved zje, čo treba...ale nepomohlo.
s ňou je problém, že skoro nič nemá rada. 🙄 štve ma hlavne to, že skoro žiadnu zeleninu a ovocie.naposledy som ju nahovorila na brokolicu a tá jej zachutila.tak aspoň to.ale okrem jablka,sem tam paradajka,broskyňa skoro nič.
potom som sa na to vykašlala,asi im stačí čo zjedia.ved keby boli hladné tak si hádam vypýtajú.hlavne nech aspoň pijú.nech majú tekutiny.
u nás to väčšinou bolo len obdobie,potom jedla normálne.ved aj ja mám obdobie, že mi netreba jesť a potom zas, že sa neviem dožrať 😀

lefika
17. okt 2008

barun, tak dobrovolne asi od hladu neumrie 😔 ale to si mysleli aj u nas ucitelky, ze ved hlad ju prinuti...a neprinutil.
u nas to je doma naopak: uz niekolkokrat sa tak hltavo nazrala, az sa povracala 😲
my sme skusali nasledovne: krmit ju, nekrmit ju, drzat jej ruku s lyzicou, hovorit jej, ze sa na nu pozeram cez okno, ci papa, nedat jej doma jest, slubit jej odmenu, ak v skolke nieco zje, uz sa ju dokonca pokusali krmit aj ine deti v skolke....a NIC nezabralo.
tak a teraz ide vikend, a budem vyvarat, ako keby som mala doma pubertakov, lebo decko si ide robit zasoby na nadchadzajuci tyzden 😠 😠 😠 ze mna este netrafil slak z nej 🙄

chodim vlakom, nemam pevnu pracovnu dobu, takze stiham pre nu o 15 prist a potom makam po nociach 😢

barunka
autor
17. okt 2008

lefi, tak to máš super pracovnú dobu. mne by stačilo stíhať do 16-tej ale pri stave na cestách a možnostiach autobusu je reálne tak min. okolo 16,45 čo je už škôlka zatvorená. ale aspoň s deckom konečne strávia čas aj babky...

a to jedenie, mňa to štve hlavne preto, že ona absolútne odmieta jedlo. Mali sme takéto obdobie aj v lete, doki vyšetroval a nakoniec sme to uzavreli s tým, že bohvie. Ke´d nastúpila do škôlky, tak sa to upravilo a začala jesť poriadne, dokonca sa aj poriadne rozjedla. (pred touto prvou krízou sme mali problémy len s ako totálnym bábom) a teraz jej hrablo znova a zas drží hladovku. ja to nechápem... stačí, že jej ponúknem jesť a už chytá hysáky a vrieska akoby som ju drala z kože.

lefika
17. okt 2008

no ja by som sa asi uz fakt zosypala, keby uplne odmietala jest 😕 pri predstave, ze ma skoro 3 roky, 11kg a 88cm a este ani jest nechce...ufff. ale aj tak 😔
my ked sme mali doma problemy s jedenim, tak som ju nenutila: ale na nu vzdy zabralo to, ze ak sa poriadne nenaje, nemoze potom zjest jogurt (ten chce vzdy z vsade 😉 ).
joj, a este sme ju terorizovali mojim kucharskym umenim 😅 manzel nad nou stal s kolacom v ruke, ze ak okamzite nezje zemiaky a masko, natlaci do nej maminkin kolacik 😅 😅 😅 fungovalo 😀

barunka
autor
17. okt 2008

lefi, úplatky skúša tatko. ale ona sa nedá, schytí tanier z jedlom a nanúti buď mne alebo tatovi do ruky a postaví sa nad nás s rukami vbok a zahlási, "tak a teraz to zješ, lebo uvidíš" 😲 (kde toto nabrala??? )

Simi má miery "vyššie" okrem veku teda, teraz v nedeľu bude mať 2,5 roka - 105cm, 15 kíl ... ale keď sa vyzlečie, tak jej narátam všetky rebrá a stavce na chrbtici... 😖

to bol ten koláč až taký, že sa ho tak bála?? dáš recept??? 😀 😀 😀 možno zaberie aj u nás 🙂

danona
20. okt 2008

ahojte
no nase miery.. 😅 ninusa ma prave dnes narodeniy - 2 rociky 🙂 , je vysoka 86cm, vaha 10,5kg 😅 😝 no co s nou narobim... rano vypila Sunar 180ml, pri telke ma tanier so sunkovym chlebikom a druhy tanier s jahodovym brumikom a srdecne "kasle" na jedno aj druhe.. 😒
ale maminkine kolace, tie zboznuje 🙂 -pri nej som zacala akotak piect, doteraz som nemala pre koho, nikto u nas inak nieje na sladke.. 😀

siwike25
20. okt 2008

Awojte
Danona jééééé dnes ma Ninka 2 ?to je super že jej zo Simonkom gratulujeme 😀 😀 😀 .
Tak simonko kym mal dudlovu flašku nechcel my vobec papat-zasitil sa z flašky(čaj) a odkedy sme zrušily flašku,pekne pribral.Ma 16 kg ale vobec to neni nanom vidiet,taky chutnučky je a oblečenie kupujeme už 104 vel.....asi tak 😉 😉 .A mlieko my nevipije od 8 MESIACE,ale sem tam ked vidi tatka pit tak si da aj on troška ale inak nie. 🙂 🙂

barunka
autor
20. okt 2008

danona, Ninke prajeme všetko najlepšie, krásne narodeninky a veeeeľa darčekov.

tak decko dnes v škôlke zasa jedlo. ja z nej nechápem, asi jej ide o to, priviesť matku do blázinca, lebo inak si to neviem vysvetliť. a ono to moje dieťa dokonca teraz na obed spí...

my sme tiež dudlovú fľašku zrušili, teda ja, tatko kazí morálku a keď si krpec večer pýta mlieko, tak namiesto do pohára jej donesie do fľaše... 😖

babynovas
20. okt 2008

Ahoj mamičky, môj malý Petko má pomaly 4 mesiace, už druhý mesiac papá Nutrilon šesť krát denne 150 ml. podľa návodu na podávanie na obale, ibaže on už má 7,5 kg a zdá sa mi to trochu veľa na štvormesačného drobca, pretože aj pôrodnú váhu mal tak akurát 3200 g. Tak neviem, či mu mám dať menej? Nemate s tým nejaké skusenosti?

ella1
20. okt 2008

caute.danona v piatok som ťa videla aj s malou 😉 inak ninke všetko naj!!! 🙂
my sme pred chvíľou prišli z rodička.pohodička.len to nemuselo tak dlho trvať 😝
ja neviem čo riešite 😀 vždy lepšie normálne deti,ako nenormálne tučné 😝 veronika má o týždeň 9 r. a to má 128cm a váha cca 21-22kg. zachvíľu ma dobehne 😀

barunka
autor
20. okt 2008

babynovas, určite mu neznižuj dávku, on toľko potrebuje, aby ho to zasýtilo. ono sa to priberanie časom spomalí a nebude priberať tak rýchlo. Mimochodom, až tak veľa nemá, dnes som sa stretla s jednou známou a jej dcérka má 4,5 mesiaca a 10 kíl... 😀 😀 😀

ella a ako prebiehajú teraz také rodičká v škole? sťažujú sa na deti? alebo rozoberajú úplné hlúposti a čítajú kadejaké vyhlášky??

inak do detskej máme predbežne vybratý nábytok, keďže krpec o inom nechce počuť. Bude mať mamut z ikei skriňu a komodu, jednu posteľ si tam ešte vybrala ale nie z tejto série a koberec. S dlhokánskymi chlpami, katastrofa 🙂 😀 😀

danona
20. okt 2008

dakujeme za blahozelania - oslavujeme v sobotu, no od nas uz mala darcek dostala - taky jeep na bateriu - ruzovy Princess 😎 - aj dada dostala take ked mala 2 rociky, tak sme si povedali, ze budeme pokracovat v tradicii 🙂 /len pri dade sme pre auto isli do Viedne, teraz ich uz nastastie maju vsade 😀 /... takze ninusa uz obija obyvacku 😀
ella - 😀 kde? som si ta nevsimla.. 😀 doobeda som bola v pi sama v sali, poobede s ninou a kamoskou v Ga v meste a vecer zase v sali.. v ga sme sa prechadzali..tusim 😅
aj my sme mali min. tyzden rodicko, a az na to dlhe sedenie na tej drevenej stolicke 😖 pohoda.. 😀
babynovas - suhlasim s barunkou, menej by som nedavala..max. v noci ho skusit vodou alebo cajikom oklamat, cez den urcite nechat papanie tak ako doteraz.. 🙂
barunka - taky koberec do detskej?? 😀 si vies predstavit odtial taku plastelinu vytahovat? 😅 - mne sa take veelmi pacia, snivam o takom v cokoladovej farbe do jedalne a obyvky, no cakam ked mala trocha vyrastie.. 😀 ta mammut seria sa mi paci, uz malu presla zelena farba?

barunka
autor
20. okt 2008

danona, no zelená ju neprešla. ale vraj ostatné sú škaredé 😀 😀 inak ten koberec, ja som zásadne proti tomu, ja mám dosť plastelíny aj na parketách, nie ešte v koberci, ale ona taký chce a chce a chce a iný nechce. tak ma tatko ukecáva, že keď chce, tak nech kúpime. ale u nás cez víkend vysáva chlap s krpcom, tak nech si kúpia aký chcú a potom budú nadávať 🙂

inak tie autíčka sa mi nenormálne páčia, aj ja by som také brala. simi sa toho ale bojí, ako väčšiny hračiek, ktoré vydávajú hlasné alebo nepríjemné zvuky, tak my máme dopravné prostriedky len na nožný pohon 🙂

danona
20. okt 2008

barunka - tak ok, ked si robotu spravi ocino a nie ty.. tak ok 😀 no, to auto - este pri dade take aj moja babka /ma teraz uz 81 rokov/ chcela - vraj by sa jej zislo na cestu do potravin 😀 -bolievaju ju nohy.. 😅 nina este nevie soferovat, takze nikdy nevies ktorym smerom "vystreli" asi to chce cas.. 🙂 no hned zistila, ze ktory pedal je dopredu a ktory dozadu.. 🙂 a bat sa neboji, kazdemu sa chvali, ze ma "nove auto" 😎

ella1
20. okt 2008

danona asi okolo piatej,my sme išli od stánku, čo je pri bille,v aute a ty si prechádzala z vašej ulice cez cestu smerom k bille.keby som si nevšimla kočík, tiež by som vás nezaregistrovala.....
tá motorka na baterky je super.aj my sme to mali.teda ešte máme.toto leto sa na nej dokonca vozili dve 8r. deti a jedno 4r a vydržala.a to sme ju mali pár rokov v pivnici a ide v pohode,aj batéria v pohode.
my sme to vtedy kupovali niekde na obchodnej bol obchod vecí, čo sa inak predávali v tv shopingu alebo také niečo.inde to nebolo dostať.

rodičko-no moja kostnatá ritka to ledva vydržala na tej stoličke.a deti tam musia sedieť celý deň.neviem ako inde prebiehajú takéto veci,kedže u nás je iný štýl učenia,ale len vravela,aké sú deti všeobecne,aj sme sa zasmiali,všetky doma klamú, že sa nemajú čo učiť.zvlášť prírodoveda a vlastiveda.to majú nové a učiť sa tie poučky sa im moc nechce.a asi tomu ani moc nerozumejú.teraz majú napr. meradlo objemu a pod.nové výrazy.ale inak v pohode.a majú taký zakladač, každý svoj, kde majú testy a písomky,tak to nám ukazovala.a aké prjekty budú robiť a tak..... 😉

barunka
autor
21. okt 2008

baby, tak moje decko dnes ráno urobilo v škôlke krik. zasa nechcela ísť, netuším prečo 😠 😠 plus teraz na obed sme nikde nenašli jej miláčika zajačika, tak je teraz na nervy a jačí mi tu, že chce zajka. tak idem znovu teraz do škôlky, či sa náhodou nenašiel, lebo inak sa zbláznim...
no ale zasa sa stravuje, takže aspoň niečo...

inak tie stoličky sú otras. Ja som tiež v škôlke na rodičku umierala, cca 1,5 hodinu sedieť na tej mini stoličke, no mala som dosť...

babynovas
21. okt 2008

barunka Simonka mala možno dnes iba zlý deň, to sa stáva aj nám dospelým. Narozdiel môj Peťko bude mať ešte len štyri mesiace a pripadá mi to, akoby mal každý deň zlý. Ručičkami, nožičkami stále pracuje, hádam mu nezastanú len ked zaspinká. Jeho režim spánku- cez deň vôbec nespí, iba keď ho na rukách uspávam, aj to musím asi hodinu behať kilometre po dome a výsledok je desaťminútový spánok. V autosedačke posedí len sem tam päť min., inak je celý deň na rukách. V kočíku sa mu nepáči, čiže neviem odbehnúť ani do obchodu.....Takže večer lahnem do postele unavená, ako keby som mala desať detí. Okrem toho musím stíhaťvšetky domáce práce a tiež vysokú školu. My ženy to nemáme také lahké, že? Inak Barunka, Danona dakujem za radu s tým papaním.

lefika
21. okt 2008

babynovas, ahoj, satku si neskusala? ja som malu takto nosila, lebo inak by mi asi ruky upadli a nic by som nespravila. dobra sprava: okolo tych 4-5 mesiacov sa to zacalo zlepsovat a ked bude moct sediet a pozerat na okolie, tak aj v kociku ti vydrzi 🙂

barun, u nas v skolke maju podsedaky na stolickach: take pekn rozpravkove, takze ja som na rodicku sedela na kremienkovi a chocholusikovi 😀
ale my inak po starom: dieta v skolke nic nezje a akonahle pride domov, v pohode sprace dospelu porciu: dnes v nej zmizol rezen, z ktoreho by sa aj tata najedol 😕 pomooooc, ja uz nechcem vyvarat 😢 😢 😢

barunka
autor
21. okt 2008

babynovas, presne presne, vyskúšaj šatku alebo nejaký iný nosič, ja som v tom tiež Simi vyvážala a aj som tak varila, lebo inak by som nespravila nič. Navyše som tak chodila aj do obchodu, lebo slečna v kočíku vrešťala ako blázon. a spať sme tiež nespali 😀 😀

lefi, naše dieťa odmieta vyprážané, vraj to nie je zdravé a bolí z toho bruško 😀 😀 😀 Simi majú v triede podsedáky tie oranžové z ikei, ale v triede, kde bolo rodičko nemali žiadne a veru mala som pocit, že sa mi stolička zasekne do zadku a už ju von nikto nevytiahne 🙂 😀 😀

ale zasa krpec začal v noci konečne trošku civilizovanejšie spávať a neprejačí 3/4 noci ale už iba 1/4. Ale to mi už nevadí, lebo jačí na tatka a mňa nechce, tak ja si spokojne spím 😀 😀 😀 😀

babynovas
21. okt 2008

lefika, ahoj.satku máme, nosič máme, vyhodila som za to už tri tisícky 😒 a žiaden účinok, malinký je v tom strášne nervozny. Napriek tomu, že je čertisko, je mojim najväčším pokladom na svete. Dnes som mu prvý raz dala trošičku ochutnať na jazyček detskú výživu jablkovú, som si myslela takú dobrotu kto by nezjedol a on sa mi najskôr zamračil, povyplúval ešte aj to čo som mu nedala a riadne ho vytriaslo, akoby mu bola zima 😖

ella1
22. okt 2008

cafte.kde sa zase flákate?! 😕 😀
neviete kde na okolí urobia také foto, že:tematicky nafotiť 12 mesiacov,nahrať na CD a ja by som si to doma hodila do programu happyfoto pošlem to a tam mi z toho spravia kalendár na celý rok.

danona
22. okt 2008

ella-ja tak mam kalendar urobeny tento rok, no foto som si davala moje 🙂 mam kontakt cez mk na jednu kocku, co robi kalendariky oveela krajsie ako happyfoto.. jej posles tusim 200Sk, posle ti kalendarik po mesiacoch cez mail, skype-ako sa dohodnes 🙂 ...no potom vytlacenie jedneho exemplara vyjde 400-450Sk.. 😝
a kontakt mam na vynikajucu fotografku deti - je zo Senca, tusim 4 temy robi za 1000Sk.. no je to skor taka umelecka foto.. 😉
asi najlacnejsia verzia je napasovat svoje fotky do happyfota.. 😀

ella1
22. okt 2008

v happyfoto majú teraz akciu.dúfam že tých vyše 200sk je už s vytlačením kalendára.no ja som teraz hladala foto,ale nejak som 12 dobrých foto nenašla.všade mi niečo vadilo. 😅
tak som myslela, či tuto niekde také nerobia.do senca sa mi kvôli tomu nechce.asi začnem fotiť decko v prírode a budúci rok snád naškrabem dobré foto 😝

inak vytlačenie 450 sk nie je až tak veľa.čo som ja zháňala vlani, tak foto+ kalendár bolo od 1500-4000 sk 😲

barunka
autor
22. okt 2008

danona, ja s tou ženskou zo senca mám zlé zlé zlé skúsenosti. nám robila svadobné foto a ešte doteraz mám chuť ju 😠 😠 😠 😠

ella inak aj na mmb robia baby také kalendáre, niektoré aj fotia a robia kráásne...