Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

siwike24
24. okt 2007

Barunka ano presne take tam maju 🙂.Vcera som bola na preventivke u gin.Havraneka no poviem vam ze to tam ma total,brutal,super. 🙂 a aj jeho nova sestricka je velmi prijena pani.Ale chvala bohu vsetko mam vporiatku.Uz sa tesim ked budem cakat druhe baby 🙂 .Barunka chcete mat druhe babetko?Zajtra ideme kupit simimu ten traktor kim ho este maju 🙂.Piekla som kolaciky kto si da? 😀

barunka
autor
24. okt 2007

siwike, no užaj mi sem pretlač pár koláčikov, mňam, dala by som si... Nám sa už minuli a teraz sa mi nechce piecť. Aké máte??
čo sa druhého bábenka týka, tak ja by som chcela, keď bude Simi väčšia, keď bude mať takých 5 - 6 rokov. Teraz si netrúfam. 😵 Odrádza ma hlavne to, koľko energie má Simi a koľko pozornosti si niekedy vyžaduje ju ako tak usmerniť... Vy plánujete teraz niekedy??

weroni
24. okt 2007

snilko a barunka: baby vcera som zistila aky je svet - konkretne ulany 😉 maly 🙂 Vraj ste rodina s Vajdovcami 😀 to su nasi susedia 🙂

barunka
autor
24. okt 2007

weroni, tak si nás odhalila?? vy ste postavili niektorí z tých nových domov???
Naši svokrovci bývajú cez záhradu 🙂

biela.pani
24. okt 2007

teda weroni, hneď si to vykecala? 😀 čaute baby, čo nového?

weroni
25. okt 2007

biela.pani: co ma nepoznas? 😀 ahoj inac 🙂 vcera som bola na tom prvom ultrazvuku - tak sme uz videli to malicke bijuce srdiecko 🙂 parada. Vypocitala mi to rovnako ako ja - na 7 tyzden a 3 dni. Dnes uz styri 😉 ale podla ultrazvuku vraj len siesty takze sa nechame prekvapit 😀

lefika
25. okt 2007

weroni, gratulujem 🙂
mozete zacat chystat vybavicku 😉

weroni
25. okt 2007

lefika: dik 🙂 to ano 🙂 sak uz zacinam pomalicky zistovat tie najdolezitejsie veci: kocik, postielka, autosedacka. Najradsej by som mala ta
ku kombinaciu kocika na ktory sa da pripnut aj samostatna sedacka kuk sem: http://www.babydirekt.sk/produkt_detail.php?id=...
http://www.pegperego.com/page.php?sid=dd7aa286a...

lenze je to dost drahe (najdrahsie som videla za 20 000,- a najlacnejsie za 10 900,- no vsetky maju tie golfacove kolieska a rukoväte co mne nevyhovuje - tie kolieska hlavne na zimu nic moc a tie rukovate v ziadnom pripade... takze uz teraz zhanam a informujem sa 🙂

lefika
25. okt 2007

weroni, ja som tiez chcela 3kombinaciu, aj som ju kupila, ale aj tak sme nakoniec kupili este dalsie dva kociky. na prvom kociku sa mi zislo, ze bol mohutny a mal velke kolieska, lebo saska sa narodila v tuhej zime. ale ked prisla jar a ja som sa mala vsade trepat s 20kilovym tankom, isla som kupit lahucky sportak. no a teraz mam este golface na rychle presuny. takze tak. ked sa pokusis usetrit na zaciatku, doplatis na to neskor...
ale ak v zime nenasnezi zas, tak ti budu bohate stacit tie, na kt. si dala link. a baby, co maju pegperego, si vacsinou pochvaluju 😉

weroni
25. okt 2007

lefi - no nase malicke sa narodi pred zaciatkom leta - takze na leto nejake moc velke kolesa nepotrebujem - ale musim mysliet aj na to ze tu prvu zimu este pravdepodobne stravi v hlbokom kociku. Tak zvazujem rozne varianty - lebo uplne prve mesiace prezije v teple malicke no a ked zacne jeho prva zima tak uz bude mozno vediet aj sediet - teda pravdepodobne 🙂 takze sa z toho vsetkeho vysomarujem lebo jeden radi tak - druhy onak 🙂
inac lefika - bola si pozriet vtedy ten Relax pri Ulanoch?

lefika
25. okt 2007

weroni, nebola som ☹ rozbili sme auto 😢 este ze to aj tak bola stara sunka
inak moja saska bola v sportovom od 5 mesiacov, nie je problem ich dat nalezato totiz. a v zime som tam v pohode zmestila fusak.
u mna rozhodlo to napokon, ze som casto cestovala a kocik vlacila hore-dole po schodoch, takze toho hlbokeho som sa chcela zbavit co najskor 😉 ziadna sranda to nebola, poskladat ho do auta alebo vytrepat do vlaku 😒

barunka
autor
25. okt 2007

weroni, no ja som mala pri simi oba kočíky golfáče a v pohode som prešla cez čokoľvek. Prvý sme mali od demy, teraz máme chicco 🙂 Ten prvý sme i tak veľmi nevyužili, lebo Simi chronicky nenávidela kočíky, vždy tam vrieskala ako šialená. A ako 3mesačná nám už nevliezla do vaničky 🙂
weroni chodíte (bože, teraz to neviem nijako rozumne dať dokopy) na ten Relax? Naša Simi to tam zbožňuje, keď bolo teplo, boli sme tam takmer každý víkend, princezná sa tam vybláznila...

biela.pani Viki nechodí do škôlky? Je chorá? Chuderka, včera sa ma asi strašne zľakla v jednote, keď som ju pozdravila 🙂 taká bola vystrašená 😀 😀

weroni
25. okt 2007

lefika - sak prave - aj ja potrebujem kocik co sa lahko zlozi do auta a lahko rozlozi - nech tam pred kufrom nemusim nacvicovat nejaku akrobaciu 😀 a preto sa mi paci ten sedackovy system - ze ked trebars ides len do obchodu - nemusis vlacit cely kocik ale nalozis len konstrukciu - male je v sedacke a ked prides k obchodu - nemusis ho vyberat zo sedacky - hlavne ked spinka - proste ju celu chytis a pripnes na konstrukciu 🙂

weroni
25. okt 2007

lefi - inac na jar alebo k letu uz mozeme vyrazit do toho relaxu spolu ak chces - da sa tam ist aj na biku - ale kedze ja budem mat malicke uplne malicke 🙂 tak mozme ist nasim autom 🙂 je to super miesto aj na doobedne vysantenie sa aj na poobedny odpocinok.

lefika
25. okt 2007

jeeej, weroni, dik za ponuku 🙂
este k tym kocikom: je fakt, ze kazdy ti bude radit nieco ine. ja som to napr. dost nedomyslela, ked som bola tehotna a nabuduce uz budem vediet. navyse teraz sa toho tanku neviem zbavit, nikto to nechce kupit ☹
ps: nechcete niekto kocik dema quatro? 😀

barunka
autor
25. okt 2007

lefi, my sme mali od demy duet a tiež som sa ho dlho nevedela zbaviť. ale pred takými štyrmi mesiacmi sa mi začali sypať ponuky, až som nevedela komu ho predať 😀 😀 😀

a čo sa druhého kočíka týka, tak to aj ja budem chcieť travel system, jednak preto, že v kočíku Simi vyzjapávala a v sedačke sa jej páčilo, jednak preto, že keď cestuješ autom a drobec ti zadrichme, tak odpadáva problém s jeho prekladaním, len naklikneš a ideš a hlavne preto, že nemusíš zbytočne trepať kopec haraburdia v kufri...

lefika
25. okt 2007

barunka, vidis, na to som uz celkom zabudla, ze saska cely cas v hlbokom kociku doslova preziapala a v autosedacke bola tichucko 🙂
aj som uz rozmyslala, ze si tu demu teda necham pre druhe. na prvych par mesiacov ako hlboky je to fajn na prechadzky a kupim si k nemu potom sportovy...no ved uvidime.

weroni
25. okt 2007

barunka - presne pre ten isty dovod aj ja chcem ten click system autosedacka na vozik - ale som pisala hore ze vsetky sady co som videla maju golfacove kolieska - a ja sa bojim ze ked pride ta prva zima tak to bude blbe s nimi... po snehu

lefika
25. okt 2007

weroni, na snehu s golfacovymi kolieskami to je o hubu, fakt 😖 ale ak sa daju zaaretovat, malo by to trochu zmiernit problem. a pozerala si aj nejake drahsie znacky, jane, gesslein a tak? sice tam uz za travel system mozu pytat celkom peknu palku ☹
alebo si pozri dlhodobe predpovede, ze ci nasnezi a podla toho sa zariad 😀

weroni
25. okt 2007

lefika no ja som pozerala peg-perego - tam taka sada stoji 20 000,- potom som videla este jednu na nete - neviem co to bolo za znacku a ta stala "iba" 16 000,- no potom mi tu jedna babenka hodila linky na taketo kociky aj za 10 000,- no manzel ma presviedca ze take obchody ktore nemaju web-stranky to urcite budu mat lacnejsie takze sa chystame do Tesca, do Avionu a tak.
A chceli by sme ist do Levic pozriet aj ten KEnguru obchod. POcula si o nom?

lefika
25. okt 2007

weroni, nepocula...
ale v tescu moc lacne kociky nemali. aspon vtedy ked som ja hladala 😒
v BA na kosickej je obchod, pre deti sa vola a je tam dost siroky vyber, ceny premenlive, ale maju aj noname kociky, aj tie drahe znackove..a spuustu katalogov.
inak mensie obchody, ktore nemaju stranky, su vacsinou praveze drahsie, lebo nie su velkoodberatelia, ale casto maju neznackove kociky, ktore v internetovych obchodoch nenajdes. samozrejme kvalita je diskutabilna, treba mat stastie

biela.pani
25. okt 2007

barunka, Vika mala začiatkom týždňa horúčky, takže po týždni v škôlke musela zase zostať doma, ale za tri dni jej to prešlo, tak zajtra pôjdu pre papier k doktorke a dúfam, že toho už nič nepríde a v pondelok pôjde do škôlky. Len neviem na ako dlho zase 😒 Ale toto mi pripomína Niku, tá tiež chodila do škôlky len na ukážku, na pár dní a potom zopár týždňov pobudla doma.

biela.pani
25. okt 2007

weroni, tak konečne je to oficiálne potvrdené!!!!!!! Teraz si mi ale o piatej ráno nemailovala, že to už máš aj na papieri. 😀 Tak prajem ľahký priebeh až do konca. /a preč s kozami 🙂 😀 /

barunka
autor
26. okt 2007

dnes sme Viki stretli u špiti, nevyzerala veľmi nadšene. Inak s tými chorobami v škôlke je to hrozné.

no ja som mala golfky aj na snehu a bolo to o.k. Lenže my sme mali podstatne dosť veľké kolieska, také tie malilinkaté by som nechcela...

siwike24
26. okt 2007

Ahojte nestihala som citat.

WERONI v Tomasikove alebo v Tesedikove maju suprovi bazar s kocikmy.Maju tam iba znackove kociky jane,pegperego atd.....Su ako nove a aj cena je dobra.

Barunka kolaciky boly super,robila som 3 plechy do vecera nezostalo niiiic 😀,ja by som uz aj taraz prijala druhe babetko ale simonko je velikansky certicek 😎

Lefika ako sa mate?

lefika
26. okt 2007

ahooj siwike,
no my sme akurat pred chvilou vratli z BA, bola som trochu behat po doktoroch, ale obchody som tiez neobisla 😀

barunka, tie golfky na snehu myslis na tu zimu co bola pred dvoma rokmi? lebo ja som mala problem dost aj po svojich chodit vtedy, teda aspon v trencine, neviem, kolko snehu bolo tu 😉 ale je fakt, ze na snehu velmi zavisi od velkosti koliesok a od toho, ci sa daju aretovat.

weroni
26. okt 2007

biela pani: 😀 mas pravdu - nemailovala som o piatej rano ale hned jak som sa vratila z ultrazvuku 🙂 ale chapes - ked som sa to uplne prvykrat dozvedela tak hormony stastia a vzrusenia vo mne tak blaznili ze som nemohla spat - tak som to musela roztrubit celemu svetu 😀 😉
no inac - dnes sa vraj aurusovi podarilo riadne si konecne "zařádit" na Lize - chudera ta tolko odolavala.. ktovie ci z toho nieco bude - Erik im vymysli vzdadu v zahrade taku miniohradku - aby mohli ist aj na vzduch z toho svojho chlieva - ale aby neboli tu nablizku - a ak ani to nepomoze - bude gulas 😕

lefika: sak prave - ze by to bolo asi omnoho jednoduchsie keby nebol taky hrozne velky vyber 😅
siwike: vdaka za tip - pojdeme pozriet 🙂

inac baby dnes som stretla v Senci jednu pani co tlacila presne ten kocik v persne tej kombinacii ktoru zhanam - tu autosedacku pripnutu na sportovu verziu kocika - no chuderka - bola to babicka toho malickeho co si v kociku vylihovalo a nevedela mi povedat nic blizsie o kociku len to ze ho dcera kupila od nejakej pani z Anglicka - a nanestastie ani jedno jedine pismenko - ani chyru ani slychu po znacke na voziku 😅 😖
preco som sa na tu pani tak vrhla hned s otazkami bolo to ze ten kocik NEMAL golfacove kolieska - prvy tohto stylu s normalnymi kolesami vhodnymi aj do snehu...

inac som dnes bola u zubarky, vedeli ste ze pocas tehu mate narok na 3 prehliadky?

biela.pani
26. okt 2007

a čo, Simi je chorá? Vika dostala papierik do škôlky. V pondelok môže ísť, ak zase do toho niečo nepríde. No dnes, keď som sa vrátila z roboty, Niky ležala v posteli, že jej je zima a je ospalá. Tak sme hneď merali teplotu a nepotešila ma! V pondelok môže ísť zase ona. Keď som už bola rada, že to jednej prešlo, tak začne druhá. ☹

siwike24
27. okt 2007

Ahojte WERONI videla som na internete jeden kocik,bola to 3 kombinacia a malo to 4 nafukovacie kolesa a dalo sa nato pripnut aj autosedacka.Velmi dobra cena je na to cca 10000sk,je to novynka,velmi je pekny.Skusim ti ho najt.Mamicky si ho velmy pochvalovali.pa

weroni
27. okt 2007

siwike- s normalnymi kolesami??? wow 🙂 no budem ti velmi vdacna ak hodis link 🙂