Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

barunka
autor
19. nov 2007

jeej siwike, super, teším sa spolu s tebou. To je dobre, že nebude nijaká operácia... Prosím ťa a to čo bolo za odborníka, čo chcel hneď rezať? To mi pripomína jedného lekára, u ktorého som bola ešte z práce pre posudok úrazu. Ten mal teóriu, že čo bolí, treba hneď rezať. Čo je iné, než by malo byť, rezať. Čo je väčšie, rezať...
Otras...

Lefika, skoré uzdravenie. Ja som tiež z tých, čo by radšej umreli v sanitke, ako by sa mali zveriť nejakému lekárovi v GA

weroni
20. nov 2007

baby caute - jak vas tu tak citam tak o galantskych lekaroch teda nemate najvyssiu mienku... no zrejme viete preco ale ja musim povedat ze som bola z galanty milo prekvapena, manzela tam dvakrat dali dokopy. Najskor minuly rok ked mu nasa obvodna lekarka na bolesti v krizoch predpisala rehabilitaciu a po mesiaci skoncil v GA nemocnici so 40-kami teplotami a tam mu zistili ze to nie su krize ale sakra velky zapal ladvin 😒 a dali ho dokopy.
Druhykrat po nasej svadbe ked skoncil v TT nemocnici s tym ze mu diagnostikovali salmonelozu a po tyzdni liecenia zistili ze to nie je salmonela, tak odtial odisiel a o dva dni ho brala sanitka do GA kde mu zistili ze ma zapalene creva a zase ho dali dokopy. Takze ja nemozem na GA nadavat, s cim mate take zle skusenosti?

siwike24
20. nov 2007

Ahojte baby,Barunka ten odbornik je primar CHRENA na krcnom.Na piatom poschodi,tam posielaju deti ked maju ptoblemy.Dneska dostane svoje.

Weroni doteraz som nemala ziadny problem ale terazho uz mam snim.Aj na prvy pohlad je nesimpaticky,uz davno by mal byt v dochodku ale este stale tam oxiduje 😠 😀 ,uz knemu nepojdem.

Baby vcera som bola v tom sekaciku brutalne vecicky tam maju na male babetka a super ceny.Aj na vedsie deticky su tam pekne veci ale zas iba na dievcatka 😠 😠 😠 😀 .Kazdy 3 den novy tovar maju a super predavacka,milucka.Nasla som tam origos kabatik na babetko nike,super stav a cena je dobra,aj macko pooh overalik ten je vimakany.Ja chcem babatkkkkko,len srandujem 🙂 🙂

ella1
20. nov 2007

ahojte,chcem sa spýtať,neviete či v Ga pôrodnici rešpektujú pôrodný plán?
Zdá sa mi to super vec,ale prvé dieťa som rodila v Ba,tak Ga nemocnicu skoro vôbec nepoznám.

veja79
20. nov 2007

Ahojte aj ja by som potrebovala nejake info o porodnici v GA.Bola som dnes pozret a na pohlad izby aj sestricky celkom fajn. Aj na vyseternie u primara som bola a tiez sa zdal ok. Nerodila niektora z vas v poslednej dobe?Je tam nejaky porodnik uplne nanic - treba si radsej niekoho zazmluvnit - ci sú vsetci v pohode?Napiste prosim

siwike24
20. nov 2007

AHOJ VEJA79 AK SI NIEKOHO NEPODPLATIS TAK SA NEBUDE ANI JEDEN DOKTOR STARAT PORIADNE O TEBA,ALE JA SI MYSLIM ZE V DNESNEJ DOBE TO JE NORMALKA A BEZ TOHO SA ANI NEPOHNES.JA SOM RODILA U DR.HAVRANEKA A NEMOZEM SI HO VINACHVALIT,VELMI DOBRE SA STARAL OMNA AJ PO PORODE,CISARSKOM.SESTRICKY SU V POHODE AZ NA JEDNU Z NOVORODECKEHO.JA TI RADIM NIEKOHO SI VOPRED ZAREZERVUJ A BUDE VSETKO OK. 🙂 🙂 🙂 BUDES KLUDNEJSIA.A DRZIM PALCEKY NECH SA NARODI ZRAVUCKA BABENKO 🙂

ella1
21. nov 2007

No ja neviem,ale ja som proti takýmto praktikám.navyše,doktor nemôže vedieť,či mu nedám niečo potom.dopredu som ani v Ba nič nedala a potom len nejakú fľašu a bonboniéru.
je to ich práca a týmto spôsobom ich len hýčkate.
teraz tam vraj otvorili nejakú novú izbu a ešte niečo tam majú otvoriť,nie som si istá ale niečo so slovom alternatívny to malo spoločné.bolo to v galantských novinách.len som nadpis rýchlo prebehla.
ale inak na Ga nemocnicu som počula celkom dobré recenzie-čo sa týka pôrodnice a novorodeneckého.

barunka
autor
21. nov 2007

kočky, snilko v GA rodila Paťka a dopadlo to hrozne a to mala jedného dokiho aj zaplateného... No ale viac by vám povedala ona.
Ja som počula samé sťažnosti, vraj im tam v poslednej dobe nemá kto robiť, nemajú anesteziologov a čo som počula, tak pár detičiek na to doplatilo životom. Ja by som tam nešla.

a teraz o inom, baby od koho máte NET?? Hlavne vy z úľan (okrem snilka)...

siwike24
21. nov 2007

ahojte

ELLA1 aj ja som proti takym praktikam ale v dnesnej dobe su peniaze vsetko,a ak nemas peniaze tak si stratena.V ga je jedna nadstandartna izba,jeden den je 1000sk a otvorily este jednu,velmy pekne su.Tvojho muza poznam z videnia.

BARUNKA to je pravda stymi anesteziologmy,pocitila som to na vlastnej kozy.Mi mame od t-mobilu ale ked nam skonci tak si dame satro,je to lepsie. 🙂 🙂

lefika
21. nov 2007

barunka, my mame od t-comu 😉
a to je asi vo vsetkych malych nemocniciach problem, ze maju malo ludi.
siwike, ja som sice nerodila v GA, ale v trencine to bolo viac o stasti ako o peniazoch: boli doktori, ktori boli super vzdy, ale schytat nejakeho(lubovolneho) zo starsej generacie na prijme znamenalo mat veeelmi zle spomienky na porod 😖 ja som to stastie mala 😉 a nikomu som nic neplatila, baba co bola so mnou na izbe nie ☹

ella1
22. nov 2007

barunka nemyslíš,že keby nejaké deti umreli,že by sa to neututlalo?ja som nič také nepočula.a bohužiaľ všade sa môže stať to najhoršie.aj v najlepšej nemocnici na svete.

tých 5-10 tis. viem využiť lepšie ako dať ich niekomu za niečo,čo je jeho práca a má to zaplatené.

siwike-fakt?ja neviem,kade ja chodím,lebo ja nepoznám nikoho 😀

lefika
22. nov 2007

ella, moze sa stat vela zlych veci, nielen to, ze niekto umrie, to uz je fakt extrem. o nejakych priduseniach pri porode s naslednym postihnutim sa pravdepodobne verejnost nedozvie vobec, ak to rodina neda na sud. a teda ten nedostatok anesteziologov je teda na toto dost rizikovy fakt...
v takych pripadoch ti je pekna nova izba houby platna ☹

weroni
22. nov 2007

caute zienky 🙂

barunka: my mame DSL-ko, predtym sme mali od T-mobilu cez modem rychly internet.
No ja sa chystam ist rodit do Topolcian - chcela by som do vody, dufam ze mi to kardiolog povoli, mam totiz taky malinky selest na srdci - aj ked mi povedal ze to nic nie je, ze je to ako keby som mala bradavicu na tvari - vraj skor taka kozmeticka chybicka, je malinka sanca ze mi porod do vody nedovoli nakolko musi byt zena uplne zdrava ked chce do vane... tak si drzim palce aby som mohla 🙂

ella1
22. nov 2007

ale v tej nemocnici je veľa ľudí,mamičiek a tak.a to by sa predsa hned vykecalo.si myslím.

weroni-neviem síce presne,ale taká maličkosť by v tom nemala zabrániť.to by si potom nemohla ani keby si mala záder na prste 😀

skôr by sa nedalo keby to ohrazilo teba alebo dieťa alebo by sa mohli vyskytnúť akékoľvek komplikácie alebo ked porodíš mimo termín.

lelkesova
22. nov 2007

Ja som rodila v Galante v roku 2006 a bola som maximálne spokojná či už s personálom alebo s vybavením nemocnice.Rodila som u pána primára,vdaka nemu mám krásného syna.V roku 2004 sa mi narodilo mrtve babo,vdaka jednému doktorovi z Ružinova,takže pre mna ružinov nikdy viac....... 😠 .Keby som si mala ešte raz vybrať tak určite Galanta 🙂

barunka
autor
22. nov 2007

ella, neviem, ako to ďalej riešila táto baba, ktorá mi to rozprávala. Viem však od nej toľko, že išla do pôrodnice s tým, že jej odtiekla voda a mala indikovaný cisársky kvôli očiam... Lenže nemali anesteziologa, tak ju poslali domov, že sa má vrátiť o pár hodín (presný počet si nepamätám) keď bude anesteziolog pripravený. Tak teda odišli, len keď sa už vrátili nazad, bábu už netlklo srdiečko. Do správy jej dali, že vraj chyba rodičky, lebo prišla neskoro....

Mňa moja mama tiež rodila v GA, a takmer som umrela, ona tiež. Len s tým rozdielom, že ja mám doživotné následky....

weroni
22. nov 2007

ella: no aj ja v to dufam - jediny dovod preco tam vidim to malilinkate percento moznej komplikacie je, ze zdrave srdce je to co pri porode do vody podciarkuju, ale snad toto nebudu povazovat za "nezdrave srdce" 🙂

lelkesova: vidis - ono je to asi fakt velmi individualne, aj v nemocnici na ktoru skoro kazdy nadava sa moze vyskytnut fajn porod s ktorym je zena velmi spokojna a zase naopak - aj v tej najsamlepsej porodnici sa moze nieco skomplikovat - ale myslim si ze okrem nepredvidatelnych udalosti to viacmenej zavisi od pristupu lekarov a personalu...

biela.pani
23. nov 2007

čaute baby, ja som obe moje baby rodila v GA,nepoviem, že som nenadávala, no hlavne pri tej druhej môžem vďačiť určite im, že sa vôbec narodila. Mala som totiž kontrakcie od šiesteho mesiaca, tak sa to snažili udržať čo najdlhšie a malá sa narodila "len" dva a pol týždňa pred termínom. Keďže som tam celú tú dobu ležala, tak viem po mojich skúsenostiach už ako tak porovnať tých lekárov. Niektorí tam naozaj za veľa nestoja, ale niektorých si veľmi mamičky chválili. Aj sestričky boli fajn, ak nevyvádzala pacientka, tak v pohode, ale ak niektorá vyvádzala, tak museli zakričať aj ony. Mali sme tam jednu, čo po cisárskom vrieskala na celé oddelenie celý deň, tak potom jej aj sestrička povedala svoje. No myslím, že právom. To je naozaj na každom, čo si vyberie a myslím, že trochu aj na tom aké má nároky a ako sa vie prispôsobiť.

ella1
26. nov 2007

mohla by so povedat konkretne ktorí doktori boli fajn a ktorí menej?mňa bz to zaujímalo,kedže v budúcnosti by som rodila asi v Ga.

inak kamoška prvé rodila na kramároch a tam sa pomýlili,lebo malo byť tak,že ked bude bábo väčšie ako 3 kg,tak bude cisársky.lenže zle vypočítali a ona si chuderka ani po troch týždňoch nemohla poriadne sadnúť!
😒 no druhé v ga a to bolo v pohode.

a viete niečo o tom pôrodnom pláne?

lelkesova
27. nov 2007

ella1-ja som rodila u Sčasného,bol vynikajuci,vždy ma o všetkom informoval.Velmi si chvália Havráneka,aj ten je dobrý.Ostatných nepoznám lebo sú nový.Ja som tam ležala dva mesiace pred porodom,a len vdaka nim som donosila syna 😉 .Na začiatku tehotenstva som chodila do Prosanusu,ale potom som radšej prešla do Galanty,a urobila som dobre 🙂 🙂

ella1
27. nov 2007

ja tiež k nemu chodím a mne sa zdá super.ale počula som naňho aj nie veľmi dobré veci,tak neviem...

kaluha
1. dec 2007

Ahoj ella1 Sčastného moc nepoznám ale viem že mal zastúpit môjho lekára a radšej vypol telefón.Napokon prišiel v noci môj dr.z bratislavy a to mal robit ráno atestáciu.Ja môžem odporučit dr.Barána. 😉

kisska
3. dec 2007

Ahojte, ja sa tiez neviem rozhodnut, kam ist rodit. Mam sice Salu blizsie, ale na tu som nepocula ani chvalu, ani neutral... A galanta ma celkom dobre recenzie aj v Mama a ja 😉 Termin mam v marci, a drahy pracuje v TT, takze nechcem riskovat, ze by som sa niekde este mozno v kalamite mala trepat do BA (tam teraz chodim ku gyndakovi)a este keby ma to chytilo, ked je drahy v praci, tak by som potrebovala min. 3 hodiny na presun...
Chodite niekto do GA na tehu cvicenie, pripravu a podobne? Kedy je najlepsie zacat?

ella1
3. dec 2007

ahoj,ale nemyslím,že v marci by tu na južnom slovensku hrozila kalamita. 😀
ja som tiež na Ga počula celkom dobré veci a na Sa nič moc.čo sa týka tých vecí,čo sa pýtaš tak netuším,ale tiež budem rada za info.a ešte,neviete,či je tu na okolí možnosť plávania s bábätkami?

kisska
3. dec 2007

ella1, to dufam ze kalamita nebude, ale pri mojom stasti 😒 , inak to plavanie vraj robia aj v Sali v Dusle - chodi tam nejaky kruzok s detmi, aj ked na moj vkus tam maju studenu vodu (aj plavcicka mi to potvrdila). Ja dufam, ze ked sa teraz otvorila GALANDIA, ze casom niekoho napadne nieco tam urobit... V GA je vraj dobre materske centrum (zabudla som nazov), tak keby sa baby toho chytili, mohlo by sa im to podarit...

ella1
3. dec 2007

materske centrum,viem,že je.
no v Šali-ktovie,ako často menia vodu a viem,že sa tam chodí kadekto kúpať,to by som sa asi bála ísť tam s bábom.
dcéra tam chodila na plavecký a dostala z toho vyrážky,najlepšie bolo,ked nám volala tehotná učiteľka,že si máme po ňu prísť a ako môžme pustiť dieťa s rubeolou k tehotnej! 😠
no,akosi zabudla,že na Sk už 15 rokov rubeola nieje,lebo sa očkuje proti nej. 😝
no,čo sa týka galandie,tiež to asi nebol šťastný krok.mala tam byť aj sauna a vírivka,ale akosi.... 😖

siwike24
3. dec 2007

Ahojte baby.

Kisska cvicit sa zacina v 20 tyzni,skor sa neda ,aspon vtedy odporucaju zacat.V ga sa cvici u Fitosa na stanici,tusim 1 krat za tyzden.Je tam super,aj sestricka je super.Ja som tiez chodila a aj lepsie som sa citila. 😀 .Ja som rodila v ga a neviem si vinachvalit doktora Havraneka,bol suprovi aj sesticky.

Ella1 teraz prave zacina kurz plavania pre babetka v Galandii.Kurz trva 3 masiace a cena je 3000sk.

V galante je materske centrum BAMBULKOVO,este som tam nebola ale vo stvrtok ideme s kamoskou na mikulasa.Potom vam poviem ake to tam je.Dajte si www.bambulkovo.sk tam je viac info.

kisska
3. dec 2007

siwike24 - dik, nevies mi dat prosim nejaky kontakt? Isla by som sa kuk, tak nech si apson zavolam, ze kedy su tam, nech sa neprevazam zbytocne.

ella1 - ja sa spolieham na to, ze ked otvorili teraz v lete, ze sa to pomalicky rozbieha... Inak v Dusle som s kvalitou vody nikdy nemala problem, asi vyhoda studenej vody. Nikdy tam nebolo vela ludi (co je pre mna dobre znamenie 🙂 ) a za normalnych okolnosti mi vyhovuje studena voda, ale ako tehu davam pozor.

A ako sa dostanem do galantskej porodnice, staci sa ohlasit na prehliadku a dohodnut sa s lekarom, ze tam chcem rodit? 😕

siwike24
3. dec 2007

Kisska tu su dve cisla 031 7822424,0915110176 je tam aj cvicenie pre tehulky a aj pre maminky s babetkamy.Kazdy utorok a stvrtok su tam.

Ku akemu doktorovy chces chodit?