Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

weroni
11. jún 2008

no super 🙂 myslim si ze Veronika by sa potesila malickemu surodencovi 🙂 a uz by ti aj s mnohym pomohla 🙂
Ja som mala 8 ked sa narodil moj bracho - so sestrou o dva roky mladsou sme varovali ostosest 😀
A to este nebolo nic oproti tomu ked sa sestricka narodila ked som mala 16 🙂 to bolo uplne super a vela mi to dalo 🙂

ella1
11. jún 2008

no,práveže veroni nechce súrodenca.však ale pýtať sa jej nebudem 😀 akurát včera som bola na gyn. takže všetko ok,aj som sa pýtala,či by nebol problém ked som taká chudá,ale primár vravel,že netreba dopredu hádzať flintu do žita a ked som zdravá a všetko je ako má byť,malo by to byť ok.

to ste mali super.ja som zas varovala susedove deti,často aj celý deň.

weroni
11. jún 2008

ella ked si zvladla prvy porod myslim si ze dalsi by ti nemal robit problemy 🙂 ked uz ja som dokazala tak pekne pribrat a aj moja panva sa poroztahovala skoro na tabulkove hodnoty (a to som mala pred tehu k vyske 180 cm 55 kg 😀 tak si myslim ze to zvladas 🙂
No ja idem troska poupratovat, pokosit travnik kedze som pol dna prespala 🙂
Tak sa zatial maj, ja urcite dam vediet ked sa bude uz nieco diat 🙂

inac k tomu pytaniu sa dcerky - ja som sa na nasich hrozne nahnevala ze sa nas nespytali co my na to - ked mamina s ocinom chceli este tu poslednu sestru 😀

ella1
11. jún 2008

lenže pred prvým som vážila o pár kíl viac.po pôrode som schudla a nejde to naspäť 😝
tak preto som sa pýtala.ja som mávala pri 164 cm 48-50kg.teraz mávam ledva 42kg.ale čítala som,že pod 40 kg to začína byť problém.a kedže iné problémy nemám,takže by to malo byť v pohode.
ja som tiež chcela upratovať,ale najako sa mi nechce 😅
išla si kosiť?u vás nepršalo? tu poriadne také kvapky,že som myslela,že nám rozbijú predné sklo na aute.

no vidíš.a dobre spravili.ani ja som sa nemala pýtať. 😀 ved iné vám nezostalo ako sa stým zmieriť a nakoniec ste boli aj radi 😉

danona
11. jún 2008

siwike - no, dracik som nestihla, nevadi, pojdeme zajtra 🙂
ella - k ruzovociernemu PP Plico a Quinny buzz mi minuly tyzden pribudol cierny Britax.. 😅 v sobotu som bola v SCS vo Viedni, nastastie zatial ziadny dalsi kocik ma neoslovil.. 😀 - to by uz moja polovicka nezvladla.. 🙄 momentalne to vyzera tak, ze jeden kocik mam u svokry, jeden vozim v aute a treti je odstavny doma.. 🙂

jaaj ale tu prsalo, aj krupy padali.. 😕 prave som s babami isla do mostovej, som myslela ze niekde v poli skoncim.. 😝

ella1
11. jún 2008

danona-no komu je už len lepšie 😀
to boli krúpy?aj sa mi zdalo,že tie kvapky nejako moc buchocú do skla.

inak weroni,nakoniec som predsa trochu upratala a povysávala. 😉

weroni
11. jún 2008

elli aj ja som chcela ale nakoniec ma zmorilo kosenie travnika 😀 takze prach bude musiet pockat do zajtra a dlazka tiez 😉

ella1
11. jún 2008

len aby si stihla 😀

weroni
11. jún 2008

ella ak nestihnem - bude to to posledne co ma bude trapit si myslim 😀 😀 😀

ella1
11. jún 2008

tomu ver 😀 len či stihneš do topoľčian 😀

weroni
11. jún 2008

no mozno to nakoniec bude tak ze do To pojdeme uplne vegetne na vyvolanie 😅

ella1
11. jún 2008

nečudovala by som sa,keby ti aj to vyšlo 🙂

weroni
11. jún 2008

inac elli ja som preto taka optimistka s tymi topolcanmi lebo kamoska ktora byva este o 20 km dalej od To tam stihla s oboma detmi 😉 😀 a pri druhom jej trval porod 6 hodin z toho 5 jej trvalo kym zistila ze je to uz porod 😀

danona
12. jún 2008

weroni... kde siii????????? 😕 🙂 😉

ella1
12. jún 2008

ved ja tio prajem ,aby ti to vyšlo.potom napíšeš aké to bolo.do vody by som išla aj ja.klasiku som už skúsila,tak by to nabudúce chcelo zmenu 😀

barunka
autor
12. jún 2008

baby, mne práve teraz zaspala simi... 😲 😲

lefika
12. jún 2008

to ako nocnym spankom? budes mat budicek o stvrtej 😔 😉

weroni
12. jún 2008

baby bola som na poradni, som na jeden prst otvorena, doky mi dost neprijemne postuchal krckom a ze ak sa to do rana nespusti tak rano o 06:00 nastupujem v Topolcanoch na vyvolanie 🙂 🙂 🙂 tesiiiim 😀 😀

takze zajtra bude nase mimusko na svete 🙂 😵

ella1
12. jún 2008

piatok 13-teho 😀

barunka
autor
12. jún 2008

lefika, asi ešte tým z včerajšej noci, lebo to sme boli hore celú noc. Simi ešte chýbali dve posledné stoličky a teraz jej lezú von, tak si užívam. Ako vždy to ide spolu so stratou hlasu, vracaním a nespaním....

jeeeeeeeeeej weroni, gratulujem... teraz rýchlo ukecať mimčo, aby išlo von samo, treba mu povedať, že sa musí rýchlo ísť mrknúť na maminku, aká je kočka 😀 😀

biela.pani
13. jún 2008

Čaute baby, weroni sa dnes o 5:10 narodila dcérka Ester. Mala 3150g a 49cm. Stíhala to do tých Topoľčian. Gratulujeme.

danona
13. jún 2008

weroni - G.R.A.T.U.L.U.J.E.M.E!!!!! 😵 😵 😵 zelame tebe aj malinkej princeznicke veeela zdravicka!!! 😵 😵 😵

lefika
13. jún 2008

weroni, gratulujem! nech sa dcerke na tomto svete dari a nech je zdrava 🙂 🙂 🙂

weroni
13. jún 2008

aute zienky, tak ja sa ozyvam priamo z porodnice, vidim ze zienky uz vybavili odkaz
Teraz som dosla na tu nadstandardnu izbu kde sme spolu s manzelom a kazdu chvilku by nam mali priniest malu. Doteraz som od porodu bola na pozorovacej izbe takze teraz uz konecne "doma"

Juj baby takze vcera sa to zacalo tak ze o piatej na poradni mi doky postuchal krckom aby sa to uz pohlo - lebo som bola na jeden prst otvorena. To bolo dost neprijemne a vtedy prvykrat padli moje optimisticke vyhliadky na porod Ale to som este nevedela co ma caka
Povedal mi ze ak sa to v noci nerozbehne tak sa mam v TO objednat na vyvolanie na dnesok. Tak som sa s panom primarom telefonicky dohodla ze ak v noci nic tak o siestej nastupim na vyvolanie.
To vsak nebolo treba lebo moj doky odviedol na poradni super pracu a okolo siedmej mi zacala odchadzat zatka. S jej odchodom mi zacali pravidelne bolesti ale vobec mi netvrdlo brucho a az po hodine som zistila ze su to kontrakcie Zbalili sme sa s muzom, o deviatej sme vyrazili a o desiatej sme boli uz v To - isli sme uplne pohodacky, vobec sme sa neponahlali, celu cestu som mala kontrakcie presne po 5 minutach no prejavovali sa uplne inac ako som cakala - prislo to hrozne nahle a zrazu a hned to malo vrchol. Dorazili sme do porodnice, prijali ma, vysetrili, bola som na jeden volny prst takze pocas cesty som sa trosicka pootvorila. Potom ma supli na monitor, tam som musela byt hodinu namiesto pol lebo co malicka vyvadzala - vkuse stracali signal na jej tep. No hrozne rychlo a prudko sa stupnovala intenzita kontrakcii, kym som sa otvorila na 3,5 cm myslela som ze to trva celu vecnost. Cakala som na 5 cm - aby som mohla do vane. Cely cas bol manzel pri mne, hrozne mi pomohol pri kontrakciach ked mi masiroval krize a brusko zaroven, neviem ako by som niektore zvladla bez neho... AJ tepla sprcha dost pomahala, najhorsie bolo ked mi dali klystir a musela som ho pocas dvoch kontrakcii zadrzat az potom sa vyprazdnit. No baby neskor si uz dost veci nepamätam lebo tie kontrakcie ma tak unavili ze som medzi jednotlivymi dalsimi normalne zadriemala - divne mi bolo to ze vzdy prisli hrozne rychlo - strasne casto po sebe a okamzite mali vrchol - ziadne pomale zosilnovanie a odchadzanie bolesti - prislo to uplne necakane a tak to aj odislo - no poviem vam na chvilu som aj lutovala ze som si nedala epi, fakt som tie bolesti dost podcenila, myslela som si ze budu znesitelnejsie ale akoze prezila som ich.
Potom ani neviem ako mi povedali ze uz mozem do vane - tam ked som vosla tak prve ze uplna ulava a hned na to okamzity nutkanie na tlacenie ktore som dvakrat musela predychat, fuuuha tuto poslednu etapu v tej vode si baby skoro vobec suvisle nevybavujem, viem len ze hrozna ulava a bolo super ze som sa tam mohla vrtiet ako som len chcela - to mi dost pomohlo
potom - velmi rychlo asi po 5 minutach mi povedali ze uz mozem tlacit tak som sla na to a tu si absolutne nespominam kedy sa k tej vani dovalili dalsie sestry a lekar. Len viem ze hlavicka sla dost tazko a potom telicko som vraj tak "vyprdla" - manzel vravi - ze lekar malu ledva stihol chytit Manzel prestrihol snuru a okamzite mi malicku dali na hrud - baby to bolo jak vo sne - vlastne mne to cele pripada jak sen este doteraz Potom som vysla z vane - uplne v pohode, vsetci ma tam obskakovali a sla som vedla na stol kde mi doky sam vybral placentu - ja som ju vobec nemusela vytlacit, odobrali tu pupocnikovu krv, musel ma zasit lebo som sa pri tom prudkom vytlaceni telicka trocha potrhala a zatial malicku obriadili, mame 10 bodov Baby, srandovne bolo ze mne vobec v tej chvili neprislo ci to je chlapcek alebo dievcatko az manzel sa ma pyta ci som si nevsimla co to je a ja ze tusim ze dievcatko Potom nam povedali miery a este dve hodky sme zostali vedla seba lezat - ja a malicka. Manzel bol chudak tak vypluty ze si siel lahnut na tu VIP izbu kde sme teraz spolu. Baby to malicke stvorenie, ja viem ze mnohe to uz mate za sebou - ale taky zvlasny pocit som este nezazila - stale som bola jak vo sne a prislo mi to take divne ze uz nemam brusko a vedla mna lezi taky maly pokrceny cloviecik Uplne vyvalila okale a pocuvala nase hlasy Aj mi ju dali hned prisat ale akosi sa jej nechcelo takze teraz ked nam ju kazdu chvilu maju priniest skusime znova
Potom na mna dosla taka unava ze ked som ju videla ako zaspinkala, skoro som zaspala tiez. Snazila som sa ju jednou rukou hladkat po licku ale musela som si tlacit na brucho takze moc som sa s nou este nepomojkala.

No moj zaver z porodu je ze hoci som ho dost podcenila, dalo sa to prezit ale keby som nemala muza pri sebe neviem ako by som to zvladla, to vam poviem otvorene. Neuveritelne mi pomohol. A to bol chudak viac vycerpany z toho celeho ako ja lebo ja som medzi kontrakciami normalne spala
Vodicka bola super, sice kratko ale neviem si predstavit ako by som malu vytlacila na suchu, v tej vani to bola uplna parada

Na malickej je sice vidno ze bola v brusku dlhsie ako mala - ma uplne pohuzvane rucky - take ako ked ste dlho vo vode a spravia sa vam tie ciarky a mala aj pupocnik okolo krku a trocha asimetricu hlavicku kedze jej uz tak tlacila na porodne cesty, ale to vsetko sa po par dnoch spravi

Baby taka som stastna Uz sa neviem dockat kedy mi ju prinesu

barunka
autor
13. jún 2008

weroni, gratulujem.

ella1
13. jún 2008

jéj weroni,super!!!ešte raz gratulujem!
naboj,zvládla by si to aj sama aj na suchu.
prežili sme to všetky,aj ked som si hned po tom povedala nikdy viac,ono sa tie zlé pocity časom vytratia a zostanú len tie krásne.
a máš pravdu,aj pre mňa to bolo ako v sne a celé týždne som sa na veroniku nevedela vynadívať,že niečo také nádherné môže z nás vzísť. 🙂

lefika
13. jún 2008

weroni, tak super 🙂
ja som rodila v trencine a tam to bolo s vanou inak: valala som sa celu 1.dobu a na tlacenie ma vyhnali von...ale tiez si vela nepamatam 😅
a pospi si chvilu kym ti ju prinesu 😉 potom uz nebude kedy...aspon rok.
este raz gratulujem 🙂

barunka
autor
13. jún 2008

kočky, az mi to tu príde blbé písať teraz, keď sa tak tešíme z nového bábenka...
ja mám Simi vázne chorú, ak nám do nedele obeda nezaberú atb a nezačne jesť, budeme musieť ísť zasa do nemocky...

biela.pani
13. jún 2008

barunka, čo je so Simi?

lefika
13. jún 2008

barunka, a co jej je, chudatku? ☹
drzim palce, nech je vsetko ok co najskor.