Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

lefika
25. sep 2008

ella, moj chlap bol na intraku, kde upratovacka nefungovala...a aj tak nepomohlo 😒 pride domov, zahadze celu sedacku zvojimi "zvrskami", s pod periny/postele/stola vezme domace oblecenie a tym to je vybavene 😠 😠

ella1
26. sep 2008

tak si ho asi nechám 😀 ved načo sa serinkať s novým, ked sú všetci v tomto aj tak rovnakí 😀
ozaj, zajtra chce ísť mm do gyoru.je tam nejaké dobré obchodné centrum?a neviete do koľkej je otvorené?

danona
26. sep 2008

ella-je ich tam viac, su otvorene cely den.. 😉 napr. najvacsi je Arkad, potom neviem ako sa vola, tusim Palace 😅 /baby poradte-to najstarsie v gyori 😅 /, za Arkadom je Interspar centrum, tam je ten veelky detsky obchod /aj Bugaboo maju 😀 /.. ine ma nenapada.. no a smerom na Metro je aj Kika.. 😉, nieco ako Baumax, Tesco.. 😉 vsade pri ceste sleduj tabule, da sa podla nich orientovat.. 😎
no ja sa na mm nestazujem, ak ma cas, tak navari, najradsej griluje, takze cele leto som mala vybavene.. 😀 aj riady poumyva - neviem preco, no neznasa mycku 😅 , no a k zehleniu alebo k vysavacu by som ho nedostala.. 😀

ella1
26. sep 2008

tak bugaboo už asi len pre vnúča 😒
no ved niečo pohľadáme.len som sa bála, či to nie je len do 12 otvorené.niekto vravel, ale nezdalo sa mi.
jj, aj my sme grilovali, teda mm.zaujímavé, že aj v tomto sú všetci rovnakí a radi grilujú 😀 ale ten môj teda aj doma navarí,aby som neklamala.mne len jedno vadí,že si po sebe neodpracú.nič viac nechcem.keby som nechala hrnček týždeň pri pc, tak tam týždeň zostane. 😝 😀

barunka
autor
27. sep 2008

baby, ja len takú otázočku, myslíte, že si mám napísať na net, k životopisu, že som vydatá a mám dieťa? či koho čo do toho...

lefika
27. sep 2008

barun, na jednej strane, co koho do toho, ale na druhej strane, nebudes mat potom v zivotopise 3rocnu medzeru? ci napises stareho zamestanavatela do 2008? to vlastne mozes 🙂
to ze si vydata, fakt pisat nemusis, mna by to ani nenapadlo tam dat 😒
a co takto zivotopisujes? nenastupujes teda do tej BA? 😉

barunka
autor
27. sep 2008

lefi, nenastupujem, dohodli sme sa na odstupnom a mojom nenávrate...
inak kočky, ja som už totálne neštastná, nechápem čím to je, ale vždy sme v celej rodine najhorší my, príživníci a kadečo iné... už mám pocit, že niektorí ľudia nás fakt nemajú v láske... 😖

danona
27. sep 2008

ella - neviem ci ste dnes trafili, to jedno obchodne centrum je na P, no nie Palace, ale Plaza.. 😅
barunka- co zrusili tvoje prac. miesto?? - u nas to tak viacerym v robote porobili.. 😒 ten rodinny stav do zivotopisu uvadzat nemusis 🙂

barunka
autor
27. sep 2008

danona, no ono to je komplikované, lebo poisťovňu, kde som bola zamestnaná odkúpila v máji banka a tým pádom zmenili meno, vedenie, zamestnancov a všetkých. a tu mi povedali, že v apríli by miesto mali, ale teraz nie. a ja nechcem v apríli ale teraz a tak sme sa dohodli takto.

lefika
27. sep 2008

barun, preco prizivnici??? co byvate u svokry a ona vam to patricne dava najavo??? 😠 ak ano, tak jednym uchom dnu, druhym von 😝 🙄
vela stastia pri hladani prace 🙂

barunka
autor
27. sep 2008

lefi, ty si sa vracala na pôvodné miesto??
ja teraz váham, či tam napísať, že som po RD, lebo dobu zamestnania uvádzam až do toho termínu, dokedy sme sa nedohodli na ukončení. Zasa aby sa nestalo, že to tam nenapíšem a ke´d zistia, že mám dieťa tak sa vlastne len zbytočne preveziem na pohovor, lebo oni matky nechcú...

lovacka
27. sep 2008

barun ani na pohovore nemusis povedat ze si matka a ze si po md je to diskriminacia
inac napisala som ti do vydate a nevydate tak si precitaj 😉

barunka
autor
27. sep 2008

lovacka, no to viem, len netuším, ako by som sa vykrútila, keby sa ma priamo spýtali. Aj keď silno pochybujem pri mojom veku, že by vôbec niekoho napadlo sa na to pýtať 😀 😀 Len mám rada vo veciach jasno, chcem aby vedeli, že sa niekedy môže vyskytnúť to, že budem potrebovať zostať doma so Simi. Aj keď má dobrú imunitu, čert nikdy nespí a môže sa stať, že keď nastúpim, začne byť chorá a doženie to, čo doteraz zameškala.
idem si prečítať 😀

barunka
autor
27. sep 2008

ozaj baby a nepoznáte nejakého opravára pračiek, čo by nám povedal, či sa oplatí dať opraviť pračku alebo nie? a prípadne ju aj opravil?? najlepšie niekde z okolia. nech sa príde mrknúť.

lovacka
27. sep 2008

barunka nepoznam ale aj nasa je pokazena 😀

barunka
autor
27. sep 2008

mne sa pokazila dnes a to mám zrovna všetko samé ovracané prádlo. Teda cez pyžamo, posteľné prádlo, koberec (chlap musel dnes tepovať), plyšáky, vankúše.. No vonia nám to tu 😖

lefika
27. sep 2008

barun, no ja hyperaktivny jedinec som pred md mala 2 zamestnania a na jedno z nich som sa vratila 😉
to, ci priznas dieta, si musis zvazit sama: ja by som to asi rovno priznala, aby odo mna necakali, ze budem v praci do vecera a pod. ked ti na to pridu, vyhodia ta v skusobnej dobe, ak im to bude vadit a akurat stratis cas ☹ ja viem, ze sa to nesmie a ze je to diskriminacia a bla bla, ale vieme, ako to chodi 😖 😒
inak mojmu chlapovi to vychadza: vylozit karty na stol hned pri pohovore. surovo im povie, nech na akekolkvek nadcasy zabudnu, nech rataju s obcasnou ocr a posledne si este aj vyhadal pracu z domu 1 den do tyzdna 😕

barunka
autor
27. sep 2008

lefi, tak aj môjmu chlapovi to vychádza. On je tiež poriadne hubatý a ešte sa o neho aj tlčú... 😀 😀

ella1
28. sep 2008

cafte.
no tak boli sme len tom arkáde.ostané sme nenašli 😅 išli sme aj okolo intersparu,ale nevidela som žiadny detský obchod.ale celkovo som sklamaná,viedeň je oveľa oveľa lepšia.radšej budem chodiť tam.navyše aj cesta do viedne je sto krát lepšia.ale niečo som si kúpila.len sa mi to z forintov zle počíta.no a samo, že mm sa pomýlil, tak si veronika namiesto kabelky za necelých 400 sk kúpila kabelku za 800 sk 🙄 si myslel, že je iný kurz 😅
ale kúpila som si nejaké svetríky a super sukňu v zare,kabelku v mangu,mm mi kúpil spodné prádlo 😀 a cestou späť sme sa zastavili v DS.tak som v KIK kúpila veroni nejaké veci, lebo v gyori žiadny detský obchod.a výber tiež nič moc.asi ako v blave.

barun, ja tiež nikde neuvádzam, že mám dieťa a som vydatá.ale hádam si domyslia, ked tam vidia dát. narodenia 1979.zatiaľ sa ma nikto nepýtal a ani som s tým nemala problém.

lefika
28. sep 2008

ella, preco by si domysleli? ja som priblizne rovnako "stara" ako ty a z mojich 32 spoluziacok z gympla mame deti 3 😝 😀

ella1
28. sep 2008

tak som myslela, že mám tam medzeru.vlastne som doteraz bola len v jednej práci.takže niečo medzi tým muselo byť.vlastne som včšinu času ,,v domácnosti" 😀 škoda, že u nás sa to neuvádza ako práca.

barunka
autor
28. sep 2008

no ja tam mám uvedené 1985 😀 😀 😀 tak neviem, či niekoho vôbec trkne, že by som aj mohla mať takmer 3ročnú materskú za sebou... 79 je chlap 🙂

ja tam prakticky medzeru mať nebudem, lebo zamestnanie budem uvádzať ako nepretržite, bez toho, že by som to sekla tým, že od 2.3.2006 som na MD.

danona
2. okt 2008

ahojte
kde ste ktoooo... 😕 😅 😀
neboli ste niekto v kulturaku na Barmankach v pondelok?? - som sa tam hnala a bola to celkom nuda 🙄

ella1
2. okt 2008

cauko.naboli sme.
ja som ani nevedela, že sa tu dnes hral futbal.parlament proti vláde, tuším.

barunka
autor
2. okt 2008

ahojte.
tak ja som tu a zjavne chorá... ešte aj Simi hoci je taká istá ako inokedy mi dnes ide na nervy. a jej tatko teraz došiel domov z roboty, zazvonil mu mobil a zasa sa niekam vyparil. to je ako naschvál. 😖 😖

no a cez víkend sú u nás hody, prídete sa kolotočovať??? 😀 😀

ella1
2. okt 2008

a čo to máš za imunitu barunka? 😀 😀 😀
no to tak býva.ja tiež, ked najviac potrebujem mm, tak just vtedy nemôže.alebo musí ísť niekam.
dík za pozvanie,ale v takej kose by ma nik nedostal na kolotoč.síce, to ani v teple 😅 a idem zháňať tapetu do obývky...

danona
2. okt 2008

ella- ano, od 15.30 😉 , no mm bol 3 dni odcestovany v zahr., vratil sa pred 30min., nestihol to.. 😀
barunka - kolotoce?? ozaj nech vam pocasie praje, tu dnes aj prsalo.. 😖

barunka
autor
2. okt 2008

danona, tu aj teraz prší. ako naschvál, som zvedavá, ako to nažhavenému decku vysvetlím, že v daždí a zime sa nedá...

ella, no asi naprd imunita. decku posilňujem, to choré nebolo a mňa to chytí až hrôza. hanba mi...
a ke´d niekde nájdeš pekné tapety, daj vedieť, aj my sa obzeráme

ella1
2. okt 2008

jasné,poviem. 😉
ozaj, ak by ste vedeli o najakom dobrom obkladačkárovi,dajte vedieť.už som zúfalá.ja snád tú kúpeľňu nebudem mať v živote dobre spravenú 😠 ☹

barunka
autor
3. okt 2008

no baby, ja len tak na skok, chcem sa pochváliť (alebo posťažovať, to som sa ešte nerozhodla)... so škôlkovaním sme prešli už na ďalší stupeň. Decko počká kým ju vyzlečiem, obujem papučky a kým sa otočím neni ho. Zdrhne do triedy, ani mi nezakýva, ani nepovie čau, totálne na mňa kašle... Keby sa mi poobede nepotešila keď pre ňu prídem, začnem trpieť komplexami...

ella, s tými kachličkármi je to ťažké, či sú dobrí, zistíš, až keď začnú obkladať a to nie je žiaľ veľká výhra, ak náhodou nie sú takí, ako tvrdili oni, alebo druhí o nich...