Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

siwike24
22. máj 2008

Barunka mojho maleho dam do postielky dam mu caj a dudel,zakrijem ho dostane jednu pusinku a idem von z izby,ked sa vratim uz spinka ale vecer to nefunguje vtedy musim byt prinom.Vtomto ho musim pochvalit 😀 😀 😀

barunka
autor
22. máj 2008

siwike, tak to závidím. my už od narodenia zvádzame boj so spaním. Ako klobúk dole, od štyroch mesiacov neuspávam, od začiatku tohto roka už nemá na zaspatie ani dudlík, ale to trvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a má to tak krááááááááátke trvanie. Cez obed už cca 4-5 mesiacov nespí, len leží a v noci zaspí tak okolo 21,30 a okolo 1,30 - 2 je hore a plánuje vstávanie...
a medzitým vkuse vykrikuje, maminka prikry, maminka mliečko, maminka zajačik, maminka cikať, maminka kakať, maminka pusi a keď nejde maminka tak začne tatooo tatooo kde maminka, cem maminka. prines tato... 🙄 🙄

maminecka26
22. máj 2008

Barunka nezavidim ti.... ani moj Kristian nebol bohvieaky sedmospac, skor by som povedala ziadny.... do tych 14mesiacov mi nechcel v noci spat, ani jednu noc sme nemali, zeby ju prespal celu. Kazdu hod sme boli hore alebo ked zaspal v noci okolo dvanastej, jednej sa zobudil a bol az do rana hore. No na obed mi zakazdym spal a to musim pochvalit aj teraz spi. Okolo dvanastej ho davam spinkat a okolo pol tretej ho musim budit a v noci sa zobudi raz napit sa a spinka dalej. aspon ze tak.... pretoze uz som bola velmi vycerpana.

siwike24
22. máj 2008

Barunka simi ked bol babetko tak sme vstavali kazde rano o 04-30 kazdy den,uspavala som ho narukach ale potom som mu to zatrhla.od 8 mesiaca my prestal pit mlieko v noci ale iba cajik pije,za noc 2 az 3 flasky.A teraz sa tiez zobudi v noci na caj alebo ked si nevie najst dudel.A musim ho pochvalit od 1 roka si vie sam otvorit hociktore dvere. 😀 😀 😀 vihoda ale aj nie 😀 .Vecer chodieva spat okolo 21-00 az 21-30 a vstavame o 06-30 az 07-00,nas rekord bol najdlhsie co spal rano do 08-00 😀 😀

barunka
autor
22. máj 2008

maminecka, no to aj nám každý vravel, že sa to zlepší, najprv že keď začne loziť (mala 5 mesiacov a ešte sa to zhoršilo) potom keď začne chodiť (9 mesiacov a totálne prestala spať cez deň), potom že keď bude mať rok (v noci sa budila asi každú hodinku) a nakoniec že po dvoch rokoch už skoro každé dieťa prespí celú noc - zaujímalo by ma, kto robil túto štúdiu, lebo by sa mal prísť pozrieť na simi. Keby som ju v noci dala do toho kolieska aké majú škrečkovia, do rána by zásobovala celú dedinu elektrinou. často sa stane, že zaspí až nadránom, okolo piatej...
to chudák roli spí v práci aj postojačky, ja vtedy zakaždým pokašlem všetko čoho sa chytím (najčastejšie obed)
a popritom by človek čakal, že to decko bude spať nonstop, veď neposedí ani dve sekundy...
Maminecka, veď ty si ju mala možnosť vidieť, keď sme sa stretli na tej kofole, je ako neriadená strela a keby som nemala 23 ale viac, asi by som na tejto "dovolenke" vypustila dušu...

maminecka26
22. máj 2008

Nezavidim barunka,.... aj moj Kristian je taky.... odkedy chodi nevladzem,vecer som vystavena ako neviem co, pretoze musim byt stale pri nom inak by vyvadzal somariny.... na to ma rozum. Aj mne kazdy hovoril, ze ked bude vacsi zlepsi sa v spanku.... nevedela som sa toho dockat. Kym nechodil sam....neunavil sa az tak....spat nechcel. Teraz ze je na nohach v kuse, spi mi aj poobede dve hod a vecer uz zaspava sam. vypije si mliecko a porozprava si zazitky sam v postielke a potom zaspi. Vacsinou uz o osmej je v postielke a najneskor o pol uz spi.
Ja si hovorim, keby som mala menej ako mam.... teda 26, nezvladla by som to....

ella1
22. máj 2008

no,tak to nezávidím.
mne veronika spala od 2 mesiacov celú noc.....chvalaboho 😀 a cez deň síce od takého roka nespala,ale to mi nevadilo.....síce,v aute sem tam zaspala a tak,ale doma moc nie.....

weroni
22. máj 2008

siwike - ja sa praveze nebojim - uz niekedy rozmyslam nad sebou ci je normalne ze sa na porod tesim 😅 😀
ale u mna zrejme toho normalneho moc nie je 😀 😀 😀

lefika
22. máj 2008

weroni, bola som na tom podobne: sama zo seba som nechapala, ze preco sa nebojim 😔 a to som na vyske bola vyklepana pred kazdou skuskou, ale porod so mnou nezamaval 😀 😀

siwike24
22. máj 2008

Lefika jej ty zijes? 😀 😀 ako sa mate?

weroni
22. máj 2008

lefi ja som zase neni vobec tremistka - ziadne skusky, ani statnice, ani maturity, nic so mnou nic nerobilo 😀

ella1
23. máj 2008

nechápem,ako sa niekto môže báť pôrodu....ved nevie,čo ho čaká,aké to bude..
mne tiež kadekto všeličo rozprával,ale u každého je priebeh iný,takže netrebe sa všeliakými hororovými zážitkami nechať vystresovať....

inak,dobré ráno.....dnes som takto skoro vstávala posledný raz......

lefika
23. máj 2008

siwi, ahoj, boli sme u nasich, trochu som si odpocinula 😎

weroni, tak to ti zavidim: mna caka v oktobri obhajoba a stresujem uz teraz...ale asi aj preto, ze este nemam ani ciarku 😅

weroni
23. máj 2008

lefi pohodicka neboj zvladas 😉
co studujes? ja som mala mat tento tyzden zaverecne skusky ale som si ich dala na september lebo nestiham - staviame, teraz babo do toho, firma, no dost toho je 😀 aj tak si este musim nejake skusky podorabat 🙂

lefika
23. máj 2008

weroni, matiku 😝

inak, nevies, ci ma ten relax stranku? alebo co a kedy organizuju ku dnu deti? lebo ja som sa nedogooglila a z oficialnych stranok velkych ulan na mna pozera recept na rybaciu polievku akurat 😀 😀 😀

weroni
23. máj 2008

lefika nemaju stranku lebo som sa na to pytala aj ja a oni ze chcu mat len cisto taku "slovnu reklamu" - oni su neni zastanci takych "modernych" reklam 🙂 a ani ju nepotrebuju lebo co ludi tam chodi.. 😅
je to tam super vsak 🙂

inac na den deti tam ma byt nejaka velka 4dnova akcia - nejake napoleonske bitky ci co, stanovacka, zabava pod holym nebom, a take veci 😉

lefika
23. máj 2008

aha, vdaka, takze az o tyzden 🙂 lebo niekde organizuju den deti uz tento vikend...
ale je to skoda, lebo ja by som o nich vobec nevedela napriklad nebyt internetu...teda nebyt teba 😉

siwike24
23. máj 2008

Ahoj lefika ,tak to je dobre ze si si odichla.

Baby prosim poradte mi,vcera celu noc sme boli hore simonka bolelo strasne brusko,mal krce,aj som mu masirovala brusko s pupikom ale nic.Uz 3 den nebol na velkej,uz som viskusala vsetko,slivkova stava atd...Teraz vecer som mu dala sab simplex,dufam ze mu to pomoze,a ked nie tak pojdeme v sobotu na pohotovost,lebo zajtra bude uz 4 den co nebol na velkej.Uz som mu davala aj cipok ale stale my ho vitlacil uz som totalne zufala,bojim sa aby sa mu nepomotaly creva,a aj cez den zvikne plakat nevie sa vik..t

lefika
24. máj 2008

siwike, neboj, aj nam to kolkokrat trva aj 4-5 dni, kym zo sasky nieco vylezie. problem je v tom, ze zaciatok je velmi tvrdy, az tak, ze natrhne ritku 😢 😢 😢 my sme to riesili dost dlho aj u dr., upravovali sme stravu, cvicili sme, a aj tak su stale niekedy problemy. ja davam duphalac, ked je zle. ale ten zabera az do 24 hodin, tak neviem, ci ti este na nieco bude.

weroni
24. máj 2008

lefika no ja som sa tiez cudovala ze nemaju webstranku - ale vidis aspon ze existuje modry konik 😀

siwike - ani ziadne ovocie nepomaha? hruska? makka hruska zvykne pomoct 😕

barunka
autor
24. máj 2008

siwike a neskúšala si dávať acidko??? Simi to vždy zabralo. Dala som jej acidko, nato zavárané slivky a slivkovú šťavu, potom sme si vždy zacvičili, pomasírovali bruško a do dvoch hodín to zmákla...

siwike24
25. máj 2008

CAUTE BABY UZ SME SA VCERA RANO CHISTALY NA POHOTOVOST A AKURAT SA VIK...L,SAB SIMPLEX POMOHOL CHVALA BOHU,STAVU NECHCEL ZO SLIVIEK TAK SOM MU KUPILA DETSKY HIPP DZUS A TEN MY VIPIL,CHUDATKO STRASNE TVDU MAL STOLICU A HRUBU ESTE DOBRE ZE SI NENATRHOL RITKU.

BARUNKA ACIDKO BY MY NEVIPIL,DAKUJEM ZA DOBRE RADA.

LEFIKA TAKTO DLHO MY ESTE NEKAKAL.TAKYTO PROBLEM SME ESTE NEMALY,ALE DAKUJEM.

WERONI NO AJ KIWI SME MU DAVALY A NECHCEL ☹

weroni
26. máj 2008

siwike - no hlavne ze uz to mate za sebou 🙂

ja som dnes konecne urobila posledne dve skusky 🙂

ella1
26. máj 2008

weroni-no gratulujeme!!!!
takže si to stihla 🙂

weroni
26. máj 2008

ella ano ano stihla 🙂 vdaka 🙂 takze ty si teraz nezamestnana? a co si vlastne robila? aku pracu?

lefika
26. máj 2008

weroni, super 🙂 ja som rodila v 37tt, takze rozrobene veci zo skoly ostali rozrobene potom este skoro 2 roky 😅 ale to nie je len novymi povinnostami, ale aj mojou lenivostou 😅 😉
ty teraz prerusujes?

ella1
26. máj 2008

ešte pracujem,do piatka.no kde asi,tam kde všetci.a robila som faktúry.......
ale potrebujem aj inú pracovnú dobu,na peniazoch až tak nezáleží....
pá zajtra...

siwike24
27. máj 2008

Ahojte baby.Vcera som bola zo Simonkom u lekara rano,zlakla som sa ho.Tak skaredo ho postipal komar do uska ze mal velke ucho jaj dospeli clovek,ocislo vadsie,spuchnute,no hroza.A akokeby nestacilo este ho postipal aj pod oko,vizera ako keby mal monokel.Chudatko ma celu hlavicku zaviazanu a natrete usko,inak sme mu to nevedeli zalepit lebo ma strasne velke usko.Najprv zapcha a potom toto,ach jaj.

Weroni gratulujem k skuskam no aj moju segru to caka,kolko platis za skolu?moja segra za 1 rok-33tisic.

Lefika kam chodite von?

lefika
27. máj 2008

siwike, ako kedy...nemame nejake pravidelne miesto. na ihriska v okoli, k fontanke, na zmrzlinu...my sme uz bez kocika, tak sa mi nechce velmi daleko, lebo saska sa potom pyta na ruky.

barunka
autor
27. máj 2008

weroni gratulujem 🙂 🙂 ale o tom sa nedalo pochybovať 😀 😀

siwike, to je hrozné s tými komármi, dal vám doki na to niečo?? či vás odbil len s fenistilom???