Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

siwike24
27. máj 2008

Barunka dala nam fenistil kvapky a krem ,mam mu to natierat octanovou mastou,hroza ze?ale dnes to ma uz troska lepsie uz nema take velke usko. 🙂

barunka
autor
28. máj 2008

inak ja najviac zbožňujem ten dodatok "a neškriabať to"... aj ja sa škriabem keď ma niečo svrbí, takže pri deťoch je to o to ťažšíe...

simi je zasa kompletne celá vyhádzaná, má potničky ešte aj na ušiach a normálne sa už tak škriabe, že sa otiera o steny... tohto som sa najviac bála, ako to decko neznáša teplo...

siwike24
28. máj 2008

Barunka inac simi si to ani moc neskrabal,mal zaviazane usko ale aj docela dobre zabraly tie kvapky,aspon tak.Konecne spinka uz dva dni je strasne zly ideeeeem si zneho vitrhat uz vlasy 😠 😀

Simonko chvala bohu nema potnicky ale kamoskyna mala tak to je brutal co ma ona cele cervene a malinke virasky,chudatka deti.Inac my sme sa uz vcera kupaly na balkone,cely bazen my vilial k susedovy 😀 idema niekedy porazit zneho,certika mojho maleho. 😀

barunka
autor
28. máj 2008

siwike, aj ja už chystám bazén na terase. Teraz práve meditujem nad tým, ako sa skladá, lebo manžel nekúpil nafukovací ale skladací 😀 😀
inak aj simi je protivná, teraz je v tom období vzdoru a myslím, že toto teplo jej nervozitu ešte stupňuje a plus tie potničky... Dnes ma napríklad vytočila s tým, že mi zahlásila, že ona bude cikať a postavila sa do stredu chodby pred zrkadlo a cikala. Nakoniec si ešte aj zatlieskala.

ozaj, už ste niekto boli v tej galandii??? neviete ako tam je??
my sme práve s chlapom riešili, že kam sa budeme chodiť kúpať tento rok a zasa nám vychádza jedine meder. Do DS ísť nechceme, nejak sa nám to tam nepozdávala, diakovce tiež nič moc, vincov les je vždy prepchatý, tak nevieme...

lefika
28. máj 2008

barunka, v galandii to tiez byva prepchate. nam sa pred tyzdnom stalo, ze uz nemali listky, ze uz je plno 😒 iank je tam dobre, ale neviem porovnat, ja som tu este na kupaliskach v okoli nebola a porovnanie s trencinom ti nepomoze 😅

ella1
28. máj 2008

barunka-no simi podarená s tým cikaním 😀

inak v galandii,čo ja viem,dá sa,ale ked je tam veľa ľudí...je to o ničom.....bazény mohli byť väčšie.a vraj idú dvihnúť ceny ževraj pre jedného 300 sk na 3 hodiny.no des!

barunka
autor
28. máj 2008

teda tak tá cena, to už je iná paráda... do senca nechceme ísť, tam je to tiež precpaté až hrôza a navyše dosť detičiek čo poznám tam chytilo nejakého bacila alebo čo. možno je to náhoda, ale nechcem to radšej riskovať...

my sme sa práve dokúpali, na terase máme minimálne sto stupňov, tak som tam improvizovala a s pomocou sušiaka, dáždnikov a štipcov som urobila aspoň aký taký tieň. Simi som odtiaľ nevedela dostať, len som sa bála, že sa už rozpustí, tak som ju nalákala na jogurt 😀 😀 😀

ella1
28. máj 2008

no,naozaj je najlepšie mať vlastný bazén.
cenovo je to výhodnejšie a nemusíš sa tlačiť s toľkými ľudmi.........
my máme zatiaľ len taký nafukavací,ale na čľapkanie stačí...no časom bude hádam poriadny.....

danona
28. máj 2008

ahojte
siwike-som rada ze je maly ok 🙂
barunka - do galandie chodim 2x tyzdenne na baby plavanie, to je super, doobeda tam nikto nie je 🙂 , no tie ceny, to nie je sranda.. ☹ skuste vincov les - sladkovicovo.. 😉
ella-my by sme mali mat vlastny bazen, asi v polke juna, no este obklady okolo a tak 🙄 hadam sa stihneme toto leto aj kupat 😎 ak nie, tak ma aj svokra a svagrovci.. 😎 no doma je doma.. 😀

barunka
autor
28. máj 2008

danona, vincov les je vždy neskutočne prepchatý a väčšinou už poobede ani nepúšťajú, lebo majú plno...
tak nám nakoniec asi zasa ostane len ten meder 😵 😵

ella, no my zatiaľ nemáme bazénik, tiež len taký skladací, Simi stačí, niekedy k sebe pustí aj nás dospelákov, ale to málokedy 🙂 ale veď budeme bývať za chvíľku sami a potom začneme riešiť...

ella1
28. máj 2008

ten náš je celkom veľký...akože plávať sa v tom nedá,ale ked si sadneš,máš vodu po krk. taký okruhly asi z mountfieldu,či odkiaľ......

danona,to má byť ako pozvanie? 😀 ale nie,srandujem....no hádam sa dostanem k moru a zaplávam si aspoň tam...... 😉
jasné,doma je doma........netreba sa tak obmedzovať a brať ohľady.......

siwike24
29. máj 2008

Caute baby

Barunka nic moc ta galandia uz sme tam boli velakrat,ale nech sa nehnevaju 300sk na 3hodinky.My sa chodime kupat do Salib,alebo medzi v.ulanmy a c.vodou je jazero a je tam super.SZIGET sa to vola,hovori to niekomu nieco?ja si to neviem vinachvalit,ale minuly rok sme tam neboly lebo simi bol este maly ale tento rok sa tam pojdeme urcite kupat.Neplati sa nic,natankujes za 300sk a budes sa kupat cely den 😀 😀

Danona diky,davno sme sa uz nestretli,ze?

barunka
autor
29. máj 2008

siwike, myslíš majom sziget??? oficiálne tam bolo kúpanie zakázané, zosúvajú sa brehy a tuším aj mali niečo vo vode niekedy pred dvoma rokmi. Už to majú o.k???
Ja tu dnes straším takto skoro ráno, to viete, musím dražiť, chlap nakázal 😀 😀 😀

ella nám veľký minulý rok prederavila mačka, brúsila si pazúriky, zatiaľ sme neodhodlali kúpiť znova veľký 🙂

siwike24
29. máj 2008

Barunka tusim ano,ale nic tam neni ,ludia toho vela narozpravaju

weroni
29. máj 2008

caute baby 🙂

barun aj nam minuly rok prederavili tu nafukovaciu obrubu na bazene macky 😠 ale sme to polepili a teraz jak mame hafca tak uz ani nevieme ako macka vyzera 😀

barunka
autor
29. máj 2008

weroni, no mačky sú veru šikovné 😀 😀 😀
pozerám, že už za chvíľočku ťa budeme stretávať s kočíkom a malým bábetkom. 😅 😅 😅 zbožňujem bábetká, a momentálne najmä ak nie sú moje.

baby, tak a ešte bonbonik na dnes, dnes sa Simi už prekonala, už jej nestačí, že ma tento týždeň vytáča do nepríčetnosti a ešte sa z toho aj teší, ale dnes sa už aj pokakala do gatiek. Popritom od decembra už kakala zásadne len do záchoda.

ella1
29. máj 2008

no barunka,tak veľa trpezlivosti 😀 simi je šikuľka 😀

barunka
autor
29. máj 2008

baby a je toto normálne? tak od februára je doma bez plienky, už vyše mesiaca aj vonku a teraz jej začne hrabať?? to akože čo má byť???

lefika
29. máj 2008

barunka, mne sa dnes saska pokakala do odkladacieho priestoru v odrazadle 😕 😀 😠

ella1
29. máj 2008

asi je niečo vo vzduchu 😀 no aby som to nezakríkla a nenašla doma niekde hovienko 😀

maminecka26
29. máj 2008

Ahojte .... to je co, ze som tu o takomto case. Barunka, nezavidim ti, ale urcite ju to prejde, ma asi take obdobie. Mne sa dnes stala hrozna vec, teda skor malemu....preto som aj hore teraz. Byvame u svokrovcov na poschodi, kde vedie 16schodov, moj expert teda malinky ktory rad lezie po schodoch dnes za mnou liezol hore a skoro zvrcholu sa skotulal dole....no poviem Vam neprajem to nikomu vidiet, to co som videla ja....ako letel, na strmych drevenych schodoch na zem.... ronila som slzy ako blazon ako som sa zlakla 😢 , hned som volala muzovi a utekali sme na pohotovost. Same modriny, ale vraj nastastie nic kriticke, hoci si nas chceli nechat na pozorovani, nakolko utrpel uraz hlavy. Ja som to vsak odmietla kedze mam z GA nemocnicou zle skusenosti, teraz sledujem maleho ja... vraj 72hod je kritickych, moze sa hocico vyskytnut. Poviem vam mam velky strach, ked sa mu nieco stane.... ach stale mi je do placu, stale to mam pred ocami ako letel dole a ja som ho nevedela zadrzat....alebo chytit.

barunka
autor
30. máj 2008

lefika, no aspoň v tom nie som sama 😀 😀 😀 tie naše deti majú tuším podobné úchylky 😅 😅

maminecka, bože, to je hrozné, ale neboj, Kristiánko bude určite v pohode. Držím palce, aby sa nič nevyskytlo.. Mne tiež raz Simi spadla zo schodov, ale našťastie len z posledných piatich, no je to hrozný pocit, nemôcť nič urobiť a len sa pozerať. Ale verím, že to dopadne dobre.
Inak s tou Ga nemocnicou sa ti nečudujem, mne tam stačili 4 dni na detskom a viac ma tam so Simi nikto nedostane.

weroni
30. máj 2008

barun - 😀
inac stretavat sa urcite budeme ale asi az na jesen lebo cez leto - a teda az kym sa nam nepostavia domcek budeme u mojej babicky v Senci takze tam budem brazdit 😀

ozaj barun inac uz mam vybavenu tu doky co som ti hovorila v tom Bieli 🙂 vyzera byt fakt super, bola som s nou osobne 🙂

barunka
autor
30. máj 2008

weroni, budem si pamätať, keby som náhodou zasa musela meniť lekára, ale zatiaľ to tak nevyzerá... 😀 😀 😀

my inak chodíme do senca často, takže sa možno stretneme aj tam, hlavne na jazerá chodíme so Simi a do Lidlu, lebo tam mám jednu obľúbenú malinovku a na cestoviny 😀 😀

ozaj, maminecka, teba som sa ešte chcela spýtať, chodievate s Kristiánkom na hojdačky?? Vidíš, teraz keď už viem kto si, tak sa už ani nestretávame v dedine 🙂

inak dnes sa mi dieťa zasa predviedlo v jednote... Bola som si kúpiť vajíčka a predavačka sa Simi pýta, či chce dnes páročky pre tatinka (lebo vždy keď kupujem salámu, tak simi hlási, že tato chce párky) a ona jej na to hovorí "neceme, mama varí." takže to vyznelo tak, akoby som po sto rokoch varila a preto už tato nemusí papať párky. Samozrejme pol jednoty malo z toho šou a ja budem zasa na pretras 😅 😅

maminecka26
30. máj 2008

Barunka mas fakt podarenu dcerku... Vdaka,ze na nas myslis a drzis palce.... zatial sa nic hrozne neudialo, maly je ako tak ok hlavicku ma doudieranu, opuchnutu, hoci bol trochu slabsi ked tak bude aj zajtra vratim sa s nim do GA, nechcem aby sa vyskytli dake komplikacie. Mimochodom na hojdacky nechodievame, nakolko sa tam malemu dako nepaci....
Vidis aj ja som na to myslela, ze teraz keby sme sa uz mohli aj porozpravat Ta nevidam vonku, hoci ja chodievam aj doobeda aj poobede von,ale v tomto teple vacsinou na bicykli, maly sa hrozne rad vozi.
Naozaj barunka nechodievas do toho klubu mamiciek? rozmyslala som ,ze by som dakedy sla ,ale samej sa mi nechce. Nepridala by si sa?

pipinka82
31. máj 2008

ahoj siwikee 🙂 dobré ránko neviem spat tak sa tu poflakujem 🙂 Simi je už v poriadku chvala bohu 🙂 no na siget sa už aj ja teším len nech sa zohreje voda nasadíme tamponik a celý den sa budem močiť xixixixi umieram s tohto tepla asi jak ty siwi ked si bola tehu!!! že sa mi potí aj pod nosom xixixi čo vživote som nemala ale čo už hormony a tehu je už také už len vydržat 2 mesiace a bude o.k.všetko 😎

weroni
31. máj 2008

barunka 😀 ta mala ti teda robi reputaciu 😀 ale neboj, to je este stale dost dobre 🙂

no tak sa urcite aj v Senci uvidime niekedy 🙂 mozete dojst na bazovy sirup - my sme kusok od Lidla 🙂

barunka
autor
31. máj 2008

maminecka, aj mi chodíme na bicykli. 😀 😀 Simi teplo nezvláda a ak na ňu nefúka, hneď je na nervy. Dnes nás tatko vytiahol peši a ako trest za to, že ma nepočúvol a neveril, že simi v teple pešo nevydrží, ju musel celú cestu niesť na krku a ešte s ňou aj bežať... no čo, aspoň si trošku zacvičil 🙂
tiež chodíme hlavne ráno, to sme vonku do takej 11 - 11,30 a potom ako kedy, niekedy aj okolo 16-tej, inokedy už len okolo 18-tej...
Do toho klubu raz za čas chodíme, načastejšie poobede, práve som rozmýšľala, že by som s ňou v pondelok aj zbehla, bude zrovna poobede a už sme nejaké dva týždne neboli, tak nech sa troška zahrá s detičkami 🙂
som rada, že drobček je aspoň trošku v pohode, chudáčik musí byť ubolený a asi sa aj trošku teraz bojí schodov, že???

weroni, no veru, včera mi zrovna roli rozprával, ako sa zabavili v autobuse a mám byť ešte rada, že simi potí len to čo potí... (vraj malý trojročný chlapček do obrovského ticha v autobuse vybalil na svoju maminku, že prečo včera večer papala tatovi pipíka) 😀 😀 😀 😀

weroni
31. máj 2008

barunka tak to sa teda maminka musela velmi potesit 😀

moja sesterka vysvetlovala svojej 5-rocnej dcerke ako sa babenko dostane do bruska (tak povedala ze mamicka s ockom sa tak velmi lubia a ked chcu babo tak ocko vlozi maminke do bruska take semienko z ktoreho potom vyrastie babenko) - no mala sa nepytala ze ako jej tam to semienko da - toto vysvetlenie jej stacilo 🙂
potom ked sa sesterka s muzom bavili ze ci kupia vacsie auto a sesterka povedala ze ona chce toto ich malicke a muz jej na to ze "co ked budes tehotna ako sem napraces kocik?" a ona ze tak nebude uz tehotna 🙂
a muz na to zavolal dcerku a povedal jej "nina, mamina povedala ze nebudeme mat babatko." a dcerka na to ze " neboj sa, my ti tam to semienko dame" 😀 😀 😀 😀

maminecka26
31. máj 2008

Moj Kristian ma rad teplo.... nie preto nechodievam s nim v kociku, ale preto lebo v nom uz velakrat nechce sediet a bicykel sa mu hrozne lubi. Ja cez tyzden chodievam von ked nevarim doobeda, ak varim tak poobede. ale vacsinou sme na dvore, je zaujaty zo vsetkeho, z prasiatok, sliepok a tak... Ja som este v tom klube nebola nikdy a aj by som tam rada sla, no maly sa mi budi az okolo tretej poobede a neviem, ci mozme ist aj potom. Co keby sme sa dohodli a sli tam spolu?
dik, za povzbudenie kvoli malemu.... on a bat sa schodov??? 🙂 kdeze, dalej by po nich lozil.... Ja uz som hrozne vycerpana, 3dni som uz nespala, este do zajtra musim vydrzat... Je aj uboleny, ale badam na nom veci, co doteraz neboli takze mozno dnes budeme na pohotovosti spat a tympadom asi aj v nemocnici zostaneme, hoci nerada, ale maleho zdravie je premna to najdolezitejsie. Keby bolo vsetko ok, sla by si s nami do toho klubu bud.tyzden?