Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

biela.pani
9. nov 2007

Ahoj snilko, aj ty sa každý večer toľko porozprávaš so svojím manželom? 😖 Tí chlapi si tuším každý večer dajú stretávku. Ešte sa pridá aj weroni manžel. Mali by sme ho poslať asi aj k barunke 😀 . Ja sa teraz už k počítaču tak ľahko nedostanem, jedine, keď obsadím ten Nikin. V poslednej dobe som bola pri našom len vtedy, keď boli tú hru inštalovať u snilkovcov. 😅

biela.pani
9. nov 2007

čaute uľančanky, neviete nič o tej malej Ninke, čo spadla na cintoríne? Už sa šíria kadejaké správy. V tých Úľanoch sa pretočí všetko, aj to, čo sa ešte nestihlo stať. už som o tom počula toľko verzií. Chúďa malé, a čo ešte jej mamina, tá naozaj dostáva rany od života. ☹

biela.pani
9. nov 2007

a ešte niečo baby, čo sa chystáte pokúpiť vašim ratolestiam pod stromček. som vďačná za každý typ pre Viku. Má kopec hračiek po Nike, ale predsa niečo musí byť pod tým stromčekom. Na Jetixe si vybrala z reklamy bábiku Nenuco. Volá ju cif-cif, lebo tuším aj kýcha a po kúpaní jej idú z nosa bublinky, ona tomu hovorí, že jej ide soplík a ona jej ho chce utierať /čo mimochodom veľmi rada robí, lebo minule som sa dozvedela, že poutierala soplíky menším kamarátkam v škôlke, lebo oni to nevedeli, ale to už nevadilo, že potom soplila ona aj s teplotami dva týždne/. Hľadala som tú bábu na internete, ale našla som ju len na jednej maďarskej stránke a keď som si prepočítala cenu, sadla som na zadok, vychádza skoro tri tisícky. takže cif-cif nebude. Netuším, čo jej vybrať. ☹

weroni
10. nov 2007

biela pani tak to s tym utieranim soplikov je uplne super 😀 😀 😀 😀

no moj drahy vravel len tolko ze "vies u koho som bol?" 🙂 jak keby nevedel ze ja som vysokoinformovany clovek 😅 😀
no tusim s tou ultimou nakazi cele ulany za chvilu, dufam ze ma nebudete nahanat s vidlami lebo ja uz mam nanho za tu hru riadne nervy niekedy, pokial sa ti vasi drahi tak do toho nazhavia jak moj tak teda budeme musiet nejaku revoluciu urobit 😠

barunka
autor
12. nov 2007

hehe, no kľudne ho pošlite aj k nám. nám Simi pokazila počítač, keď pichneš dnu cdčko, tak sa vypne 😀 😀 😀 a navyše, môj chlap má PS2 a momentálne kade tade zháňa hru NFS Prostreet a nedá mi pokoja, kým mu ju niekde nezoženiem...
no a ešte taký bonus, ten môj je málokedy doma 🙂 😀 😀

o tej Ninke ja viem len toľko, že sa pošmykla a padla krkom na beton a potom ju vrtuľníkom prevážali do nemocky. Viem, že sa do toho zaangažoval aj starosta, ale prečo alebo čo je s ňou teraz netuším.

weroni
12. nov 2007

baby fuha som zostala sokovana ze nejake dievcatko si vazne ublizilo na cintorine? 😖 😕

barunka: inac clovek sa len nestaci divit ake su deti vynaliezave co sa tej elektroniky tyka vsak? 🙂

snilko7
13. nov 2007

tak a ja som dnes bola u gyndoša a viem infošky o tej babenke chúďatku: vraj sa šmykla a padla predkom na hrob ale tak že pod krkom narazila a hlávka sa jej odrazila dozadu, čiže jej niečo ruplo v chrbtici...vraj jej opuchla hlávka a dusila sa, tak s ňou išli k špitálskej a tá povedala že je to alergická reakcia na jedlo a vraj vôbec nebrala do úvahy že jej vraveli že spadla...tak s ňou odišli a potom išli naspäť k nej po kyslík, lebo sa dusila, ale to už vraj prišla záchranka...vraj je v Bratislave a mali ju operovať keď jej zmizne opuch, ale to už nevedeli či už ju operovali alebo nie
weroni no neviem či si ťa neprídem podať...odkedy tu bol tvoj manžel mám večer takmer nulový prístup na net..takže ak nestihnem cez obed mám smolu...môj manžel začína byť závislý, poviem mu aby to už vypol a povie že už vypína no a ešte minimálne desať rázy ho musím vyzvať že by mohol končiť kým to naozaj vypne 😝

snilko7
13. nov 2007

no a práve prišiel môj manžel a bude ma chcieť odtiaľto vykopnúť, lebo sa práve prihlásil aj bielej.pani manželík a už ho tu zháňa 😠

weroni
13. nov 2007

snilko sak vravim ze nejaku revoluciu na nich musime urobit - ja som uz s mojim mala uplne seriozne hadky ohladom tohto 😖 takze sme si stanovili jasne pravidla: tri hodiny do tyzdna - jak u malych deti... ale bohuzial proste pokial to uz fakt prekracuje urcite medze... ja nehovorim, chapem ze ho ta hra bavi - je to fakt zaujimave ale ked mi na vsetko co mu vravim prikyvuje a na druhy den nevie ze som mu nieco hovorila (a co je horsie ze niekedy na mna vyleti ze co si vymyslam!!!!!) tak to je uz silna kava. Takze u nas su uz obmedzenia - dufam ze tvoj na tom bude lepsie, jejda, ti chlapi su fakt horsi nez deti niekedy.

snilko7
13. nov 2007

tak môj keď hrá a ja na neho vyprávam ani ma nepočuje...ja totiž zrovna krmim vtedy malú a vravela som mu včera že mi grcká nech mi podá plienku a on nič, tak mu vravím druhý raz zasa nič...tak som zakričala a on mi že čo kričím veď neni hluchý 😠 ja mám pocit že tu trpím už samomluvou, lebo fakt dostávam buď žiadnu odpoveď alebo len áno alebo hmmmmm...a je to ako u vás že ani nevie na čo prikyvuje...začína z neho byť maniak a to pred pol rokom nerozumel počítaču absolútne...načo som mu to len vysvetlovala 😀

weroni
13. nov 2007

snilko nuz prinajhorsom pristupime k nejakej sabotazi co ty na to? 😀 😀 😀 nejaka myska sa vam zahadne vkradne do bytu a uplne nechtiac prehryzne kablik 😕 😀 😀 😀

snilko7
13. nov 2007

no malá sa mi zobudila, chce papať a manželík už stepuje v izbe, takže sa lúčim, lebo naspäť sa už dneska tak ľahko nedostanem
dobrú nôcku 😉

weroni
13. nov 2007

papa snilko, bru noc 🙂

barunka
autor
14. nov 2007

snilko, už zasa alergická reakcia na jedlo??? Vie tá špiti preboha aj niečo iné???

lefika
14. nov 2007

baby, to co mate v tych ulanoch za doktorku? 😕
s tymi PC hrami to je u nas poriesene tak, ze manzel ma sluzobny notebook 😎 ale v poslednom case sa uz moc nehra. uznal sam od seba, ze je to vela zabiteho casu 🙂

barunka
autor
14. nov 2007

lefika, tak aj môj chlap za dva týždne fasuje nový notebook. už to vidím, čo bude najbližšiu dobu robiť, kým ho neomrzí..
inak tá doki je podľa mňa psycho. Simi nemá žiadne alergie na jedlo no i napriek tomu ju podľa nej mala už minimálne 5 krát. Prvý raz keď som kojila, potom keď dostala alergickú reakciu na očkovanie, potom keď jej šli zúbky a naposledy keď mala podľa jednej (mimochodom tiež od nás z dediny) kiahne a podľa tejto mala alergiu na jedlo 😀 😀 😀

lefika
14. nov 2007

barunka, to mi pripomina moju detsku dr. s cimkolvek som prisla, odnasala som si odtial recept na mucosolvan 😀 mala som skusit si nieco dolamat, ci by mi tiez dala sirup od kaslu 😠

biela.pani
14. nov 2007

čaute baby, o tej malej som počula už trocha inú verziu. Ninka spadla na cintoríne a narazila na hranu. Ťažko sa jej dýchalo, tak ju brali k doktorke a tá vraj hneď volala záchranku, lebo malá už vtedy bola dosť zapuchnutá, to vraj preto, lebo nadýchnuť sa vedela, len vzduch jej zostával dnu a nešiel von. Mali šťastie, lebo do desiatich minút tá sanitka bola tam a hneď ju intubovali a volali helikoptéru. tá ju potom previezla na ARO na Kramáre. Keby nedorazili tak skoro, tak by sa možno zadusila, vraj to bola otázka už len pár minút. To som ani ja nezistila, či ju už operovali, viem len toľko, že ju hneď uviedli do umelého spánku a podľa najnovších informácií ju začínajú z neho preberať. Vraj si tým pádom natrhla priedušnicu a je dosť možné, že ju ani neoperovali a ani nebudú, lebo vraj u takých malých detí sa to zvykne zarásť samé. Držím im palce, nech to dobre dopadne. Vyzerá to tak, že by jej to činnosť mozgu nemalo narušiť. Veľmi ľutujem jej maminu, keď bola maličká, tak jej zomrela mamina a teraz by prišla aj o dcéru, to by bolo strašné ☹

biela.pani
14. nov 2007

čau snilko, súcitim s tebou, aj ja teraz vytláčam chúďa Niky od jej počítača, náš tato každý večer obsadí svoju pozíciu, tak pri našom nemám šancu. Ešteže je tu tento jej, ináč by som si nepozrela asi ani maily.

siwike24
16. nov 2007

Ahojte baby.Vedely by ste mi dat info o Detskej fakultnej nemocnici na Kramaroch?Mojho Simonka budu operovat,budu mu prepichovat usko a vyberat nosne mandle.Ake to tam je?Tu v galante to nedovolim tomu staremu primarovy,rozklepanemu.Tu by mu to robyli nazivo ani by ho neuspaly.A v ba tam by ho uspaly.Odporucila mi to simonkova doktorka aby som isla tam,ze tam su odbornici,nech to nedovolim robit v ga.Strasne sa bojim onho 😢 😢 ☹ 😢 😢 .Prosim dajte mi info.Malinky ma iba 15mesiacou,hrozne sa onho bojim.

barunka
autor
16. nov 2007

siwike, my sme ležali na kramároch na internom oddelení 2. detskej kliniky. A asi aj keď opäť zožnem kritiku, ale bolo tam super. O Simonku sa mi fantasticky postarali, aj keď nemali voľný nadštandard aby som mohla byť s ňou na izbe, sestričky vo všetkom vyšli v ústrety, dokonca ti aj postrážili dieťatko, ak si potrebovala niekam odbehnúť. Keď v noci plakala, lebo ju iné deti zobudili, tak ma hneď prezvonili, aby som pribehla. V pohode nás pustili aj dole do vestibulu aspoň si zajazdiť na autíčkach, keď už von sme nemohli.
Sestričky aj lekárky boli super, mali stále teplú vodu, kúpala si dieťatko na izbe, jedlo ti priniesli pre drobca na izbu...
Len mínus je to, že si nemôžeš zaplatiť za svoje jedlo, buď si necháš nosiť, alebo vždy zbehneš dole do bufetov.

barunka
autor
16. nov 2007

no a ešte som zabudla, tiež sme tam ležali, keď mala simi 15 mesiacov

siwike24
16. nov 2007

Velmi pekne ti dakujem za info Barunka.Dufam ze to dopadne dobre ta operacia.A dufam ze snim budem na izbe,simonko nevidrzi bezomna ani sekundu.Ani si neviem predsavit aky priebeh to bude mat cele,stasne sa bojim onho.Mi pojdeme lezat na krcne.

barunka
autor
16. nov 2007

siwike, neboj, určite to zvládnete, držím palce, aby to dobre dopadlo. Cez deň s ním budeš určite, len v noci, ak si chcela spať na posteli nás na internom dávali na izby pre matky. Ak stačila stolička, tak si mohla zostať 🙂 Neviem, ako je to na krčnom, ale hádam, keď operujú, tak majú izby aj s posteľami pre maminky.

siwike24
16. nov 2007

Tak to dufam,uz teraz som z dnesneho dna plnych behaciek po lekaroch hotova.Ja urcite budem pri malom aj vnoci ak to budem mat dovolene,neviem si predstavit ze by som mala byt bez neho. 😢 .A velmi som zvedava aku diagnozu mi povie doktorka v ba.V pondelok ideme na vysetrenie a uvidi sa kedy nastupime do nemocnici.

lefika
16. nov 2007

siwike, drzim palce nech vsetko dobre dopadne.
a kedy tam idete?
inak mne sa nieco mari, ze dieta do 3 rokov ani nemozu nechat v nemocnici bez matky. neviete o tom niekto viac? tusim je to tak, ze ked tam s nim budes chciet zostat, musia ti to umoznit a zabezpecit ti postel. spytaj sa tej dr. na kramaroch, ako to presne je.

siwike24
16. nov 2007

Barunka velmi ti dakujem.

Lefika dakujem, v pondelok ideme na vysetrenie a podla toho sa uvidi co povie ona,aku diagnozu urci.Srasne sa bojim ako to dopadne.V pondelok vam napisem ako sme dopadly,ak tam hned nezostaneme.pa

weroni
17. nov 2007

siwike: drzim vam palce nech vam to dobre dopadne...

siwike24
19. nov 2007

AHOJTE BABY UZ SME DOMA.PANI DOKTORKA V BA NAM POVEDALA ZE USKO MA VPORIATKU A MANDLE MA TROSKA ZVADSENE ALE NETREBA NAM ICH VOBEC VYBRAT.ESTE DOBRE ZE SME ISLY NA VYSETRENIE DO BA,TU V GA BY HO UZ REZALY A NIC MU NENI.NECHCITE VEDIET AKO MU ZAJTRA POVIEM SVOJE,A ZE ON JE ODBORNIK.ON BY MAL UZ DOMA SEDIET A NIE VYSEROVAT,MA NATO UZ SVOJ VEK. 😀 .BOLY SME AJ NA ULTRAZVUKU A SIMONKO MA HRCKU ZA USKOM AJ NA KRKU ALE NEVEDIA ZE SCOHO.URCITE BUDE MAT NEAKEHO BACILA,ALE PODLA MNA TO BUDE MAT OD PIESKU ALEBO DOKTORKA HOVORILA CI HO NEPOSTIPOL NAINFIKOVANY KOMAR.NEVEDIA NATO PRIST.UVIDI SA ZAJTRA,MAJU NAM ROBIT DALSIE ODBERY.VELMY SOM ZVEDAVA ZE SCOHO TO MOZE MAT.A DAKUJEM BARUNKE ZA INFO A ZE STE NA NAS MYSLELI LEFIKA A WERONI. 😎 😀 .HNED SOM KLUDNESIA ZE HO NETREBA OPEROVAT A TOMU STAREMU PRIMAROVY NEPOJDEM UZ NIKDY.JAJ CO MU DA ZAJTRA MOJA MAMINA,VYPLACH ZALUDKA.BABY DAVAJTE SI NANHO POZOR. 😀 A ESTE RAZ DDDDDDDDDDDDIIIKYYYYYYYYYYY BABY

lefika
19. nov 2007

siwike, supeeer 🙂 🙂
takze do ziadnej nemocnice nejdete 😎 dobre si urobila, ze si s nim isla do BA. tu asi potrebovali nejake cerstve ucho naucit vyberat mandle, tak ti povedali, ze treba 😠

inak ja mam teraz nejake zdrav. problemy, cize som tak 2x tyzdenne v BA, ale po tomto vsetkom, co sa clovek podozveda, mi vobec nie je luto casu, penazi ani cestovania.