Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

liana77
13. aug 2008

Ahojte

dik sa privitanie.
weroni hocikedy - teda ak bude casu, ja totiz uz pracujem, vacsinou vsak mam doobedie volne, to travim len s malickou a vacsinou chodime na detske ihrisko. Ta posta je vsak naozaj katastrofa, ja tam vobec ani nechodim radsej.
Ulany su fakt male oproti mestam, ja byvam napr. v dvojmilionovom meste, ale xcem vypadnut na vidiek, takze kupujeme dom na vidieku v dedine co ma 450 obyv... tak tam bude nuda, Ulany oproti tomu velkomesto 🙂))
Mozno si nas uz videla, mi vacsinou uz bicyklujeme. Mojej malej davam prilbu = ma taku peknu modru, tak nas stopni ak nas spoznas (ja mam blond vlasy).

l.

weroni
13. aug 2008

lefika no ja ti tak poviem ze keby som nekocikovala sama tak by mi tie iste trasy ani tak moc nevadili - napr. ked sme v Senci tam tiez furt len po tej pesej zone a podobne ale tam stretnes 300 ludi a kazdym kecas tak je to super vies 😀

liana takze doobeda zvyknete byt vonku? No my sa zvacsa dostaneme von az okolo 11-tej lebo rano malu nadojcim, potom odsavam mlieko, vysterilizovat odsavacku, osprsit sa, obliect, naranajjkovat, znova nadojcit pripadne sa venovat malej kedze skoro vobec mi nespava cez den takze ju furt musim zabavat 😀
ale posielam ti cislo na mna do IP tak sa mi ozvi ked sa budete chystat von a mozme sa stretnu 🙂

barunka
autor
14. aug 2008

liana, tak ja som ta tuším včera videla. mne sa Simi akurát ráno bláznila v skejt parku a bola s nami aj jej babka 😀 😀

weroni, presne to isté vadilo aj mne. že sa takmer s nikým vonku nestretneš a len sama šlapeš a šlapeš a keď sa ti niekto prihovorí, tak nejaká babka, že ako staré je to dieta a podobne 😀 😀

barunka
autor
14. aug 2008

jo a my si momentálne riešime so snilkom komplexy so škôlkou...
včera my chlap zasa povedal, že mi nájde kvalitného psychiatra... 😨 😨

barunka
autor
14. aug 2008

a ešte k tomu klubu. jeden tu je, teraz cez prázdniny ale nefunguje.... ☹ Je to v tej uličke na hlavnej ceste za mäsiarom, taká hnedá brána 😀 😀

maminecka26
14. aug 2008

ahoj liana.... vitam ta medzi nami.... hoci som sa tu dlho neukazala, lebo ma polovicka dovolenku a este k tomu aj stavba domu, no vsetko sa stihat neda. Liana ak chces mozem ti poslat aj t.c. a ak raz budes bludit po dedine len tak, ozvi sa.... ja som sa tiez len sem vydala nie som odtialto.
Mimochodom barunka gratulujem za pozemok... teraz vas uz caka len kopu roboty.... ved uvidis, az ta to bavit nebude....

barunka
autor
14. aug 2008

maminecka, pozemok nemáme. pán starosta zastavil výstavbu v dedine, tak sme nakoniec nekúpili. načo, záhradku nepotrebujeme a keď nedovolí stavať...
mňa by inak tá stavba bavila, už som sa na to tešila a konečne by sa aj chlap vybúril 😀 😀 už dosť dlho nerobil murára, tak by si aspoň zaspomínal. a nakoniec nič z toho, takže ak sa nejako nedohodneme so starostom budeme musiet odíst z úľan ale ešte nevieme kam...

liana77
14. aug 2008

Ahojte
ten klub funguje uz par rokov, ale teraz maju prazdniny. zacinaju od septembra. Ale vraj je super, segranica tam chodila s malou doteraz, ale od sept. ide tiez do skolky tu v ulanoch.

weroni cinknem ti ked podjeme na ihrisko. Dnes mame nejak naburany rezim, takze tu uspavam uz malu asi hodinu.

barunka,
to ste boli vy?? tak to som vas aj ja tam videla vcera !!!! 🙂) nabuduce nas stopni 🙂))
To nemyslis vazne s tym zastavenim vystavby?????? ja sa s nim poznam osobne, ale neznasam ho, hada jedneho, je to idiot na entu... spytam sa otca, ze co to ma byt. inak ked som mala svadbu, som nexcela aby nas vobec oddaval, takze sme prosili o ineho... proste toho nafucaneho debila nemozem ani citit.

Sranda baby, ze ste sa sem vsetky povydavali za ulancanov? a tusim origos ulancanka som tu potom jedina ?

barunka
autor
15. aug 2008

liana, no veru, aj ja som sa vydala za úľančana 😀 😀
s tou výstavbou je to tu veru všelijaké, teraz majú mať zasadnutie, na ktorom sa rozhodne čo a ako a potom uvidíme...

do toho klubu som chodievala aj ja so Simi, podľa toho, ako som ju stihla vychystat z domu, ale ona to tam zbožňovala. Má rada deti a vyslovene trpí, keď sme na ihrisku a je tam len sama a nemá sa s kým hrať.
ale uvidíme, čo bude v škôlke, nič moc dobré som ešte nepočula, budúci týždeň tam idem dohodnúť adaptačný program, ale akonáhle zistím, že Simi to nejako nereže alebo že sa dostatočne nevenujú, beriem ju preč a ideme hľadať čosi iné.

maminecka, ja som vás minule videla v pekárni aj s malým, vy ste akurát odchádzali, kým sme my dorazili... Ja mám na bicykli defekt ako svet a nemá mi to kto opraviť takže teraz chodíme pešo a všetko nám trváááááááááááááá

liana77
15. aug 2008

Barunka
ja osobne som do tej skolky chodila, a myslim, ze vsetci co sme v Ulanoch vyrastali... Verim, ze mas obavy. Ja som mala prihlasku pre malu do jasliel tam kde sme byvali, ale sme sa rozhodli stahovat na vidiek a moj muz s nou ostava doma na "otcovskej" , ja robim z domu tiez 4 dni do tyzdna a jeden s officu takze to bude v pohode. A hrozne som sa bala, asi pol roka som mala z toho nocne mory, ze co bude s mojou malinkou ak ju zoberu, ved bude mat len rok a mesiac... no chvalabohu tam nepojde. Ale do skolky to bude uz lepsie, 3 rocne dieta sa ma uz ucit podla mna aspon trochu kolektivu deti, aj ked len na pol dna ak to inak nejde, tak aj na cely.
nepoznam teraz tie tetusky v skolke, ale kamoskyna dcera tam chodi uz pol roka na pol dna a su spokojne obe. A mala sa tam vzdy tesi.

ella1
15. aug 2008

caute.
no to je nejaké divné,že nemôžte stavať v úľanoch. 😲 a tom nerozhoduje náhodou stavebný urad?
mňa zas chytila upratovacia mánia,tak som včera vymaľovala detskú,ale len spodnú farbu,ružovú.predsa len už aj špinavá niekde bola a tam kde máme zajaca,najviac.no a potom som tu poriadne vyupratovala,dnes som dala oprať všetky plyšáky.......a chytá ma tvorivá nálada,tak idem popozerať,čo by som ešte mohla vylepšiť 😝 😀

barunka
autor
15. aug 2008

liana, no to áno, 3 ročné deti hej, ale Simi nebude mať v septembri ani 2,5. Vlastne pôjde do škôlky keď bude mať dva roky a 4 mesiace 🙂 ešte je drobček, ale chcem, aby si zvykala a už potrebuje okolo seba detičky, tak hádam sa jej to bude páčiť...
Len sa bojím, aby jej tam aj pomohli, lebo predsa len, ešte niektoré veci jej nejdú perfektne, napríklad obliekanie trička je katastrofa, to väčšinou skončí ako zvieracia kazajka a nie tričko 🙂 😀

zuzula28
15. aug 2008

ahojte, len som priskočila pozdraviť siwike...dnes sme boli u doktorky, malý má angínu a bola tam aj siwike, len som si nebola istá, že či je to naozaj ona 😅 Tak som si ešte raz mrkla album a bola si to ty 😵 Simonko, vyzeral úúúúplne strašne chorunko, lietal ako šarkan, zlatý bol...a má parádny účes ako veľký frajer...nabudúce už sa prihovorím 😉

weroni
16. aug 2008

barun a keby ste kupili pozemok a pockali kym zacne platit ten zakon ze do urciteho rozsahu stavby ju iba oznamis? TUsim daco take mi drahy vravel - aj tomu susedovi ktory predava ten pozemok - ze pokial budes stavat dom do urcitej velkosti tak nemusis mat stavebne - iba to ohlasis.

liana ok 🙂 tesim sa ze sa niekedy stretneme.

maminecka vy tiez staviate? kde a aky domcek?

Nam mali dnes prist robit krov ale kvoli pocasiu odisli a ktovie ci pridu dnes este alebo ak nie tak zajtra, mame vytiahnute mury a spraveny veniec uz 🙂 tak som sa vcera trocha poprechadzala po buducej obyvacke a kuchyni 😀

siwike25
16. aug 2008

ZUZULA28 jeeeeeeeeeeeej však ozaj to si bola ty 😀 😀 .Už sa mame lepšie pred dvoma dnamy mal 40 stupnove horučky ale už sme skoro zdravučky.Davno nebol taky živy ako včera u lekarky ,ešteže tam bol snamy tatinko 😉 .Všetko tam rozoberal,tahal a ...... 😉 .A tvoj malinky sa už citi lapšie? 😉

Ella awoj dnes som ta zas videla 🙂 🙂 🙂 🙂

barunka
autor
16. aug 2008

weroni, to som si zisťovala, je to do 150 m2 ale podmienkou je, že daný pozemok musí byť určený na zastavanie. a v novom uzemnom pláne obce sú všetky pozemky ako záhrady... teraz čakáme lebo 27.8. majú mať poradu čo a ako tak uvidíme. Potom im tam znova nabehnem a pootravujem ich...

ella1
16. aug 2008

cafte.my sme boli v Ba.boli sme v kine na Walle.dobré to bolo.moc tam nenahovorili síce.......
siwike a kde?ved som nikde nebola.len z domu do auta a späť 😅

barunka
autor
17. aug 2008

ella, aj my sme boli včera v BA 🙂 nákupy do škôlky. skoro ma porazilo, kým si decko vybralo vhodné topánky... 😨 😨 už nech chodí na nákupy sama...

ella1
17. aug 2008

cafte.ja som chcela pozrieť včera zatmenie mesiaca,ale bolo zamračené 😠

no,barunka nevieš,či budeš nadšená 😀 čo ty vieš,čo príde v puberte a čo si bude obliekať 😝 😀

ella1
17. aug 2008

ozaj baby,chceli by sme labradora,najlepšie s PP.neviete o niekom,kto má?

siwike25
18. aug 2008

Ella možem sa spitat kamošky,ona nedavno kupovala sučku. 😀

maminecka26
18. aug 2008

ahoj barunka... kde ste kupili pozemok a za kolko ak smiem vediet:???inak dnes som vas videla na zastavke.
weroni my staviame tuto v ulanoch, neviem ako poznas dedinu ale v mlynskej ulici ako je ta slepa ulicka. zatial tam je len jediny dom, teraz sa stavia nas. vybrali sme si z katalogu prodom bungalov so 4izbami. aj my stojime na tom tak, ze budeme davat strechu, uz aj okna mame objednane.

lefika
18. aug 2008

siwike, som si v tvojom albume pozerala tie fotky z nitry: vyzera to tam fakt super 🙂 keby tak v nasom parku nieco take bolo 😔 ja viem, mozem snivat.... 😒

siwike25
18. aug 2008

lefika awoj davno som ta nevidela,ako sa mate?no poviem ti že ten park je hotove zlato pre detičky je tam uplne všetko pre nych.No možme im ho len zavidiet 🙂

ella1
18. aug 2008

cafte.to máme zas teplo,čo?ale super,lepšie ako zima.za chvíľu idem zas von,som tu len na skok.
siwike,to by bolo fajn.vdaka. 😉

liana77
18. aug 2008

ahojte

maminecka - ten dom kde staviate je bordovy? Ak hej tak tam byvaju moji kamosi a babena presne vcera porodila chlapceka.

Weroni, ospravedlnujem sa, ze som este nevolala, ale vcera sme prisli zo Siofoku, ale bola tam hrozna zima, takze sme sa kupali akurat tak v termalnom prameni v krytom kupku, ale malej sa nesmierne pacilo a kazdemu kto mal loptu ju brala.
V stredu znovu odchadzame na dovku konecne do pondelka, tak vrele dufam, ze budeme mat dobre pocasie aspon teraz 🙂

lefika
18. aug 2008

siwikw, ahoj, no my sa uz pomalicky do skolky chystame, zajtra ideme na predskolkovu prehliadku k dr., dufam, ze nestvrdneme na pol dna v cakarni 😒 muza som mala teraz na sluzobke 2 tyzdne, tak som zdrhla k nasim, nech tu netrcim sama s malou: inak tam u nich v trencine je tiez nieco podobne ako v nitre: uprostred lesoparku krasne velke ihrisko aj s bufetom pre rodicov, nech si maju kde kupit pivko 😵

barunka
autor
18. aug 2008

maminecka, nekúpili sme ho, mali sme slúbené tri, jeden kúsok od hlavnej cesty smerom na jánovce za tou novou výstavbou, jeden predával weronin sused, ale tam nie je šanca a tretí, ktorý sa nám najviac páčil pri bágri na sládkovičovskej ulici. Prvé dva boli za 1200 Sk/m ale ten weronin sused pýtal neskutočne peniaze za prístupovú cestu, takže tam sa to strašne predražilo a ten tretí bol za 1100 za meter plus prístupová cesta... akurát že z toho houby je...
ak by ste o niečom vedeli, kde by sa dalo stavať, tak daj prosím vedieť. Inak vraj tam vo vašom okolí sú pozemky, kde by starosta dovolil, ale nevieme či sa predávajú a komu patria... 😠

no my sme sa teraz vrátili z blavy, boli sme na výlete, babka pozvala Simonku a ja som robila dozor 😀 😀

weroni
19. aug 2008

liana pohodka inac uprimne povedane ja zatial doobedia ani moc nestiham, dnes som si trocha "nadbehla"a Esterka mi este hajka - vcera sme ju unavili v Ikei a Hypenove 😀 aj ked neviem ako ked cele nakupy prespala v babyvaku 😀

maminecka to je tam niekde blizko ako byva snilko? Tam sa tusim na konci slepej ulicky stavia 😕

maminecka26
19. aug 2008

Liana hej tam staviame.... Je to pravda, vcera porodila Petova manzelka? tak to je super, podaril sa im chlapcek.... tesi ma to.... pozname sa aj my.... ved od nich sme kupovali pozemok.
mimochodom tu uz nie su ziadne pozemky na predaj barunka..... keby som daco pocula, dam vediet....zatim pa