Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

lefika
11. sep 2008

sechmet, este nevieme kam, ale tiez tuzime po domceku. manzel by chcel na samote v horach 😠 a ja triezvo uvazujuci clovek som mu to zatrhla a urcite v nejakom meste, aspon 15000obyv. inak u vas v BB sa nam velmi paci, akurat ze v BA nam za tu istu pracu zaplatia viac ako dvojnasobok 😔
tak sme docasne presedlali z turistiky na cyklistiku 😀

sechmet
11. sep 2008

😀 dobre si spravila ze si mu to zatrhla 🙂 sice v mojom pripade to nemusi byt mesto, ale niekde v blizkosti vacsieho mesta by som brala krasny maly prizemny domcek 🙂

Mas pravdu v BB je krasne, ale zamestnanie ziadne, a ked aj ano tak mizerne platia. Preto sme aj s muzom tu v GA. Asi vacsina ludi je tu z takehoto dovodu.

ella1
11. sep 2008

no, toto mesto je všeličím výnimočné 😅 🙄

siwike25
11. sep 2008

Awojte baby.
Ella1 davno som ta nestretla 😀 😀 (nevidela) 😉
Sechmet ahoj aj moja kamoška tam byva a aj ona ma 1 mes.babetko ked chces tak jej poviem a možete chodit spolu kočikovat,aspon budete kočikovat spolu 😀 😀
Lefika ako ste na tom v školke?
Baby nemate zaujem o značkove oblečenie?addidas,hanza,puma,umbro,draps,cress a atd.....?všetko možne ,robim v obchode a dasa dat aj zlava 😉 😉 hm?

barunka
autor
11. sep 2008

siwi detské či pre nás?? 😀 😀

lefika
11. sep 2008

siwike, kde konkretne robis? pojdem ta pozriet 😉 🙂
v skolke stale rovnako: rano place, nechce tam jest, s nikym sa nerozprava 😒 ale mierni sa to, tak si snad zvykne, lebo ja uz buduci tyzden nastupujem 😢

barunka
autor
11. sep 2008

lefi, tak my sme dnes mali ráno krízu. Decko vstalo o šiestej v momente ako tatovi vrzla posteľ a vybehla z izby, hodila sa tatovi okolo krku a prosila tatka, nech nejde do roboty, lebo ona nechce do škôlky, a keď bude doma on, môže byť aj ona. tatko skoro plakal, ale nechala som, nech si užije a keď sa nakoniec vyparil, tak simi revala stále. obliekať sa nechcela a ruky mala ako želé, no stokrát ľahšie je obliecť novorodena ako ju ráno...
pred škôlkou cirkus, dva schody tam vedú a aj tam sa strieska. v šatni hučala ako siréna na požiarny poplach, aspoň viem, že ju môžem dať kľudne k hasičom. 20 x bola cikať, učiteľka ju odo mňa odtrhla. Zavrela som za sebou dvere na šatni a už som len počula že zasa hlási mama je preč, simi sa ide hrať ... 😠 😠 😠
a prídem pre ňu poobede a samá chvála na jej hlavu. pekne sa hrá, pekne papá, pekne ciká-... 😵

siwike25
11. sep 2008

Barunka ,detske mame iba botasky(puma,addida,nike).Ale pre ženy a mužou všetko,obuv a aj oblečenie 😉
Lefika robim pri jednote v mirkašporte,tento tyžden do 12-00 a na buduci tyžden od 15-00 do 18-00h,pomaham kamošovy 😉 😉 ,aspon si zarobim niečo,xixixi ale mam pocit ked dojde den vyplaty že ja ešte jemu budem musiet doplatit xixixi,dobre veci ma,neviem čo si mam skor vibrat,xixixix 😉 😉

ella1
11. sep 2008

no siwike ako to? 😕 ved práveže v poslednej dobe chodím skoro všade pešo.... 😀
a čo tam stoje detské tenisky?

barunka 😀 možno len pred tebou hrá 😀 aby si si nemyslela 😀

barunka
autor
11. sep 2008

asi chce matku poriadne vytrápiť, aby som mala výčitky, že ju dávam do škôlky. a dnes už zahájila poriadny útok na moje nervy, lebo nestačí, že jačala ale robila to, čomu nedokážem odolať. hádzala na mňa psie oči (zdedila talent po tatkovi) a ešte sa mi aj hodila okolo krku a zahlásila, maminka ja ta tak veľmi ľúbim... 😅 😅
skoro som sa zosypala

siwi, v akej cene sú detské tenisky?? tak od veľkosti 27 - 28

lefika
11. sep 2008

barunka 😀 ja vzdy ked pre tu moju pridem do skolky, tak hodi neodolatelny pohlad a zahlasi: "maminka, ty si prisla, ty ma lubis" 😅

ella1
11. sep 2008

no, decká to s nami jednoducho vedia 😀

siwike25
11. sep 2008

No puma stoji do 1400sk ale vie dat nejaku zlavu 😉 😉 ja ti napišem ešte presnejšie lebo takto z hlavy to neviem presne,mame tam toho strašne vela 😀
Ella1 no ved ja nechodim skoro nikam,bud som v obchode alebo doma 😎 ,ake čislo ma mala?
Inač včera nam došly tenisky damske umbro-do 1400sk a puma-do2000sk,je tam velky vyber a strašne beru baby draps supravy,tie vyjdu na 2300sk.(mame zelenu,červenu,ružovu,čiernu,modru,žltu).A dnes nam došly panske umbro supravy a tie su len za 2490sk,rozne farby a velkosti 😀

ella1
11. sep 2008

tak inde kúpim také za 999 sk 😉 samozrejme po zľave....
a umbro kupujeme priamo zo skladu,takže to máme lacnejšie....

a čo sú to baby draps súpravy?niečo pre deti?

lefika
11. sep 2008

siwi, vypytaj si tucne premie 😀 predsa nebudes robit reklamu zadara? 😉 😀
zajtra ta mozno pridem pozriet teda 🙂

sechmet
11. sep 2008

siwike25 - oki v pohode ak bude suhlasit tak ja som za :D

lefika
13. sep 2008

ahojte, tak nas uz skolka dostala obe: soplime, kychame, teplotujeme a pochybujem, ze sa nam podari sa do utorka dat do poriadku 😖
siwike: nas najazd k tebe do obchodu sa z vyssie uvedenych dovodov odklada na neurcito 😔

barunka
autor
14. sep 2008

lefi, tak prajeme skoré uzdravenie...
my sme (klop - klop) našťastie ešte obe zdravé, ale na utorok sa neteším. Viem si predstaviť, čo ma zasa čaká. 😢

inak, čo poviete na toto úžasné počasie?
ja som práve prehľadala Simi skrine a nenašla som žiadnu prechodnú čiapku. Neviete, kde zoženiem?? Najlepšie, nech je to otvorené aj zajtra 😀 😀

lefika
14. sep 2008

barunka, ciapkuuuu. ja som vedela, ze nemame kompletnu jesennu vybavu, len som nevedela, co mi este chyba 😅
a otvorene zajtra? behni do BA napr. do avionu, ved je pekne pocasie na vylet 😝 😀

barunka
autor
14. sep 2008

lefi a budú mať?? my sme naháňali asi pred mesiacom tuším aj v avione a samé zimné majú... 😖 😖
ja tu akurát tiež spisujem zoznam, čo pre dieťa na zimu ešte nemáme, veď keď som teraz pozerala windguru a v utorok má byť osem stupňov, tak to už pomaly na zimnú bundu 🙂 ktorú mimochodom ešte nemáme 🙂

a ešte by ma zaujímalo, kde majú kvalitné pančuchy, za rozumnú cenu (teda nie kus za 300 Sk) 😀 😀 lebo tie tiež nemáme..

lefika
14. sep 2008

my zimnu bundu mame: som kupovala minuly rok, velkost pisana 2-3roky, tak snad uz do nej dorastla 😀 z tohot dovodu mam tusim komlet celu vybavu, akurat ze teraz to uz snad nebude treba vyhrnat...
pancusky kupujem v tescu (jasne ze nie v galantskom, tam maju nas....), posledne som ich dost nabrala v takku, mali akciu 70% zlavu, kus vysiel 39 😵 .
ciapocku som jej teraz skusila tu minulorocnu, a vdaka elastickemu materialu v pohode natiahneme, takze docasne vydrzi 😎

barunka
autor
14. sep 2008

lefi, ma nejeduj... 😲 ty už kompletná výbava a moje sondovanie zistilo, že nám teda chýba zimná bunda, pančuchy, ešte minimálne jedna teplá flísová mikina (ale musí byť na zips, inak decko nechce), nepremokavé rukavice, nejaké nepromokavé nohavice (také čosi ako overal ale v dvoch kusoch), zimné čižmy, tielka 🙂

a ešte určite kopu vecí som zabudla.. však hlava sklerotická. Ale zimné čiapky, šály a dva páry rukavíc máme aj my 😀 😀 tak aspoň čosi...

takže zajtra asi pôjdeme na nákup, keby už náhodou predsa len tá zima prišla 🙂 a možno nebude treba ani jesennú čiapku... 😀 😀 😀

lefika
14. sep 2008

cizmy nemame ani my, ale to este kupovat nejdem, kym bude november, bude mozno treba o 2 cisla vacsie 😕 jesenne topanky som v nejakom zatemneni mysle kupila snurovacie, tak som zvedava, ktora ucitelka mi ich ako prva oplieska o hlavu 😅
rukavice tiez nemame, to moje decko si radsej necha ruky odmrznut, ako by si mala take nieco natiahnut 😲 uvidim, ako zhovievavo sa budu na tento vrtoch pozerat v skolke, ale jedny teda kupim, mozno ju presvedcim...

barunka
autor
14. sep 2008

lefi, no naša si rukavice na ruku dá, ale zasa je podmienka, že musia svetielkovať na míle ďaleko (teda čím krikľavejšia farba, tým lepšie, ale týmto sa dieťa riadi v celom svojom odievaní) a musia byť chlpaté 🙂 ale tiež platí zákon, čím dlhšia prechádzka a väčšia zima, tým menej pravdepodobné je, že dieťa si rukavice nechá na rukách ...
my máme zasa problémy so šálom, jediné na čo ho Simi asi uznáva je osedlanie rodičov ako koňov a oviazanie šálu okolo krku na ľahšie ovládanie
jesenné topánky nemáme, my zatiaľ využívame tenisky, ako im manžel hovorí, feťácke, pomerne teplé, takže zatiaľ o.k. 🙂

šnurovacie topánky som chcela raz kúpiť aj ja, boli nádherné, ale keď mi len v obchode trvalo pol hodinu, kým som jej zašnurovala, tak som si to radšej rozmyslela. Simi má totiž šnúrkovú úchylku, stačí že šnúrku uvidí a už ju rozviaže 🙂

ja momentálne riešim dilemu zimnej bundy s oteplovačkami alebo overal. ja by som brala overal, chlap to chce oddelené. a ja neviem čo je lepšie.

ale keď to tak čítam, tak nás zasa raz dieťa ožobračí... 😅 😅

ella1
15. sep 2008

caute. no to je zima! 😠
no my snád tiež máme všetko,aj na jeseň, aj na zimu.len nejaké drobnosti bude treba.v blave majú čiapky,aj prechodné.videla som.
nám len čižmy treba. zatiaľ ma nič nezaujalo,tak snád kúpim,kým bude kosa. 😝 v sobotu idem na svadbu,no asi tam zamrznem... 🙄

barunka
autor
16. sep 2008

my sme včera boli v BA a tam nemajú absolútne nič. všetko vypredané, všade milion ľudí, simi zúrivá, ja zúrivá, chlap na nervy 🙂
ale kúpili sme zimnú bundu, lebo to bola jediná 104 akú sme za celý deň našli. tak aby nám dieťa nezmrzlo...
ale nemáme ani tielka, ani pančuchy... 😠 a čapicu máme, ale za 350 Sk... prechodnú, tiež inú nemali, ale nechcem aby decko zmrzlo, tak čo narobím 😅

ella1
16. sep 2008

barun,ako to? 😕 my sme boli v sobotu a mali všetko....boli ste v Hm a CaA?tam mali aj tielka, aj pančuchy,aj čiapky, dokonca aj na zimu.....a práveže do veľkosti 122 toho mali veľa.....
my sme zas chceli na výtvarnú takú zasteru,ale mali len malinké......

ozaj a v galante je nejaký detský obchod vôbec?ja ani neviem 😅

barunka
autor
16. sep 2008

ella, boli sme, ale tam bolo toľko ľudí, že sa tam absolutne nedalo hýbať. čiapky sme našli až od veľkosti 110 a to jediné nosí naša kočka 92 alebo 98 a nič. Pančuchy to zasa mali 86 a potom 116, tielka to isté 110/116 veľkost najmenšia a to by bolo Simi obrovské. Pri pokladniach kilometrové rady.
Boli sme v ikei, chceli sme kúpiť simi tú detskú izbu, ale keď som videla tie rady, tak sme sa radšej otočili na opätku.

V GA je tuším obchod v tom novom nákupnom centre, čo tam otvárali

ella1
16. sep 2008

že by od soboty takto všetko vykúpili?

myslíš galaxiu?a to je všetko?no des.....

ozaj, neviete niekto, kde sa dá kúpiť príbor s drevenou rúčkou?zháňam ako dar,ale už to nie je moc moderné, tak to skoro nikde nemajú.no, ale neveste sa páči, tak treba všetko spraviť pre jej spokojnosť
😀

ella1
16. sep 2008

tu je mrtvo 😕
práve som si kúpila lístky na pluščenka a martona, asi posledné schopné miesta,ani neviem, čo ma to napadlo 😅
potom tam mali už len za 6 tis. aj s pozvánkou na raut, nuž ale to je trošku moc.a čo by som robila na raute, že? 😀