Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

weroni
27. okt 2007

biela pani: teda niki prebera stafetu po vikine? no pekne.... dajte sa cim skor dokopy... pocuj inac leni, skuste tu echinaceu na imunitu alebo caj z rakytnika rasetliakoveho. Vies to zohnat alebo ti to donesiem? Ten caj stoji v DM-ke nieco medzi 70 a 80,- Sk a ta echinacea sa da kupit v roznej podobe - to by mali mat v kazdej lekarni -su roztoky, pastilky na cmulanie, treba si len vybrat - ja osobne preferujem pastilky lebo ten roztok je s alkoholom a to ja nemusim...
Drzim palce - ak chces ten caj daj vediet.

barunka
autor
27. okt 2007

biela pani, nie Simi nie je chorá. Ja som tam robila dozor Paťkovi, lebo Martina bola s Kikou u Špiti kvôli riťke a žabke v pusinke. Tá 3/4 hodina ma tam pripravila o rozum...

barunka
autor
27. okt 2007

no a ešte som chcela, že mne sa teraz veľmi páči aj tento kočík. http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=80620

biela.pani
28. okt 2007

čau weroni, Nika má také homeopatické kvapky, čo jej robila jedna bylinkárka. No už ich dlhšie nebrala. Budem ich musieť vybrať, len teraz čakám, nech sa jej tá choroba dobre ukáže, čo je zač, a potom uvidím. Zatiaľ jej dokopy nič nie, len má teploty. Veď uvidíme. 😉

biela.pani
28. okt 2007

baby, neviete, od čoho môžu 3-ročnú babu každú noc bolieť nohy od kolien dole? Už druhú noc Vika piští, že nevie spať, že ju bolia nohy. Cez deň to vôbec nespomína, len v noci sa na to budí. Túto noc som jej dala Nurofen a potom spala až do rána. Nechcem ju zase brať k doktorke, ale v noci sa normálne zopárkrát zobudí s veľkým plačom.

weroni
28. okt 2007

biela.pani: ja si pamätam ze som sa ako mala budievala s placom lebo ma nohy nevysvetlitelne a neopisatelne boleli - neskor som sa dozvedela ze mi rastli. Je to smiesne - aspon to tak znie - ale moze byt. Nepamätam si v akom veku to bolo ale kedze mi aj lekari povedali ze som strasne rychlo vyrastla - moze byt. Mozno Vikina tiez prudsie vyrastie a z toho moze mat tie bolesti. Cez den ma to tiez nikdy nebolelo - len v noci a len nohy. Logiku to inac dava - kedze rastovy hormon sa uvolnuje pocas spanku...

siwike24
29. okt 2007

Ahojte. WERONI konecne som ti to nasla,dlho dlho som hladala,nasla som ti dva kociky
www.daraby.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint cena je 10350 ale kc.Ala na nase to moze bit cca 12000sk.

www.i-kram.cz/79-kocarky-kombinovane-s-autoseda... cena je 8749 mne sa obidva lubia.

siwike24
29. okt 2007

Weroni tu je este stranka na ten bazar co som ti spominala www.ppluxbazar.sk je to v Tvdosovciach ,maju tam znacku peg-perego.

biela.pani
29. okt 2007

ahoj weroni, asi to bude z toho rastu. Nemám na teba ICQ číslo, tak musím takto, zajtra potom Niky nebude mať anglinu, ešte stále teplotuje, tak nech si tú chrípku vyleží.

weroni
29. okt 2007

biela.pani: to je ok, icq je: 292-544-214
tiez si myslim ze je to z toho rastu takze to asi musi jedine prejst....

siwike: jeeeeeeeej, diiiiiiiik dik moc - vyzera to super - uz len poobehavat to Tesedikovo a podobne.... ale cim viac takychto linkov mam - tym sa lahsie rozhoduje - hlavne to - ze toto je prvy kocik - teda suprava ktora uplne splna moje poziadavky - hlavne na kolesa a na rukovat - este raz moc dik 🙂

snilko7
3. nov 2007

fíha nejak ste zasa stíchli 😕
inak sandri, videla som ťa konečne v Tescu, ale mala si tam veľa ľudí, tak som nechcela vyrušovať 😉

bellasandra
5. nov 2007

AHOJTE, Snilko- jaj a nezlakla si sa ma ? 😀 v tých retro-tesilových nohaviciach a v košeli s vestou sa citim ako miss Tesco 😝 😀

Ako sa máš ? Kristinka poslucha? A Patko ako sa zžil so sestričkou ?

snilko7
6. nov 2007

Paťko je ako malý čertík..večer sa mení na veľkého čerta a hlavne vtedy keď vidí že sa tatinko venuje Kristínke 😅
Sandri náhodou si vyzerala super a dokonca taká chudučká 😕

vilki
6. nov 2007

caute baby, ako sa mate? deti posluchaju? moj nie, je ako cert, strasne je oplaseny a neposedny...my sa teraz stahujeme tak je vacsinou s babkami lebo prerabame byt...

weroni
8. nov 2007

ahojte zienky no kde ste sa vytratili? u ktorych to bol moj manzel? 🙂

siwike24
8. nov 2007

Ahojte ako sa tu mate?Davno som tu nebola.

Barunka inac vsetko najlepsie k simonkinim oneskorenim meninkam. 🙂 🙂

Lefika ahoj,kde si,
WEroni ahoj. 🙂

weroni
8. nov 2007

cau siwike 🙂 ako sa mate? nieco nove? 🙂 mna uz chyta ta tehu spava nemoc 🤐 😵 🙂 este stastie ze po divokych pondelkoch a stredach mam utorky a stvrtky take vegetne ze ucim len poobede 🙂 vcera sa mi podarilo zaspat medzi dvoma hodinami - na nejakych 15 minut 😅

bellasandra
8. nov 2007

Ahojte,
Snilko, no viem si predstavit, ja vidím ako žiarli Ema, ked sa ku mne priblizi Roman- začne nenormalne vrieskat, az tak, ze mi zalahne v ušiach. 😝 😀

No chudučká- schudla som 15kg , takze by sa patrilo 😀

veja79
8. nov 2007

Ahojte ja sem síce neprispievam, ale nevedeli by ste mi poradiť ohľadom výberu pôrodnice? Bývam tak na pol ceste medzi NR a GA a akosisa neviem rozhodnúť či rodiť v NR alebo v GA. Aké máte skúsenosti v GA? Čo si tam treba priniesť? Je tam aj nadštandard - za koľko?A hlavne epidural - treba ho zahlásiť dopredu alebo stačí zaplatiť na príjme a podajú mi ho kedykoľvek? V NR sú hlavne s EPI veľké problémy mimo prac. dobu.Neviem či ste to tu preberali ale aspon do IP niečo poradte. Ďakujem

barunka
autor
8. nov 2007

čaute kočky...
weroni, u snilkovcov bol. U nás je predsa len o čosi menej hurhaju 😀 😀

inak ja musím Simi pochváliť, ona absolútne nežiarli. Môžem sa hrať aj s Kristínkou, Simi príde, pohladká ju a kašle na mňa, na Paťka tiež nežiarli. Jedine tak z času na čas na Roliho (manžel) ale to už musí byť vopred upišťaná 🙂

inak som taká nasratá, manžel dal v práci výpoveď, seriozne sa na niečom dohodli a teraz mi volal, že s ním poriadne vybabrali a tento mesiac aj budúci dostane len minimálnu mzdu... Takže sa asi pôjdeme pásť. 😠 😠

crazyfrog
8. nov 2007

caute baby pridavam sa k vam

weroni
8. nov 2007

barunka vy ste sestry so snilkom? 😲 😅 teda vy ste tu tusim cele ulany rodina 😀 😀 😀 😅

lefika
8. nov 2007

baby ahojte, my sme boli cez dusicky vyse tyzdna u nasich, tak som si fajn oddychla.

crazyfrog, vitaj 🙂

barunka, to ako mohli s tou min. mzdou? 😕 ved ma predsa nejaku zmluvu uzavretu a ta plati aj vo vypovednej lehote! inak sme na tom podobne. ten moj tiez dal vypoved a ide inde. tak som zvedava, ze co a ako bude o mesiac...

siwike24
9. nov 2007

ahojte baby 🙂

WERONI ano barunka a snilko su sestry. 🙂

Lefika ajjjoj.Ako sa mate,

Baby v Ga otvorily novy sekac s detskymi vecami,super vecicky su tam iba same znackove.A pre babetka su tam krasne vecicky,take chutnucke a malilinke. 🙂

Crazyfrog ajoj ,vitaj,odkial si?

barunka
autor
9. nov 2007

lefika, veď som mu aj ja hovorila, že to nesmú spraviť. Zmluvu má urobenú tak, že ak neustúpia a budú trvať na svojom, budú mať obrovské problémy. Už sme to začali vybavovať a ak mu dnes peniaze nepošlú, budú mať na krku kontrolu z krajského úradu práce. Takže budú musieť zaplatiť manžela a plus ešte pokutu. Teraz mu tvrdia, že majú kolektívnu zmluvu a mzdový dekrét a odvolávajú sa na zákonník práce, lenže manžela som doma vyškolila čo a ako a tak sa teraz veľmi dobre bráni. Oni sa nemôžu odvolávať na niečo, čo možno ani neexistuje a s čím nebol ich zamestnanec oboznámený. Takže smola a asi to už aj pochopili, už hodinu čaká na ich odpoveď, ako sa teda rozhodli. Najlepšie na tom všetkom je, že sa ho pokúšajú vydierať, majiteľka vyhlásila, že ak stiahne výpoveď, tak mu výplatu dajú, ak nestiahne, má smolu. A ešte o ňom vyhlásila, že nie je seriózny, čo ma už tak dožralo, že asi budú mať na krku aj mňa. Dokonca teraz tvrdia, že nemajú jeho papiere z minulých zamestnaní a nemôžu mu spraviť prepúšťacie papiere...

siwike a kde presne je ten sekáč?? Kedy ho otvorili? Kedy nosia tovar?? (to ja len tak, zo zvedavosti)

weroni, no veru, my sme sestry 🙂 a čo hovoril manžel, keď prišiel od snilkovcov?? Niekedy, keď má Paťko a snilko zlý deň, sa u nich cítim po piatich minútach ako v blázinci 😀 😀

crazyfrog, vitaj medzi nami 🙂 gratulujem k bábenku v brušku

veja, o GA sme tu už písali veľa, ja by som im tam nedala naporcovať ani mŕtve prasa. Ak máš možnosť výberu, choď inam. Oni si síce robia krásnu reklamu ale realita je iná. Jedna známa čo tam nedávno rodila mala problémy a musela rodiť cisárskym, lebo išlo o život nielen jej ale aj jej bábetku no musela čakať tri hodiny na anesteziologa, lebo mal práve operáciu a nemohol ju uspať. Majú strašne málo lekárov, každý odtiaľ odchádza za lepšími podmienkami. Vo všeobecnosti som na nich nič dobrého nepočula...

lefika
9. nov 2007

barunka, tak podla toho co o tom zamestnavatelovi pises, manzel dobre urobil, ze ide odtial prec. si myslia, ze si mozu robit co chcu. toto hrozne neznasam, ked si nejaky kvazipodnikatel mysli, ze je kral a moze kazdeho buzerovat. dobre ste urobili:kontrolu na nich 😎

siwike, kde je ten obchod? mohli by sme niekedy skocit aj spolu 😉

barunka
autor
9. nov 2007

lefika, no práve som s nimi dovolala. Chuderka kočka sa ani nezmohla na slovo, koktala mi do telefonu. Normálne na drzovku tvrdia, že manžel neodovzdal papiere. Žiaľ majú smolu, ja si na toto potrpím a ja osobne som ich dávala do ruky u nich v Bratislave. Kde sa stratili medzi BA a ZA netuším, ale ke´d tie papiere nedajú, narobím prievan. Papulu mám poriadnu, nie nadarmo som mala v poisťovni nastarosti vymáhanie 😀 😀 S peniazmi sme sa ďaleko nepohli, ale zo základnej mzdy sme sa vyšvihli aspoň na ten základ, čo mal písaný v zmluve. Peniaze za to, čo zarobil nedostane, ale ako chcú...

Ozaj, ako ste sa pohli s darčekmi? My nevieme vymyslieť pre svokrovcov a mojich rodičov nič...

a ešte čosi, neviete dokedy musia mať urobenú emisnú kontrolu vozidlá vyrobené do roku 2000 ??? 😅

lefika
9. nov 2007

barunka, to je super, ja si zas v takychto veciach moc hubu otvorit neviem, hada sa radsej manzel 😉 ja som sa stretla s niecim podobnym, ked si sestra v skole vybavovala stipendium: tiez sa "zahadne" stratili papiere, akurat vtedy nevedeli, ze som to na podatelnu bola podavat ja a vypytala som si doklad o tom, ze to prevzali. tak mali prievan 😎 😠

s darcekmi som ja na tom biedne: pre sasku mam nakupene dost, ved detom to ani nie je velmi problem, ale co ostatnym, neviem. manzelovi sa nastastie 😀 pokazili hodinky, tak dostane nove, ale to asi na narodky, ktore ma tesne pred vianocami 😖

siwike24
9. nov 2007

Bazarik otvorily v stredu,bola som to tam obkukat a suprove vecicky su tam.Je to v budove danoveho uradu z bocnej strany,nedavno tam bol t-mobil,oproti taverni.Predavacka je velmi milucka.A je tam aj detsky kutik na hranie.

Ja mam pre simonka par veciciek nakupene,este dnes by som chcela zbehnut do dracika,mam vipozerane hracky co by som chcela kupit.A mojmu muckovy neviem co kupim 😅 😅 🙄 .

Lefika asi v pondelok zbehnem do bazarika,do obeda,mozme ist spolu ak chces,hm?