Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

siwike25
3. okt 2008

Awojte baby. 😀
Barunka tak to je super že sa už zahriala v školke 😀 😀
Ella1 ak ti možem poradit,tak mojho švagra 😉 😀 😀 ,on robi take prace,aj kupelne,kuchine,aj bytove jadra.Ak chceš tak ti pošlem tel.čislo IP 😀 o lepšom neviem 😀 ale ma strašne vela roboty,ale treba mu zavolat. 😉 .
Danona awoj ženska ako sa mate?boly ste aj vy na zmrske vtedy? 😉 😉 😉

danona
3. okt 2008

siwike-neboli sme, isli sme rovno na postu, aby nam nezavreli.. 😅
ella- nam dobre porobili obkladackari, no mali sme to riesene cez firmu.. 😉

barunka
autor
3. okt 2008

mne bude obkladať chlap, ak niečo bude treba. toho môžem aspoň beztrestne buzerovať - ten určite neodíde 😀 😀 😀

ella1
8. okt 2008

caute.nikto ma nehľadal? 😕 😀
tak tapety mali krásne a strašne veľa, len som si vybrať nevedela 😝 tak si musím premyslieť a ísť ešte raz 😀
ale kúpili sme krásne okrúhle umývadlo, dáva sa na vrch na dosku a za dobrú cenu.no a plno blbostí 😝 😀

k tým majstrom.no to je na fugu.lebo všetci ked prídu, tak nadávajú kto robil tú prácu pred nimi,potom povedia, že majú čas o pol roka ,o pol roka možno prídu, urobia to ešte horšie,zavoláte iného majstra.......a tak stále dokola 😝
ja som asi moc na detaily,ale keby že si viem vyrovnať steny, tak si tie obkladačky nalepím sama.síce by to trvalo,ale bolo by to dokonalé.
siwike-pošli č. do ip.aj meno,aby sme vedeli s kým hovoríme.
danona-môžeš mi aj ty ip, pre istotu a ako ste boli spokojní.

ella1
8. okt 2008

a ešte.mali ste niektorá ten jedlý tortový obrázok?dá sa dať aj na nepečenú tortu?na šľahačku resp. smotanu?

weroni
8. okt 2008

ahojte zeny 🙂

barunka uz vies nieco nove ohladom vasho stahovania? to je super so simi 🙂
ako sa inac mavate? my sme troska soplili v nedelu tak som s malou v pondelok nabehla k doky a dostla pamycon atb kvapky do nosteka ale uz na druhy den bola fit lenze sme neboli uz tri dni vonku, vcera z toho bola total besna chuda a dnes prespala radsej celyden 😔

siwike25
8. okt 2008

Weroni na sopliky jej predpisala atb?to čo je za lekarku? 😅 😅

ella1
8. okt 2008

ja neviem ,ale v galante je veľká záľuba hned na každú somarinu predpísať atb.aj naša dr. to tak robí.len mne je blbé povedať, že nedám,tak som ticho a aj ked vyberieme z lekárne, tak ich nedáme.podľa mňa najprv treba skúsiť všetko ostatné od čajíkov homeo atd. a ked nepomôže nič až potom dať atb. ja nechcem za pár rokov prísť k situácii, že do dieťaťa pchám atb celé roky a nakoniec si telo zvykne a nepomôže nič. 😒
ked je to naozaj nutné tak vtedy áno,ale väčšinou sú to bežné prechladnutia, tak my si nedávame nič také. 😉

danona
9. okt 2008

ahojte
weroni-aj ninusa ma atb - dr jej dala na kasel.. 😝 ziadny vyter, nic..
ella-s tou dr mas pravdu.. nechodime k tej istej? 😅 ninke som 3 dni davala sirup na vykasliavanie, no nezlepsovalo sa to, tak som v utorok nabehla k dr. /uz som vedela co nas caka - klasika atb../ a to ani nemala teplotu... zajtra ideme na kontrolu, no dnes s nou uz idem von, vsak je pekne, doma sa uz ideme zblaznit.. nema tepl., tak aj tak nelezi, len beha a jemne povedane neporiadok robi.. 😝
jedly obrazok sme mali, no na pecenej torte..no myslim, ze by s nim nemal byt problem aj na nepecenej.. 🙂
tu firmu - mas ip.. 😉

barunka
autor
9. okt 2008

weroni, dnes máme o šiestej sedenie v zasadačke, potom dám info 😀 😀
esterka bola chorá? chudatenko moje. Ja som sa aj pozerala, či nebudete na hody vonku, ale nikde sme vás nevideli. Ja mám pocit, že my sme vyšli von v sobotu poobede a domov som došla až v pondelok večer. Simonke sa veľmi páčilo.
Inak dnes v škôlke plakala, nechcela ísť do triedy, ale takéto vymýšľanie robí iba jednej učiteľke. Keď je ráno tá druhá, tak ide s úsmevom a sama. Aj doma viac rozpráva o tej jednej, tú druhú ani nespomenie, z toho usudzujem, že ju má asi radšej.

k tým atb, niektorí lekári zasa atb nepredpíšu, ani keby ste im držali zbraň pri hlave. čo je tiež podľa mňa trošku nezodpovedné. A ten stred lekárov, ktorí predpíšu len keď je to nevyhnutné je neskutočne ťažké nájsť.
simi mala predpísané atb len raz, ale to dostala len jednu dávku, ktorú hneď vyzvracala tak sme museli prestať dávať. len ja mám štastie (klop-klop-klop) že simi nebýva chorá...

ella, jedlý obrázok sme mali aj my, mala som ho položený na šľahačke, síce na pečenej torte, ale držal perfektne. a mal obrovský úspech.

barunka
autor
10. okt 2008

tak máme podpísanú zmluvu o zmluve, na vianoce bývame v novom byte 😀 😀 😀

siwike25
10. okt 2008

Barunka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ella1
10. okt 2008

dakujem za IP.
vdaka za info o tortovom obrázku.som zvedavá čo to bude.
my chodievame ku kertesovej.akože v pohode,milá je.len si myslím, že atb treba dať,až ked zlyhá klasická liečba.
barunka gratulujem,nech vám to dobre dopadne. 😉

weroni
11. okt 2008

barunka na hody som sa tak tesila a nedostali sme sa tam a teraz sme sa zdekovali z domu k nasim lebo nas tato je tak nakapaty ze ho klofla hned bakterialna infekcia aj virus naraz a berie 2 atb.

Esterka uziva do pondelka ten Pamycon kvapky do nosteka a ja som tiez taka trocha nachcipana takze zapajam take klasicke zbrane ako kloktanie slanou vodou, echinaceove pastilky, cajiky a tak - aby som nemusela atb, aj ked v utorok si mam volat po vysledky z CRP vysetrenia ci ich nahodou nebudem potrebovat ale nerada by som ked dojcim...

ella1
13. okt 2008

caute,caute! 😀 u nás hmla,poriadna! aj u vás? 😀
dnes som nejaká akčná, niečo by som robila, ale neviem čo 😀 😀 😀

ella1
15. okt 2008

no teda,kde ste všetky? 😕
tak ja som včera povymieňala veci v skrini za zimné, upratala som........a dnes idem upratať linku.som sa rozbehla nejako 😀
nepoznáte alebo nepočuli ste niektorá o zubárovi Vancu?také zvláštne meno má,ale neviete niekto aký je?my sme boli uňho s veroni,akože sympaťák,aj k nej bol milý.ale ide jej robiť zub, tak či ste nepočuli, či je dobrý.
tak ja idem makať,ked si neplníte koníkovské povinnosti 😀

barunka
autor
15. okt 2008

ella, ty si teda akčná. ku nám neprídeš upratovať??? mne sa nechce 😀 😀 😀

zubára nepoznám, ja teraz uvažujem, či dám Simi k tejto, čo je tu u nás (aj keď ja mám z nej panickú hrôzu), k tej, čo chodím teraz v SC alebo pohľadám iného zubára niekde tu na okolí, ale ktorý je dobrý aj k malým deťom, nech krpec nemá traumu takú, ako ja. Ja odpadávam už v čakárni 😀 😀 😀

ella1
15. okt 2008

barunka-ja podobne 😀 ked sme teraz išli s veroni, tak ja som mala stiahnutý žalúdok a to som bola len doprovod 😝
ale tento bol k nej dosť milý,aj nám vysvetlil čo a ako, tak som bola trochu prekvapená,že chlap a ešte to aj s deťmi vie.len či je aj dobrý z odborného hľadiska.rozmýšľam, že by som tam potom aj ja išla.ja vlastne nemám zubárku a odvtedy, čo mi jedna pred troma rokmi zle spravila zub, že som potom od bolesti umierala a zháňala niekoho, čo mi to opraví, tak od vtedy som nebola a mala by som ísť, ale nenormálne sa bojím. ☹

ella1
15. okt 2008

no a kedže som sa tu zasadla, tak neviem, či nakoniec niečo dnes spravím 😀

barunka
autor
15. okt 2008

ella, no ja som tiež dlhú dobu nebola, po tom, čo sa mi jeden zub zapálil a môj vtedajší lekár ma s tým tyranizoval vyše roka, až mi nakoniec vytiahol nervy. No a pol roka na to, sa mi ten zub zlomil. Tak ma chlap zobral k jeho zubárke, tá mi ho vytrhla a urobila umelý. a odvtedy nejdem, mala by som, ale tiež sa bojím.

ke´d bude zubár dobrý, tak daj tip, možno k nemu vezmem aj Simi. Ale tá sa vlastne tak či tak už bojí lekárov, stačí biely plášť a už jačí ako šialenec. Je len pár lekárov, ktorí si získali jej dôveru... 😀 😀

ella1
15. okt 2008

však má pravdu 😀 hádam sa nezverí do rúk hocikomu, kto má titul! 😀
ved jej chcel kaz hned spraviť, ale nechcela, tak ideme bud. piatok.aj jej povedal, že ak sa bojí, tak jej pichne ,,včeličku". a tak ma napadlo, môže sa deťom dať injekcia?

mne zas tá zubárka robila kaz, dala hojivú plombu, ale zle vyčistila, tak sa mi to zapálilo a ona tu nebola, tak som bola na silných liekoch proti bolesti, behala po celej galante a zháňala niekoho, kto mi to spraví, nik nechcel po druhom, to je jasné, potom mi to spravila jedna milá zubárka, baranovičová, tiež ju chvália, lebo je jemná,ale tiež mi dala len hojivú a mala som potom ísť s tým k tej mojej, no ale tam ma už nik nedostal 😠 tak tam mám dieru,lebo hojivá časom vypadla a už tri roky zbieram odvahu.sem-tam sa zub ozve,a vtedy si vravím už pôjdem, ale bolesť prejde a zas nejdem.no a žujem už tri roky na opačnej strane, ale to nie je dobre, ja viem 😒 ale ked pôjdem teraz s veroni, tak snád naberem odvahu......
tak aj preto sa pýtam, či niketo o ňom počul, lebo k mäsiarovi nepôjdem! 🤐 😀

pimpulka
15. okt 2008

caff baby...trosku sa vam primiesam do debaty ak neva 😅
mne sa pred cca. 7r stalo to, ze som 2, opakujem dvom zubarom v GA ukazovala ze na pravej stolicke /jazykom/ citim dieru....obidvaja na mna kukali a ze neeee, nic tam nemate...tak ja som uz nemala odvahu ist este raz k nim ze do kelu mne sa ta dura zvacsila!! az raz som chrumala cerstvu bagetu a rup stvrtka stolicky mi odletela...penila som jak kocis...okamzite som sa spytala kolegyni nech nevie kontakt na ODBORNIKA v BA, dala, a teraz k nemu chodim jak na wellnes pobyt hehe...cisty relax....slovo bolest nepoznam, pristup perfis...sice cvakam z vacku, ale to je zanedbatelna polozka, sak chodim raz rocne...ak by bolo treba robit rozne ukony -cize nelen vrtat a cistit tak asi by som sla k inemu--ak by mi tento vysolil obrovsku sumu za to...

ella1
15. okt 2008

pim-aj ja by som išla do ba, ale chodiť tam kvôli zubárovi....... 😒 snád časom aj do ga, prídu také vymoženosti ako ošetrenie kazu laserom a health ozonom.tu je vraj naj petervári, či ako sa píše, ale má už veľa a čakať pol roka,lebo toľko majú objednané dopredu......... 🙄 tu dostaneš štandard,ked chceš mať super vyzerajúce zuby, tak do ba.......

pimpulka
15. okt 2008

ella aj ja pevne verim ze aj sem pride viac odbornikov a nelen jeden tu bude 😔

ella1
15. okt 2008

hm, dovtedy budem nosiť vyberateľné.... 😒 😀

barunka
autor
15. okt 2008

tiež myslím, že skôr mi zuby vypadajú, ako sem príde nejaký super zubár...

mimochodom na to platenie, ten zubár, čo mi opravoval zuby rad za radom cca dva roky bol súkromný, čisto súkromný, vytiahol zo mňa kopu prachov a celá jeho robota stála za prd... 😒 mňa tie prachy ne..rú, mňa štve to, že som trpela zbytočne... 😨

ella1
15. okt 2008

ved to, že človek aj zaplatí, čo by nie.ale očakávam za to super prácu.......

barunka
autor
15. okt 2008

len tu platí to isté, kým nevyskúšaš, nevieš do čoho ideš. a potom je už neskoro... 😖

ella1
15. okt 2008

však to. preto sa pýtam.nerada by som skúšala na sebe 😅
aj u vás prší?tu už síce prestalo.........nič som nespravila 😀 ale nevadí, jeden deň môžem oddychovať.

idem hľadať postel do spálne.tá naša už vrzga, susedia potom budú vedieť, čo robievame v noci...... 😅 😀

barunka
autor
15. okt 2008

ella, aj naša vrzgala, chlap s ňou niečo spravil a už nevrže. bojíš sa, že by susedia potom závideli?? 😀 😀
ja stále hľadám nábytok do detskej, v pondelok sme boli v galane a tam som jeden celkom pekný našla, zeleno oranžový, akurát, že som zabudla názov a teraz ho už neviem nájsť.. alebo potom skriňa a komoda z ikei, ten mamut a posteľ uvidíme.
teraz ideme cez víkend mrknút asi kiku, len sa bojím, že bude kopa ľudí, lebo je tá baby akcia...

u nás tiež prší, ako naschval začalo, keď som mala ísť pre Simi, ale teraz už len poprcha, keď dobre vidím.

ozaj, tak trošku odveci, neviete kde sa dajú kúpiť kostýmy - detské na karneval?? a kde pekné vianočné stromčeky???