Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamičky žijúce vo Švajčiarsku v okolí Bernu

msandrea1311
17. okt 2012

Nájde sa tu mamička slovenka žijúca vo Švajčiarsku v okolí Bernu? Rada by som si spríjemnila chvíle aj v slovenskom jazyku 😀 pekný večer

evulienka22
17. okt 2012

Bohuzial nie som v Berne, ale chcem sa spytat ak je otec Svajciar dostane dieta automaticky svajc.obcianstvo, ak nie su zobraty, alebo len ak su manzelia? Dakujem

bubelko
18. okt 2012

@msandrea1311

pridaj sa k nam. ak mas zaujem posli ip a ja ta pridam 😉

@evulienka22 ak je otec svajciar, deti maju svajciarske obcianstvo, aj bez sobasa. vid link dole:
http://www.binational.ch/?Kinder:Kindsrecht

evulienka22
18. okt 2012

@bubelko dakujem, ano uz to citam, to su teda spravodlivy, tu v rakusku treba vela formularov potvrdeni, zo sudu KVG a co vsetko o sebe dat vediet, okrem zarobkov, a este oni rozhodnu ak si poctivy obcan to im nestaci... 😒

oridzinl
18. okt 2012

Ahojte...ja som v Nemecku... o mesiac aj niečo mám termín... tatino je Nemčúr... ja som Slovenka...ale malinký bude Nemec aj keď nie sme zobratí... ale teda ja som ani neriešila, že by som mu dala slovenské občianstvo... keď si potom predstavím tie papierovačky a opletačky, keď pôjde o škôlky, školy a pod... ;)

evulienka22
19. okt 2012

@bubelko este co je ip prosim Ta ? Mozno aj ja sa prestahujem na rok do Svajc..bola som tam par krat v lete, 🙂

bubelko
19. okt 2012

@evulienka22 interna posta 😉

asturia26
14. jan 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, priatel od Noveho roka zacala pracovat vo Svajciarsku na pracovnu zmluvu, koncom roka sa nam ma narodit dcerka, ma pravo na pridavky na dieta, ked nie sme zobrati? dakujem

nikuska89
24. aug 2013

Dobrý deň,hladam prácu ako au-pair alebo výpomoc v domácnosti.nemčinu sa učím,mám 3ročnú dcérku.som este na svk.ak o niečom viete ďakujem za info,ktoré poprosim na mail veronika.novosiadla@gmail.com

matapeprnata
9. nov 2013

cauko.
s akymi jogurtami acinate u batolata? poradte ppls nejaku konkretnu znacku.
srdecna vdaka

cawes
9. nov 2013

@asturia26 ano na rodinne pridavky ma narok je to cca 200 sfr mesacne, myslim ze zamestnavatel mu da tlacivo a tam si to poziada

cawes
9. nov 2013

@matapeprnata ahoj kupujem klasicke tie v skle bio smotanove

Tu začni písať odpoveď...

Odošli