Maminky bábätiek narodených v roku 2011Trnava a okolie ozvite sa

happy4
10. dec 2011

Ahojte maminky 🙂 budem rada ked sa pridáte,ak ste z okolia Trnavy a máte detičky narodene v tomto roku 😉
Aby sme si písali o svojich zlatíčkach a časom sa snad aj stretavali z detičkami-rovesníkmi 😉

zuzulienkag
20. júl 2012

Ahojky, ja mám dcérku narodenú v roku 2011 🙂

kristina22
20. júl 2012

Ahoj ja mám zas syna Október 2011 😉

zuzulienkag
20. júl 2012

No, paráda, ani som nečakala, že sa to tu tak rýchlo pohne 🙂 A si priamo z TT? Ktorý mesiac je synček?

zuzulienkag
20. júl 2012

Ach, veď píšeš, že október 🙂 Ja mám marcovú dcéru 🙂

kristina22
20. júl 2012

Tak to už máš velkú slečnu 😉

kristina22
20. júl 2012

Už ti chodí však?Kedy začala?Môjmu lenivcovi sa akosi nechce 🙂

kristina22
20. júl 2012

@zuzulienkag nie som S TT bývam pri Hlohovci 😀

zuzulienkag
20. júl 2012

Neboj, to príde raz dava. Ešte má čas. Moja dcéra sa teda tiež zrovna veľmi neponáhľala, úplne sama začala chodiť až na konci 12 mesiaca 🙂 Dlho chodila okolo nábytku a za ruku a potom sa jedného dňa pustila sama 🙂

zuzulienkag
20. júl 2012

Ani ja nie som priamo z TT, ale z dediny kúsok od TT 🙂

kristina22
20. júl 2012

@zuzulienkag Aj ja si to tak hovorím nebudem ho nútit ved má čas nie zatial si skacká okolo postielky a ked sa bude na to cítit rozbehne sa aj sám ale inak je to šinter obrovský 😀 😀 😀

zuzulienkag
20. júl 2012

Presne tak, jedného dňa si povie, že už ho to takto nebaví a šup rovno cez izbu 😀 A s rozprávaním ste na tom ako? Už začal nejaké prvé slovíčka?

kristina22
20. júl 2012

Začal tak v siedmom ale iba mama,Ham ked je hladný ,baba a tak povie aj pá pá ked kýva a najnovšie som ho naučila podat ruku a povedat ahoj 😀 😀 je pri tom na zožratie

zuzulienkag
20. júl 2012

To je perfektné, vidíš podanie ruky sme veru nerobili, musíme skúsiť 😀 My sme robili čau tlesknutím rúk o seba. Inak, že, v tomto období sú tie deti také úžasné, keď už vnímajú, opakujú, učia sa rýchlo nové veci 🙂 Teda niežeby dovtedy neboli, ale toto je taká zmena. Malá má teraz obdobie, že všetko napodobňuje (aj to čo by nemusela 😀 )

kristina22
20. júl 2012

@zuzulienkag 😀 😀 no moj malý zas ked mu niečo hovorím tak uprene mi pozerá na ústa ako sa mi hýbu pery a skúša všeliaké skomoleniny sú s toho ale je to zlatunké 😵 😵

kristina22
20. júl 2012

Ale zase nechce tlieskat rukami ked mu poviem len ked ho samého napadne

zuzulienkag
20. júl 2012

No veru, nie vždy chcú drobci všetko urobiť na požiadanie 🙂 Ja učím malú aby ukázala s rúčkami prosím, keď niečo chce, občas ukáže, ale občas to musím vzdať lebo sa zatne a ani za svet.
Začali sme teraz pozerať DVD Spievankovo, aby sme mali nejakú zmenu lebo už fakt neviem, čo vymyslieť a je to DVD lepšie ako som čakala. Malá sa snaží napodobňovať detičky a je z toho celkom slušná zábava 😀

kristina22
20. júl 2012

Malý zas tancuje ked začuje neakú melódiu čo sa mu páči tak sa začne natrásat aj po sedačky a pozerá pri tom na mna zúbky vyškerené 😀 sranda

zuzulienkag
20. júl 2012

No, to sú presne tie úžasné veci 🙂 My sa snažíme také veci natočiť a keď si to potom spätne pozrieme, je to super 🙂 A so zúbkami je na tom ako drobec? Nám sa tak pekne rozbehli a teraz dlhšie nič. Ale podľa ďasienok už budú stoličky raz dva vonku, teda aspoň dúfam.

kristina22
21. júl 2012

Ahoj no my máme zatial iba 6 ale postupne sa tlačia dalšie

kristina22
21. júl 2012

@zuzulienkag Dnes som skúšala natierat malému dasienka citrónovou štavou vraj to pomáha nemáš skúsenosti? 😕

zuzulienkag
21. júl 2012

Ahojky, citrón som veru neskúšala, ja som dávala malej homeopatiká - chamomilla vulgaris (také guličky), to sa nám osvedčilo...Aj keď ona nejaké veľké problémy zatiaľ nemala, niekedy sme ani nevedeli, že idú jej ide zúbok. A nevadilo malému kyslé? 🙂

zuzulienkag
21. júl 2012

Kolegyni, ktorá má rovnako starú dcéru sa napr. osvedčil gél na zúbky

kristina22
22. júl 2012

@zuzulienkag no to som sa strašne čudovala,jemu to chutilo 😀 😀

zuzulienkag
22. júl 2012

tak to je super, môžeš otestovať, či to zaberie 🙂

kristina22
22. júl 2012

No uvidím ale moc sa mi tomu nechce verit,že by to pomáhalo 😕

zuzulienkag
23. júl 2012

Ťažko povedať, za vyskúšanie nič nedáš, uvidíš, či to drobca upokojí 🙂 ja mám rada tieto prírodné recepty, ale tomuto tiež veľmi neverím. Určite záleží aj od intenzity problémov pri zúbkoch. Niekedy vraj nezaberá vôbec nič 😀

zuzikambo
12. nov 2012

Ahojte baby, môžem sa pridať? ja mám dcéerku narodenú v máji 2011

zuzulienkag
18. dec 2012

Ahoj, no jasné, vitaj 🙂

lukihomamina
11. jan 2013

ahojte baby, ak môžem rada by som sa sem pridala....aj ja som z okolia TT a mám augustového chrobáčika....aspoň môžem vidieť ako sa darí našim rovesníkom 🙂

naninkahc
30. jan 2013

Ahojte, ja mám júnového synčeka a som z okolia HC ;)