Maminy, tehuľky a snažilky z Prešova sídlisko II a III

sarka211
7. feb 2008

ahojte budem rada, keď sa niektora ozve, 😀 aby sme mohli chodiť s detičkami vonku 😉 tešim sa na pokec a spoločne zažitky

daniela84
9. okt 2008

kubanka nevies ako je to s pracou popri materske teda rodicovskom prispevku u mna, nevies na aky pracovny pomer mozem robit a ako dlho a co k tommu dokladovat?

sarka211
autor
10. okt 2008

ahojte.... 🙂 dnes je vonku super.. 😉

tinika
10. okt 2008

Ahojte kočky, pozerám, že riešite podobné veci ako my s mužom. Síce ešte nemáme bábo, chceli by sme ale sa nedarí a popri tom riešime aj naše bývanie. Neviem si predstaviť teraz platiť hypo a nie ešte keď budem na materskej. No a to nezarábame až tak zle. Strašne, štát "nás veľmi podporuje" a potom že pôrodnosť klesá. 😖

sarka211
autor
10. okt 2008

tinika no ved prave........ja si neviem predstavit druhe tehotenstvo ☹ ......ale chceme byvat sami 😠

danuska24
10. okt 2008

sarka citas mi myslienky 😀 😀

sarka211
autor
10. okt 2008

cauko dani...konecne som uspala malua to v kociku 🙄 to bola hruza...a vy co porabate?

tinika
10. okt 2008

No ja si neviem predstavit ani to prvé tehotenstvo, hoci ja môžem pracovať aj doma, lebo podnikám ale môj manžel je taký pesimista, nikde nie sú peniaze, tvrdí, ale nebudú nikdy a nikdy si neodložíme viac ako musíme, ak by sme mali hypo tak jednoducho ju zaplatit musíme a nedáme inde. hoci neviem, kde sa to furt rozkotúla, sak nic velke nekupujeme.

sarka211
autor
10. okt 2008

ja doma nepracujem, ale chcela by som...aspon nejake korunky navyse..neda sa inak.je taka doba zla 🙂 a to sa vyjadrujem slusne, lebo mam taku zlost 😠

tinika
10. okt 2008

Sak to že ťažka doba, a na 30 rokov mať hypo na kriku je dllllllha doba, a nikto nevie čo bude, a či to zvladneme, ale ked chceme mať svoje, musime risknut. Hoci jak na to kukam, nie som na tom až tak zle, mám maly bytik, ale kedze aj doma pracujem, neviem ako to zvladnem, aby mi deturence nerozhadzovali papiere po celom byte a to neviem ani kde by dve deti spali, jedno ešte snad ale dval...

kubanka
10. okt 2008

daniela, ked tvoj muz presvihne o tisicku, aby ste dostali statny prispevok pre mladych, preco si neda napisat na papier mensi plat?

Myslim, ze materska Ti ostava, kym dieta nedas do statnej skolky. Ak ho das do sukromnej skolky alebo niekomu ho zveris na opatrovanie, tak materska by Ti mala ostat. No neviem ako to je, keby si bola podnikatelka.

tinika
10. okt 2008

kubanka, pokiaľ viem, tak nezáleží na tom, či dáš dieťa do súkr. alebo štátnej škôly. Marí sa mi niečo, že na 4 hodiny môžeš. Ale nie som si istá. A začula som niečo, čo znova tí hore chcú "pobabrať" že ak mamička pôjde robiť, že jej zoberú rodičovský, ale vraj to tam zamietli tak neviem ako to bude.

suknicka
10. okt 2008

daniela... nieco som nasla.. je to sice starsie..ale asi to este plati... http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=32983&s...

suknicka
10. okt 2008

este nieco:

Môžem poberať rodičovský príspevok, aj ak pracujem?
Áno, za predpokladu, že dieťa nie je umiestnené v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení a ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu. Súkromné škôlky (ak nie sú dotované štátom ) ani jasle do uvedenej kategórie nepatria.

Musí sa mi v prípade, že pracujem (alebo študujem) o dieťa starať profesionálna opatrovateľka so živnosťou?
Nie. Dieťa je potrebné zveriť plnoletej fyzickej osobe (nepotrebuje živnosť) alebo právnickej osobe, ktorá nie je zaradená do siete škôl a školských zariadení a ktorej neboli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.

Mám nárok poberať rodičovský príspevok, aj keď mám dieťa v škôlke alebo v jasliach?
Takúto možnosť zákon pripúšťa, len v uvedených prípadoch:

ak dieťa navštevuje jasle, materskú školu alebo iné obdobné zariadenie v rozsahu najviac štyri hodiny denne a obidvaja rodičia alebo osamelý rodič (slobodný, rozvedený, ovdovený) sú občania s ťažkým zdravotným postihnutím,
ak dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom navštevuje rehabilitačné jasle, materskú školu, zariadenie sociálnych služieb alebo iné obdobné zariadenie v rozsahu najviac štyri hodiny denne,
ak dieťa navštevuje školské zariadenie (jasle, škôlku), ktoré nie je zaradené do siete škôl a školských zariadení a ktorému neboli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.

link : http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... je to z augusta 2008 cize dufam ze je to aktualne 😀

daniela84
10. okt 2008

No tak podla toho co tam pisu by som mohla robit aj na plny lebo mne sa o babo bude starat maminka, ale aj tak budem robit lren na nejake styri hodky bo bez malej by som to nevydrzala

suknicka
10. okt 2008

no tak to mas super..ja chodim externe na vysku a aj by som nieco xcela popri materskej robit..najlepsie z domu.. lebo moja Lillka uz je "mamatá"..niekedy ani z miestnosti bez nej odist nemozem..heh..ale teraz jej idu horne zubky asi 4 naraz tak verim ze ju to boli a xce ma mat na blizku...asi jej to dobre robi 🙂

ja rozmyslam uz dlhsie ze budem fotit pre fotobanky rozne veci, alebo pre nich kreslit ilustracie..to celkom dobre vynasa vraj.. no lenze este nemam ani jednu vec odfotenu ani nakreslenu... heh..ale odhodlavam sa uz riadne dlho.. 😀 a som aj rozmyslala nad fotenim svadieb a deti a tak..lenze to je casovo narocnejsie a s malou neviem ako..a deti by som fotila asi u nas v byte 😀 cize ziadna vyhra..hehe

suknicka
10. okt 2008

inak dievcata..predsalen sme sa nakoniec rozhodli pre iny byt..cize na 3ku nedorazime.. zostavame na sekcove..pojdeme tesne k Maxu.. 😒

kubanka
11. okt 2008

suknicka a o co presne ide to fotenie pre fotobanky? Ci ilustracie?

drobcek2007
11. okt 2008

suknicka skoda ze nedorazis k nam ☹ uz som sa zacinala tesit 😨

suknicka
11. okt 2008

drobcek.. aj ja som sa zacinala tesit..no nakoniec dosla dobra ponuka a tu mame aj lekarku malej aj nase..aj lekaren blizko aj potraviny a manza ked pojde do prace nestravi zo sid 3 20minut v zapche (wrk in KE)

kubanka..napr. http://www.shutterstock.com/cat-6-Food-and-Drin... tam je jedlo a napoje.. ..fotenie: dobry fotak, najlepsie zrkadlovka a fotis napr. korenie na bielom pozadi, alebo nejake zeleninove salatiky a tak..
ilustracie: najlepsie adobe illustrator a schopnost vymysliet zaujimavu vec a vediet ju nakreslit..🙂 za kazdu stiahnutu fotku ci ilustraciu dostanes 5korun- presne 25 centov (z dolara)..no a cim viac veci v portfoliu a kvalitnych tak tym viac sa ti predavaju veci..aj 1000 dolarov sa da mesacne (20 000korun)..

viac info na http://www.mikrofotobanky.cz a tam vo fore

daniela84
11. okt 2008

suknicka a ako robi tomas sa pyta moj manza a ze kde , bo aj on robi v ke. Napis do ip.

danuska24
14. okt 2008

kamoska mi teraz pisala ze je na predaj byt na sidl. 3, ak niekto chcete poslem IP

zade
14. okt 2008

Ahojte, davnejsie som tu nebola. Co nove?

mony_ke
15. okt 2008

caute...nezorganizujeme na zajtra alebo piatok nejake stretko?

daniela84
15. okt 2008

ahojte babule tak ako sa mate? My sme u nasich vo vk, pomaly ich stahujeme a vybavujeme predaj bytu.

zade
15. okt 2008

mony - navrhni miesto.

mony_ke
15. okt 2008

zade...najprv mi napis odkial si...teda z ktoreho sidliska..ja som na 3ke a je tu celkom pekne ihrisko...alebo potom niekde v meste...alebo ak vies o nejakom dobrom mieste kde by sa drobci mohli pohrat tak napis

a este o ktorej?ked sa drobci naobeduju? teda tak okolo 13,30-14,00?

daniela84
15. okt 2008

suknicka prosim ta moyem mi vysvetlit tie fotobanky lebo ja som z toho debko, to ako robis alebo co.

mony_ke
16. okt 2008

zade...alebo take dopravne ihrisko

zade
16. okt 2008

mony... neviem kde je dopravne ihrisko, v meste je vraj pekne ihrisko niekde pri frantiskanskom kostole. Este som tam ale nebola. Ja byvam blizko centra, no viem sa dostavit aj na trojku, avsak vela tam toho nepoznam-.
Ten cas je pre mna priskoro. Tak okolo 15.30 najskor.

mony_ke
16. okt 2008

mozeme sa stretnut aj v meste...lebo o 17tej mame byt u manzela v kancelarii...o ktorej mozes v meste?