Maminy, tehuľky a snažilky z Prešova sídlisko II a III

sarka211
7. feb 2008

ahojte budem rada, keď sa niektora ozve, 😀 aby sme mohli chodiť s detičkami vonku 😉 tešim sa na pokec a spoločne zažitky

daniela84
19. máj 2008

no to beriem, aspon budem mat s kym chodit vonka a dobre rady sa mi tiez zidu, zatial tu mam mamku tak mam spolocnost, ale potom uz ostanem sama, mnuz byva v robote az do vecera.
NO des sme aj my skusali humanu poobede, robili sme ju s harmancekovym cajikom aby malu nezapieklo, a negrckala z nej tak hadam bude v pohode, stiahla mi 90 ml, ako nic.

mony_ke
19. máj 2008

joooj zlatucka...tak to uz bola hladna ked tolko spapala
inac aj moj muz chodi neskoro domov...konci priblizne o 17tej...teda vtedy zatvaraju budovu kde ma kancelariu tak musi ist domov...aspon mam zarucene ze nebude chodit este neskor...a rano zmizne uz medzi 7-8...takze sme cely den sami...no teraz sa bude nasledujuce 2 tyzdne snazit byt co najdlhsie doma aby som sa este mohla ucit....
a tesim sa na stretnutie...

nitka
19. máj 2008

dany takze jej chutilo ked taky drobec tolko scuckal 😉

daniela84
20. máj 2008

no hej chutilo jej, aj vecer sme jej dali tak pekne spinkala aj styri hodinky, no co uz. Ta uvidime ako dlho nam vydrzi kojenie, alebo si apson budem odsavat

klobucik
20. máj 2008

Drobcek mas ip 🙂

nitka
20. máj 2008

dany rodila si v PO?Aky bol porod?Zvladla si to ze? 😉

daniela84
20. máj 2008

ahojky nitka ja som rodila v Saci cisarskym, zvladla som to, ale ani som nevedela ze to bude tak boliet po porode a ze budem taka nemozna, este dva tyzdne som sa z toho zbierala furt sme tam citim jazvvu

nitka
20. máj 2008

juuj cisarsky...to by som nemusela...ja som rodila normalne...po porode som isla do sprchy 20 min. slimacim tempom 😀 a na treti den som behala po chodbe ako keby mi nic nebolo aj ked som sa potrhala a jeden steh ma tak tahal a to ma bolelo,myslela som ze ho odstrihnem 😀 niekedy pri zmene pocasia ma bolela jazva ale uz to preslo...
pana beka malicka uz 3 tyzdne bude mat a nedavno si rodila,ze?tak to leti ze az...ja som minule upratovala veci a nasla som supravicku v ktorej isla domov,tak smiesno mi prislo...taka malilinka ciapocka,dupacky a kosielka ze to ani nie je pravda ze to kedysi nosila....iba to spalo jedlo a teraz to zlosti,drze to je a to ma 17 mesiacov,uz zacala dristat tak cakam kedy zacne papulovat 😀 😀

daniela84
20. máj 2008

no pekne, no ubehlo to, len ma trapi to kojenie ze sa to tak pokazilo dnes je to este horsie ako to bolo v tie posledne dni, uz ledva taha cicik , a spinka sotva hodinku,aspon ze ho neodmieta ale natrapime sa kym co to vytiahne a potom si ja dotahujem odsavackou aby mala, vyzera to tak ze nakoniec si asi budem odsavat a davat jej z flasky, lebo uz spekuluje. A humana pride asi na rad dvakrat denne aspon aby sa vyspinkala.
Ale co uz sak ked nebudeme kojit svet sa nezruti, len nech je v poriadku, trapi nas aj usko a plesen na jazycku

daniela84
20. máj 2008

nitka a co sa tyka cisaraku ja som sla domov na 4 den na reverz, hrozne mi bolo v nemocke.
A potom som sa snazila nemysliet na bolenie jazvy a normalka fungovat, ale je pri mne este mamka ta mi pomaha

nitka
20. máj 2008

uf na ja tam bola 7 dni malá mala zltacku ale len taku slabulilinku co bynas pustili domov ale prisla taka tava lekarka ze malo pribera ze musime este ostat tak sme ostali dve dni ja uz tamaj revala 16 krat do dna 😀 a nakoniec ma pustili ale to by ma ani neboli pustili ale natrafila som na tak supis sestru ze mi vravela zeby ma este nepustili ale ze to lekari vazne beru aj ked schudla pol deko 😀 ale ze ona to napisala do papierov ze je to ok a pustili ma v poho...juuj taka som bola stastna ze az...no ale boli tam mamicky ktore tam boli aj 3 tyzdne a to kazdy den na vizite plakali a iba sa pytali a uz pojdeme domov...

daniela84
20. máj 2008

no toim nezavidim, aj my sme schudli, ale aj tak som sa pytala domov a slubila ze si dame pozor a ze sa hned budeme hlasit u nasej dokiny a ta to odsleduje, a teraz po troch tyzdnoch mame krasnych 3300 gramov, len dufam ze neschudneme cez tento trpiaci sa tyzden

nitka
20. máj 2008

neboj aj keby ste trosku schudli tak dokina to pochopi a ked budes davat malej umelemliecko 2 krat do dna tak urcite priberie...teraz co robi?hajka?este vela prespinka lebo ja uz aninepametam ako to je 😀 ale vazne...uz asi by som ani take babo nevedela nosit

daniela84
20. máj 2008

ale ani ja toho este tolko neviem, mamina ma toho dost naucila a este som s nou ani nebola poriadne sama, akurat teraz cez vikend trosku, ta uvidime potom aka budem frajerka, no tak dufam ze oriberie lebo sa bojim, ale aj tak si ju cem este skusit prikladat a potom si vytahovat mliecko ak bude tak zle tahat kym mam nech pije pekne najma moje, nech ma protilatky, a stale pijem ten caj pre tehotne a papam polievocky, moznot to bude len kriza a prejde.
No akurat ked spm pisala tak vstavala a davali sme jej teda humanu a teraz spinka vcera nam ju dobre zniesla ta uvidime dnes

nitka
20. máj 2008

no to je dobre ze mas mamku...ja som mala cele tehotenstvo doma priatela a trochu aj po porode...som rada ze bol so mnou pocas tehu ja som sice mala bezproblemove tehu sak som aj behala s konca sekcova az do nemocky na peso 😀 ale ked som mala chodit na tie vselijake odbery a roznasat to po vselijakych nemockach a v horucave s velmi nizkym tlakom tak musel byt niekto pri mne a po porode som vsetko zvladala sama lebo som mala zlate dieta ked neratam to ze cuckala stale az mi na nervy islo ale kojila som jak had do cca 8 mesiaca a mala nikdy nebola vazne chora,nikdy ziadny bacil ked neratam nadchu ktoru mala asi 3 krat za rok a pol takze kojit je uzasne a neviem si predstavit zeby som mala po nociach robit umele mlieka a podobne a ja tym umelim neverim,tak sa drzte aby ste mohli kojit co najdlhsie...mne caje nepomahali ale zistila som ze ked sommalicko jedla tak mlieka nikde a ked som do seba stale cosi tlacila tak som mala mlieka pre celu porodnicu....mne sa v nemocke nalialo mlieko asi po 3 dnoch ci pana ja uz sa bala ze ja ani nijake mat nebudem ale predsa...cez noc v porodnici do malej tlacili bebu kedze som chcela aby mi malu na celu noc bravali prec lebo by som to este nezvladla a ked som si raz po nu prisla tak sa dusila s tym co vyvrackala a sestricka sa kdesi zabavala skladanim plienok namiesto toho aby na babatka davali poriadny pozor ved predsa take male stiahnute v perinke sa nedokaze ani otocit atd.ja neviem si predstavit co by sa bolo stalo keby som prisla neskor....asi by som si nasla dieta zadusene zvratkami ved len tak ich vuplavala aspon sa snazila aby sa nezadusila....a hlavna vec ze mna zdrbala ked som raz nechtiac pred kojenim zaspala a neprisla som po malu tak mi povedala ze dieta je prednejsie ako navsteva a pri tom som ziadnu navstevu nemala ale bola som hrozne unavena a tak som zaspala...mam este viac neprijemnych zazitkov takze od dnes rodim doma 😀 😀

daniela84
20. máj 2008

no tak to ti nezavidim taketo nieco, nam deticky vsaci nedokrmovali, mne sa mliecko spustilo az na stvrty den, a malinku mi po sekcii nosili na kojenie kazde tri hodiny, a potom na stvrty den som ju mala na roomig ale bala som sa a bola som nervozna, ze nebudem vediet co budem robit, ale zmakli sme to nejak, no a co sa tyka kojenia, najhorsie na tom je ze ani mamka nemala pri nas mliecko a kojila sotva dva mesiace ani to nie ako sama hovorila, a kedze ja som akoby som jej z oka vypadla tato indispozicia presla mozno aj na mna, ja tlacim do hlavy furt nieco a hlave mliecne vyrobky a polievky a nejak to nejde, ta uvidime este.

nitka
20. máj 2008

ani mna mamca nekojila ani moju segru,ale ja svoju babulu v pohode len niesmes byt nervozna lebosa to z mliecka prenesie na malu

daniela84
20. máj 2008

no nervozna nie som ja som sa s tym uz zmierila, ale cem zabojovat, svet sa nezruti, aj manzel bol na umelom mlieku a aky je z neho krasavec, ta uz s tym nic nenarobime, uz mame za sebou aj preplakane noci ta uz len zvladnut pootm tie jej chorobky, a bude vsetko ok, aj tak je to nase slniecko a ja mam skveleho manzela, ktory mi velmi pomaha

nitka
20. máj 2008

mozem sa opytat kde byvas?
ake sidlisko?

daniela84
20. máj 2008

zaciatok sidlisko II, presnejsie na poziarnickej

mony_ke
20. máj 2008

ahoj dani...nebola si nahodou okolo 18tej v kauflande? zdalo sa mi ze si to ty...s manzelom...
som rada ze to beries takto...tiez som od 3mesiacov bola na umelom a zijem...a samko je tiez na umelom a je somarina ze deti na umelom su viac chorlavejsie ako kojene...poznam minimalne 4 male deticky ktore su casto chore a su kojene...a samkovi okrem jednej nadchy nic nebolo...
ako dlho bude este u teba mamka? moja bola u mna tyzden ale manzel prvy mesiac velmi nepracoval tak pomahal...ono to dost robi so psychikou zeny ked ma v muzovi oporu hlavne kym to nebude zvladat sama

daniela84
21. máj 2008

No co uz nejak sa s tym musim zmierit, teraz si odsavam este mliecko co mam do flasky a uz jej davame z nej, lebo cicik nevie alebo uz nechce poriadne chytit, a humanu zatial davame trikrat denne, ale bohvie dokedy adza este potiahneme do konca tyzdna takto.
Ano boli sme v kaufaci, na mensi nakup a este sme boli v dm, ale taka som na nich nastartovana ze az, cela som pleny ale dvojky zohnat v nejakej normalnej cene je umenie.
Huggiesky sa nam nepacili pretekali, pamperksy su riadne drahe, a tie ostatne zatial len skusam, tesco sa mi zdaju take velke a tak som kupila male balenie tych babylove ze vyskusam ta uvidime, ale dufam ze v meste nieco zozeniem
Mony mamka bude u mna asi do konca buduceho tyzdna, kedze malinka ma teraz tie problemy ta bude pri mne tak ze prejdeme uplne na UM, aby sme videli ci jej bude dobra ta humana, zatial vieme ze ked jej ju urobime s vodou tak sa nevie dobre vykakat, tak jej ju robime s harmancekovym cajikom a to je fajn, aj kaka a ani nezvracka. Ta uvidime ked ju bude papat uz cely den

mony_ke
21. máj 2008

ahoj...my plienky kupujeme v metre v ke...tam nas vyjde balenie o takmer 200sk menej ako v inych onchodoch...a kupujeme pampersky...vsetky ostatne co sme skusali bud precikal alebo prekakal...inac my sme od narodeni pouzivali 3ky...tie su od 4roch kil...neviem kolko ma Emmka ale ked sme prisli so Samkom z porodnice tak mal 3kg a po mesiaci 4...
aj som si myslela ze ste to vy...len mi bolo trosku blbe povedat len tak za cau Dani...maly cely nakup prespal na manzelovych rukach

daniela84
21. máj 2008

no pekne, my sme este s malinkou neboli ani poriadne vonku take blbe pocasie je, mohla si ma kludne oslovit, aj manzelia by sa zoznamili xi xi
no ja som dnes nasla papmpersky sleep and play dvojky vdaka bohu ta som hned dvoje kupila, emka mala len 2,5 kila ked sme dosli doomkov a teraz ma nieco cez tri.
A to v metre su take lacne, lebo ked sme ich my kukali ta sa nam zadli rovako drahe ako v obchode? Aj my chodime do metra

mony_ke
21. máj 2008

no co sme kupovali 3ky tak nas balik vysiel necelych 500 a inde som ich videla za viac ako 650sk...teraz sme uz presli na 4ky...
ok...tak nabuduce do teba stuchnem...snad o tie 2 tyzdne bude pekne aby sme mohli ist vonku s drobcami

daniela84
21. máj 2008

NO to dufam aj ja, lebo toto pocasie je skor ako v aprili, nez ako v maji uz aby bolo teplo, tak to je celkom fajn cena, tak ked sa este uvidime tak kludne do mna drgni, budem len a len rada.
No a my uz papme od dneska z flasky, lebo ked bola mala ma ciciku, skor ma dohryzla ako tahala, takze si mlliecko odsavam pekne pre nu a rikrat denne mame zatial Humanu , tak uvidime

mony_ke
21. máj 2008

ahoj...boli sme vonku ale len ja a samko lebo ma manzel nahneval...vie ze sa potrebujem ucit tak povedal ze pride medzi 15-16... a prisiel o 17,30...no comment
inac ked mala papa umele davas jej aj vodicku pit?

daniela84
21. máj 2008

sem tam jej dam cajik bud feniklovy, alebo harmancekovy ale len sem tam. Zatial jej davam aj moje mlliecko dokrmujeme len trikrat za den, aj to v noci a nadranom hlavne.
TA uvidime ci jej kolko to vydrzi, ale tak hadam ze ked si budem odtahovat bude sa mi tvorit, a snazim sa aj dalej pit ten caj pre kojace.

anita78
22. máj 2008

Ahojte dievčatá, ja síce najbližšie 2-3 mesiace ešte nie som sídl. III, ale rada by som sa k vám pridala. Bývame zatiaľ u mojich rodičov a taký mesiac až dva po narodení bábätka by sme sa chceli presťahovať na trojku.

daniela84
22. máj 2008

No tak vitaj anita, a kam presne sa idete stahivat, uz mate aj nieco vyhliadnute ci ani nie? A ozaj mony a baby chodite do toho materskeho centra co je v centrali? POculi ste uz o plavani babatiek alebo o cviceni nemate s tym skusenost?