Maminy, tehuľky a snažilky z Prešova sídlisko II a III

sarka211
7. feb 2008

ahojte budem rada, keď sa niektora ozve, 😀 aby sme mohli chodiť s detičkami vonku 😉 tešim sa na pokec a spoločne zažitky

zade
27. júl 2008

Koncert pre deti bude v MC EMERKA, PO, september.
Zistime kde to je a ko sa tam dostat z mesta, resp. zo sidl.III ?

daniela - ak som dobre citala, tak si rodila sekciou v Saci. Aj moja dcerka mala podobne placlive obdobie ako opisujes ty do 6 mesiacov a prave v saci nam pomohli, inac by sme sa trapili hadam aj dodnes. Boli sme u primarka Viragovej na rizikovej ambulancii, stretli sme sa s pochopenim nasho problemu a odhalila skutocne problemy bruska. malicka plakala od hladu, potom bola na prsniku aj hodinu a po vybrati bradavky z pusy zacala jacat - od bolesti. dostali sme atb., ktore podla nasej obvodnej lekarky nam vobec nemali zabrat, no opak bol pravdou.
Nepoznam stav, ze novorodenec len papka a spinka.... len to co opisuje ty, plac a plac.
Sme z toho vonku, nastastie.

To ja len tak na okraj, mozno ti to pomoze. Mna k hladaniu pomoci u inje lekarky ako u obvodnej primela veta tiez mamicky z porodnice, ktora mala diuetatko po mne dva dni a s tym mojim placucim sa nedalo porovnat.
Jej veta - ak dietatku nic nechyba, po hodinke bdenia samo krasne zaspi, place ak mu nieco chyba....

drazim palce

mony_ke
27. júl 2008

ahoj dani...zajtra idem so samkom na 2 dni ku nasim na chatu tak sa tesiiiiiim lebo konecne je aj vonku pekne
samko plakal len prvy mesiac lebo mal koliky a potom to uz bolo ok...a humanu zvlada na jednotku...ani raz nebol problem s bruskom...a malinkej co dacas pit? cistu vodicku?

zade....uz aj moj muz sa chysta na ten koncert...nevie sa dockat

caaau tinka

daniela84
28. júl 2008

Zade tak dakujem za radu. ano rodila som v Saci a pani doktorku Viragovu poznam je velmi zlata, nasa obvodna zatial nic neodmietla, skusame stale a chodime po doktoroch a jej je luto ze mala placka, teraz ideme vyskusat este probiotika a uvidime co to bude, mozno a teda aj dufam ze plac ustupi, lebo ona je zlatunka ked je napapana aj cez den niekedy ani neviem ze ju mam, ale vecere su niekedz neznesitelne.
Ale tiez to nie je kazdy vecer, len teraz s nutrionom to bolo take hrozne.
A predtym sme to pripisovali tomu ze sa malicka vecer potrebovala vyplakat.
Monz davam jej pit aj vodicku ale povacsine cajik feniklovy ten mi hovorila aj dkina aj mojam krstna ona je farmaceutka v lekarni, skusala som uz aj spokojne brusko a kupili sme aj dobru noc, ale neviem uvidime.
Uz aby to bolo za nami, na gastre nam totiz nic nezistili, reflux to nie je. Ziadnu chybu nevidela.

mony_ke
28. júl 2008

dani...preto sa pytam lebo aj my sme davali prvy mesiac samkovi cajik ked mal tie koliky a na gastre nam povedala ze len vodicku a v tom momente ako sme caj vysadili tie bolesti presli

daniela84
29. júl 2008

No nam na gastre take zatial nepovedali a vsetci nam cajik odporucaju hlavne feniklovi, ale kusist mozme aj to a uvidime ved ked jej to ma pomoct.

zade
31. júl 2008

daniela - tak neboj, raz z toho vyrastiete, len to musite v pokoji zvladnut. Inac, pozeram, ze aj tvoja malicka je emka. Teda, moja ma iba jedno "m")

daniela84
1. aug 2008

Jej aj ty mas emku, hej to je super, no to dufam uz naozaj cakam ked bude mat aspon 4 mesiace a budeme mat tak postupne o trapenie menej.
Teraz sme kurat zistil ze nam idu zubky

daniela84
6. aug 2008

No ale tu to nejak utichlo kde ste vsetky? Hadam asi po dovolenkach co? ako sa mate

mony_ke
6. aug 2008

ahoj dani...ja som tuuuu...boli sme v slovenskom raji...bolo super...emmke je uz lepsie?

nejdete sa zajtra niektora prejst? mne je uplne jedno kam

daniela84
7. aug 2008

ahoj mony ja pojdem do mesta vyrazam tak kolo pol deviatej,lebo tak je mi mala naucena, joj slovensky raj tam je vzdy pekne, to ti zavidim, no zatial to vypada ze uz mame po kolikach, ale pre istotu nas trosku zacali trapit zubky a este nas aj ockovali a mala mala horucky. Takze vsetko v jednom a naraz nas to zastihlo

mony_ke
7. aug 2008

dani..nooo my na pol deviatu nestihame...a samko ide o 9tej spat...najlepsie by bolo tak okolo 13tej...

daniela84
7. aug 2008

Mno tak to ti dam este vediet ze jaka bude mala poobede ona papa kolo 12 tak by sme mohli ist aj poobede vonka. Ja ti sem este napisem. Ja som furt online

daniela84
7. aug 2008

Ahojky mony tak my sme nesli vonka teraz pojdeme teda poobede, a prida sa k nam aj moja svagrina, neviem kde sa stretneme ale mozme trebars pri trojici pri kostole svateho mikulasa, ja chem pozriet mojej prtke interaktivnu podlozku, bo ju musim nejak udrzat na brusku musime cvicit mame slabu jednu stranu

mony_ke
7. aug 2008

tak my nakoniec ideme ku svokre...zase to musime nechat na inokedy...ale najlepsie by bolo keby sme sa dohodli den dopredu

daniela84
15. aug 2008

ahojte baby kedze tu chodim najviac oznamujem to aj vam, dostala sa mi do ruk peticia za zvysenie rodicovskeho prispevku a ponechanie ho mamickam v plnej vyske, idete do toho, zislo by sa streto kde by som mohla zozbierat podpisy.

mony_ke
15. aug 2008

dani...bubuci tyzden hocikedy...napis kedy a kde a prisposobim sa

daniela84
20. aug 2008

Ahojte baby, urcie ste uz poculi o tom ze maminky sa obuli proti tomanovej nezmyslom a vyhlasili boj, vznikla peticia a mozte ju podpisat aj vy prostrednictvom netu, tu je link, pridajte sa k nam
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

zade
24. aug 2008

prispela som podpisom...

zade
24. aug 2008

Zistila som nove info o koncerte PRE DETI. Datum ostava, meni sa miesto - bude to na trojke!

27.9.2008 Mária Podhradská a Richard Čanaky deťom, sála SOU stavebné, 16,00 hod., (info: anitasvent@hotmail.com) PREŠOV

zade
25. aug 2008

Kde ste vsetky? Co tak zorganizovat stretko?
Navrhujem cas poobede okolo 16.00, nvhrnite miesto s datum....

daniela84
26. aug 2008

zade tu to nejak padlo prahom, ja beham po robote, monika netusim kde je ta je to ako zabudnute tu

zade
27. aug 2008

Citala som, ze v Presove sa robia kurzy plavania babatiek na MS na Solivare alebo na zakladke na Sekcove. Ja by som do toho aj sla. Neviete, je to vobec dobre, alebo su to len vyhodene peniaze?

daniela84
28. aug 2008

Zade aj ja som nad tym uvazovala, ale nejak som nenasla ziadne info, ale urcite sa to oplati, ak sa babatko aj nechce kupat tak potom mozno ziska kladnejsi vztah k vode a bude sa ciet kupkat viac

mony_ke
28. aug 2008

ahojte...pokial uvazujete nad plavanim tak by bolo dobre co najskor sa prihlasit pretoze my cakame uz od februara kedy sa dostaneme do kurzu...strasne vela ludi sa hlasi...a tu mate info http://www.bczuzi.sk/

zade
28. aug 2008

presne tuto stranku som myslela aj ja.
No skoda, velmi sa ma mony nepotesila :(.

tanusha84
28. aug 2008

anita78...srdecne blahozelam k dcerke 🙂

anita78
3. sep 2008

Tanush, ďakujem za gratuláciu 😉 .

Daniela, aj ja som prispela podpisom (už dávnejšie, len sa sem nejako nemám čas dostať, pretože Tatianka veľmi málo spinká).

Dievčatá, od akého veku sa odporúča plávanie pre bábätka?

mony_ke
3. sep 2008

ahoj anita...ak sa nemylim tak do 6mesiacov chodi ku tebe domov instruktorka a plava mala len vo vani...od 6mesiacov ta uz vezmu do bazena
uz byvate na 3ke?

anita78
4. sep 2008

Ahoj Mony, dík za info. Zatiaľ sme ešte stále u rodičov (mamina pomoc, v prvých týždňoch po pôrode, bola obrovskou výhodou), ale pomaly už finišujeme. Včera sme prebúravali komín a tým sme ukončili hrubé práce 😝 . Teraz nás čakajú už len dokončovačky a mňa oooooobrovské upratovanie a zariaďovanie. Ide to pomaly, pretože odbiehať môžem iba ak je mama doma a aj to maximálne na 2 - 3 hodinky, pretože kojím.

anita78
9. sep 2008

Tu to ale fičí baby 😀 , tak si aspoň budem písať sama 😀 . Zaregistrovala som Tatianku na to plávanie a hneď mi aj poslali mail s info. Chcem sa opýtať, skúšali ste niektorá to plávanie doma, vo vani? Ja sa pokúšam prihlásiť na skúšobnú hodinu, ale nikto mi to neberie. A ešte jedna otázočka, boli ste niektorá na tom uvítaní bábätiek na mestskom úrade? Ako to prebieha?