Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
25. aug 2008

deniskajakubko dakujem za referencie o kupalisku 🙂 skoda tych playbojov 😀

aneti tvoji idu do skoly na Svaby vsak?

alenka a tvoji kam prestupili?

sisi este ste doma, ci uz na prazdninach?

My sme boli vcera na kolotoci, Lalke sa pacilo na autickach s tatikom 🙂

aneti78
25. aug 2008

Hej, Kubi, nasi na svaby. zevraj je tam celkom fajn. a nasi maju radi saunu a bazen, tak na toto sa tesia.

my asi pojdeme zajtra na ockovanie a poradnu na 3 roky. tak to aby sme sa tiez pomodlili 😵

aneti78
25. aug 2008

tak som konecne zmazala fotky z jedneho albumu a spojila som prvy a druhy rocik do jedneho albumu (do toho prveho),ale su tam ine fotky niektore,tak mozte kuknut 😉

pridam ochvilu aj novsie do druheho.

kubanka
25. aug 2008

hej aneti peeekne fotocky....uz od polroka sa podobaju dvojky na seba ako teraz vyzeraju. 🙂

aneti78
25. aug 2008

dik Kubi, hej, uz boli fajne vykrmeni, ale teraz maju nohy chude ako ked sa narodili 😀 no ale lepsie nech ich maju take po muzovi nez po mne 😀

kubanka
25. aug 2008

aneti? myslela som tvaricky 😀

aneti78
25. aug 2008

tak sme sa vratili z prechadzky a na skolke bol uz rozpis tried a podla skusenejsich maminiek sme chytili tie naj naj ucitelky, tak sa straaasne vytesujem 😵

kubanka
25. aug 2008

Tak aj my sme uz doa. Boli sme s dedom vonku na zmrzline a potom sme isli k babke na kavu. Lalka musi sama jest vanilkovy kremik inac ho nexce, ked ju niekto krmi. A pritom zapija s cajikom 🙂

aneti78
25. aug 2008

Kubi, moja svokra by ti dala - kremik zapijat s cajom 😀 nasi maju nenormalne kombinacie jedal a napojov a nikdy im nic neni - to maju po mne. ale svokrovci to nechapu a stale kritizuju, to s tym nemozes a tak 😕 moj muz si uz zvykol, ze im nic neni, tak uz mu to je jedno.

a nasi sa tiez ako prve naucili sami zjest kremik, lebo im to nepadalo z lyzicky 😉

aneti78
26. aug 2008

Ahojte

tak my sme zaockovani, dvojky ani nemukli, dali si zmerat tlak, pozriet do pusy, popocuvat srdiecko a pluca, pichnut po injekcijke do nozky a pri tom vsetkom sa doslova usmievali🙂 s muzom sme boli v soku. dr. so sestrickou nevychadzali z uzasu, dokonca sme dostali diplomy za statocnost, ktore si doma poctivo vymalovali - Tamarka ukazkovo nevysla za ciaru a Jakub jednoducho Macka Pu pocmaral🙂))
tak budu mat pamiatku, im to dam do kniziek
no a inak vsetko ok, dr. je spokojna, tak ja tiez.

no a boli sme na wc-ku odchytit moc do poharikov, Jakubko sa vycural, muz to polozil na umyvadlo a kym mi drzal Tamku a ja som odchytavala jej moc, tak Jakub zahlasil: ja som to uz vylial. my ze sranda a on naozaj!🙂tak sme mu kazali vypit celu flasku caju a cakali 😀

kubanka
26. aug 2008

aneti sranda s odchytavanim mocu. A to vam nemohla dr, povedat, aby ste doniesli z domu?

aneti78
26. aug 2008

Kubi, ved ona mi to asi hovorila,ale ja som nacisto zabudla. totiz naposledy sme tam boli na jar s Tamkou kvoli kiahniam a ona mi povedala, ze mam prist na poradnu uz koncom augusta,nech idu do skolky zaockovani. no a hovorila urcite aj o moci,ale... 😉

alcapalca
26. aug 2008

ahojte, heh fakt sranda s JAkuba
anet tak nase deti mali spolu preventivu aj ockovanie? sranda, aj nasi dostali diplomy za statocnost
a my sme mali dosniest ranny moc
a blahozelam k najlepsim ucitelkam 🙂

dnes som bola vybrat balik co som objednala pre mojho najmensieho milacika. A tie vecicky su naaaadherne, boli drahe ako das ale nelutujem, tie tenisky adidasy chutnucke a tricenko s tigrikom no bomba, uz sa tesim nech podrastie a pojdeme v tom vonku

alcapalca
26. aug 2008

prave citam ze Docolomansky zomrel

aneti78
26. aug 2008

Aleni, dik. a vy ste boli na 4 a pol roka, ci ako na poradni?
my na 3 roky.
som zvedava ci budu mat teplotu.

aj chlapcom kupujes cez MMB? ja tam nikdy pre Jakubka nemozem nic pekne najst, pre malych chlapcekov maju vela. tak ja mu len v tescu vacsinou alebo v sekaci.

alcapalca
26. aug 2008

anetka pre chlapcov nekupujem, lebo maju kopu veci z NL a od kamosky z Rakuska este do jari maju co nosit

nasi boli na 5 rokov, maju az v novembri, ale doktorka mi kazala s nimi prist teraz v auguste, lebo sa moze stat ze v jeseni ako zvycajne pochoreju a nebude ich moct zaockovat. Dostali tiez do stehna proti obrne, je to bez reakcie, a preto hned este isli do skolky

alcapalca
26. aug 2008

este by som potrebovala nejake frajerske ciapky pre tedyho, ale zatial som nic nenasla

aneti78
26. aug 2008

aha, tak to mi spominala, ze v piatich rokoch bude dalsia davka. nam teraz povedala, ze existuje nejaka za 650,-,ale pokial nemali predtym vacsie problemy,tak odporuca pokracovat, ale kebyze mali teraz reakciu,ze mam povedat a potom da tu novu. ale v podstate teraz dostali tu hexa,nie? a predtym ich stale pichali do dvoch noziek a to boli este horsie a reakciu nemali nejak moc.

aneti78
26. aug 2008

nasi neboli od novembra chodi okrem tych miernych kiahni,co mala Tamka. si myslim,ze strasne vela robi bazen, niekedy ich nemozeme dostat von, usta maju fialove, sa trasu a nikdy im nicneni. dufam,ze aj v skolke to bude celkom v pohode, aj ked urcite nejake nadchy budu, ale som si tak odvykla od chorob...

aneti78
26. aug 2008

nie chodi,ale chori 🙂

alcapalca
26. aug 2008

toto co dostali teraz moji chlapci bolo volakedy v sirupe. Viem ze ked mali dostat dalsiu davku v tom sirupe, minister bol vtedy Zajac , tak neviem preco ale zrazu sa to zrusilo a nedostali to. Az teraz vraj prislo nejake nariadenie ci co ze deti narodene v roku 2003 dostanu tu davku ale injekcne uz
ja moc tomu nnerozumiem, co je hexa co nie je

aj mi vysvetlovala teraz doktorka ze maleho co bude ockovat tak uz len do jednej nozicky sa teraz po novom dava, 8.9. ideme, a neda mu naraz proti pmeumokokom ale zvlast inokedy ho pichne,lebo vraj su nejake zle reakcie ked sa to pomiesa do jednej, takze vravela radsej ho pichne na 2x ako by mal pochoriet z toho, a ze ked pekne zareaguje na ockovanie teraz, tak pri druhej davke mu to da naraz

aneti78
26. aug 2008

no predtym hovorili, ze to do dvoch noziek je zadarmo a hexa sa plati. potom sa hexa prestala platit,ale my sme to uz nestihli, uz nasi ockovali trikrat do oboch noziciek. nasi boli stale zdravi,tak sa ockovali nacas. no a az teraz iba do jednej nozky. takze predpokladam,ze to bola ta hexa, pri ktorej moze byt reakcia a nemusi. no a ta za 650 je vraj najmenej alergizujuca ci co...

a malemu idete davat prevenar odteraz? nasa to odporuca az ked je dieta viac v kolektive a od dvoch rokov staci jedno ockovanie. sice on je s bratmi a oni dovlecu zo skolky,co?

kubanka
26. aug 2008

my mame prist na ockovanie s prevenarom zaciatkom septembra, posunulo sa nam to kvoli povinnemu ockovaniu......tak ako pisete, aby nebola nejaka zla reakcia, je dobre medzi jednotlivymi ockovaniami nechat pauzu 1-2 mesiace.

alcapalca
26. aug 2008

neviem vobec ja doverujem svojej doktorke, verim ze vie co robi, lebo ja sa lekarskym veciam vobec ale vobec nerozumiem, a bilogiu som ani na skole neznasala, neviem preco

kubanka
26. aug 2008

Cistite detom uska? Ak ano, ako? Lebo nazory lekarov na toto sa rozchadzaju.....niektori kazu cistit a ini zase nie, ze uska sa cistia same......tak ani dospely clovek si nema cisiti alebo je to len pri malych detoch?

aneti78
26. aug 2008

Kubi, my ked sme robili plavanie dojciat a chodila k nam instruktorka, tak ona povedala, ze treba len malinky stvorcek hygienickej vreckovky zosulat (najlepsie su tie stvorceky,co sestricky pouzivaju,ked beru krv a potom ti daju prilozit, dostat do v zdravotnickych) a to vysaje vodu. maz sa detom nema vyberat. tak ja odvtedy tycinky pouzivam iba zvonku a ked umyvame hlavy alebo sme v bazene tak tie stvorceky.

Jakubko mal vecer teplotu nad 38, Tamarka len okolo 37. naobed spali 3,5 hodky a potom vstali s placom, ze ich boli nozka. tak som zvedava aka bude noc a zajtra 😖

aneti78
26. aug 2008

este ...ten stvorcek treba rozdelit, tam je viac tych vrstiev, aby to bolo uplne tenucke a zlahka "nasrubovat" do uska. par krat mi to neslo,ale potom som sa zabehla. lebo keby to bolo hrube, tak by to mohlo aj boliet - ako ked zajdes hlbsie s tycinkou.

kubanka
26. aug 2008

dakujem aneti, ja cistim sem tam s tycinkou, ale nie hlboko, len tak trosicku a vsimla som si, ze ten maz sam vychadza obcas von.

Dufam, ze dvojkam bude zajtra lepsie....ze im to cez noc prejde.

kubanka
27. aug 2008

Sisi vsetko najlepsie 🙂

Ja akosi nemozem dostat muzika nikam na dovolenku, tak som si vydupala na dnes a zajtra auto a niekam sa vyberieme bez neho. 🙂

alcapalca
27. aug 2008

Sisi vsetko najlepsie k meninkam 🙂

Anet ako deticky?

Kubi tak kam vyrazate?