Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

sisi1
1. sep 2008

Alenka, ved maly uz nebude tak rychlo priberat...ja myslim, ze by si este vyuzila, za 1000,-ku kupis...no tie vibrujuce su uz drahsie... 😒

kubanka
1. sep 2008

sisi nam robili ciarky na stenu vedla dveri, ze nie sme doma. Tak si vraj znacili na Svaboch zlodeji. Boli sme na to upozorneni od susedov. My sme mali 3 ciarky, ale niektori aj pat.

alcapalca mali sme pozemok.

sisi1
1. sep 2008

aha, tak uz chapem....ale dnes sme ta zbadali s muzikom...Lalka taky chrobacik tam pobehovala... 😀

alcapalca
1. sep 2008

sisi nebude?.......sak ani by nemusel tak rychlo priberat, nechcem aby mi tak skoro vyrastol chrobacik moj 🙂
ale najlacnejsie mali za 1560, ale nic moc pekne
vraj v kike mali za 800, kamaratka kupovala, ale ci este maju neviem ☹

aneti78
1. sep 2008

Aleni, ved kup odruky. nie su? a podla mna este vyuzijes, kym ho nezacne viac bavit stvornozkovanie. a potom predas. nosit po rukach neni nic moc ani pre tvoju chrbticu,ale ani pre jeho, dokonca to v tej knihe o noseni a manipulacii s detmi bolo napisane, ze dost nebezpecne, ak sa dieta nenosi v klbku. aj na rehabke ma na to upozornovali.
no ale vies ako pri dvojickach,ani zdaleka som ich tolko nenosila, lebo som ich prave na to lezovisko a lehatka chcela naucit. a bolo to super. aj ked som mala cas, tak sme sa mojkali len tak na deke, alebo ja na fit lopte medzi nimi....manusky, citanie letakov nahlas....juuuuj to boli casy ako na mna kukali tymi okalmi krasnymi 😀

sisi1
1. sep 2008
aneti78
1. sep 2008

Aleni, ale ste dobriiii, Tamarka mala v roku 7,8 kg 😅 presne na gram strojnasobila svoju porodnu vahu 😀

janazuza
1. sep 2008

ahojte
sisi je to hrozné len čítať. Zlodeji sú otrasný, maminých susedov tiež vykradli a za bieleho dna. Nik nič nevidel. Naši boli akurátť u nas.
A už je to isté 20 meníme mesto a sťahujeme sa.Ani neviem , či sa tešiť, či plakať....Začať od znova a v dome, ved uvidíme( povedal slepý.... 😀 )čakáma perný týždeň.balenie a príprava( vecí a psychiky...)

sisi1
1. sep 2008

Jani a kedy tych mamkinych susedov vykradli? By ma zaujimalo....
Neboj, zvyknes si v dome...bude vam dobre, uvidis... 😉

janazuza
1. sep 2008

no to už bolo skôr, asi pred 4 rokmi alebo tak nejak

alcapalca
1. sep 2008

Anetka myslim na vas a drzim prsteky, nech zajtrajsi den dopadne dobre detickam a aj tebe, si viem predstavit ako sa citis, aj si poplaces ked ich tam nechas sa priprav 🙂

sisi dakujem za link, vyzera to dobre, tak take sedadlo by sa nam teda vyplatilo

janka super , ja by som sa iba tesila, ja mam strasne rada stale nieco nove, ale to mam aj pisane v znameni, ze Vahy neobsedia dlho na jednom mieste,

kubanka
2. sep 2008

a je to tu.......prvy den do skolky....aneti neplaaac......bude im tam fajn.

sisi, kto z vas ma prvy zbadal? ja som vas videla skor, ale naco budem kyvat, ked ma aj tak nikdy nevidite 😀

janazuza uz je to tu. Stahovanie.....mama uz predala svoj byt?

aneti78
2. sep 2008

Kubi, Aleni 😉 dik.....ani deti ma nerozplacu,ale vy hej 😀

rano sa tesili velmi, Tamarka sa nemohla sice prebrat, triaslo s nou, ze jej zima, vkuse zivala a pritom si hovorila: ja vela zivam 😀
ked sme prisli, rychlo sa hrnuli prezliekat, obuvat, potom sa isli hrat, vybrali si postielky, lenze v tom uz tam bolo dost malych deti, ktorych uz tam mamy nechali a vkuse plakali. no a potom sme odisli my, chvilu nic a potom reeeev, az dolu sme ich poculi.
tak som zvedava, zatial mi nikto nevolal 😀

aneti78
2. sep 2008
kubanka
2. sep 2008

A my sme stihli navstevu u kamosky......jej syn mal dva roky, tak nas volali na tortu. Po ceste domov Lalka zaspala v buse.

aneti78
2. sep 2008

tak deti to zvladli super, vsetko spapali sami, zaspali hned a pekne sa hrali. stale boli pri sebe a plakali len trosku zrana 🙂 tesia sa na zajtra 🙂

janazuza
2. sep 2008

ahojte.
Anetka tak to je super ked sa tak tešia. Ja som si aj poplakala, ked Sloavko išiel prvý krát. Zato on neplakal.
My sme doma školku zatial nemame.
Kubi mama ešte nepredala ☹ , zatial je to v štádiu vybavovania. ( vybavujú uver)

janazuza
2. sep 2008

idem niečo robiť-žehlenie nepočká, aspon kuknem telku 😀

aneti78
2. sep 2008

Jani, ved aj mne bolo luto,ale teraz mam toho naschval vela, aby som nestihala na to mysliet. poobede ma vytiahla kamoska von, lebo bola neplanovane na svaboch, tak mi to zbehlo,ale pred tretou sme uz obaja s muzom stali pred dverami triedy 😅
oni normalne nechceli ist domov 😀 ale urcite este rano budu fnukat, tesia sa, ale luto im bude. ale ked budu jest a spat a pekne sa hrat, tak ja budem spokojna a postupne sa snad uplne adaptuju, ucitelka hovorila, ze reaguju velmi pekne, ziadna trauma ani nic.
no a ja som im nabalila podbradniky a vsetko nahradne oblecko a oni boli uplne cisti, ze som rozmyslala ci vobec brat na vymenu tricka 😀 asi sa snazili, sa nedaju zahanbit predsa...

alcapalca
3. sep 2008

Ahojte, ani som nas nemohla najst az na druhej strane sme zaspali . Kde ste? Sa vam tiez nechce pisat?

Anetka blahozelam, ste to ukazkovo zvladli. 🙂
Janka Slavko uz do novej skolky nastupi, ze je este doma? A tvoj kurz anglictiny ako? To uz si skoncila? Ja by som potrebovala sa vymakat v jazyku este, ale asi skor sukromne by som brala

Sisi kde si? Este stale sme neboli spolu na prechadzke a ja som dnes uz na dvoch bola.
Dakujem za link na sedatko uz je na ceste k nam domov 🙂

sisi1
3. sep 2008

Ahojte,
nejako sa nam nechce v tom teple pisat, heh 😝

My sme tiez boli von, skoda, ze sme sa nestretli Alenka, ale zajtra by sme mohli spolu 😉 Velmi sa tesim, ze som objavila to lehatko, pozdavalo sa aj mne 😉 Nech Tadeaskovi dlho sluzi....

Anetka: pozdravujem tych tvojich krasnych skolkarov...nech sa tam citia len dobre... 😉

Z Timoteja uz mam nervy, normalne nedokazem s nim nakupovat, furt mi vylieza z kocika a ked beha po obchode, tak mi do kocika hadze vsetko mozne z regalov...stale mam strach, ze nieco rozbije, nedokazem sa sustredit na nakup....vcera mi dokonca v Agre z kocika vypadol,ked sa v nom postavil, vyzeralo to hrozne, ale chvalabohu je vsetko ok...beriem si tam totiz do ruky maly kosik, lebo ked hadzem veci do kocika, predavacky fut na mna zazerali jak na zlodeja 😠 Ale posledny raz, potom mam ruky plne a nestiham sledovat a chytat dieta...poviem vam otrasny zazitok jak vsetci na mna cumeli, dieta mi vrieskalo...no hroza...uz mam normalne depku s nim ist do obchodu....
Docitala som tretiu knihu co som dostala na meninky.... ☹ musi mi muzik dalsiu kupit 😅 A este prekvapko z roboty bolo, ukoncenie prac. pomeru....mala som na dobu urcitu, avsak nespecifikovanu datumom, a oni si urcili datum na 31. august....no nechcela som tam nastupit, ale sokovalo ma to....
Tak tolko sa toho u nas udialo....

A vy ostatne? Ako sa mate, kubi....denik sa tiez dlho neozvala....

aneti78
3. sep 2008

Sisi a kam chodis do obchodu? ci by nebolo lepsie ist len tak za rucku, dat Timiho do vozika, nakupit a hodit si to do ruksaku, trosku pochodi, trosku ho ponosis,ale urcite lepsie nez toto co si opisala 😖 a tie pohlady si viem predstavit 😠

Mame za sebou druhy da sa povedat uspesny den, rano Jakubko plakal v satni,ale to skor preto, lebo jeden chlapcek tam hrozne plakal. si myslim, ze zalezi aj od dietata nielen od uciteliek, lebo asi dve deti im tam placu cely den. nespia nejedia. mna by kleplo.
ucitelka mi povedala, ze mam byt uplne kludna, ze ked uz tam nie som, tak uz neplace ani on, vsetko komplet pojedia, spia (tamarka vstala tesne predtym ako som prisla), akurat dnes na spanie ich museli rozdelit, lebo sa salili a potom hned zaspali. a ze jakub sa vcera pred spanim tak rozkekesil, zelen kukali, ze mal strasnu radost z toho ze je v posteli. no a prirovnali ich k jankovi a marienke, ze chodia vsade spolu chyteni za ruky, aj na zachod 😀
a mne sa zdaju taki zmeneni, uz vcera sa strasne rozrecnili, uz aj nejaku inu pesnicku,co ja nepoznam splietali a su straaasne veseli. ja sa tomu moc tesim, ze im to prospieva, uz sa so mnou asi fakt dost nudili 😅

janazuza
3. sep 2008

Ahojte.
Alenka Slavko zatial školku nemá. Ešte sme v Po a tu som ho už nedala.Na druhý týždeň idem do Lipian do 3koly sa opýtať, či majú volné miesto. Ked som volala , tak riaditeľka kazala sa prísť spýtať, takže uvidíme.A z angličtinou bude koniec.....
Sisi viem si to živo predstaviť. ja som mala niečo podobné.Deti si zvyknú. My sme chodili s obchodo s revom, lebo som mu nekúpila čo chcel- proste všetci čumeli na mňa- najhoršia matka na svete.Zvykokl si a vie, že nekúpim čo si on zmyslí. Sme v obchode a začne džusik , potom cukríky tak Kinderko a pri pokladni Lízatko. Hned ho to prejde, poviem chcel si džus , tak nič iné, ak nie tak iba jednu vec.

kubanka
4. sep 2008

Posuvam nas dopredu 🙂
Zajtra ma byt vraj 27-31 stupnov

aneti78
4. sep 2008

ahoj

Kubi, ja ze co tu nikto nepise, pozeram,ze si posunula,ale zase sme vzadu 😕

pocula som,ze ma byt fajne teplo, tesim sa a nechcem ani pomysliet,ze sa blizi jesen a zima...

kubanka
5. sep 2008

Dobre ranko, aneti skolkarom sa este stale paci? Zavidim ako pekne to zvladaju.... 🙂

Rano o siedmej nevyzeralo na teplo, ale uz sa vycasuje, bude pekne pocasie na prechadzku......idete aj vy?

Dvojrocne dieta by malo vediet okolo 50 slov a ja som minule pocitala, ze nasa Lalka uz teraz vie viac ako 50 🙂 ...ukecana jedna

aneti78
5. sep 2008

ahoj Kubi,

ano, paci sa im.tamka utekala hore schodmi rano a dnes uz ani Kubko neplakal. jeho totiz stale stiahli tie placuce deti rano a potom, ked ma uz nevidel, tak bol ok. ale dnes rano uz nikto neplakal, akurat, ked sme vosli, tak skladali stavebnicu, tak aj nasi sa rychlo utekali pridat.
ucitelky ich velmi chvalia. ani sa mi verit nechce 😀 ze su samostatni ako stvorrocni 😕 tak som na tych mojich drobcekov hrda.
a co ma najviac udivuje, ze pytaju duplu a straaasne vela toho pojedia. ziram.
mala som ich dat ako dvojrocnych, doteraz by mozno vazili o polovicu viac a ja by som mala o polovicu menej nervov
😀 😅

alcapalca
5. sep 2008

aneti 🙂 normalne zavidim ze sa tak hned adaptovali a paci sa im skolka, ked si pomyslim kolko revu som ja zazila

uz sa chodia aj saunovat v skolke?

aneti78
5. sep 2008

Aleni, este neboli. ja som pokupila tolko veci a oni nic nepotrebuju. len papucky a pyzamko. ale vraj tu osusku bude treba,ked budu chodit do bazena. inak mydlo tam dali,aj uteraciky. zuby im neumyvaju.
my sme boli vcera v bazene aj saune, uz sme zacali chodit, lebo teraz vraj zas sama viroza 😖

a Branko s Lubkom cele dni plakali? je tam jedno dievcatko. ta mladucka zlata ucitelka (velmi mi je sympaticka) ju hladkala vcera poobede a utesovala, hovorila, ze cely den placka 😢 taka zlata je ta mala. je mi jej luto.

alcapalca
5. sep 2008

nie cele dni iba rano, Lubko menej ale Brano HROZA 🙄
lenze oni tam majli take blbe ucitelky ze ich ani nepohladkali, lebo raz ked bolo malo deti v triede tak mali skolku na poschodi a ine ucitelky, a Branko mi hned povedal mami vies ake su tie ucitelky dobre, ma tak zobrali k sebe a hladkali po hlavicke a Anicka so Silviou mi to nikdy neurobili