Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
10. sep 2008

ja uz by som taaak isla dakde. som povedala muzovi,ze aspon na ples nejaky urcite musime ist, predtym sme chodili aj trikrat za sezonu a teraz nic...

kubanka
10. sep 2008

joooj aneti spomenula si ples......my sme tiez stale aj 2-3x boli za sezonu......uz sa tesim na druhy rok, ked zase pojdeme........Nasej Lalke sa usli uz dve svadby a jedna 50-tka 🙂

aneti78
10. sep 2008

Kubi, tak vy ste tiez taki plesovi...aha, ved teraz ma napadlo, ze si mala tiez taku zalubu ako moj muz 😉

janazuza
10. sep 2008

Ahojte 🙂 .Ja som mala ísť na svadbu, ale teraz neviem, či chodiť.Strasne rada si zatancujem, ale teraz s tou nohou ledva chodím. Mužou kolega sa žení, on chce ísť a ja sedieť a kukať to sa mi nechce. ☹
Anetka ako je deťom?
Kubanka ak sa môžem spýtať, kde sa budujete?

kubanka
11. sep 2008

Dobre ranko 🙂 mamicky a deticky

aneti78
11. sep 2008

ahojte

Jani, tak to ti verim, ze ked nemozes tancovat, tak to je o nicom. ale sak aspon trosku vypadnes, nie? 😉

Jakubko kazdu hodinu v noci plakal, asi ho bolia tie afty, ma jeden aj na spodnej pere vo vnutri aj na jazyku jeden....ja uz ked pocujem afty, je mi zle, sme si minuly rok uzili. ale pije aj papa, tak to asi take hrozne nebude, vraj to patri k tej viroze. Tamarka je ok,len kresli a kresli, uz vsetky omalovanky su vymalovane🙂 obaja uz nemali teploty vcera, tak snad uz bude len lepsie.

alcapalca
11. sep 2008

aneti co su vlastne afty?
lebo maly ma v puse take biele, na lickach zvnutornej strany a som si myslela ze to je ta zabka, lenze doktorka vravela ze to nie je zabka, ze jej to pripada ako afty
uz to ma dlho a stale, ja neviem afty by asi boleli? on papa normalne.........mne to pripada ako ked silno cmula a ma take vycmulane

sisi1
11. sep 2008

Ahojte,
tak moj drobec pred chvilou zalahol, taky bol nervny, ze som nevedela co s nim, furt len vyplakaval, od 6,30 bol hore, tak som zvedava kolko teraz bude spat, dufam, ze len troska, lebo chcem ist von...
Lesenie uz o chvilu bude aj na druhej strane pri nas, uz sa "tesim" na to sukromie, ked mi chlapi behaju dva tyzdne po balkone, maluju aj balkony a zabradlie 😒 Uz aby sa tos koncilo....no a to vrtanie si radsej ani nepredstavujem....cez vikend ideme k nasim, budu sa aj zemiaky vyberat, tak sa tesim, trocha zmena...a gulasik varime s kamosmi....

alenka: ja myslim, ze to su afty, niektore deticky to mali, ked dlho mliecko tahali...vraj treba vytierat pusinku po papani....my sme to sice nemali, ale vela deticiek to malo, co som pocula....

jani: to ciselko som dala susede, mozno sa ozvu, podla situacie, lebo oni hladaju 2,5ku s balkonom...

aneti78
11. sep 2008

afty su take biele bodky. su bolestive,ale niektore deti sa ani moc nestazuju, aj jedia normalne. minuly rok nam to ale preslo do slintavky, teraz to tak nevyzera. ja som to mala tiez, chytila som to od nich a mala som sama dost, taky pocit, akoby ti dasna porezali....no neviem to presne opisat. je to strasne nakazlive a teraz to malo vraj plno deti. nasa dr. hovorila, ze nehrozi,aby to dieta nedostalo, ked s takym dietatom co to ma, pride do kontaktu 😖

sisi1
11. sep 2008

anet: pozdravujeme tvojich drobcov, nech im to cim skor prejde, afty su dost bolave, chudatka si vytrpia teraz....dostali ste nieco na potieranie na utlmenie bolesti? Ja by som dala aj vecer Nurofen, aby to v noci nebolkalo...

sisi1
11. sep 2008

Kubi, si tu?

aneti78
11. sep 2008

sisi, davam preventan cmulat, asi to poznate z tej reklamy - medvedia sila proti chripke. davam probiotika kvoli vit.B, nurofen tiez aby sa to nezapalilo a pikovit. dr. hovorila, ze liecit ako herpes. v lekarni mi povedali, ze detom by mal stacit ten preventan, ostatne - tantum a pod. vraj skodia, lebo to dieta urcite aspon trosku prehltne a to je sama chemia.

sisi1
11. sep 2008

Hej, Nurofen ma aj protizapalove ucinky, je to inak dost vsestranne vyuzitelny liek...chvalabohu ze ho mame....
O tom preventane som este nepocula...no a Tantum je teda dost hnusne, aspon ja s tym mam problem kloktat, fuj...

kubanka
11. sep 2008

kuk

aneti78
11. sep 2008

preventan je celkom dobra vec ako som si precitala na nete, najma, ked su chripky, neni navykovy a robi hlavne sliznicu hrdla a nosa odolnejsiu, prirodzene povzbudzuje imunitu. asi to kupim aj potom, ked zacnu chripky a bude zas kopu chorych deti.

sisi1
11. sep 2008

Kubi, pojdeme ked sa mi drobec zobudi? Ci chcete skor?

Hmm, anet, to sa musi cmulat vsak? Moj drobec by to este nevedel, aj ked raz niekde schmatol cukrik a snazil sa cmulat, no po case nevedel co s nim, tak ho vyplul 😅

aneti78
11. sep 2008

ano, musi sa cmulat. ma to taku super chut ako cukriky. nasi to uz maju radi, aj pikovit 😀

kubanka
11. sep 2008

sisi, kedze som citala, ze isiel drobec spat, tak som umyla vlasky.
No este o 11:15 mozeme ist von, potom sa uz asi neoplati,ale xcela som ist do Lidlu

sisi1
11. sep 2008

Kubi, to by sme mali stihat, ked tak ho zobudim...polievocku mam navarenu....hadam skoro vstane, lebo cez obed by mohol este troska pospat...

kubanka
11. sep 2008

Asi sme sa este nepochvali, ze sa nam prerezala prva stolicka 😀

sisi1
11. sep 2008

No vidis, a hned pojdu dalsie.... 😉
Aj my sa mame s cim "chvalit" - vcera som Timovi dala dole bodynko, ze mu prezleciem ciste a sprchnem ho, kedze sa pokadil....on mi zduchol len v plienke, medzitym som daco robila - ale len chvilocku, a v tom pride dieta bez plienky, s hovienkom na zadku a cely vymasteny, ja myslela, ze ma porazi... 😠 😠

kubanka
11. sep 2008

Timiiiii 😀 😀 😀 .......ochutnal?

sisi1
11. sep 2008

Heh, to bolo prve co som kontrolovala 😀 😀 chvalabohu nie 😅

alcapalca
11. sep 2008

caute, ste sa tu konecne stretli
on nema take bodky, ma len jednu velku z vnutornej strany licka na jednej aj druhej strane, a sa mi zda ze to je taka supka biela, presne ako ked ze vela cmula, take vycmulane
potieram mu ruzovym medom, kazala mi kupit v lekarni, ale vravim , potriem zmizne a potom zas ma

aneti78
11. sep 2008

Aleni, no neviem, ale ak by to boli afty, tak ty by si hned chytila nejaku infekciu, ked kojis. neviem to iste, len logicky mi to tak pride.
my robime vsetko preto,aby Tamka nechytila, uz konecne su v takom veku,ze si neberu pohare, lyzicky....ale dr. hovorila, ze ju ta viroza inak chytila, kedze vracala, skor na zaludok nez na hrdlo

danuska24
11. sep 2008

ahoj. neviete o nejakom programe niekde v okoli na pondelok(15.9.) ? chceme niekam vypadnut... 😉

kubanka
11. sep 2008

danuska, neviem Ti tak narychlo poradit......minuly vikend sa dalo vyberat......zajtra je v Kronospane den otvorenych dveri.... 🙂
A ako daleko to moze byt? len Presov?

janazuza
11. sep 2008

Ahojte.
Sisi dakujem 🙂 Maš šikovného syna
anetka, naš mal afty ked sme boli v nemocke( su s teploty, alebo to do niekoho dostali). Mne odporučili B komlex a mala som aj nejakú vodičku na potieranie. Sestrička mi hovorila , že na afty je dobé potierať Tantm verde( je to kloktadlo)- daš na tyčku a potrieš aft.)
Alenka náš to mal tiež od mliečka, V lekárni sme kupili ružový olej( med), namočila som cumlik a vytrela pusu.
Náš sa blázni, boli sa prejsť, ale sa skoro vrátili- začalo pršať. ☹
Neviete niekto , čo je dobré na korkovú podlahu- aký prostriedok na umývanie?
😀

kubanka
11. sep 2008

Ja som akurat vybrala pizzu z pece a kraaasne to teraz u nas vonia 🙂

janazuza
11. sep 2008

no, tak nam voňajú susedia s cigaretami 😖