Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

tufa
1. okt 2008

tak nic ☹ , ja mam doktorku u MUCa, aj ked by sa patrilo zmenit ju, ale ked neviem ku komu by som sla tak ostanem u nej.

kubanka
1. okt 2008

Ved na sono mozes ist hocikde nie?
Ja som sa tiez bala ake to bude, ked zase budem chodit k svojej dr., ale ona uz nerobi poradne, nahradila ju dr. Kleinova a doniesla si aj svoje sono, co je super.

aneti78
1. okt 2008

Tufa, Kubi a ktore dr. mate?

Kubi a u dr. Kleinovej sa ti pacilo?

Ja chodim k Ligusovi a je fajn, ma aj sono a fakt je to super.

Tamarka este stale spi a Jakubko sa nudi 🙂 stale chodi pozerat, ci uz vstala

kubanka
1. okt 2008

aneti, bola som prvykrat, ale pacilo sa mi. Sympaticka a mila pani dr., nikdy som o nej predtym nepocula.........no a tym sonom ma dostala 😀

Aj moja este spi......a to je dobre aspon si oddychnem, lebo teraz som vzdy zadychana, ked sa spolu salime.

tufa
1. okt 2008

kubi tak to mas super.
Ja chodim k Dr. Ochtinskej.

Mne Terezka uz 3x rozhadzala papiere, co mam pripravene 😠 zajtra by som mala ist na 3dnovu konferenciu,aj ked velmi chcem ist, tak neviem, ze ako to Terka zvladne bez maminy 😢 , rastu je zubky a stale chce mat mamu pri sebe . Ale tak by som rada na kus vypadla, lebo najblizsie 2 roky sa mi uz asi take daco nepritrafi 😎

aneti78
1. okt 2008

Tufa, ja som od Ochtinskej odisla a aj vela bab.

niekto povie, ze Ligus robi akona pase, ze ma vela pacientiek,ale mne stale vsetko pekne vysvetlil, nakreslil, ked trebalo 😀 , poslal na vysetrenia...lieky mi vzdy dobre trafil. a to sa o Ochtinskej povedat nedalo.

tufa
1. okt 2008

ja viem, ze neni nic moc doktorka, preto som aj chcela odist,ale ako som pisala ku komu inemu ist sa neviem rozhodnut ☹
nastastie som nemala nejake vaznejsie problemy, az v tehotenstve a to uz som chodila rovno do nemocnice 😝

alcapalca
2. okt 2008

dobre ranko zelam
zacnem dobrou spravou, Tadeasko oslavuje dnes 4 mesiaciky 🙂
ta horsia sprava je ze vcera bol Branko na krcnom a ma vsade zapal. ze iba uska ma ciste a ostatne vsetko zasiahnute, takze dalsie lieky, dalsie ATB kvapky do nosa, ten nostek uz musi mat rozozraty od tych kvapiek ☹ , a az ked sa vylieci zapal, moze sa mu pozriet na mandlu, ja uz nevladzem pocuvat to jeho tazke dychanie. Krciar sa divil, ze ako s tym bojuje lebo vobec nemal teploty, keby ze mal tak mozno by aj skor na to prisli ze je to zapal, a uz davno mohol brat lieky
ale doktorka si myslela ze len sopel, tak ho nechcela zbytocne zatazovat sirupmi ATB

alcapalca
2. okt 2008

Aneti ako si zvladla vcerajsok? a dnes uz si ich dala do skolky?
vcera ked som bola odprevadit Lubka do skolky tak ucitelka vravela ze nejake deti uz maju aj crevnu chripku, potom som stretla znamu, a vravela ze jej chlapec 5 rocny bol teraz doma, lebo len horuckoval a vracal a vraj ked s nim boli na pohotovosti tak plna cakaren deti s tou istou diagnozou ☹
no hruuuza ja tak neznasam jesen

aneti78
2. okt 2008

ahojky

Aleni,nedala, boli sme u dr.,sice najprv ze nejdem,ale nakoniec som ich nalozila a isli sme,lebo zas kaslali, tak priedusky stale ciste,ale v nose im to hrozne stoji,tak im dala ATB a o dva tyzdne kontrola. zosediviem. ale ze keby som velmi uz potrebovala ich dat do skolky,tak nech sa ukazeme o tyzden. no budem riskovat ze nieco horsie chytia,ked su oslabeni? aj mne vcera kamoska, co ma starsie deti, uz skolakov, ze cele styri roky v skolke boli chori jedine od sept.do oktobra, ale odkedy chodia do skoly tak nie.

vcera v pohode, stiahla som so sebou brata,tak ma cakali v aute. Tamarka sa stale pyta na tatika, aj vcera plakala,ze jej chyba 😢

Aleni, vsetko naj naj naj Tadeaskovi k styrom mesiacikom 😵

sisi1
2. okt 2008

Ahojte,
anet, no vidis ako si to vyriesila, je to fajn, ked aspon na chvilku ma kto s detmi zostat...hadam ATB pomozu aj ked na virusove ochorenia su zbytocne, no ked to dlhsie trva, hadam pomoze...a to budu dva tyzdne este doma?
Ja som nasla dobru robotu ktoru by som robila, aj by som sla na pol. uvazok, ale ked som si vyratala, ze jasle by ma stali 6tisic, tak to je veru dost...kebyze mam niekoho koho Timo dobre pozna, ale tak skoro u cudzich ho nechat, nejak mi to neda este ked je taky maly...

Tadeaskovi prajeme krasny vymesacnik, nech je stale take uzasne babenko 😉

Tufa, ved ked nemas vyslovene zlu skusenost s lekarkou nie je dovod menit...ja chodim k Minarikovej, ma tiez sono na ambulancii a to mi vyhovuje...aj ked tiez vselico som o nej citala, podla mna je fajn, akurat sestricka nic moc,k chlapovi nechcem ist, ani nemam dobru skusenost s lekarmi este z porodnice...

Drobec mi spinka, vdaka jeho rannemu vstavaniu, mam uz vsetko porobene, dokonca som pozehlila, vcera som robila velke upratovanie, tak normalne nemam co robit...navarene mame...citam si Scarlett v nemcine, nech nevyjdem z cviku, heh 😅 A chlapov mam na balkone, co ma dost rusi...tie ich reci...jaj.

sisi1
2. okt 2008

Alenka, pozdravuj od nas Branka, prajeme skore vyliecenie!!!

aneti78
2. okt 2008

Sisi, dr. odporucala nechat ich doma, ak si to mozem dovolit....a ja by som mala neciste svedomie, kedze robim doma, sice teraz len to najnutnejsie. oni su plni energie, na pohlad im nic neni, ale dr. zrejme vie,ze je chorob teraz plno a kedze su oslabeni, hned by nieco chytili naspat.
keby som niekde robila, tak jasne, ze by som ich tolko nenechala, ale takto mozem, vcera som sice robila do polnoci ale to nic 😉
dr. hovorila, ze uz sa tam nieco pridruzilo, aj ked vytery su ok, inak by uz boli uplne v poriadku.

Sisi a kedy by si mala do tej roboty nastupit? ci by si nenasla nejaku pani, co by ho opatrovala,ale trosku v predstihu, aby ju spoznal...

sisi1
2. okt 2008

Anet, nasla som ponuku na profesii, je to robota v PO a predpoklady na to mam, resp. vzdelanie, presne to co treba, kedy je nastup, neviem...cize teoreticky by to bolo mozne, ale najst niektoho...jedine z referencii, ale ziadne nemam... 😒 Neviem ci mam poslat CV na tu ponuku...
To mas pravdu, ked mozes, nech sa vyliecia...potom by sa vzdy na ne daco lepilo, lebo predsa je imunita oslabena....

Apropo, davate sa ockovat proti chripke? Mate s tym skusenosti?

sisi1
2. okt 2008

Prave som kukla na termin nastupu: ihned... 😒

alcapalca
2. okt 2008

sisi moja suseda dava maleho k jednej pani
a takisto poznam jednu ktora opatruje decka, vozis k nej domov, ma asi 2-3, ti mozem zistit kolko berie

a tiez som si vsimla niekedy na bazosi davaju studentky inzerat ze by chceli opatrovat deti

hej a este v susednom bloku byva byvala ucitelka z MS, a uz je na dochodku, ona sama nikdy nemala deti, cize je sama s muzom, velmi dobre ju poznam, co tak popytat sa jej?

aneti78
2. okt 2008

Sisi, my sme sa s muzom minuly rok dali zaockovat, reakciu sme mali paradnu,ale chori sme neboli, dame sa aj tento rok.

CV posli, podla mna by si nasla nejaku pani - ja by som radsej zverila starsej, nie mladej babe. tiez som pocula o takych, co si beru viac deti domov.
ak ta pozvu na pohovor, tak prajem vsetko dobre, hoci ja sama som presla asi 20 pohovorov od minuleho roku a bieda fakt, hlavne nechcu zeny, ktore idu z materskej, to je jasne, nikto ti to priamo nepovie, ale je to tak. ja som sa hlavne kvoli tomu rozhodla robit to, co robim, horsie na tom nie som, do buducna urcite lepsie...kebyze viem dobre uctovnictvo, tak na to by som sa tiez dala - robit pre firmy doma,ale neviem a nebavi ma to, tak sa mi nechce.
no mozno som len ja nemala stastie, drzim ti palce.

aneti78
2. okt 2008

Aleni, krasne fotky Tadeaskove a dvojky su podareneeee 😀 😀 hlavne silak Branko 😀

ja uz musim zacat robit scrapy na kalendar ale vobec sa mi nechce a ked zacnem, tak ma to chyti,ze zas budem do druhej v noci za pc 😕

aneti78
2. okt 2008
sisi1
2. okt 2008

Ani ja nechcem dat ml. babe...skor pani, ktora ma skusenosti a su tam aj ine deticky.

Alenka IP.

Anet, to mas asi pravdu, ale mozno vyskusam...este som v takej situacii nebola, hladat robotu po materskej, asi som aj trosku naivna...

aneti78
2. okt 2008

Sisi, neviem, mozno zalezi ake je to miesto, mozno mlade slobodne kocky na tu poziciu nemaju az tolko skusenosti, kolko mozes ponuknut ty. ja som hladala hlavne to, co som robila predtym - asistentku, referentku a pod. a to neprehanam, bola dlha chodba a tam asi 50 bab opretych o stenu a polovica z toho mlade baby....no uznaj, kto by zamestnal zenu, co povie, ze ma trojrocne dvojicky....a dnes uz dvadsiatky neostavaju tehotne ako na pase. alebo mi rovno ukazali 7cm kopku zivotopisov,ze tolkych musia este pozvat

no a keby som niekde nastupila a hned marodovala ako teraz, tak uz mi po skusobnej dobe urcite nepredlzia.

alcapalca
2. okt 2008

musim sa s tym niekedy pohrat, a porobit kolaze, usetrim si miesto v albume na dalsie fotky
a scrapy uz si musim nastudovat, lebo aj ja sa to chcem naucit do vianoc 😀
idem pozriet tvoj albumcek

alcapalca
2. okt 2008

jeej tiez sa citili v lese ako v rozpravke? podarene deturence
anetka a tu chatu budete este nejako zateplovat?

alcapalca
2. okt 2008

idem si objednat tigra z macka Poo namalujem na stenu, nejako som teraz zalubena do toho tigra ci co 😀

aneti78
2. okt 2008

hej budeme zateplovat.

v lese ostali kukat tak ako na tej fotke 🙂

ja chcem namalovat este krtka,ale ked budu v skolke, aby to bolo prekvapko.

alcapalca
2. okt 2008

Aneti to asi vonku nemozme chodit ked beru atb co?
nevravela ti doktorka ci mozu ist von, alebo radsej nie

aneti78
2. okt 2008

nam hovorila, ze mame chodit von tak na hodinu,ale nemaju behat,bicyklovat, len sa prejst. hovorila, ze oni uz nikoho nenakazia,len aby sa oni nenakazili znova niecim.

aneti78
2. okt 2008

ale neviem ako to je, ked je zapal... 😒 a tu mandlu idete vyberat ,ci nie?

alcapalca
2. okt 2008

mandla je zvecsena, ale rozhodne o tom az ked prideme na kontrolu, a to musi byt vylieceny zo zapalu

alcapalca
2. okt 2008

Aneti ten pozemok je krasny, nie je nahodou velmi velky pre vas? 😉 co tak predat kusok z neho ?