Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka.sa
14. dec 2008

Kubi nie nebývam v Ke aj ked aj tam som bývala kedysi, potom cele detstvo a pubertu na sekčove no a teraz som medzi Ke a Po

Sisi možno nám detičky nespia koli splnu 😒 No Miško nám zaspával krásne sam v postielke, ale teraz si zmyslel že ani za nič, už viac ako 2týždne spí na posteli bud sam zaspí ale to musí byť velmi unavený alebo somnou. Možno ho to prejde a pojde zase do postielky.
My sme sa dnes nedostali nikam, manžel išiel do práce autom a druhe mali rodičia v meste a sa tam nejak zabudli a došli o 16.30 a to sa nám už nechcelo ist nikam tak sme piekli medovníčky 🙂

sisi1
15. dec 2008

Kati, bud rada, ze ste neboli, taku hrozu som uz davno nezazila....parkoviska totalne plne, ludi ako maku....no otras...vsetko trvalo min. dvakrat dlhsie ako zvycajne...do Kiky siel muzik len objednat take regaly malemu do izby, kedze ich uz nemali na sklade a potom sme po Optime pobehali...kupili sme malo co, zhanala som este mamine nausnice, ale nekupila som... ☹
Jedine pozitivum bolo, ked fotili deticky s Mikulasom a anjelom pri vysvietenom tucniakovi a do polhodky nam urobili zadara fotku...Timko este dostal od Mikulasa darcek - take plastove zvieratka vo vrecusku....Este sme dali dve fotky naviac urobit, ze dame starym rodicom na pamiatku do ramikov. Tak toto bolo velmi mile.... 🙂

Timo sa znova v noci prebral a lezal pri nas v posteli...nechapem co to ma s tym spanim... 😠 Pritom cez den spi v pohode sam v izbicke...nemyslim, zeby to bolo z tmy, lebo vobec nema uplnu tmu, z vonku presvita svetlo a hviezdicky ma na strope.... 😒

kubanka
15. dec 2008

ahojte.....sisi skoro som sa hlasila po oslave, lebo sme skoro boli doma heh.....este sme stihli aj stromcek v Hypernove kupit....je krasny husty.

Ani nepiste ake to je v Ke, lebo my sa chystame v nedelu k Lalkinym krstnym a nasim krstniatkam......a mysleli sme, ze skocime aj do niektoreho obchodaku tam, ale teraz neviem 😒

kubanka
15. dec 2008

sisi posli mi link na tie buchty 🙂

sisi1
15. dec 2008

Kubi, mas v IP 😉
To bude zlata nedela, mali by byt vsetky obchody otvorene....neviem ci bude naval, ale urcite je este vela oneskorencov, ktori budu nieco zhanat...ved vyskusajte, aspon sa mrknete....

sisi1
15. dec 2008

Moje dieta uz spi 3 hodiny, to bol asi zo vcerajsich nakupov unaveny 😀

kubanka
15. dec 2008

sisi dnes je asi spiaci den.....my sme spali obidve do 9:25 i to som uz vstala nasilu, ved kto to kedy videl tak dlho spat 😀 .....a teraz zaspala obednajsi spanok

sisi1
15. dec 2008

My sme uz hore a rozhodla som sa, ze spravim moravske buchty, take pecene s tvarohom a navrchu dzemom a posypkou...uz sa na ne tesim 😝
Rano vstavame klasika o siedmej, bez ohladu na to kedy ide vecer spat 😠 Ci ide o osmej, ci o deviatej alebo desiatej stale vstane o siedmej prip. 7,15...nechapem, ten jeho spanok je velmi nevyspytatelna vec 😒

kubanka
15. dec 2008

sisi asi si trenuje vstavanie do skolky.....ja mam na dnes este od vcera navarene tak vegetim.

sisi1
15. dec 2008

Stavim sa, ze ked pojde do skolky, tak bude vyspavat 😀 Aj my mame od vcera, ale nejak mi maso uz odislo od chuti a mam chut na nieco sladke.... 😝

janazuza
16. dec 2008

Ahojte. Som len na skok. Konečne pečieme 😀 .
Včera sme boli v Po , behala som po úradoch. Držte prsty nech sa mi podarí vybaviť RD 🙂

kubanka
16. dec 2008

janazuza drzime palce 🙂

Ja sa dnes chystam napiect bobalky

sisi1
16. dec 2008

Kubi ako bobalky?
Ja som dnes robila parene knedle, pekarnicka mi urobila cesto, tak to bolo raz - dva...ani som nemyslela, ze to take jednoduche 😀
A vybavila som aj banku, postu a urobili sme s Timom velky nakup...momentalne som nejaka otapena...idem si kavu urobit....

Jani, potom napis co ste napiekli 😉

janazuza
16. dec 2008

Ahojte.
Sisi pečieme stále, aj dnes- perníčky, linecké a vanilkové rožky máme hotové 😀

kubanka
17. dec 2008

Bobalky boli hotove raz dva...... vsetci traja sme na nich makali....bola to celkom zabava, Lalka pomahala o dusu 😀

jani ty cele dni vypekas? Ja budem robit iba rozky z listkoveho cesta, pernik a este neviem nejaky suchy by som xcela.

sisi a to kolko trva, ked nieco robis na tej pekarni? Od zaciatku az dokonca.

sisi1
17. dec 2008

Kubi, na chlebik nasypes muku a suroviny, alebo hotovu zmes + vodu a vsetko ti samo vymiesi, nakysne, vymiesi a upecie - chlebik trva 3hodinky.
Ak chces len cesto, ktore ti vymiesi a nakysne - 1,5 hodky bez toho, aby si nieco musela robit... su tam este dalsie programy na rozne ine chlebiky, ja som robila len tie dva...zakladny na chlebik a cesto.

My zaciname s maminou piect v piatok - pokracujeme sobotu a nedelu....mame na plane dost, medovnicky, burizonove kosicky, suhajdy, makovy s cokoladou, pernikovy motanec, medovy s ovocim a nejake fukane rozteky. Sa tesim na tie vone, to bude parada....

kubanka
17. dec 2008

A co mate dnes na obedik? Este segedin? A ostatne mamicky?
Ja som si vecer namocila malu bielu fazulu a teraz varim polievku. Len este neviem co na druhe jedlo.

sisi1
17. dec 2008

Kubi,segedin sme mali a urobila som zeleninkovu polievku...nejako som sa dnes nevyspala, sli sme neskor a maly sa 3x v noci zobudil...no a o 6,45 vstal...tak by som spala...

kubanka
17. dec 2008

Heh ja som akurat vstala po dvoch hodinach spanku. 🙂 Lalka celu noc bojovala a tak sme vsetci nevyspaty....ona zatial este haja a ja sa zohrievam pri teplej polievocke. Este stale neviem co budeme jest na druhe jedlo 😒

sisi1
17. dec 2008

Tak to si dajte nejaku prazenicu alebo co...boze, normalne mi viecka padaju, cez den mi Timo nespal dlho a teraz som skoro na gauci zaspala, no furt daco vypytoval, musela som vstaj a dat mu "džuš" 😀
Uz som aj kavu vypila a nic...

kubanka
17. dec 2008

A kde ste ostatne mamicky?
deniska a tufa ako sa mate tehulky?

janazuza
17. dec 2008

Ahojte.
nič nestíham. Teraz idem tlcť orechy 😉 , aby bolo na medvedie labky 😀 .

tufa
17. dec 2008

Tak kazdy tu vypeka, az mam zle svedomie, ze som velky lenivec 😝 ale ked v podstate my na sviatky ani nebudeme doma, akurat na Stedry vecer a potom k nasim a k svokrovcom a tam je zbytocne nosit kolace, kedze svokra bude mat kopu napecenych a u nasich zase svagrinka napecie nieco super.
Nas chytila choroba a nechce odist - to mam za to, ze som pisala pred casom, ze sme zdravi ☹
Najprv Terezka mala skoro 40 -ky teploty ale nic ine, takze Dr. jej ani nic nedala, ale po 3 dnoch prisiel kasel a uz ked to jak tak preslo tak mna chytila nadcha , kasel a vsetko k tomu a tak nemohuca lezim doma. Az na to lezanie....
Zajtra mam ist do Po do poradne, ale neviem ci ist, ale asi pojdem a skocim aj k svojmu doktorovi nech mi daco predpise.
Cez vikend sme mali ist na chatu , som sa tesila, ze niekde vypadnem a nakoniec ostanem doma s Terkou a manzel pojde sam ☹

kubanka
18. dec 2008

Tufa vobec nie si lenivec....my tiez budeme doma iba na Stedry den a potom po navstevach, takze velke davky jedla a kolacov doma nechystam.

sisi1
18. dec 2008

Ahojte,
tak my sme uz co to postihali, zajtra dokoncovacky a balime sa...

Tufa, prajeme skore uzdravenie.

Kubi, posielame Lalke pusinku, dufam, ze sa potom skoro uvidime 😉

Alenka - pozdravujeme vsetkych! 😉

Samozrejme aj denisku, katku, janazuzu, adypo...

Ak by sme sa nahodou tu "nevideli" tak predbezne prajeme nadherne pokojne sviatky celym rodinkam!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janazuza
21. dec 2008

Ahojte. Prajem peknú zlatú nedeľu 😉 .
Sisi aj tebe pekné sviatky 🙂
Mysme piekli vela, aby bolo aj pre sestrinu rodinku 😉 .
K našim nepojdeme, oni prídu k nám, nemajú ďaleko- 1 poschodie 😀 😀 😀

kubanka
22. dec 2008

Jeeeej krasne prekvapenie na mna cakalo rano pri pohlade cez okno. Uz z postele som pocula klopkanie na parapetu a tak so zlou naladou idem vytiahnut roletu, ked tu zbadam sneziiiik. Hned je mi lepsie.
Aj ked sa chystame do mesta na darceky a s malou po snehu to bude riadnu fuska, no ten pohlad na sneh je krasny. Dufam, ze vydrzi aj na Vianoce.

deniskajakubko
23. dec 2008

Ahojte holky. Prajem Vám krásne a pokojné vianočné sviatky plné lásky a v kruhu rodiny. 🙂

tufa
23. dec 2008

Ahojky,
aj ja Vám prajem krasne Vianoce plne radosti, lasky a rodinnej pohody 🙂

kubanka
24. dec 2008

stastne a vesele vianoce 🙂