Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

sisi1
23. jan 2009

Palacinky aj my lubime, tiez ich robime casto....dnes mame pecene zemiaciky so smotanovo-syrovym dipom a bryndzovu polievku....
A vyskusala som prvykrat krabiu natierku, lebo som nevedela co robit s krabimi tycinkami a je vyborna...

danielkapo
23. jan 2009

jej ivka tonko je fakt zlatucky,...drobcek 😵 ja som minule odkladala take malinke veci po simke, normalne sa mi nechce verit, ze to tak zbehlo....hrozne rychlo rastu deti...joooj 🙂 a aky je maly inac? v noci spinka dobre?

sisi pocasie je fakt priserne...vsak pre tu hmlu nevidno ani z okna pomaly na dva metre... 😖 a bryndzova polievka znie fajn 😉

ivana82
23. jan 2009

Krabia natierka??? to znie dobre... este som nechutnala nic co sa tyka krabov...musime vyskusat...ja som si urobila malicko zaprazenej polievocky, ktoru sice manzel nemusi, ale urobila som si ju na mliecko...

sisi1
23. jan 2009

Hej, aj ja som ju casto varila, ked som dojcila....dnes bola na plane, ale napokon som bryndzu vyuzila v polievke a k zemiacikom som vyuzila smotanu z chladnicky... 😅
Tu je recept na tu natierku, naozaj vyborna, ja som tie tycinky trosku predvarila, aby ich nebolo tak citit za rybacinou...ak lubite cesmak, je to dobrota 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=835#diskuse

ivana82
23. jan 2009

Danka - maly je inac zlatucky, akurat zaciatkom kalendarneho roka si na tyzden vymenil noc za den a naopak, takze sme mali trosku chaos, ale uz nie je az taky malicky, lebo v pondelok sme boli u lekarky a vazime 5,9 kg, dlzku neviem, lebo ona to nemeria, podla toho co meral Tono, tak pred tyzdnom mal 58 cm, takze to pomaly uz dobehol...je hravy, zahra sa aj v hrazdicke, bije tam najmä opicu, motylikov a kluce a co som prekvapena, tak na male babatko tam vydrzi aj 45 min. co sa mi zda dost... ale nechce nam v noci zaspat v postielke a ked zaspi tak jedine medzi nami v posteli alebo na rukach a ked je fakt "tuhy", tak ho mozeme dat do postielky...ale snazime sa ho to oducit...zatial to nejde... samozrejme zaspavame s velkym placom...dufam, ze sa to coskoro zmeni

Sisi - dakujem za recept, vyzera to lahko 😀

ivana82
23. jan 2009

Baby, neviete mi poradit co budu robit malemu na neurologii, lebo tam ideme v pondelok a ked sme tam boli pred mesiacom tak tam bola tak neprijemna sestricka, ze sa tam bojim ist. Iba nas vtedy preobjednali, lebo mali troch objednanych na jednu hodinu, uz sa Vam to stalo?

sisi1
23. jan 2009

Ivi a kvoli comu vas tam vlastne objednali? My sme boli raz, nie tu v PO, kvoli tomu, ze maly stale drzal hlavicku na jednej strane ked spinkal a tym padom mal na jednej strane hlavicku taku ploskejsiu vzadu....skontrolovali mu funkcie, reflexy a dr nam povedal ako mame hlavicku polohovat, "tot vsjo". Viac sme neboli, hlavicka sa upravila....

sisi1
23. jan 2009

My sme boli v SNV a pan doktor tam bol velmi mily...to musim povedat... 🙂

ivana82
23. jan 2009

Mali sme to v odporucani z porodnice a tak nas nasa pediatricka objednala, zbytocne sme sa tam prehnali a teraz vp ondelok ideme zas, uvidime, ale presny dovod navstevy neviem...bohuzial... 😒

sisi1
23. jan 2009

Tak to bude isto len taka kontrola ci je vsetko Ok. Apropo, ja by som tej sestricke dala najavo, ze to nebola vasa chyba, ze vas tak objednali. Niekedy sa treba ozvat, lebo oni si potom robia co chcu a prehanat s takym babom v takomto pocasi je teda riadna drzost....ja by som jej to dala najavo...

sisi1
23. jan 2009

Heh, pekne sa opakujem... 😅
Ale uz som sa naucila, ze netreba byt ticho, lebo oni sa citia potom ako "pani sveta" 😠 A k mladym mamickam ani nehovorim...my ked sme boli na kardio, tak som maleho nedala uspat, pekne milo som sestricke povedala, ked to sla automaticky robit (nejake hadicky do dupky davat a tak uspat), ci by to neslo aj bez toho, a veru slo....ja chapem, ze u niektorych babatiek to je tazke, ale preto to nemusia vsetko automaticky a bez diskusie s rodicmi....

ivana82
23. jan 2009

nie je to daleko len oproti poliklinike na jurkovicovej v tom sukromnom stredisku, ale ona nas tak vykolajila, ze sme s manzelom ostali taki zaskoceni, ze sme sa nezmohli na slovo...ale teraz sa uz chysta... mimochodom kvoli tou si manzel vzal dovolenku, lebo sme mali naplanovaneho este aj ortopeda a vybavili sme vsetko za hodinku, taky bol nastvany ze az... 😎 😀

danielkapo
23. jan 2009

ivi, ja som s malou na neurologii nebola, ale kamoska co rodila tiez v starej porodnici a mala maleho chvilku v inkubatore, mala tiez odporucanie na neurologiu...ide ravdepodobne len o kontrolne vysetrenie...nemaj stresy, ze to bolo v pohodicke...

alcapalca
23. jan 2009

ahojte
ja krabie tycinky davam hocikam, napr. do cestovin, vcera do zel. rizota, tiez ich podusim aj so zeleninkou

mam otazocku k prikrmom, mrazili ste detom jedlo? ak ano tak potom ste iba nechali rozmrazit a ohriali, ci radsej opat uviest do varu? predpokladam tu druhu moznost

alcapalca
23. jan 2009

a nemate niektora dm kupony, vymenim 🙂

alcapalca
23. jan 2009

no a ideme 1x papat cestovinky, tak drzte prsty 😀

kubanka
23. jan 2009

jeeeej tak tu sa pisalo
My sme neboli na neurologii, tak neporadim.
Sisi ako urobis ten dip na zemiacky? A zemiaky pecies v rure ci na panvici na sporaku?
V PKO sme boli bez Lalky, ona by nevydrzala.

alenka ja som mrazila iba cuketu a tekvicu a to surovu olupanu, nastruhanu.

sisi1
23. jan 2009

Alenka: ja som zamrazila, ale len na par dni, zeleninku s maskom...potom som to ohriala, polievku alebo omacky,som uviedla aj do varu....tak to si ma potesila s tymi krab. tycinkami, vyskusam aj tieto vecicky co pises...a zeleninku mrazenu? Co k tomu, zemiaciky?......daj vediet ako malemu chutili cestovinky......apropo, si spominala tusim prilbu, tak kuk:http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_de...

Kubi, zemiaciky som piekla v supke v rure (vykefkujem, poumyvam a len tak nasucho sa krasne upecu), potom sa prekroja, trosku masla na to a potom ten dip, je to vyborne.
- kysla smotana, polovica syra v crievku(alebo dva trojuholnicky), troska nadrobno nakrajanej cibulky a na jemno struhany eidam. Ja davam ak mam aj pazitku, je to vonavejsie a chutnejsie, momentalne mam v crepniku, podarilo sa mi zohnat v Karmene.

Maly mi spinka, muzik dojde dnes skor, tak niekam hadam pojdeme...

kubanka
23. jan 2009

dakujem sisi spomeniem muzikovi a ked sa mu to zapaci, tak mame na dnes veceru. Ja mam rada zemiaky na hocijaky sposob.
A co keby si pridala novsie fotky? JA uz.

sisi1
23. jan 2009

Jeeej, krasne brusko....a Lalka je zlata, ake ma uz dlhe vlasky.... 😵 Kefku ma na baterky? Neboji sa toho? Maly berie muzovi kefku, ale ma tendenciu s nou kefovat nabytok... 😀

sisi1
23. jan 2009

alenka: kukla som aj tvoje fotecky, tak Tedy je uz riadne velky.....panecky....a take striesky Timo este stale robi, neprestalo ho to bavit od malicka 😀

kubanka
23. jan 2009

sisi, kefka nie je na baterky.......ma vymenitelne nastavce a inac nic, dobre sa jej drzi v ruke
a vlasky som jej akurat vcera podstrihla vpredu, lebo uz jej padali do ociek

sisi1
23. jan 2009

Tima som asi pred tyzdnom tiez strihala, uz mal take dlhe smiesne ... 🙂

ivana82
23. jan 2009

V kolkych mesiacoch ste svojim detickam strihali vlasy prvykrat? Nas maly ma vzadu na hlavicke uz dlhe vlasky, ale nie take aby mu zavadzali...pytam sa len zo zaujimavosti 🙂

danuska24
23. jan 2009

nasa bude mat 13 mesiacov a este sme nestrihali

sisi1
23. jan 2009

Ivi, my sme teraz strihali 3-tikrat. Maly mal strasne jemne vlasky, co sa mu tocili a ked boli dlhsie, nevyzerali dobre. My sme prvykrat tusim strihali ked mal 6 - 7 mesiacov....to len tak trosku a potom v lete poriadne...

kubanka
24. jan 2009

My sme strihali 1x, ked malej padala ofina do ociek, neviem kolko mala mesiacov........a v lete trosku viac, lebo sa potila.

kubanka
24. jan 2009

Timimu vsetko najlepsie k meninkam prajeme a posielame pusinky 🙂

sisi1
24. jan 2009

Dakujemeeee kraaaaaaaaaaaaaasne, Timko posiela Lalke pusinku 😵 😵 😵

ivana82
24. jan 2009

Naozaj Timimu vsetko najlepsie a najkrajsie k meninkam .... 😀 😀 😀