Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
27. jan 2009

Poslusne hlasim, ze my uz asi tyzden nepijeme umele mliecko. Posledne 2-3 mesiace sme prechadzali pomalicky na kravske a nevidim nijaku zlu reakciu malej na taketo mliecko. Aj ked umele je pohodlnejsie, ale raz by sme sa ho aj tak museli oducit. Aj tie umele mlieka su podla mna len biznis, ked na nich pisu, ze dieta by do troch rokov malo pit iba umele.

danielkapo
27. jan 2009

ivi, tak teda 😀 maly ma vela energie 😎 my sme boli vonku aj dnes....celkom teplo je, len tak nijako...spala by som.
Inak nemate niektora skusenosti s probiotikom dophillus infants? Pre babatka je to na udrzanie dobrej crevnej flory, odporucila mi to dr. ked ma mala zapchu....tak ci nahodou niekto sa s tym nestretol....
kubi, tak fajne, sikovne ste 😀 ved Lalka uz je kocica velka. Ja si spominam, ze v porodnici so mnou lezala taka zena, ktora spominala, ze svojmu synovi pred 10 rokmi, ked sa narodil tak prisla o mlieko(materske) a ze nemala nic doma, tak mu urobila normal kravske....heh a ze mu potom uz len take robila 😕 to uz bolo ine kafe 😀 😀 😀 ale ona taka cudna trosku bola...

kubanka
27. jan 2009

danielka a aku mas ty dr? na Svaboch?

danielkapo
27. jan 2009

ano kubi na svaboch....poslem IP

kubanka
27. jan 2009

dakujem.....myslim, ze ona ma ordinaciu vedla mojej 🙂

daniela84
27. jan 2009

Nie ja zatial chodim k mrovahovej na Sekcov, tam chodil aj manzle a aj jeho segra takze sme tam ostali

kubanka
27. jan 2009

daniela84 pytala som sa danielkypo, ale nevadi aspon aj T 😀 eba vieme

janazuza
27. jan 2009

Ahojte.
Danielka, ja som dávala malému dhopilus, ked sme prisli s nemocnice. Mal( ževraj ) salmonellu. Ale jemu pomohol. Mám ho stále v ladničke- aby sa zachovali živé bactérieJe to vlastne na obnovu črevnej flory 🙂 🙂
Kubi je fajn ak postupne prechádzate na kravské mliečko. A aké kupuješ to na 5 dní( či ako) alebo to krabicové( tuším na 3 mesiace). Náš chcel len krabicové a to pije dodnes- to 5 dňové vôbec nekupujem.

sisi1
27. jan 2009

Ahojte,
dnes vykuklo na chvilku aj slniecko....aspon vieme, ze existuje 😅 Boli sme sa tiez poprechadzat, muzik dosiel skor, fajne bolo.

danielkapo - my sme brali probiotikum Linex...takze s tym nemam skusenosti...ako dlho ti to dr odporucala davat?

kubi: to ste aj tak dost dlho vydrzali....Timo vobec ciste mlieko nechce...neviem ci sa to niekedy zmeni, ved my s muzom lubime mliecko...on len pudingy a jogurty a kremiky...ani krupicu nezje...

Mensim detom by sa nemalo davat trvanlive, len to s kratkou trvanlivostou....ja niekedy robim aj z trvanliveho, ked ine nemam....tusim nas minister podohosp. povedal, ze trvanlive mlieko s dlhou trvanlivostou nie je mlieko....ja neviem co si o tom mam mysliet...

sisi1
27. jan 2009

jooj, kubi, este toto som ti chcela dat do pozornosti:http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/988/je_vase_di...
- nam vyslo, ze nacvik chodenia na nocnik je mozny a presne tak to u nas je....sranda...
My cikame na nocnik tak 2-3krat denne, ale nie je to bohvieco...kaku tam nespravi, len raz sa nam stalo... 😒

tufa
27. jan 2009

Ahojky,
Timimu oneskorene vsetko naj 😀 😀
kubi: Lalka robi v poslednom case same pokroky 😀 😀
ja mam zajtra lekarsky den, najprv na interne a potom na sono na prietoky, dufam, ze to bude O.K., lebo pri Terezke si ma rovno nechali v nemocnici, tak idem s malou dusickou ☹

A aj my sme pokrocili, cez den doma uz vobec nenosi plienky, curame do nocnika a len ked idem von, tak pre istotu davam a a vacsinou ostanu suche 😎 a uz dociahne na klucky a vie si otvarat dvere 😝 s tym mohla este trosku pockat 😀 😀

sisi1
27. jan 2009

Tufa: dakujeme!!!
Terezka je sikulka, ked je uz bez plienok, nas caka este asi dlha cesta, ale aspon uz na nej sme 😀
To co znamena na prietoky na sono? To pri normalnom sone robia ci ako? Neboj, isto bude vsetko ok, drzime prsty!!!
Timo dociahne na klucky teda uz dost dlho, dokaze aj odomknut klucom, teda pokial je len na raz zamknute...musim uz vyberat kluc z dveri, lebo potom mam stresy....parkrat som ho pri vytahu nacapala.... 😅

nadzieja
28. jan 2009

Ahojte, tak ako sa tu mate...bola som niekolko dni mimo net, ale so s5.... 🙂

kubanka
28. jan 2009

sisi nam vyslo - nacvik chodenia na nocnik je mozny - 😀 Lalka vcera od obedneho spanku, ked vstala nemala ani jednu plienku. Behala po byte hola a bud som sa jej ja spytala ci xce ist na nocnik alebo si sama na neho sadla. Vsimla som si, ze ked ma plienku, tak jej nie vzdy vadi, ze cika do nej, ale ked je hola, tak si pekne sama sadne na nocnik. A davame ako motivaciu male gatky......velmi sa im tesi. Stale jej vysvetlim, ze nema plienku, a ked xce pisat nech si sadne na nocnik 🙂

Mlieko kupujem krabicove trvanlive a chuti jej.

tufa drzime palceky na prietoky, nech su v poriadku a gratulujeme ku odplienkovaniu heh 😀

deniskajakubko dufam, ze je vsetko v poriadku s tebou aj s babatkom, kedze si sa neobjavila tu od stareho roka.

nadzieja a ty sa mas ako s bruskom? Vybavicka nakupena?

danielkapo
28. jan 2009

Ja trubka..az teraz som si vsimla, ze to mam-ten dophillus-udrziavat v chlade....myslite, ze vo vetracej skrinke tie bakterie umreli? 😅 Je tam chladnejsie...ale odporucanych 8 stupnov to nebude....ajaaaaj ... a myslela som na to vcera celu prechadzku z lekarne...a just zabudnem 😖
janazuza tak dufam, ze aj maej trosku pomoze...lebo ona kaka tak raz za 5 dni...a sice je este kojena a nemam dojem, ze by ju brusko bolievalo , ale po tych 5 dnoch sa potom dost natrapi kym vytlaci...s placom chudatko ☹
inak ona do plienky nekaka uz asi dva mesiace...lepsie jej to ide ked hopka na nocniku
sisi, dr.nespominala dokedy jej to davat, ale pise tam, ze sa to moze uzivat dlhodobo, aj preventivne na posilnenie imunity....no ale nebyt tych problemov s kakanim, tak jej to nedavam....uvidime

vsetkym detickam gratulujeme k suchym plienkam 😉

tufa drzime palce na prietokoch

sisi1
28. jan 2009

Simonka je teda sikovnica, ze kaka do nocnicka....parada... 😉

kubi, Lalka je na tom uz teda lepsie,hadam to my do tej skolky stihneme zvladnut... v nedelu si vypytal slipky, ked sme mali nasich tu, asi sa chcel chvalit 😅 ale skoncilo sa to nehodou 😒

Dnes je teda hnusne pocasie, fuka, fuj....chystame sa do Tesca co to pokupit, muzik siel obkukat nejaku zakazku, tak by mal byt skor doma...maly uz spinka, dnes sme 2x cikali do nocnicka, som zvedava ci bude mokra plienka ked vstane....
Chystam sa na kurz utcovnictva, no neviem ci ho na akademke otvoria, neviete nahodu o nejakych kurzoch?

nadzieja
28. jan 2009

kubanka: vcera som bola na poradni, zatail vsetko ok, len sestricka ma na predpor. priprave nastrasila, ze budem mat gestozu .... ale lekar hovoril, ze vsetko ok....vybacicka uz naukladana, perinka pripravena...cim dlaej, tym to ide tazsie, chodit velmi uz nevladzem...tak hadam este nejake tie 2 tyzdne vydrzim ....

kubanka
28. jan 2009

sisi myslim, ze do skoky to nie je nutne stihnut, kedze budu v tej mensej skupinke, ale nebolo by zle... 🙂
Skus ho nechat behat len v slipkoch.

nadzieja a kde xces rodit? Mas vybratu porodnicu alebo dr.?

danielkapo, tak Simonka kaka do nocnika? Nasa nexce. Lepsie jej to ide postojacky heh 🙂

danielkapo
28. jan 2009

No Simka kaka do nocnika, uz ani nepamatam pokakanu plienku 😀 no ale kedze teraz skor mava zapchu tak sa tesim z kazdeho hovienka 😀 heh ako sa cloveku materstvom zmenia priority 😅
To je pocasie...ani na krok sa nechce...
kubi a ty kde pojdes rodit?

kubanka
28. jan 2009

Ja by som xcela ist do starej porodnice, tak ako pri prvom tehu.

nadzieja
28. jan 2009

kubanka: ja som sa rozhodla pre nemocnic v meste odkial pochcadzam...mam tam aj lekara, takze asi tam........

janazuza
28. jan 2009

sisi, kurzy robila škola ELBA na sekčove( vtedy zdarma som vychodila skoro všetky 😀 😀 😀 ). Skús pokukať, alebo sa ísť priamo spýtať( za projektovými menežérmy), či nerobia aj účtovnícky., Ak budeš vediť niečo bližšie prosím pošli mi IP( aj ja by som sa dala na účtovníctvo) 😀 😀 😀

sisi1
28. jan 2009

Jani, pozeram, ze oni maju len kurzy:počítačové, jazykové, kozmetika a vizáž...hmmm....a ozvali sa mi z akademky, u nich vsak uz bezi kurz podvojne uctovnictvo...ja chcem odznova, od zakladov....jednoduche otvaraju vo februari za tusim 117Eur....a muzik mi nieco vybavuje, este neviem kde, tak som zvedava....musim nieco robit a papiere, cisla to by ma bavilo....ved tie zakladne veci robim muzovi ja, priznanie, rocne zuctovanie poistneho do ZP atd...takze si to potrebujem rozsirit....

janazuza
28. jan 2009

hm... neviem kurzy robila aj škola na Sídlisku3 , ale neviem či obchodná, alebo tá na začiatku...

tufa
28. jan 2009

Ahojky,
tak vysetrenie mam za sebou, vysledky o tyzden, ale prietoky v pohode, aspon teda Dr. nic nevravela, tak som spokojna. Vyzera to, ze sa nam rozsiri babinec doma 😀 a pribudne mala Tamarka alebo Lenka Lucka Dorotka ..
to este bude vymena nazorov 😀 😀 😀 ale aspon sa nam zuzil okruh mien na dievcenske 😀 😀 😀
sisi: sestra koncila na akademii kurz uctovnictva a ako si uz aj vyzistila tak teraz pokracuje podvojne, na to uz nesla. Celkom bola spokojna s kurzom. Ked som jej zistovala dalsie moznosti tak nic moc, cez urad prace sa teraz nic nerobi lebo nie su peniaze, ELBA a RRA myslim, tiez mali projekt z fondov a ostatne firmy si daju za to riadne zaplatit 😝 .

kubanka
29. jan 2009

Krasne biele ranko Vam prajem mamicky a deticky.......to bude radosti, ked moja mala vstane a zbada sniezik......hned povie, ze ide na boby heh 😀

danielkapo
29. jan 2009

Ahojky, kraaasne je vonku....dufam, ze chodniky odhrnu cim skor aby sme s kocikom nejak presli 😵
tufa, blahozelame...bude dalsia princeznicka

sisi1
29. jan 2009

Jeej, tufa, tak bude znova dievcatko, blahozelame.... 🙂

Veru vonku je krasne bielo, ale ked som videla rano co to robi s autami...ach jaj....ale je dost aj mokro....Tima uz nemozem udrzat dnu,no dost sa mi nechce do tej clapkanice...

ivana82
29. jan 2009

Ahojte, naozaj je vonku krasne, no neviem, neviem, ci sa odvazim ist s kociarikom co i len von z bytovky, stale snezi, tak my asi ostaneme dnes doma... pojdeme najskor ked prestane snezit... 😢
Tufa - blahozelame k dievcatku 🙂

daniela84
29. jan 2009

Dievcata ak by ste mali zaujem o vyrobky Disney, pyzamka, tricka s kratkym a dlhym rukavikom, spodne pradlo a podobne, mozte sa u mna zastavit na masarykovej 11, v Inetcentre na poschodi, je to v aque, mam pri sebe katalog, a su celkom dobre ceny, ponuknem vam aj zlavu pri vacsom odbere, okrem toho ak by ste mali zaujem o veci z Domaji a detexu tiez vam viem objednat, vsetko u mna v praci.
Takze ked nie obchod aspon takto.