Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

ivana82
29. jan 2009

Dievcata, co je tu tak mrtvo? Vsetky sa blaznite na snehu so svojimi ratolestami? 🙂 AKo Vam v tichosti zavidim ... my si musime pockat do buducej zimy. Tak prajeme s Tonkom prijemnu zabavu ...

danielkapo
29. jan 2009

ivka, ani my sme dnes neboli vonku....s kocikom by som si netrufla 😉

tufa
29. jan 2009

my sme boli s kocikom a ziadna sranda, len kocik mam kvoli nakupu, aby som nemusela vlacit v rukach. Nastastie vacsinu cesty presla Terka peso a kociar na dvoch koleskach 😝
a postavili sme si aj snehuliaka 😎 😎

sisi1
29. jan 2009

No veru baby, s kocikom to velmi nebolo mozne....my sme boli pesi na poste a na nakup, ale kym sme sa dotrepali domov, teda trvalo nam to dlho po tom snehu...ale Timo sa vytesoval, aj spadol do snehu aj psika nahanal...vyjasil sa...

ivana82
30. jan 2009

Dobre ranko, tak my sme sa vcera nakoniec takisto odvazili s kociarikom von, ale iba v spolocnosti manzela, ktory soferoval kociarik, lebo sama by som si netrufla...snad dnes ... 😀 😀 😀

sisi1
30. jan 2009

Dobre ranko 🙂

Ivi, ake boli chodniky?

ivana82
30. jan 2009

Sisi, pri bytovke boli odhrnute, ale inde sa to tak neda povedat... ale dnes uz pojdeme s malym von, nech sa deje co sa deje .... 🙂 🙂 🙂

danielkapo
30. jan 2009

No dnes to uz vyzera ovela lepsie;) dnes sa daaa

pekny dnik

alcapalca
30. jan 2009

Ahojte, teda vcera to fakt s kociarom nebolo mozne, este ze prisiel manzel skor z prace a ja som nemusela tahat Tedyho zo sebou do skolky. Tam by som veru nepresla. Dnes som zvedava ako si tam cestu prerazim.
A myslim ze perinbabka uz staci 😀
Inak sisi diky za tip na plastenku, v maxe stoji 240, nakoniec som objednala tam odkial aj kociar a pride mi aj s postovnym za 6 euro.
Co dnes varite? Ja vobec netusim, mame este trochu zo stredrovecernej macanky, mnam predvcerom som robila, a dnes netusim. A najma mam dilemu co pripravit malemu. Nemam fantaziu na tie prikrmy ked este toto nemoze tamto nie. Uff
Idem hladat co ste tu pisali ked vy ste zacali s prikrmamy 🙂

nadzieja
30. jan 2009

alcapalca.... no tak uz aj mene fantazia varenia dosla......vcera boli francuzske a dnes?......vobec neviem....

alcapalca
30. jan 2009

ja uz sledujem recepty na MMB snad nieco najdem

kubanka
30. jan 2009

Ahojte, tak mi dnes mame sosovicovu polievku od vcera a poobede ideme k babke a ta spominala langose. 🙂

sisi1
30. jan 2009

Ahojky,
kubi ako? Este spinkate? Timo bol teda nadseny, este doma Lalku spominal, ale zalahol jak macko, ani nemukol, este spinka.

alenka: tu polievocku varim casto, je vyborna a jednoducha. Sa tesim tej plastenke, bez toho clovek stale trpne ci nebude prsat a tak si v pohode....apropo, chodite uz v sportaku, ci sa vojdete do vanicky este?
Ja som casto malemu varila aj napr. kridelka vo vode so zeleninkou a potom obrat a pomixovat....zeleninku a masko obmienas....alebo vyborna polievocka: troska masla, na tom podusis na drobno porik, pridas na jemno struhanu mrkvu, zalejes vodou a ked vrie, hodis drobnu cestovinku....pre deturence je to super, neskor som pridavala k mrkve struhany petrzlen, kalerab, alebo namiesto cestovinky kurpicove knedlicky...na zaver petrzlen. vnat....Timo ju aj teraz velmi lubi....

Tuto hovadzinku som varila pred vcerom, akurat ja som tu zeleninku rozmixovala a bolo to vynikajuce, fakt:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4292.
Dnes mame brokolicovu polievku a palacinky s tvarohom, ovocim, slahackou a coko sirupom 😀 Take lubia moji chlapi najviac....

kubanka
30. jan 2009

sisi Lalka sa prave zobudila a tiez nemala problem so zaspavanim. Ideme nieco spapat a ku babke.

nadzieja
30. jan 2009

tak my sme dnes skoncili strapacky s kapustou...a asi zajtra budu tie palacinky sisi1 hiiiiii

alcapalca
30. jan 2009

sisi dakujem za inspiracne receptiky pre Tedyna 🙂
este je v sportaku ale ledva mu tam nohy vtrepem, no kym je taka zima musi vydrzat
a dnes s kociarom do skolky, no bolo to o drzku, ale kolesa vydrzali 😀

sisi1
30. jan 2009

nadzieja: palacinky su mnam, vsak? 😉

aleni: mas nafuk. kolesa, tak sa to este da, s buginou je to nemozne....my mame dost velke kolieska, ale nepustam sa s nim do snehu, chodime pesky, dnes sme sli busom, Timo bol vyteseny 🙂
Apropo, ved mozes domace navarene striedat s hipkami a tak...napr. telacie som mu kupovala v hipke...aby mal rozne masko...a este mi napadlo, uz by mohol aj ovsene vlocky, takze do polievocky mozes, resp. do tej kase, prestriedat s cestovinkou, zemiakmi...teraz mi este napadlo, aj so spenatikom mal timo rad masko....mixovane samozrejme....mate uz zubok?

kubi, co ste papali?

Ja mam muzika na treningu, dojde asi o pol hodinku, tak tu troska pobrazdim...

alcapalca
30. jan 2009

jej az teraz citam, ze som skomolila, napisala som ze je este v sportiaku, malo byt v hlbokom

sisi ma spodne 2 zubky uz su velke, vysli mu naraz presne ked mal 6 mesiacov, a teraz mu uz vyskakuju horne, kvoli zubom som ho odstavila, pri kazdom prisati sa len zakusol 😒
hipky ma strasne rad, na zaciatku domaci prikrm ani nechcel
sisi IP

alcapalca
30. jan 2009

este otazka do plena 🙂 : mate vysoke stolicky na papanie? vyuzijem to? ktore su lepsie stabilnejsie, plastove ci drevene?

sisi1
30. jan 2009

No, akurat dosiel muzicek, ale este dopisem...alenka, ja som to pochopila s tym sportakom... 😉 k stolicke, nasi kupili pre Timiho drevenu a doma mame plastovu Cam futura, ta plastova je omnoho stabilnejsia musim povedat a to sme drevene vyskusali rozne....myslim, ze vyuzijes, lebo krmit dieta na rukach nie je nic moc, my ju stale vyuzivame - denno-denne. 😉

alcapalca
30. jan 2009

zas ma nieco napadlo: choditko ste vyuzivali? vraj sa nema, ale ja som pri dvojkach aspon na par minut denne vyuzila
hm?

alcapalca
30. jan 2009

ties myslim ze stolicku vyuzijem a najma chcem aby tedy uz stoloval s nami na urovni stola a nie pod stolom v lehatku chrustik moj zlaty...........len ze kamoska mi vravela ze plastove nie su stabilne, tak preto sa pytam, viac mamiciek viac skusenosti, necham si poradit

sisi1
30. jan 2009

alenka: IP 😉
Stolicky si mozes pripadne aj v obchode omrknut, vyskusat (posadis tam Tedyho) a sama uvidis nakolko su stabilne a rozhodnes sa 😉

alcapalca
30. jan 2009

no nam sa teraz treba riadne bacnut po penazenke, chceme tu stolicku a potrebujeme autosedacku, vo vajicku uz je riadne natlaceny, a ide jar chlapcom nejake botasky nove, ako s apoznam tak nebudu nejake ale znackove ako vzdy, muz dnes zahlasil ze mu premokli topanky......... 😠 a ktovie co este

sisi1
31. jan 2009

Ahojte,
pekny vikend prajeme 😉

janazuza
31. jan 2009

ahojte
Alenka stoličku som používala po nás a bola fakt super 😀 , teraz ju má sestra pre deti 😅 , využitá napolno. ( ja som malého v nej aj strihala vlasy a nechty na nohách- robil strašný cirkus- neudržateľný)Takú som videla len raz, taká preklápacia drevená a dá sa urobiť s nej malý stolík spojený so stoličkou( dnu bol ešte výkroj na nočník( ten sme nevyužili) 😀 😀 😀 a chodítko sme nemali vôbec- neskôr sme kúpili autíčko (odrážadlo)a to bolo super 😀

syja
31. jan 2009

Ja si tiez myslim ze stolicka na papanie je super vec. Ja som malu krmila kym sama nesedla v autosedacke vo vajciku (ved aj vyzerala) a potom v papacej stolice drevenej. Kupili sme ju v polsku sklada sa z dvoch dielov a tu spodnu cast mala dodnes vyuziva ako stolik na kreslenie a tak. Myslim ze jednak je to pohodlne pre mamicku ma volne ruky a dietatko sa citi lepsie ked papka z ostatnou rodinkou pri stole na jednej urovni. okrem toho je to pohodlnejsi aj pre dietatko ked zacina papat same lebo na stolicke je pultik kde sa mu da miska s jedlom a nemusi sa natahovat ( v zaciatko odporucam misticku z tym lepiacim systemom dole 😀

tufa
1. feb 2009

aj ja sa pridavam.Stolicka je super. My mame drevenu rozkladaciu a stolik sa da vyuzit na kreslenie, alebo na lozenie 😀

kubanka
2. feb 2009

Ahojte po vikende. My mame tiez drevenu stolicku a vyuzivame ju pri kazdom jedeni.