Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

alcapalca
21. feb 2008

ale teraz som sa konecne rozhybala ze nieco s tym treba urobit, tak som im zmenila skolku a dala ich do sukromnej na Smatanovu a velmi lutujem ze som sa k tomu nedokopala skor

aneti78
21. feb 2008

vazne? preco? do ktorej skolky chodia? inac, tiez som pocula, ze to nie je nahoda, ze dieta ma ist do kolektivu trojrocne...dovtedy by malo byt s mamou vacsinu dna.

aneti78
21. feb 2008

aha, mozno len mali "zlu" ucitelku. aj ja sa toho bojim, ale budem sa radit a keby nieco, hned ich dam prelozit.

alcapalca
21. feb 2008

chodili na Bratislavsku, a mali smolu na ucitelky, az teraz mi rozpravaju ked pridu zo skukromnej ze co vsetko robili, ze ako sa s nimi ucky hrali, ze Silvia-to je ucka zo starej,sa s nimi nikdy nehrala, len stale sedela.......rano mi ich nemohli odo mna odtrhnut, a v sukromnej od prveho dna uplne inak, tiez najprv nechceli odo mna odist, ale potom ucitelka vravela ze nebude ich brat nasilu, poslala k nim deti nech ich zoberu, a poukazuju im hracky, skratka uplne ina komunikacia, iny pristup
pritom este len teraz mi zacali chodit do novej od 1.2. tak nechcem zarieknut, ale zatial klopem, nelutujem tie peniaze

alcapalca
21. feb 2008

mam kamosku na Svaboch a kmotru aich deti chodia na Vazecku, tak som pocula len dobre, ale zas viem ze zo svabov tiez davaju aj na Smatanovu
mne vadilo ze nemaju ziadne aktivity, trieda o nicom, vyzdoba ziadna, nevedeli uputat dieta, a este k tomu v tomto roku k nim dali aj predskolakov tak si vies predstavit

alcapalca
21. feb 2008

ich ides zapisat?
este ma napadlo, ze ked jeden maroduje a druheho som dala sameho tak uplne inak, vraj sa viac zapajal do vsetkeho a tak
a ked su spolu, tak napr. ked jeden odmietne cvicit tak aj druhy...xi no brachovia drzia spolu

aneti78
21. feb 2008

aj nasi budu chodit na Vazecku a vraj je super, len mozno jedna-dve ucitelky o nicom, ale mam kamosky, tak mi poradia, ku komu.

moji uz vstali a sedia na nocnikoch, tak sa im idem venovat

alcapalca
21. feb 2008

venuj sa im, som rada ze sme sa spoznalli, zatial pekny dnik

aneti78
21. feb 2008

presne, ked jeden chce jest, tak aj druhy a naopak 🙂

ale nasi su uplne rozdielni aj povahou, tak snad si casom najdu kazdy to svoje. dali sme uz prihlasky, tak cakam, kedy nas pozvu na zapis.

alcapalca
21. feb 2008

si ich dokazem predstavit, aj ked neviem ako vychadza dievcatko s chlapcekom
aj moji sa neodlisuju len fyzicky ale aj povahovo, teraz som rada ze su dvojvajecni, kazdy je uplne ina osobnost, kym jeden je kludnejsi aj taky rozumnejsi, da sa s nim ovela lepsie porozpravat, mam pocit ze skor vsetko pochopi, krasne kresli, ten by sedel za stolom cely den, tak ten druhy je castejsie nervoznejsi, ked si nieco zmysli, tak ah jaj, mame vsetci po chlebe, ale najnovsie ho uz len odvediem do detskej a zatvorim dvere, tam sa vyjaci vydupoce, a potom bud ho tam najdem ticho sa hrat, alebo pride a povie uz som sa ukludnil, ten ked vezme ceruzky tak len nieco pocarbe, skor sklada lego a bavia ho auticka

aneti78
21. feb 2008

nasi su obaja dost kludni, ale chlapec sa nezaprie 😀 Tamarka vlastne nevzdoruje, ked sa zacnu bit na hracke, tak ona mu radsej da, este aj povie nech sa paci. ale teraz je to uz ovela ovela lepsie nez pred pol rokom, uz sa aj spolu zahraju.

alcapalca
21. feb 2008

aneti kde si ich rodila? lebo ja v monobloku, aj som si tam pekny cas odlezala, ale teraz mam z toho nocnu moru, ked uz viem co ma caka, v tom case tam so mnou boli aj mamicky ktore predtym rodili v starej a vraveli ze nikdy viac do novej.......lenze to bolo pred 4 rokmi
teraz kamoska rodila v novej, a tam koluje v sucasnosti opacny nazor, ze odkedy vymenili primara v novej tak je tam lepsie

aneti78
21. feb 2008

Aleni, ohladom monobloku neviem, snad by Ti vedeli povedat ostatne baby. ja som bola v starej - od 23.tt do 32.tt na gynekologii - otras, jedna velka izba rizikova, ale wc spolocne s romkami. potom ma pustili na tri tyzdne a potom preventivne lezat kvoli tomu, ze su to gemini a to dva tyzdne na rizikovej zase a od 36.tt este tri tyzdne na cakatelskej, s tym bruchom to bolo este horsie nez na gynde, lebo na cakatelskej sa to strasne strieda, skoro kazdu noc to na niektoru prislo, nic som nemohla spat. potom som mala sekciu a to uz bolo celkom v pohode, aj ked vies si predstavit prve dni dojcenia dvojiciek...malo mlieka, spave deti atd....vobec mi nevysli v ustrety, nakoniec som si vydupala, aby jedneho nosili skor o pol hodky a druheho az s ostatnymi detmi, tak to bolo celkom super. tieto problemy pri jednom dietati mat nebudes, ale aj tak sa mi nepacilo spravanie niektorych sestriciek na novorodeneckom odd., napr. poznamky typu: dajte sem, nech ho dokrmim, ked nechcete dojcit.... 😠 este dneska mi idu slzy 😢 😒
jednou vetou - dalo sa to prezit, ale dufam, ze okolo tej budovy uz nikdy ani neprejdem, stacilo 😀

sarka211
21. feb 2008

ahojte kocky...my uz mame nausnicky 😉 mala je uz kocka
ja som rodila v starej a bolo mi tam super...rodila som sice len jedno dieta, ale bola som na cakatelskej cely cas a bolo nam tam super...vela som sa dozvedela a aj teraz by som sa tam vratila...mala som aj super porod,rychly a skoro bez bolesti 🙂 ja sa nemozem stazovaj a sestrycky sa pekne o nas starali 😉 😉 🙂 🙂

aneti78
21. feb 2008

Sarka, je asi fakt rozdiel, ked ide niekto do nemocky na tyzden aj s porodom alebo na tri mesiace bez porodu 😉

my sme dnes ani nikde nesli, lebo mne je strasne zle, tak mi len manzel zapol elektromasaz, dufam, ze to skoro prejde.

alcapalca
21. feb 2008

aneti aj ja mam presne take iste zle spomienky ale na monoblok, lezala som tam od 30 tt, aj ked mi nic nebolo, ale tiez ma chceli mat pod kontrolou, a stale som bola na cakatelskej, tak presne som to iste prezivala co ty, baby sa tam hrozne striedali, ale niektore sme tam boli rovnako dlho, tak celkom sa to dalo zniest, potom sme uz spolu prezivali vsetko ako sestry, bolo to hrozne, ked nejakej babenke na nasej izbe uz odtiekla pl. voda a v noci sme nemohli nikde zohnat sestricku, nikdy na tie zazitky nezabudnem, ale aj tak tie tyzdne pred porodom sa vobec nedaju porovnat s tym ako bolo zle po porode, to sme tam asi mali depky vsetky, z tych sestriciek z novorodeneckeho.......to boli skor jezibaby ako sestricky, ktore nam v tych kvazi najkrajsich chvilach mali najviac pomoct. Samozrejme cest vynimkam, tie boli asi dve, a nemali sluzbu stale
preto si tentokrat chcem 2x rozmysliet kam pojdem

janazuza
21. feb 2008

ahojte kočky. Ahoj alcapalca vitaj medzi nami dievčatami 😀
aneti, to si si teda pekne odležala ☹ . Ja som bola na rizikovom a mesiac som ležala v nemocnici- otras
rodila som na cisársky v starej nem. a bola som v celku spokojná a mne sestričky s kojením pomáhali jak o život- ja som trvala na kojení a najviac ma naštvalo, ked mi ho doniesli a malému sa začalo odgrgovať( po čom asi?) tak som im svoje povedala , nech mi ho nosia hladného a nie preplneného čajom 😠
ozaj aneti, alcapalca ku ktorému gynekologovi ste chodili? aj ja som mala mať dvojičky , ale nevyšlo to 😔

alcapalca
21. feb 2008

ahoj janazuza a dakujem za privitanie
ja chodim ku Stryckovej, pretoze to ona mi pomohla otehotniet, predtym som chodila tzv.od savla do palva, a ona nasla taky banalny problem ze do dvoch mesiacov som otehotnela, presne mi stanovila lieky aj kedy co mame s muzom robit, a kontrolovala moj stav pred oteh. len podla UZV cize vobec ma ani netrapila........no a ked som otehotnela, hned mi dala lieky na udrzanie tehu a vobec ma zdola nekontrolovala aby mi neublizila, v 3. mesiaci ma pre istotu poslala na rizikovu aby som bola pod kontrolou a tak som chodila ku Kyselemu

alcapalca
21. feb 2008

s tvojimi dvojickami je mi to luto, ale pozeram ze mas rovnako velkeho synceka ako ja

janazuza
21. feb 2008

to je ten jeden s tých dvojičiek 🙂 , druhé sa prestalo vyvíjať asi v 9 týždni ☹ , a ja som chdila tiž všade kade a bola som v košiciach na IVF u Hermana

alcapalca
21. feb 2008

ach jaj, neviem co povedat, nezavidim nikomu kto nieco podobne musel prezit
a maly ako? tiez ma pubertu ako ti moji? dnes ma uz tak vytocili, ze obaja su uz ticho v posteliach, hadam aj spia lebo su ticho ako mysky

janazuza
21. feb 2008

to náš tu vystrája o posteli ani počuť, konečne dnes spal poobede( už asi mesiac poobede nespí) tak dnes zaspí asi o 10. 😢

alcapalca
21. feb 2008

haha to nezavidim...........moji od 19,30 lezia v posteli do osmej stale spia, dnes mali trest tak isli skor ale uz chrapu.......ja ked ich mam doma, tak cez obed mi uz nezaspia, ale stale si musia ist polezat, aspon tak si oddychnu

aneti78
21. feb 2008

aj nasi spia, o pol osmej v posteliach, do osmej spia a nebavime sa o tom. cez obed tiez musia spat aj keby nechceli 😀 ale nasi chcu spat, sami sa pytaju, na obed zjedia obed a povedia: maminka, spinkat 🙂 samozrejme vo vynimocnych pripadoch by vydrzali bez spania, ale lepsie,ked spia.

Janazuza, aj ja som bola u Hermana, predtym tri roky Ligus (chodim k nemu) zistoval co a ako, neprisiel na nic a pritom som mala uplne jasne priznaky PCOS - syndrom polycystickych ovarii, ked som sa dostala na nete k informaciam, tak mi to bolo samej jasne, nechapem, ze na to neprisiel. ale sama som si pytala papier do CAR a nenamietal, povedal, ze on neni odbornik na neplodnost, nech radsej idem tam. len lutujem, ze som nesla skor, vyhla by som sa laparoskopii, na ktoru ma poslal Ligus a nebola potrebna. Herman mal na to iny nazor, najprv skusat inseminaciu (ktora sa podarila hned na prvy sup a hned dvojicky) a ked po styroch zena neotehotnie, tak az potom laparku. na tej som bola v gynstare u Čopa a tam bolo fajn, pekne prostredie a hlavne isla som domov po dvoch hodkach.
Jani a vy nechystate malemu surodenca? 😉 musela by si zase na IVF?

Aleni, ved aj ja som si nasla v nemocke kamosky, ale najhorsi bol pocit, ze ty tam ostavas do porodu (to mi povedali na zaciatku) a ostatne odchadzaju. s niektorymi som este v kontakte. sestricky neboli vsetky zle, len co sa tyka toho kojenia, bola tam jedna velmi zlata, ale ta mala dovolenku a ked sa vratila, my sme uz odchadzali. casto sa so mnou rozpravala, este ked som bola tehu, lebo ona ma vnucata dvojky, tak mi radila. no a ked sme odchadzali, tak sa pytala, ci ich kojim naraz aja ze nie, ved mi nikto neukazal...a ona ze coze???ved to vas mali oblozit vankusmi, to sa da. takze asi tak. potom mi ktosi vravel, ze vsetko ide lahsie, ked mas v stoliku cokolady a sem-tam vopchas sestricke do vrecka....

alcapalca
21. feb 2008

pekny vecer aneti, je ti lepsie?
moji mi prestali spat cez obed len teraz od leta, a le polezat si tiez idu dobrovolne, skratka je to ich rezim, a su na to zvyknuti
mne sa na Stryckovej najviac pacilo toto, ze ked som k nej prisla 1x, prve co bolo mi povedala ze najprv chce vysledky od manzela ci je v poriadku, az potom zacne pokusy robit na mne, co sa mi dovtedy nestalo
a samozrejme ze aj u nho bol problem, chvalabohu liecitelny, ale tiez sa musel posilnit liekmi

alcapalca
21. feb 2008

zajtra idem do gynstaru na 3D/4D ultrazvuk, bola z vas niektora?

aneti78
21. feb 2008

aj tebe pekny vecer 🙂 neni mi lepsie ani kus. u nas uz vsetci spia, manzel si dnes siel lahnut s nimi a zaspal 😀

aj Ligus poslal manzela najprv a v centre sa to tak robi, ze manzel ide na vysetrenie spolu s manzelkou co sa tyka tych prvych vysetreni. mojmu muzovi povedali, ze by mohol mat deti ako smeti 😀

Aleni, ja by som na Tvojom mieste uvazovala o porode v Starej Lubovni, na tu som pocula same chvaly alebo v Saci, ked som bola tehu, to tiez chvalili, neviem ako teraz.

alcapalca
21. feb 2008

aj ja uvazujem o KE, predsa je to blizsie k Presovu, ale mam strach, ze budem musiet byt dlhsie v nemocnici a tak dlho neuvidim malych....my nemame auto tak to by ma asi tazko mohli prist navstivit
musim este pozistovat o monobloku, vraj naozaj sa tam vela veci pomenilo, myslim ze ten novy primar je zo St. Lubovne, aj teraz som citala v Zivote PO co chodi do schranky, ze dost penazi teraz vrazili do gyn.porod. odd. v monobloku

janazuza
21. feb 2008

ahoj aneti, ani neviem ako to napísať.Samozrejme by som chcela este dieťatko, manžel už moc nie( dosť ho to chodenie po lekároch odradilo) Trvalo nám dlhjo kým sme sa dopracovali do Košíc. Malý sa nám narodil po zhruba 8 rokoch snaženia.Velku sancu na otehotnenie- prirodzené nemám, a muž do Košíc nechce ísť-) (a tiež finančne moc vyskakovať nemôžme). Teras som rada že som našla všeliaké informácie na nete, čo som predtým ani netušila.Ani neviem ako to všetko dopadne a mam pocit, že sa dostávam do prechodu. Už si pripadam jak blbec stále beham k dokimu( menzes hapruje o dušu- hoci som nikdy nemala pravidelne, ale teras otras ) ☹

alcapalca
21. feb 2008

aneti a co ti je ze sa citis zle?