Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
17. apr 2009

ahojte

zas som tu po tyzdni..? 🙂

ako sa mate?

Mon, nic si z toho nerob, je dost mozne ze v skolke mala bude spat a rada. poznam take pripady 😉 a poznam cim dalej deti ako Tvoja Hanka.

Aleni, gratulujem k rozhodnutiu a drzim palce, nech vsetko ide po masle.
ja mam dost s nasou mini chatickou - vybavovacky a tak, obdivujem vsetkych co stavaju a este k tomu svojpomocne, to musi byt riadny adrenalin 😉
nam to vyhovuje takto, vypadneme z mesta na vikend a inak ja rada byvam v meste a muz si zvykol, sak je v PO od strnastich.

aneti78
17. apr 2009

cim dalej tym viac 🙂

sisi1
17. apr 2009

My este nespime, momentalne sa bojuje s pyzamom, tatino ho oblieka a on tradicne vrieska, lebo by bol najradsej holy, bosy 😠
Mne by sa pacil domcek, ale tu v meste... 😅 Ja mam rada mesto, ako aneti pise, ruch a vsetky tie moznosti....

alenka: mali sme palacinky s tvarohom, slahackou, ovocim...no a sirup granko, ten maly miluje...teda v malom mnozstve na slahacke...joj, a vcera v bille som kupila tie sacky na stehienka na nedelu.... 😀 😀

Na zajtra som uz uvarila kapustovu polievku, vyuzila som este udeninky, klobasky, zajtra musi muzik do roboty, tak nech toho nemam vela, hoci momentalne mam este v kuchyni vybuch 😔

anet: ako sa ti paci v novej robote? Da sa?

zade
17. apr 2009

alcapalca - mas nadherne heslo...

aneti78
17. apr 2009

sisi, da sa, mne sa taka robota paci a hlavne som medzi ludmi, medzi vela mladymi ludmi 😉 tebe sa neozvali?

sisi1
17. apr 2009

Nie, neozvali, ale radsej by som sla asi do skoly, vzhladom na dlzku prac. doby a kedze Timo nastupi do skolky, babiny tu nemame, tak by to bolo dost zlozite...ved uvidime co bude...

sisi1
18. apr 2009

..dobre ranko...

monky1
18. apr 2009

dobre, sisi, i ked pochmurne 😀

samozrejme, aj vsetkym ostatnym 🙂

kubanka
18. apr 2009

dobre ranko

monky1
18. apr 2009

ahoj, kubanka, uz ste zase on line? tak pis a pis a pis... 😉

kubanka
18. apr 2009

Hej uz mame opravene od stvrtka, ale sa tu nemozem nejako dostat. Vcera s,e neboli doma cely den.
Rano na siedmu som sa vybrala na kontrolu krvneho obrazu a oni neordinovala, tak som sa pekne vratila domov a naranajkovala...... inac babka u nas v noci spala, aby nemusela rano ku nam utekat a strazit Lalku a zbytocne.
Pred obedom sme vybehli do mesta, ja som si kupila jedno tricko a Lalke 3/4 nohavice na leto. Po obednom spanku sme isli ku pradedkovi sadit zeleninku a vratili sme sa az vecer.

Inac aj my sme mali palacinky vo stvrtok......ale na slano so syrom sunkou a vyprazane ako rezne

sisi1
18. apr 2009

Jeeej, kubi, vitaj 😀 No konecne!!!

sisi1
18. apr 2009

Daj receptik na tie slane....vyskusame... 😉

kubanka
18. apr 2009

Upecies palacinky....do cesta das menej cukru........natries taveny syr, das platok (-ky) sunky.....zohnes boky trosku a rolujes do rolky.....potom obalis vo vajicku, struhanke a vyprazis na oleji. K tomu sme mali zeleninku a velmi nam chutilo. Da sa to jest aj na studeno.

sisi1
18. apr 2009

Kubi, musi to byt mnamkove, trosku nezdrave, ale mnam... 🙂 Co robite, mate tatinka doma?

monky, co dnes varis?

aneti78
18. apr 2009

ahojte

Sisi, ak mas moznost ist do skoly - nevahaj. my teraz dumame, co bude s detmi cez prazdniny, vlacit po celom PO po skolkach ich nemienim a nasa skolka bude mat zbernu triedu jeden tyzden v juli a jeden v auguste. o nicom. ale tak nejak poplatame, nastastie tu mam mamu, ale tiez si uvedomujem, ze jej ich nemozem supnut na dva mesiace.
inac, minule boli prvy raz v zbernej triede, som totiz nevedela, ze po velkej noci su este v utorok prazdniny, tak sme sa normalne vybrali do skolky a tam nikoho, len jedna trieda. uf, to bol rev....ale len z toho soku, potom sa pekne hrali, jedli spali a poobede boli veseli. tak si to aspon nacvicili na leto 😀

monky1
18. apr 2009

tie palacinky su super...ked som este chodila do prace, mali sme taku tradiciu, ze ked niekto oslavoval, nieco pre kolegov pripravil a jedna kolegyna ich prinesla - pre kazdeho jednu...isli sme sa potrhat, len asi tam neboltaveny syr ale platkovy

a my dnes varime polievku z pangasia a rizoto z kuracich prsicok....neviem, ci to ide k sebe, ale hanka nie je velmi ryzova....zato o polievku sa nebojim...tu vzdy zje a este si pyta 🙂

kubanka
18. apr 2009

tatika nemame doma tak ako vzdy....isiel na stavbu....my sa za nim chystame az s obedom

sisi1
18. apr 2009

Sme boli trosku von, je prijemne, super...a to som sa bala, ze bude prsat...este co to upratujem, dam malemu najest a ulozim ho spat...ale dnes je dobrucky, este aj slipky nosi a pyta sa na nocnik, som zvedava kedy bude nehoda 😒
Kubi co si muzickovi navarila? 🙂

zade
18. apr 2009

kubanka, robis mi chutky...

tina_
18. apr 2009

tak uz som aj ja naspat....
boze, kym som to cele docitala...
Cez sviatky som bola s dievcatami u nasich na Horehroni, muz ostal doma, nech pracuje, ked ma klud...
tak som si oddychla, pokecala so sestrou, caka prve babo...

Dnes sa to krasne vycasilo, hned by som dakde vypadla, vcera to bol horor, mala nespala cely den, len polhodku doobedu, potom vstala a sli sme plavat na Budovatelsku do kidfitu, co je to plavanie novorodencov vo vani...My este stale plavame vo vani, lebo je malinka, konecne prvykrat, co nerevala...Prve dva razy to bol des...
no a potom nespala az do pol 7 vecer nic, aj som ju ulozila, ale preryčala hodinu, ja kazdych 5 minut pri nej, na nervy...tak som to vzdala a vytiahla ju z postielky...No a vecer som sa tesila, ze uz o pol 7 zalahla ale o polhodku zase rev, ale nejako som ju zase ukludnila...spala do rana...uff
Dufam, ze dnes poobede mi bude spat, asi zoberiem koc a dakde idem hoc aj pešo, najradšej by som ho narvala do auta, a šla sa prechadzať do Bardejovskych kupeľov, s tiramisu-trojhrankou v ruke...mnam...
Ale ked je ten kocik taky velky, a ten co chcem sportiak objednat z polska z eshopu, tak vraj bude na sklade az v polke maja, oničom...
Este prichadza do uvahy šatka, ale sa mi zda, ze dost fuka, ze by jej tahalo na hlavicku...

monky1
18. apr 2009

ahojte,
tak nakoniec pocasie celkom vydrzalo 😉
...my sme boli opat na ihrisku, skoda, ze popoludni tam uz slniecko svieti pomenej 😒 , ale inak bolo super 😵 😵
hanka dnes vyskusala komplet vsetko, co tam je, okrem velkej plechovej hojdacky, lebo je pre styroch a cely cas tam sedeli vacsie kocky
...dnes sme skusili aj tobogan...trosku sa tam zaspricovala-vdaka gumenym podrazkam 😀 😀 😀 ...a jedno mile dievcatko ju muselo ist postrcitt, aby sa odtial dostala 😀 .....ale pacilo sa jej to a chcela ist este raz, ale nabehli tam velki chalani..... 😠 ..ako odtrhnuti z retaze 😠 😠
...dnes aj lezecku stenu si asi 4x skusila......no zazitky ma teda riadne....uz sme si aj fotky pozreli 🙂
...ak sa podari, vecer ich nahodim...je tam fakt velmi pekne...a aj cas rychlo leti, lebo kym obehame vsetky atrakcie 😀 😀 ...a aj cesta k tomu......som spokojnaaaaa 😵

sisi1
18. apr 2009

Tak nas vratila dovnutra burka...ale stihli sme prechadzku aj dzusik...ja som dnes skusala Vanish na koberce, co sa votrie a povysava, celkom fajn vysledok, som spokojna...este aj sluzbu sme vo vchode mali, no "uzili" sme si...

monky: super, ze mate take ihrisko, asi mate dobreho poslanca z trojky 😅

tina: dlho si tu nebola...no velmi si s tymi prechadzkami nenavyberame, ale aj na Sekcove je pekne...Solivar...da sa poprechadzat...

Kubanka asi maka na stavbe 😀

tina_
18. apr 2009

uz som sa bala, kolko tu bude zase citania, ale vidim, ze asi bol kazdy vonku...
My sme sa aj chystali, ale potom tak zacalo fukat, ze som to s malickou neriskovala...no a sla som KONECNE s manzelom trenovat si autom po presovskych krizovatkach....nuz skoro ma prizabil...
Mimo PO jazdim celkom dobre, ale tu? "Brzdi, vyhod rychlost, nohu dole zo spojky...!"- som si "uzila"...uz som si chvilu myslela, ze uprostred krizovatky vyjdem vonku z auta, nech si odkeruje sam- nemat vzadu dve deti v sedackach...
Aspon som si dvakrat presla cestu z plzenskej na solivar, ku viktorkinej škole,kebyze mi ju treba vyzdvihnut, ked muz nemoze, ako minule- som šlapala pre nu s kociarom cez polku sekčova...
No nic, netreba sa vzdavat, budem musiet v treningu pokračovať - a to bola sobotaaaa, co by som robila cez pracovny den, o špičke ani nehovoriac...
Nabuduce vas budem varovat, ked zase "vyrazim" do ulic... 😀
Ale aspon sme boli Vivi kupit botasky v maxxe, nech ma na narodky od prastarkej...
Vecer bol uplne onicom, Vivi zase zacal boliet zub, zistila som ze stomatologicka pohotovost je v PO len do osmej, v noci mozes ist akurat do KE, aj to len do 23-ej...sila, nie?
Ale ja som blba, mala som jej ist dat vytrhnut ten zub cez tyzden...Teraz nadopovana Nurofenom zaspala, dufam, ze bude klud do rana...
Rano ideme ku svokre do SK, oslavuje pravoslavnu Velku Noc...takze "repriza", boze, zase sa obžerem sladkeho...
Tak vam prajem peknu nocku, zajtra vecer sa snad ozvem... 😉

kubanka
19. apr 2009

sisi chlapi mali polievku z domaceho kohutika a na druhe svieckovu. Makali poriadne a do vecera stihli vsetko co xceli. Domov sme prisli o 20:35, vsetci sme sa okupali, prezliekli do pyzamka a zalahli. lalka cez den nespala......zaspala o 17:30 na hodinku, ale ked vstala plakala hodinu, furt sa jej nieco nepacilo....bola nervozna, asi nevedela ci je den alebo noc ☹ ...........ale v noci pekne sme sa vyspali.

alcapalca
19. apr 2009

ahojte
Kubi ved ty si uz v cielovej rovinke 😵 tesim sa na nove babatko

Tina a vy ako ste tu zakotvili, ty Horehronie a muz Svidnik 🙂 a Viki kam chodi do skoly na sukromnu ZS na Solivarskej?
Monky kde presne je to ihrisko? Naviguj ma, centrum poznam byva tam sestra
Dnes mam skvely den, varim len polievku, konecne nedela aka ma byt a nie polovica dna stravena za sporakom.
Nepojdete dnes na kolotoce ku jednote?

monky1
19. apr 2009

alenka, ahoj
je to na konci sidliska, keby si isla okolo Torysy, tak dojdes na koniec chodnika a musis prejst cez cestu...treba cez nu prejst a zabocit vlavo - prejst cca 30 - 50 m a si tam
...prepac, ja som slaby navigator 😀

monky1
19. apr 2009

kuk do albumu na ihrisko 😉

kubanka
19. apr 2009

alenka je to na konci sidl. III vedla Technickych sluzieb.
Aj my sme tam uz boli este v lete minuly rok....jetam pekne, ale vela deti.
Myslite, ze su kolotoce otvorene aj pred obedom?

alcapalca
19. apr 2009

Monky pozerala som fotky, Ja si nemozem pomoct ale ja kuk na Hanku a vidim teba 🙂 mozno ma tvary po otcovi neviem nepoznam ho, ale sršís z nej Ty, neviem ci pochopitelne pisem 😀
tych ihrisk by mohli postavit viacej, a tie makke kocky to by malo byt samozrejmost na kazdom ihrisku, v NL to tak je, aj oplotenie 😠

Kubi vraj su otvorene, kamoska mi volala ze idu teraz pred obedom