Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

alcapalca
1. mar 2008

anetka presne viem o com vravis, ja svojich este teraz musim sledovat, co drzia v ruke a kde rypu
do detskej sme im kupili len postele tiez drevene, mne sa take viac pacia.........a skrinu maju este po mne, v piatok som im ju natrela na bielo a farebnu abecedu som im popisala na dvierka, vyzera lepsie ako z obchodu......a tie steny ani nevravim, keby kazdy mesiac som malovala tak nestiham, stale pocarbany nejaky tajny kutik

alcapalca
1. mar 2008

tiez sa chystam do PL, asi vo stvrtok ked bude dobre pocasicko, do TArgu by sla, deti nemaju prazdniny huraaaaaaa

aneti78
1. mar 2008

my mame tiez popisane steny, ani sa mi ich nechce este malovat. svokra hovori, ze tam, kde popisali, treba dat papiere, no ...nechce sa mi verit, ze budu carbat na ne. co uz. nasi maju poschodovu z masivu, co sa da rozlozit, cize teraz su obe postele na zemi, neskor ich dame na seba. chceme aj im este nejaku komodu.

aneti78
1. mar 2008

a co sa oplati kupit v PL? ved o oblecku som pocula, ze ani velmi nie.

alcapalca
1. mar 2008

aj my mame taku poschodovu, a tiez momentalne rozlozenu....no toto..........ja planujem im teraz v maji uz dat poschodie, lebo musime menit izby, my mame len dvojizbak, tak aby sme sa pomestili

alcapalca
1. mar 2008

ja nic ine iba kociar kuknem, vraj tam maju aj ten co sa mi paci a lacnejsie

aneti78
1. mar 2008

Aleni a budes vladat tam ist? zvladnes to? ci je to ine ako pri dvojkach?

alcapalca
1. mar 2008

anetka som ti poslala dnes co sme vyrobili z tych velkonocnych predloh

jankazuza ty si janka ci zuzka? 🙂 tvoj maly uz chrape?

alcapalca
1. mar 2008

anetka ine...........mne sa zda ze horsie 😉

aneti78
1. mar 2008

Horsie? ved ja ked som bola v 26.tt som mala pocit, ze uz koncime a ked som bola v osmom mesiaci a pustili ma domov, tak som sa raz vybrala do Hypernovy kupit si pyzamo do nemocky a som vduchu hresila aka som sprosta, nemohla som tam ani dojst, len som si rychlo sadla. fakt som hovorila muzovi, ze idem naspat domov, ze ja tam nedojdem a vtedy sme byvali hned vedla. v ktorom tt si rodila ty dvojicky?

na mail som ti odpisala 😉

janazuza
1. mar 2008

ja som jana kstená zuzana 😀 , moj malý chrápe iba ak je nachladený... doktorka mi hovorila, že ak začne aj inokedy, môže to byť príznak velkej nosnej mandle

alcapalca
1. mar 2008

rodila som v 37
teraz som v 25 tt a fakt pochodim 15 minut ked som doma musim si aspon na 10 min lahnut, hned citim take napate brucho
a ked som cakala dvojky tak od 30tt som bola v nemocnici, a tam aj primar sa zo mna smial ze po chodbe chodim rychlejsie ako on, ja som sa fakt vtedy citila normalne, a tie co cakali jedno tak len za krize sa drzali, pomaly chodili, nohy nasiroko 😀

aneti78
1. mar 2008

ja v nemocke v pohode, len sa mi zle spalo na tych vysokych a tvrdych posteliach. ale doma som sa asi menej setrila,tak tym to bolo, ze mi bolo zle. a bolo hrozne teplo, velky ventilator bol non-stop pusteny. ale nakoniec urobili sekciu v 39.tt nejak sme to dotiahli 😉

tak len oddychuj, ono to dobre dopadne a vsetko bude ok. 🙂

alcapalca
1. mar 2008

chrape myslela som akoze ci uz spinka
aj moj maly chrapal od narodenia skoro kazdu noc, nasa doktorka ze vonku nosnu mandlu musime dat, pochodila som s nim asi vsetkych krciarov v PO, pamatam este v perinke bol uz vtedy som s nim chodila......a az Perecinsky ma presvedcil nech nedavam
ked mal 3 roky poslala nas na alergologiu a tam tiez ze najprv mandlu von, tak som sa objednala s nim , uz sme mali aj termin ale ako naschval ochorel, dali nam 2.termin zas ochorel CHVALABOHU a ked som mala 3. termin, odisli sme do HOlandska a tam akoby utal, ziadne sople, ziadne chrapanie, cize som presvedcena ze v mandli nie je problem

alcapalca
1. mar 2008

anetka v 39? ty si kocka.........mne museli v 37. preto lebo som mala zle prietoky jeden sa zacal prizivovat na druhom, a ten mi chudol

janazuza
1. mar 2008

alcapalca ty si alena? a čo tvoji nespia? naš bol hotový, rano vstaval pred pol 7 a na obed nespal tak sa večer nemohol uložiť, muž sa zľutoval a ľahol k nemu na 5 mionnut a spal 😀
inak robila som si test a ako tradične výsledok negatívny, takže ma opäť čaká návšteva u lekára 😢 😖 😠

aneti78
1. mar 2008

nam stale pri chorobe dava pamykon, aby neostala velka mandla. teraz sa drzime od novembra, klop klop

aneti78
1. mar 2008

Jani, teraz je velky clanok v Mama a ja o PCOS, no konecne aj oni uznali metformin (inak liek na cukrovku) ako liek pri tomto syndrome, lebo Herman vravel, ze je v tomto priebornik. mne ten met dal dokopy vajecniky raz-dva.
je mi luto, ze to nevyslo...viem ake to je ☹ ja som bola zufala, este som aj nasla ovulacny mikroskop 😕 verila som hocicomu.

alcapalca
1. mar 2008

spia uz od polosmej ako vzdy, ale rano medzi 6 az polsiedmou uz su hore a uz sa im nezastavia ani usta ani nohy nai ruky az do vecera kym neodpadnu

aneti78
1. mar 2008

aleni ved aj 37.tt je pri dvojkach ok. ja by som bola vydrzala aj do terminu mozno, ale mala som nizko placenty, cize som nemohla rodit prirodzene, tak urobili sekciu skor.

janazuza
1. mar 2008

Aneta, vyzera to tak, že asi idem do prechodu už mi začina asi šibať šak menzes nemam55 den a ked to zoberiem tak pred tým som dostala na 45 a ...všetko sa to akosi potentovalo

alcapalca
1. mar 2008

mne porod ani len nenavrhli, neviem preco ☹ ale v monobloku to je asi normal........len stale opakoval ze musia ma sledovat aby som sa nahodou nerozrodila
teraz neviem ako pojdem, ale prebudenie zo sekcie bola moja najhorsia nocna mora v zivote

alcapalca
1. mar 2008

sakra janka to ma mrzi ze mas take zenske problemy

aneti78
1. mar 2008

Jani, akoze do prechodu? ved nech ti nieco daju...inak ja som pri Pcos bezne nemala aj tri styri mesiace. vraj je to priznak. teraz po porode aj ked som nebrala HAk dostala som sice s mesacnym meskanim ale je to uspech.

aneti78
1. mar 2008

aleni, vazne? ja som so sekciou nemala ziadne problemy, bala som sa spinalu, ale samozrejme som potom lutovala, ze som ho nemala a ze som nebola pri tom. ale vtedy som sa bala, chcela som zaspat a zobudit sa po vsetkom. a bolo to krasne prebudenie, jedna sestricka mi povedala: mate chlapceka a dievcatko a potom tam bola kamoska, co sme spolu lezali na rizikovej aona ze ich videla, ze su taki krasni. a ja som potom kricala po manzelovi na chodbe, ze mame chlapceka a dievcatko, pritom sme to vedeli uz od 6.mesiaca 😀 bolest bola, ale inak vsetko v pohode.

janazuza
1. mar 2008

alena,na moje prebudenie nezabudnem do konca života... a viem presne ako to je ked sa niekto dusí a nemôže dýchať( ale to som mala vššetko preto, že mam astmu ) a pod nože sa už bojím ísť
☹ ☹

aneti78
1. mar 2008

Jani, a beries nejake lieky? na ovulaciu a pod.?

janazuza
1. mar 2008

Aneti,doky mi robil nejaké testy aj ultrazvuk a zatial sa nič nepotvrdilo a kazal prísťbudem musieť niečo brať. Inak niektoré ženy idú do prechodu aj pred 40, a mne vela nechýba 😉 😕 ( budem mať 36) 🤐

aneti78
1. mar 2008

drzim palce, nech lieky zaberu a nech sa ziaden prechod nekona 🙂

alcapalca
1. mar 2008

ja som sa zobudila este som mala tu trubicu v krku, zacala som sa dusit a nemohla som im dat nijako najavo ze nemozem dychat
potom robil len 1 osetrovatel, tak ten ma sam prenasal z op.stola na postel, som videla vsetky hviezdy ako ma prelomil v lone ked ma zdvihol
potom uz nepametam nic az ze som sa prebrala na chodbe pred operackou, vraj som tam lezala asi dve hodky lebo ma nemal kto previezt na izbu, zobudila som sa na prisernu bolest a na nieco strasne mokre.....si predstav ze nic podo mna nedali, krvacala som len tak rovno pod seba. Okolo isiel prave primar a ja ze mam strasne bolesti a nieco zo mna vyteka. Pozrel pod paplon a zacal tam vrieskat nech mi okamzite zapoja infuzku a ze vsetko ide podo mna.
Zacal ma upokojovat ze nebojte sa ze deticky su zdrave a potom zacal hladat v karte ze co vlastne mam. Chapes robil mi sekciu a ani nevedel co som porodila.
Noa an izbe ma zas museli prenasat, aby prezliekli celu postel podo mnou. OTRASNE SPOMIENKY