Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

tinka5
28. sep 2009

PEKNY DEN VAM PRAJEM, DNES SOM SA SEM OCITLA PRVYKRAT A HNED MA ZAUJALA TA SKOLKA SIMBA, KTORU SME SI UZ NAPLANOVALI IST POZRIET, LEN NAM MUSIA PREJST SOPLIKY..........CHODIA TAM UZ NEJAKE VASE DETICKY? AKO STE S NOU SPOKOJNI? 🙂

katka.sa
28. sep 2009

ahoj Tinka moj Miško začal chodiť ale tiež máme sopliky tak čakáme kým prejdu. Najlepšie je isť sa tam pozrieť, ale mne sa tam páči, je tam málo detičiek cca 4 zatiaľ a dieťatku sa naozaj venuju, aj ked plače ☹ ako náš tak ho nosia na rukách aj ked má 15kg 😀 proste indivuduálny pristup.

sasena24265
28. sep 2009

ahojte potrebovala by som zoznam veci do porodnice pre kamosku.je tu nejaka dobra dusicka ktora mi rada napise zoznam.dakujem

katka.sa
28. sep 2009

sasena no asi to záleží od každej porodnice zvlášť,skusim sem hodiť jeden zoznam 🙂

moja rada znie: priprav si tri tasky. Jednu mensiu k porodu, vacsiu na cas po porode a jednu, co ti donesie manzel, ked pojdete domov uz s drobcom.

taska k porodu:
- obciansky preukaz, materska knizka, karticka poistenca, kontakt na vybraneho pediatra (nahlasujes pri prijimani do porodnice!!!), suhlas s EPI (ak si ju chces dat), zmluva s porodnikom
- uterak, mydlo, vreckovky, klystyr Yal (ak si beries),
- mobil, nieco na citanie (ak budes prve hodiny v pohode),
- mineralka, nieco male na jedenie (ak ti dovolia a budeš tam dlhšie)
- zapisnik, pero
- nocna kosela (odporucam staru, lebo ju pri porode znicis),
- prezuvky, ponozky, gumenne prezuvky do sprchy
- pre otecka: prezuvky, jedenie a pitie

taska po porode (tu ti manzel donesie po porode na izbu, my sme ju mali pocas porodu v kufri):
pre teba:
- jednorazove podlozky na postel (vysoko odporucam!), asi 4 ks
- porodnicke vlozky, 2 baliky
- osusky
- hygienicke potreby (kefka, pasta, mydlo, sampon, sponky a gumicky do vlasov, hreben, krem na ruky a tvar)
- toaletny papier, vreckovky
- odsavacka na mliecko (nemusi byt, ale mne velmi pomohla)
- vlozky do podprsenky, cca 6 parov
- 2 obyc. plienky (das na postel, ked budes kojit poleziacky)
- jednorazove nohavicky
- nabijacka na mobil
- nocna kosela na kojenie a podprsenky na kojenie (po porode budes kojit ozaj dost casto, takze odporucam tie speci kojenecke)
- mineralka, dzus, nieco male na jedenie
pre babatko:
- pampersky, vlhcene obrusky, krem na riťku
- ciapocka a rukavicky (mozno v tvojej porodnici bude treba aj nieco viac)

taska na cestu domov:
-to je najlahsie, nachystaj, co si oblecies na cestu domov a co obleciete drobcovi na cestu, manzel nech nainstaluje autosedacku no a nezabudni si zabalit aj 3 klasicke plienky: do postoliek, do autosedacky a na grckanie.

danuska24
28. sep 2009

tinka nasa Linduska tam chodi, zatial su tam so Samkou 2, dnes bola na chvilu Scarlettka.
ja som velmi spokojna, mala tiez 🙂
Kati - dnes som malu nechala aj spinkat, tak mi p. Vokalova vravela ze mala nechcela spinkat na posteli, tak ju dala do cestovnej postielky, ze sa troska pomrvila a ze v pohode zaspinkala, tak som happy ze to tak zvladla 😎

katka.sa
28. sep 2009

Teeda super to Linduška zvládla 🙂 🙂 🙂 🙂 juuj už sa nevieme dočkať kedy prideme do školky, tie sople sa nás stále držia ☹ a začal aj kašľať ale asi iba z tých soplikov lebo, nemá ani teplotu.

tinka5
29. sep 2009

Vcera som volala p. Vokalovou, vravela, ze uz maju 7 deticiek, dohodli sme sa, ze ak prejdu nam tie sopliky, prideme sa k detom pozriet...........velmi sa tesime, lebo fotky maju pekne......... 😉

katka.sa
29. sep 2009

supeer Tinka a ty máš chlapčeka alebo dievčatko?

tinka5
29. sep 2009

chlapceka

katka.sa
29. sep 2009

juuuj tešíme sa Miško bude mať kamoša 😉 doteraz bol sam medzi babami 😀 nám už sopliky končia tak snaď zajtra už pojdeme do školky malý sa už nevie dočkať.
držím palce nech ste skoro fit 🙂

tinka5
29. sep 2009

a kolko mate rockov? 😉

katka.sa
29. sep 2009

2r a 2mesiace

tinka5
29. sep 2009

katka.sa.-nosite este plienocky? 😕

katka.sa
29. sep 2009

ano nosíme plienky,akurát na kakanie sa vypýta, nerozprávame iba veľmi málo. najhoršie je že nevie sam spať, spí somnou v posteli a samemu sa mu podarí len málo kedy zaspať 😒 tvoj synček je natom ako?

tinka5
29. sep 2009

katka.sa.-my uz vacsinou bez plienky, len na spanie este a na kakanie, vobec nechce kakat ani na zachode ani do nocnika a s tym spanim je to to iste................ ☹

yaotzin84
29. sep 2009

Ahojte dievcata takze do tej skolky sa k vam pripoji aj nasa mala Emmka, vcera sme sa boli pozriet, emmka sa tam hodku a pol hrala so samkou a nejak ani velmi nevnimala ci tam sme alebo nie takze dufam,ze sa jej tam zapaci a na tych par dni co planujeme bude bez babky rada v spolocnosti inych deticiek.
Uz sa tesime

katka.sa
29. sep 2009

yaotzin plánujete dať Emmku na celý deň alebo budete chodiť len doobeda? my chodíme iba doobeda ale chceme na celý deň, len si musí Miško zvyknuť na spánok v školke.

tinka všetko sa naučia v školke 🙂 od iných detičiek 😉

zade
29. sep 2009

ahojte "symbacky" - aj my sa asi pridame - je tam krasne ... 🙂

kubanka
29. sep 2009

Juuuj, tak tu ste popisali......... 🙂
Aj nasej sa tie sopliky drzia....bola som dnes u dr. a pytala som sa co s tym....vravela, ze treba len fukat a fukat, ze dospely to maju 7 dni a deti 2x tolko, lebo nevedia silno fukat.
Mimka dostala ockovanie, zase do obidvoch noziciek a teraz spinka....mame cely den pohotovost, sledovat ci nebude mat teploty ☹

yaotzin84
29. sep 2009

ahojte takze planujeme zatial na pol dna a tak 3x do tyzdna lebo babicka sa jej nechce vzdat chceli by sme jej to striedat jeden den v skolke, jeden u babky uvidime , ako sa ta nasa kocka okuka.
Aj ked vcera vecer nam nebolo vsetko jedna, stislo nas pri srdiecku oboch s manzelkou, a uvedomili sme si , ze mame uz doma pekne velku slecnu, je to na neuverenie ako deti rychlo rastu.
Zade spominala p. Vokalova emmku, hned sme mysleli ci to nebude ta vasa.

katka.sa
30. sep 2009

tak my už raňajkujeme a ideme do školky 🙂 🙂
yaotzin84 no ani naša babka sa ho nechcela vzdať, ale bola som nekompromisna v tomto. školka dieťatku dá veľmi veľa, určite bude napredovať.Stačil nám týždeň v školke a chodí spať normálne cca o 8h inak robil velké cirkusy , že nejde spať, že chce pozerať rozprávk, ak som mu vypl tak ričal na celý dom j do 23h . Doma sa len nudí. a potom je z toho nervozny.

yaotzin84
30. sep 2009

No u nas musim poklopat je to so spankom zatial v poriadku predvadza sa iba ked je u babiek, tam je vraj vsetko dovolene, ked sme doma tak medzi pol osmou a osmou a pekne zaspinka.
A babka myslim ze to bude fajn ked jej to prestriedame, a nasa babka si uz musi odychnut.
Pri druhom ju zas nechame sa vyopatrovat

katka.sa
1. okt 2009

ahojte tak my sme boli 2dni v školke ale Mišeno si nechce zvyknuť ☹ stále chce mamu, plače tam ☹ neviem nechápem to lebo do školky chce isť teší sa ale chce aby som tam zostala,aj doma je taký ufňukaný len prejdem do inej izby a už kričí mamááá, mamááá...

kubanka
3. okt 2009

Ahojte....moja lalka ma teraz obdobie, ze sa stale dookola vypytuje na vsetko ....A preco?......A co?.......A kde?
Je to fuska na vsetko jej stale odpovedat 😀

danuska24
5. okt 2009

Kati ako? chodite do skolky? my sme doma, mala ma nadchu, tak marodujeme..

danuska24
5. okt 2009

zade uz chodite do simby? a Emka ako?

katka.sa
5. okt 2009

Dani ano chodíme , dnes dokonca Miško neplakal. Ani ked došiel ujo 🙂 tatko jedného chlapčeka. dnes boli dvaja nový chlapci takže Miško mál konečne parťakov 😉
Linduške skoré uzdravenie, my sme tým tiež prešli po prvom týždni v školke, tak dufam že už nebudeme tak skoro chorý lebo potrebujem aby si Miško zvykol na školku aby tam aj spinkal. Inak Linduška je šikovná že to tak super zvládla, spánok, nové prostredie. paráda 🙂

Kubi my máme obdobie vzdoru 🙄 malý je nervak, robí naschvály, kope do nás... a na druhej strane je ako cicka všetko musí mama, ešte aj izby do izby musi s nim isť mama 🙄 no dufam že ho to čoskoro prejde.

zade
5. okt 2009

My sme doma. Je to pmerne narocne, zacala som robit tri dni v tyzdni na vlastnu past.
Zatial nam pomaha mama, ktora cestuje kvoli malej 50 km do Presova, rada by som ju niekde miestnit, no som total bezradna. ☹

katka.sa - aj u nas zacalo obdobie "mamkovania sa", placu, kriku, uputavania na seba, no aj casteho nocneho budenia. Neviem, comu to pripisovat. Po tyzdni stravenom v jasliach (aj s prestavkou) dostala silne hnacky, ktore trvali viac nez tyzden. V tom case sme zmenili aj obvodnu lekarku, nakolko ma ta povodna poriadne dostala na kolena. A tak sme doma. Spolu sa pripravujeme do prace (hrame sa na ucitelky v yamahe 🙂), hovorime si basnicky.... a ja nestiham.

Pisat pripravy, robit pomocky a mat normalny chod domacnosti.
Baby, ako to stihate????

danuska24
5. okt 2009

my sme zatial doma do stredy a potom sa uvidi co dalej..

katka.sa
6. okt 2009

ahojte ja som taká hrdá Miško dnes spal v školke 🙂 🙂 🙂 a bez plaču 😉

Zade verím že je to náročné, ja pracujem v kuse vlastne som na materskej bola iba 1mesiac po porode, akonáhle som vládala chodiť tak som začala. pracujem ako obchodáčka, ale za tie roky už veľa objednávok zvládam cez tel. ale aj tak musim 2-3x do týždna isť z domu tak na 4hodky minimálne. No a k tomu mám eshop ku ktorému chcem otvoriť kamenný. Takže roboty habadej. Ale baví mato. Aj preto som dala Miška do školky už v 2rokoch lebo som nestíhala prácu ani jemu sa venovať. Teraz pokiaľ je v školke si urobím čo treba a poobede som sním a hráme sa 😉