Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
5. feb 2010

katka, je to v pohode ak ho vyvracka trochu a nie vsetko.........ona este nevie kedy ma dost a tak papa a papa a papa a potom co je navyse vyvracka
Som rada, ze mas dost mliecka.

ejasmeja, aj vy mate 1-izbak? Ako to budete riesit, ked pride babo?

ejasmeja
5. feb 2010

Kubanka, ja to mam dokonca horsie, nez jednoizbak! co by som ja dala za jednoizbak! och! 🙂

katka22r
5. feb 2010

kubanka aj ja som rada ze mam mliecka ale chcem sa spytat ked mi tecie obcas vela mam odstrekavat?a kde ho dat do chladnicky ci do mrazaka?a ako ho potom pripravit malej?

eji my byvame u nasich a mame tiez len jednu izbu ale poviem ti zatial nam to vyhovuje a hlavne teraz ked mi mamka moze pomoct ani neviem kedy budeme riesit byvanie...asi to pride samo

ejasmeja
5. feb 2010

Kati, to verim! to je super, ze ti mamka pomaha. aj mne moja bude, to viem, len moja situacia s byvanim je komplikovanejsia. a ako ti dcerka spinka v noci? casto k nej vstavas? a co cez den? juj! to je iste krasny pocit, ked si ju mozes uz pomojkat, drzat v naruci! parada! ja sa na babo tak tesim! 😀

tufa
5. feb 2010

katka mozes ho davat do mrazaku, pre istotu. Aj ja som davala, ale nikdy som ho nevyuzila, mliecka mam stale dost a ked bolo vela tak som davala starsej, ale len potajme lebo inak by nevypila 😉

katka22r
6. feb 2010

tufa a ak to chcem poriesit len tak ze na pondelok by som potrebovala vies idem do socialky aj na urad a neviem ako dlho to bude trvat mamka ostane s malou a chcela by som nechat troska mliecka ak by bola hladna ako to vyriesit?odstriekam v nedelu vecer a dam len do chladnicky?a na rano jej mamka uz len ohreje?ak viete aj ostatne poradte,...

eji a mala kedy ako zatial od kedy sme doma mala 2 noci take ze spala a sa budila kazde 2 hodky a dnesna noc o nicom ani nespala len driemala a az nad ranom zaspinkala...a napisem ti ze krasny pocit to je mat malicku pri sebe po tolkych mesiacoch v brusku

zade
6. feb 2010

Ahoj Katka22 - blahozelam k malickej 🙂 🙂 🙂

K tomu mliecku a odkladaniu - musis mat vysterilizovanu flasku (to je velmi podstatne) ci uz plastovu alebo sklenenu (napr. od vyzivy) alebo si kupis origos sacky ci pohariky. (Medela, alebo Avent).
Mliecko, ktore odstriekas musi najprv troska "vychladnut", k jednemu odstreikanemu mliecku nemozes pridavat nove, teda odstriekane o 2 hodiny. Na to pozor! Aj to druhe das do novej cistej flasticky a az ked vychadnu mozes ich zmiesat a pripravit malickej. max uskladnenie v chladnicke je 24hod., nie viac. V mrazaku 6 mesiacov, vo yparniku iba 3.

Ak to budes pripravovat, tak nie v mikrovlne - stratila by si cenne latky z mliecka, ale vo horucej vode v kastroliku na platni.

Snad som pomohla.

tufa
6. feb 2010

zade ti uz napisala, takze 24 hod. v chladnicke v pohode.

nikush
6. feb 2010

katka
no pokial ja viem, mozes pridavat mliecko, do 12hodin mozes davat do jednej flase odstriekane mliecko aj z neviem kolkych odsavani. len ked budes davat mrazit do sackov, tak ich daj aj do nejakej misky, aby sa nenapachli zvyskom v mrazaku, a uz som aj pocula, ze uskladnovali mliecko v sackoch na lad a tak dali zmrazit 😀 . a ak by si to mliecko vonala a by ti smrdelo, tak to nevadi, detom to nevadi, ak by ho vsak odmietala tak ho vylej 😉
no a co sa tyka odsavania...ak mas mliecka dost, tak ked budes aj odsavat bude sa ti aj viac tvorit, nakolko kolko z nich vyjde tolko sa aj natvori...ono teraz radsej poodsavaj ked mas prsia ako bomby 🙂 to mam z vlastnej skusenosti, aby si nahodou nezacala horuckovat, nechytili hrcky, zapal...tolko z mojej strany

katka22r
7. feb 2010

nikush hej aj teraz mi jedna znama por.asistentka povedala ze mozem aj viac krat do jednej flase odstriekat

zade
7. feb 2010

katka - musiim protirecit tvojej znamej. Bola som na konf. o dojceni a v ziadnom pripade NIE do tej istej flasky "teple" a studene mliecko. A uz vobec nie v pripade takeho drobca ako mas doma.... Moja rada, opatrnost 😉

nikush
8. feb 2010

no sak to je jasne, ze nefukne teple k studenemu, ale ho kus ochladi a tak prileje, ci nie? ved to by bolo potom flasticiek ako do aleluja v tej chladnicke...

katka22r
8. feb 2010

zade jasne ze nie tak

danielkapo
9. feb 2010

Ahojte, hlásime sa po dlllhej dobe 🙂
Vidím, že ste sa pekne rozrástli 🙂
Máme sa fajn, maličká je šikovná...už nepotrebuje ani plienočky, paráda 😀 Rozpráva pekne...no zábava je s ňou 🙂
Krásny deň želáme

kubanka
9. feb 2010

danielka......vy uz nenosite plienocky? Ta to je aka kocka sikovna? Tak v septembri uz pojde do skolky alebo este nie?
Nasa ma dnes v skolke karneval. Ale vela deticiek tam nebolo.......su chore. Dufam, ze na nu sa to nechyti. 🙂

danielkapo
9. feb 2010

Kubi, ja sama som z nej hotova...minule v tescu taky impulz, kupila som jej gatky...ze betar maly, dvdcko si vymeni v prehravaci, tak aj toto by mohla pochopit 😀 a prvy den asi 5x sa popiskala...a odvtedy kraaasne sa pyta "kakat" 😀 normaln aj v noci vydrzi, aj na prechadzke...aj ked pre istotu vonku jej este davam..no sikovnik 😀
A do skolky zalezi od toho, ci zozeniem nejaku robotku v pohode...pokojne aj od maja (2r.) by mohla zacat aspon na 4hod...uvidime 🙂

Tak drzime palce nech lalka odola bacilom...inak si pocula o tom karnevale anjelov ci co...tu v tom KPC na svaboch....ze karneval pre deti do 6rokov, v pondelok je to od 15 do 18....sestra moja tam chce zobrat malu....tak pojdem kuknut isto 😀

kubanka
9. feb 2010

nie nepocula som ...maju net stranku? ci iba na dverach?

verunka222
10. feb 2010

ahojte baby vie mi niekto poradit dobru kadernicku?

ejasmeja
10. feb 2010

verunka ahoj, ta moje je fajn, len ma teraz zlomenu nohu a je doma na PN ☹ ale snad ti poradia dievcata

kubanka
10. feb 2010

verunka a to xces z Presova?

verunka222
10. feb 2010

hej z presova

nikush
10. feb 2010

ja chodim do kadernictva Pellova a som spokojna, ceny tam su ako vsade 😉 ani dlhe ani kratke... 😀

dioliana1
11. feb 2010

kuk

katka22r
12. feb 2010

kuk 😀

kubanka
12. feb 2010

kuk kukucky 🙂

katka22r
12. feb 2010

takale nam to ide

kubanka
13. feb 2010

Kukulienka kde si bola,
ked ta tuha zima bola?
Ajajaj kukuku sedela som na buku
😀

katka22r
13. feb 2010

😀 noo kubanka a ja rozmyslam ako to asi ide dalej

mamicky ako to bolo s vasou stravou na zaciatku ked ste zacali kojit...?co vyprazene jedla,varene vajicka alebo volske oka?comu sa fakt vyvarovat a do kedy?pizza a take?

nikush
13. feb 2010

katka, ja som jedla vsetko, okrem strukovin, kyslej kapusty a vajec na makko 🙂 . teraz nejem uz len kapustu, strukoviny, poriadne premyjem, 2krat uvarim a zjem...maly nemal nikdy problemy s bruskom, takze som sa neobmedzovala...len by som mohla znizit prijem sladkeho 😅