Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

janazuza
28. feb 2010

Ahojte dievky 😉 .
Dávno som tu nebola...ale stalá nakuknem
mám prosbu či niektorá z Vás nevie ako je to s opatrovateľským kurzom- či ho niektorá nerobila a ako bola spokojná.
Cystám sa prihlásiť a teraz sa otvára v akademii vzdelávani a aj vav slovakia.Kde je lepšie urbiť?(viem, že ho ponúka aj červený kríž, ale zatiaľ som sa ku termínom nedopátrala a cez úrad práce - to bude asi večnosť ☹ )

katka22r
2. mar 2010

no kde ste vsetky babenky?tie co ste zo sekcova odkial presnejsie?ja od billy 😀 ze kde dame stretko

kubanka
3. mar 2010

Ahojte.....neviete mi poradit, ked kojim mozem ist na masaz alebo do sauny?

katka ja nie som sekcov tak mne je jedno kde

katka22r
3. mar 2010

kubanka a ty si kde? 😀

monky1
3. mar 2010

katka, tak som dnes bola na sidl. II na prednaske a zacvicit si - nastastie nebola Dr. Horanska, ale Palova 🙂

nikush
4. mar 2010

kubanka na masaz mozes isto, ja som bola a v pohode, ani mi pri mojich dudoch mlieko netieklo 😀

nikush
4. mar 2010

a co je to ta Mila pre mami?

katka22r
4. mar 2010

monky a pacilo sa ti?

monky1
4. mar 2010

pacilo, len lopta bola na mna dost velka a nepohodlna - prvu hodinu som myslela ze nevysedim 🙄

kubanka
4. mar 2010

nikush aj mne sa zda, ze masaz mozem, ale saunu nie

http://www.materskecentra.sk/old/mila_2010/mila...

nikush
4. mar 2010

a nepise ci to aj v PO bude, by som sla, keby bolo pekne...inac sa chcem opytat...odkedy ste dali svoje deti do sportoveho? ten moj sa dviha jedna radost z vanicky, reve o dusu ked nic nevidi, musim chodit s kociarom na zadnych kolesach. takze keby ste taku brzdu videli tak som to jednoznacne ja 😀 . moj sportak je polohovatelny az do lahu...som dumala, ze od 5tich mesiacov ho tam fuknem, bojim sa aby nedostal pruh 😒 z toho napinania sa, neze tak nahodou aj na bruchu aktivny bude 😠

katka22r
4. mar 2010

monky si si mala vziat mansiu alebo sadnut na karimatku ja som tak sedela a bola opreta o loptu s rukamy 😀

kubanka
4. mar 2010

nikush a v sportovom akoze by uz sedel? Lebo urcite sam este nesedi a nasilu ho tak davat do kociara je blbost.

hej monky mohla si si vymenit loptu alebo sadnut na karimatku. Pallova sa Ti aka zdala? O com ste mali temu?

nikush
5. mar 2010

kubanka, nie este sediet, v lahu, ale bude mat lepsi vyhlad, lebo teraz je to katastrofa, len ruci v tej vanicke a ked sa uz dokonale unavy placom a je spoteny akoby z vane vysiel, tak zaspi 😖 ...no comment 😀

monky1
5. mar 2010

kubanka, palova bola ok, len tema bola nic moc - Co si treba vziat do porodnice pre seba a pre dieta 😒

aj tak v kazdej porodnici chcu nieco ine - pripadne vobec nechcu ... ale tak beriem to tak, ze tam boli aj prvorodicky, tak im sa to mozno zide 😉

katka22r
5. mar 2010

moonky no stale asi tie temy dookola ale ta co uz a cvicenia robi ta ludka?ja som mala najradsej meditovanie

monky1
5. mar 2010

neviem, ako sa vola, mala take popodlhe mahagonove vlasy 😕

katka22r
6. mar 2010

tak to niejaka ina

zade
6. mar 2010
katka22r
7. mar 2010

kocky neviete niektora ako to je ze pokial som na MD a koncom marca mi konci zmluva v praci ci to musim niekde nahlasit napr.na socialke a ako mi potom tu matersku vypocitaju dakujem,mozte aj do ip

zade
8. mar 2010

katka22 - bola som presne tvoj pripad... ale matersku uz mas predsa dostavat.
Nahlasit sa mozes jedine na UPSVaR, ale nie je to potrebne. Po 6-tich mesiacoch, ked ti bude koncit materska nahlasis sa na odbore soc. veci a rodiny a poziadas o rodicovsky prispevok. To je vsetko.

Aj ked ti prac. zmluva konci, si v ochrannej dobe a pokial si predtym min. 270 dni platila nemoc. poistenie (teda zamestnavatel), mas narok na matersku.

katka22r
8. mar 2010

no ja uz matersku mam len ci budem dostavat v tej istej sume aj po skonceni zmluvy alebo mi ju zmenia?treba to dakde nahlasit?

mima595
8. mar 2010

Katka - materske budes dostavat do konca materskej v tej vyske, ako ti priznali.
Na tom ti nic nemení to, či ti PP pomer trva, alebo skonci...
Skor by si mala potom nahlasit asi na ZP, že už nie si zamestnana, skus zavolat tam a na SP - stamadial ta asi odhlasi zamestnavatel.
Len by som ti poradila - neviem, ake mas vztahy so zamestnavatelom - ci ho na to nahovoris - aby ti predlzil zmluvu na dobu neurcitu - /alebo sa zamestnat u nejakeho kamarata/ - pretože potom by sa ti aj doba rodicaku ratala ako opracovana a tym padom by si mala narok na poporu po skonceni rodicaku. Ked to nechas tak, tak narok na podporu mat nebudes.
Proste ho skus ukecat, že nebudes od neho ziadat ani odstupne, ani preplatit dovolenku, že sama das potom vypoved, že ti ide len o podporu

katka22r
9. mar 2010

mima aha no skusim sa jej spytat ako bude reagovat neviem ale musim pockat kym pride s dovolenky aby som ju nerusila ale dakujem za dobru radu

kubanka
9. mar 2010

ahojte...zase mam malu choru....vratil sa jej kasel z minuleho tyzdna juuj
mima595.....ja som dostala vypoved teraz pocas rodicovskej, takze po jej skonceni nebudem mat narok na podporu? 😒

zanna28
9. mar 2010

Ahojte....teraz vyšiel nový zákon,že po skončení MD a RP,teda po tých troch rokoch má žena nárok na podporu,hoci bola pred tým aj nezamestnaná......mám to od kámošky,ktorá robí na personálnom a v zákonoch sa šprtá celý deň 😉

zanna28
9. mar 2010

Proste tie tri roky sa počítajú ako odpracované.....a už je to jedno,či PP skončil pred MD alebo počas....

mima595
9. mar 2010

zanna nesuhlas - rata sa ti rodicovska iba vtedy, ak ti trval PP...

kubanka -kedy ti skoncila zmluva a kedy ti konci rodicak?

zade
9. mar 2010

bavime sa o odpracovanych rokoch do dochodku?

katka22r
9. mar 2010

zanna takze potom ak mi konci teraz PP cez matersku a po materskej teda mozem dostavat podporu?tak sa jej spytaj ci sa mam niekde nahlasit ze som na MD a konci mi PP