Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

katka22r
14. mar 2010

ja som tiez pocula o bj ale nakoniec som skoncila v po 😀 ale som bola spokojna aj tu 😉

dala som par novych foto ked chcete kuknite 😀

peknu nedelnu rodinnu pohodu prajem 😉

mima595
14. mar 2010

no - system- katastrofa- my sme 1x zaplatili tych 17E, lebo sme potrebovali ist surne-pravekvoli tomu, že Matus 2 mesiace v kuse kaslal-a lekarka si priala Lestana, na kontrolu se boli 1x, po listok bol MM.
Ale lekar chcel vysetrit aj Basku, že ked su dvojcata, a ona by mohla mat alergiu- tak som ju chcela objednat v oktobrii na koniec januara - a sestricka, že ona mi može dat len plateny termin - za tych 17E, ťe maju vsetko plne a že na januar este neobjednavaju....tak som ju prosila, že Baska nema problem, že to len lekar ju chcel vysetrit, a že ja budem mat male babo, tak nebudem lietat s 2 detmi hore, dole....tak mi nakoniec prepla lekara, tomu som vsetko este raz vysvetlila...takže OK, že mam zavolat o tyzden, že budu objednavat už na r.2010.
tak som zavolala o tyzden a oni už boli plni do jula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak ma tak vytocili, že s Baskou tam nejdeme- a uvazujeme nad zmenou do SL, tam je velmi dobry alergolog a cakanie tyzden

monky1
14. mar 2010

zanna, ja som povodne z Bj, tak asi aj preto 😉

zanna28
14. mar 2010

Monky,tak to sa ti nečudujem,že ťa to tam ťahá a napokon,keď si mala dobré predošlé skúsenosti tak niet o čom 😀

Mima,zajtra ideme na to alergo (MM pôjde ráno pre časenku ☹ ),Tami už tretí týždeň nemôže poriadne dýchať nosom,ráno o 5.00 sa mi zobudí,že má upchatý noštek,celý deň pokašluje,tak som zvedavá čo nám na to dr. povie....a pre istotu nech si pozrie aj mňa,tiež mám tam kartu a presne ten istý problém ako malá....hrúúúúza ☹ .....tak nám držte palce 😉

mima595
14. mar 2010

zanna - držim prsty - matus tiež pokasluje, ale on fuka z nosa taky "humus", že ja viem z coho tak kasle ☹
a ten kasel a nekonecne sople sme dostali, ked sme sa vratili od mora - a to sme tam isli preto, aby v skolke tak casto nechorlaveli

Monky - ja som rodilav SL - rodne mesto je rodne mesto 🙂

zanna28
15. mar 2010

Ahojte,tak dnes ráno som zažila také šoky,mám hrozne nízky tlak,začalo sa somnou točiť,zrazu šum v ušiach a tma,normálne som odpadla ☹,ešte že som došla na gauč,to sa mi ešte nestalo.....takže s Tami išiel na alergo tatino,robili jej spirometriu a v podstate nič nové nedali len sirup aerius,kvapky rhinocort,a sprej ecobec,to všetko berie už vyše roka,no a dr.odporúčal vitamíny a probiotika,ktoré sa dajú kúpiť len u nich a nie sú vôbec lacné - dobrý biznis,akoby nestačilo,že vyberá kopu prachov za objednávky 😠......MM hovoril,že je na ňom vidno,že stráca nad tým všetkým kontrolu,nabral si toho tak veľa,že akoby nevedel kudy kam

Inak Mima, neskúšali ste preplachy nosa morskou vodou v takej baňke? Nám to úžasne pomáha na odhlienenie a zo zelených soplov budú zaraz priesvitné.

katka22r
15. mar 2010

zajtra ideme prepichovat malej uska no nie my ale dr....kocky ako ste to zvladali vy za vase malicke princezne???a ako ste potom postupovali pri cisteni?

heidee
15. mar 2010

Ahoj, Katka,
my ked sme davali nasej Deli prepichnut uska, tak nas doktorka z ambulancie poslala von, poculi sme trochu dievcatko kricat a potom nam ju uz dali do narucia s obviazanymi usinkami. uz neplakala a celkom v pohode to niesla aj potom, len som jej to casto pretierala peroxidom vodika (aj tie nausnicky som jej pretahovala cez tu dierocku, aby to nezarastalo a cistila aj ten kov). ozaj, este sme mali tie nausky namocene v liehu 24 hodin pred tym prepichovanim... drzim silno palce, co najmenej placu! :D

zanna28
15. mar 2010

Kati u nás to bolo podobne ako u Heidee, a keď sa potom urobila okolo dierok chrastička tak som to potrela detským olejčekom potom sa pekne dalo pretiahnuť a chrastička sa uvolnila....držím palce 😉 a kde vám budú prepichovať u obvodnej?

mima595
15. mar 2010

Katka - nam Baske prepichovali este v porodnici - nic som nevidela, nic nepocula 🙂 , potom som to potierala harmancekom - ale teraz viem, že ten by sa nemal kvoli alergii.

zanna - ake preplachy? ako sa to robi?

katka22r
15. mar 2010

no u detskej takze uska bude mat obviazane?a kolko dni a preco?

heidee
15. mar 2010

Katka, obvaz sme mali len chvilu, doma som jej ho zlozila, lebo bolo treba osetrovat peroxidom. a obvaz sme mali kvoli tomu, ze som jej nevzala ciapocku na snurovanie - takze aby jej to drzalo. inak - ak budes mat ciapocku na uvazovanie - tak predpokladam, ze dostanete len nejake tampony...

zanna28
15. mar 2010

Mima v lekárni kúpiš takú špeciálnu baňku na preplach nosa, prevaríš si 1l vody a pridáš 1 čaj.lyžičku morskej soli (kúpiš v potravinách),necháš vychladnúť.......deculo sa predkloní napr. nad vaňu,hlavičku vytočí nabok a leješ slanú vodu pomocou tej baňky do jednej nos.dierky a z druhej to musí samo vytiecť,pričom rýchlo dýcha ústami ako psík,potom to zopakuješ aj do druhej dierky,tak keď začne fúkať nos,nafúka aj tri servítky takého "čuda",že sa zľakneš,ale to všetko má v dutinách,prvé dni to robíme aj trikrát za deň
Len kým sa to detičky naučia a či vôbec budú chcieť spolupracovať uvidíš sama.....my sme museli najprv absolvovať asi hodinový rozhovor a prehováranie,že sa tým vyplachnú všetky bacili a bla,bla,bla 😀
Ale stálo to zato,zvládli sme to a fakt to dosť pomáha 😉 .

monky1
15. mar 2010

zanna, mate moj obdiv - nasa mala je v uzivani liekov neskutocne statocna, ale toto by si urcite nenechala robit

katka - nam prepichovali v nemocnici, sestricka sa ma len opytala, ze v akej vyske asi
doma jej to potom trosku zahnisalo, boli sme u pediatricky a ta nam predpisala - a teraz neviem - Fucidin al. Fungicidin?????? uz si nepamatam, predsa su len tomu 3 roky

zanna28
15. mar 2010

Vieš Monky,tak rozmýšľam,že pred dvoma rokmi by si to ani moja Tami nedala robiť 😉

zade
16. mar 2010

ahojte - nam uska prepichovala doma suseda (novorodenecka sesticka), nic sme nebrali, len som jej nausnicky pretahovala a potierala oftalmo nastickou. (taku co je na ocka). A bolo to.... Inac nausnicky ma este moje... maju cez 30 rokov.... 🙂

katka22r
16. mar 2010

tak dnes o 12tej na nas myslite potom napisem ako to laura zvladla

katka22r
16. mar 2010

tak uz mame uska prepichnute ani velmi neplakala len sa chcem spytat babenky ako casto ste im uska cistili a pretacali za den?a ako asi dlho?dakujem

zanna28
16. mar 2010

Kati ,tak ste to zvládli,Laura je statočná 🙂 ...ja osobne som uška čistila stále keď bola malá hore,aby som ju v spánku nerušila....no a keď vyčistíš, hneď popreťahuješ a je to,za týždeň by sa to malo zahojiť 😉

katka22r
16. mar 2010

a s cim si cistila??

zanna28
16. mar 2010

S peroxidom 3%, ale v noci som nečistila,ráno keď sa urobila chrastička tak najprv s olejčekom som to uvolnila a potom s peroxidom,ten olejček som natierala s vat.tyčinkou a peroxid s tampónikom vatovým alebo ešte lepšie gázovým,aby neostávali chĺpky....tak sa držte a nech to máte rýchlo zahojené 😉

nikush
17. mar 2010

esteze mam chlopa 😉 , no snad nebudem riesit zrastenu predkozku 😅

katka22r
20. mar 2010

ajoj kocky kde ste hm?paci sa vam novy konik?mne celkom hej 😀

laura ma uz uska oki som rada ze to takto zvladla dnes ideme do mesta na nakupy a mala bude s dedom vonku 🙂 esteze existuju starky 😉

krasny jarny vikendik vam prajeme

katka22r
20. mar 2010

ajoj kocky kde ste hm?paci sa vam novy konik?mne celkom hej 😀

laura ma uz uska oki som rada ze to takto zvladla dnes ideme do mesta na nakupy a mala bude s dedom vonku 🙂 esteze existuju starky 😉

krasny jarny vikendik vam prajeme

bibi1711
21. mar 2010

Ahojte Sekcovcanky,
nasa mala bude mat coskoro rok a oslava bude v Po kedze obaja s manzelom sme odtial. Chcela by som vas poprosit, ci nemate kontakt na nejaku dobru cukraren, kde mi spravia peknu potahovanu tortu. Ale taku,ako donesiem obrazok...Dakujem🙂 A zelam vam aj detickam krasnu jar🙂

nikush
21. mar 2010

neviem v PO nic, ale v gregorovciach robia krasne a chutne torty. no neviem, ci robia aj podla obrazka, ale myslim, ze ano. nasa vydrzala 4 dni ako cerstva 😉

katka22r
22. mar 2010

a skus aj vo velkom sarisi

zanna28
22. mar 2010

Bibi máš IP 🙂

bibi1711
22. mar 2010

Babule, dakujem Vam velmi pekne 🙂

kubanka
22. mar 2010

Ahojte, tak mi sa len hrnieme od jednej choroby k druhej....raz jedna kocka chora a potom zase druha....esteze nie som zamestnana, lebo by som bola vkuse na marodke juuuj

katka22r
22. mar 2010

kubanka skore uzdravenie 😀