Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
15. apr 2008

Ta tu nikoho?

finanzata
16. apr 2008

dobre ráno baby. ani dnes tu nikto nie je?

adypo
16. apr 2008

dobre ranko ... ako mamicky a deticky, ja len na skok ... zajtra idem s malou k lekarke, lebo zas mame sople .... no hold dan za jasle ... nic nespravime ... ale 20 . maja idem na matersku tak ju uz budem mat doma ... vydrzime nie ... pekny den .... 😉 😉 😉 hoci prsi ... jooooj .

sisi1
16. apr 2008

Ahojte,
sme sa ale rozrastli, vitam dalsie bud. maminky 😉

Timo spinkal, ale uz je hore, ja v kuse beham, upratujem, varim....vonku je na figu...hadam poobede pojdeme. V sobotu sa chystame vymalovat detsku, no som zvedava, ci sa to podari... 😒

Kubi, to bola vcera nahodicka, co? Aj ste nieco kupili, ci len tak pokukali?

adypo: uz sem prides castejsie potom 😉

kubanka
16. apr 2008

dobry den presne pocasie na figu

adypo zase na materskej? Ja som tak vcera v poseli rozmyslala ake by to bolo byt zase s bruskom 😉 ..este pockame chvilku

sisi nahoda jak svina heh 😀 , kupili sme si akurat tiramisu, dzusiky a gyrosove bagety, ktore sme museli zobrat domov lebo Lalka bola .....no nervak 🙂 , nexcela na chvlku sediet

alcapalca
16. apr 2008

ahojte
chvalabohu poradnu mam za sebou, uz len jednu absolvujem a potom len do nemocnice budem chodit, dnes som sa bavila s doky o porode tak mi povedala ze si mam vyhodit z hlavy normalny porod ked som mala gemini na sekciu ☹
potom som sa zastavila v bageterii a kupila som si losossovu mnam, tak teraz tu bastim, kaslem na dietu

alcapalca
16. apr 2008

este som zabudla napisat ze kosa neskutocna je vonku, ja som drobcom uz prestala davat pancuchy konecne, a dnes rano isli do skolky zas ako snehuliaci

aneti78
16. apr 2008

ahojte

Sisi, aku farbu bude mat Timi v detskej na stenach?

Alenka, som si aj myslela, ze je zima, vonku sme neboli a ktovie ci aj pojdeme, to bude ale den do vecera doma zavreti...

alcapalca
16. apr 2008

aneti uz pracujes na bodynku? 🙂 🙂 🙂

babenky nemate nahodou skusenosti s mladym jačmenom, resp. chlorellou
ja to dnes zacinam pit

kubanka
16. apr 2008

alenka a sa tesis, ze bude cisarak?

alcapalca
16. apr 2008

kubi vtip? ved pockaj..............
porodu som sa bala lebo nevedela som co ma caka, ja som nezazila kontrakcie atd.
cisaraku sa bojim lebo uz viem aka nocna mora ma caka

ale bolo mi luto ze zas nezazijem ten prvy plac, ze to neuvidim...........to mi chybalo, pri sekcii zaspis a zrazu sa zobudis doneskutocnych bolesti, a kym sa rozpamatas ze co sa deje, kde vlastne som........potom ti zrazu donesu ukazat dajaky vankusik a v nom decko ze vraj tvoje
hm hm take prve materinske pocity som mala

aneti78
16. apr 2008

Aleni, hej, mam to uz rukou a treba mi to naskenovat a urobit a doma skener nemame uz,tak dam braskovi,ale do konca tyzdna to bude, potom ti napisem aky presne napis tam ma byt,ok?

inac, nic moc, ze musi byt sekcia,ale uz aspon vies ake to je, neboj, zvladnes.

ten jacmen by aj mna zaujimal a to mozu aj tehulky?

aneti78
16. apr 2008

Alenka, ved si daj tentoraz spinal...ci sa bojis? ja som sa bala a potom lutovala, ale ked som sa zobudila, tak ma nic nebolelo, teda spominam, ze ma to zacalo boliet az potom neskor,ale ked priniesli ku mne tie krasne spiace babiky, tak ma vsetko prestalo boliet 😉 ja som hned vedela, ze to su oni a ze su moji a hned sme sa do seba zalubili 😵
len skoda fakt, ze som nemala spinal a nepocula ako plakali, ale inak by ich aj tak hned brali rychlo prec, lebo boli dvojicky a isli sa vyhriat do toho kutika ci kde.

alcapalca
16. apr 2008

citala som o tom ze aj tehulky mozu aj decka od 3 rokov. ta co mi to objednala je tak tehotna ako ja, a berie to od zaciatku tehu, mi vravela ze sa velmi dobre citi, ze do dava aj svojej malej a super je zdravucka
ja som len jej spomenula ze ma svrbi ta pokozka a on hned mi o tom jacmeni zacala prednasat, vraj aj na obklady dobry je
dnes som sa pytala aj na poradni a doky mi to tiez schvalila
radsej budem pit toto ako dithiadenom sa napchavat
aj detom budem davat
uz to mam tu na stole tak vecer si dam

len som chcela vediet ci aj vy mate s tym skusenosti

aneti78
16. apr 2008

Aleni a kolko to stoji?

alcapalca
16. apr 2008

xixi anet tak sme to prezili rozne, mne iba jedneho ukazali a druhy isiel rovno do inkub. tak som ho videla az o 2 dni

alcapalca
16. apr 2008

aneti 1950,- Sk a je to davka na 3 mesiace

aneti78
16. apr 2008

som si myslela, ze tak nejak

a co bolo druhemu, ze musel do inkubatora?

alcapalca
16. apr 2008

len kvoli vahe, aby mu bolo teplucko asi, mal len 2 kilka, ale inac dychal sam aj papal

kubanka
16. apr 2008

alenka aj ja som mala cisarsky, takze viem o com hovoris, akurat, ze ma to az tak nebolelo ako kazdy vravi.... 🙂

aneti78
16. apr 2008

v starej vtedy mali malo volnych inkub. 😕 aj preto mi nechcel robit sekciu skor (hoci sa bali, ako to bude s placentami, ci nezacnem krvacat), lebo sa predpokladalo, ze dvojky do inkub.pojdu, ale nakoniec ich ani nedali, len v tom kutiku, ale ked som videla ako ich prevazaju po tych chodbach,kde boli otvorene okna s holymi hlavickami, hned im muz doniesol ciapky. aj tak sme sli s hnisajucimi ockami domov a trvalo, kym to preslo.

alcapalca
16. apr 2008

kubi ja tiez neviem preco to niekoho boli viac, my sme mali tam jednu babu co po sekcii, po par hodinach chodila po chodbe a isla sa sama osprchovat
mna ani netahali z postele ako niekto vravi, prisla sestricka ze skusime sa postavit, a ked som len trosku sa akotak nadvihla, hned vsetko sa mi zatmelo pred ocami, uplna tma, tak hned mi kazali len lezat,a uz ma nenutili vstavat, sakra ja tiez chcem mat na to dobre spomienky
neviem ci to zavisi od narkozy aku daju alebo co

aneti78
16. apr 2008

Alenka, ja som tiez nevstala vtedy, ked ostatne baby, oni vstali rano a ja az poobede, aj to sa mi tak zatmelo a kopu krvi bleee....vraj to je tym, ze nam ostala maternica ovela vacsia nez ked je tam iba jedno dieta. ale od narkozy mi zle nebolo, len som cely den prerevala 😨

kubanka
16. apr 2008

no jasne, ze aj mna to boleleo, ale nie tak aby som.....ja som to brala, ze to tak ma byt.....robili mi sekciu doobeda a na druhy den rano som mala vstat a umyt sa.

alcapalca
16. apr 2008

joooooooooj uz by som najradsej bola doma a pomaly na vsetko zabudala

este ma napadlo k tej krvi, to ake vlozky ste si kupovali do porodnice? ja uz nepamatam akosi a pocula som ze vraj v lekarni tie TENA su dobre

aneti78
16. apr 2008

Kubi, aj ja tak, akurat, ze som to nedokazala a poobede som len vstala a trosku postala a umyt som sa isla az vecer a to som uz sama pytala sestricky,nech ma beru, lebo som sa bala, ze uz nikdy nevstanem 😀 lebo kazdy hovoril, ze treba cim skor vstat a potom to uz pojde. ale na treti den som behala den, noc na novorodenecke a naspat jedna radost 😉 a o dva tyzdne som si sama skladala a vykladala dvojkocik v bytovke, lebo muz uz chodil do roboty...vsetko prejde...

Alenka, mne manzel kupil v zdravotnickych potrebach nejake, nepamatam nazov,ale pytal vlozky po porode.

kubanka
16. apr 2008

alenka nam vraveli hocijake najlacnejsie, lebo sa casto menia ale su dobre aj tie vatove

kubanka
16. apr 2008

ja som si aj tie sietkovane nohavicky kupila 2 ks a nepouzila som ich

alcapalca
16. apr 2008

asi take aj poriadne dlhe ked tam budem lezat a bez nohaviciek,

sisi1
16. apr 2008

Tak vy ste si tu pokecali babenky, kym ja som makala....este mam na vecer kopu zehlenia....ale to moje dieta robi ukrutny bordel, vsetko mozne zvlaca zo zasuviek, skrin, prenasa, vybera....este si vezme rozok a potom maminka upratuj 😠
Aneti: tie tvoje dvojky tiez robia neporiadok, ci su uz uvedomelejsie? Timovi mozem tisickrat vysvetlit, ako ma naspat ukladat hracky, no on sa mi rehoce do "ksichtu" a veselo vyhadzuje dalej 😕 Farbu mame kupenu svetlomodru, borduru taku s macikmi....no neviem ci sa nam to v sobotu podari...treba ju aj vypratat a to vsetko s malym dietatom, ktore vsade chodi a vsetko skusa si neviem predstavit. 😒 Kebyze nasi prisli a nam ho na par hod. zobrali...ale to je asi scifi predstava....

Tak vy vsetky "cisarovne" ste takto rodili....ja som si to pekne vytrpela, kazducku kontrakciu uzila, sice po 4hod. somd ostala epi, este 3 hodiny som sa morila....mozno by som ten cisarak aj prijala, kebyze tusim, co ma caka....nechcelo sa mu veru von z bruska.... 😖

Aleni: a ake este ucinky to ma? Zaujalo ma to...