Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
16. apr 2008

Sisi, potom posli fotky, ked to uz bude hotove 😉 a s tym jacmenom tusim robi aj Malinka nie, kedysi spominala cosi take.

dvojky robia bordel stale, sice, ked jedia, uz im nepopada, vedia, co mozu otvarat, co nie, ale zmyvam kazdy druhy den a vysavam kazdy den. hruza.

tufa
16. apr 2008

Ahojky,
no Sisi co sa tyka tych "cisarovien", tak nemas co zavidiet,aspon u mna nie ☹ ja som nevladala chodit ani na 3 den, aj ked som sa snazila tak tak ukrutne bolesit neprajem nikomu 😢 ale tiez bola so mnou holka na izbe, ktora na 2 den uz bola v pohode a behala jak po normalnom porode 😝 a to si nemyslim, ze som nejaka citlivka /so zlomenym stavcom som chodila asi 5 dni, kym ma dostali k Dr./
ale dobra novina je, ze sa Terke dnes narodil bratrancek Jurko 😀 😀 , naobed sme boli u nich na navsteve a kym sme prisli domov tak uz bol na svete 😀 😀 a svagrinka sa ani nahodou najblizsi tyzden rodit nechystala, tak taku rychlovke prajem kazdej mamine 😀 😀

alcapalca
17. apr 2008

sisi naj stranka je www.gw-int.net
okrem toho som pocula ze velmi dobre posobi na alergie, vraj mojej znamej znama niekolkorocna alergicka po uzivani tohto jacmena uplne vysadila lieky na alergiu
moja sestra ma dceru s psoriazou a tiez pocula ze na to je to velmi dobre
na posilnenie imunitneho systemu, vraj to ma ph ako materske mlieko
obsahuje to strasne vela vitaminov, mineralov, aminokyselin, chlorofylu- cize ja ked som teraz malokrvna je to pre mna fajn, lebo obsahuje vela zeleza
je vynikajuci antioxidant
artritida, astma, kozne problemy, obezita, malokrvnost, zapcha, impotencia, cukrovka, srdcove choroby, rakoviny, cholesterol, oblickove problemy- cize velmi siroka škala kde podporuje liecbu

inac uz vcera vecer som vypila prvu davku, ale bleeeee, musela som to pit so zatvorenymi ocami, farba mi az tak nevadila, ale ta vona.......hm ako trava alebo zihlava zaparena vodou
detom som urobila slabsie, jeden drobec to vypil hned lebo sme mu povedali ze je to kuzelny dzus, po ktorom bude vediet carovat ako saxana, druheho napinalo z toho ze nemohol

kubanka
17. apr 2008

ta nech mi skusi niekto povedat, ze materska je dovolenka 🙂

aneti78
17. apr 2008

Kubi a co sa stalo?

Sisi, nehodis mi do IP to tvoje tarhonove rizoto? dneska robim detom s omackou brokolicovou, tak som si spomenula, ze ty si to chvalila, nabuduce by som im spravila to.

my sme boli v lekarni kupit pikovit, lebo Tamarka ma kutik, tak aby jej to rychlejsie preslo. ale musim skryvat, lebo to beru ako cukriky a chuti im 🙂

alcapalca
17. apr 2008

Kubi 😀 , este zopar rockov vydrz
Ja vam baby odporucam mat dalsie babo tak ako ja, s takym vekovym rozdielom, je to uzasne, na jednej strane su uz decka ovela samostatnejsie, rozumnejsi, vedia si vela veci porobit tym mi pomahaju a ich to nesmierne tesi, a mozem sa s nimi rozpravat o babu, perfektne otazky mi davaju co sa tyka tehotenstva, vsetko ich zaujima, nevynechaju den aby neprisli k brusku a nepobozkali ho--------fakt vtedy sa citim najstastnejsia

myslim ze anetka to ma teraz najtazsie, ten vek od 2,5 roka do tych skoro 4 rokov bol podla mojich skusenosti najtazsi
isli sme vonku tak som nevedela koho chytat skor, a teraz len zavelim tu mozete behat a normalne pocuvaju 😎

sisi1
17. apr 2008

Ahojte mamky,
aneti, jasne idem ti to hned napisat.... 😉

alenka: dakujem za info, celkom sa mi to paci, ja zihlavovy caj znesiem, tak by som to mozno prezila...len sa mi to zda troska vela penazi naraz....pouvazujem...

Tufa, ja aj po normalnom porode som este na 2. den nevladala chodit. Som bola totalne ubolena po tolkohodinovom porode. Ze som si takmer tyzden ani sadnut nemohla ani nehovorim...co uz. Vsetko ma nieco....
A toho Jurka vam zavidime 😀 My ideme na svadbu v auguste bratrancovi, neviem kedy sa chystaju mat babo, ale chcu ist do Ameriky, tak ktovie kedy v nasej family pribudne novy "uzlicek".... 🙂

Kubi, podme voooon....uz tolko nemakaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja si idem vlasy vyfukat...
Mozno budeme mat v sobotu stretko par marcoviek v Maxe...Kosicanky a dve z PO. Len netusim ako aj detsku stihneme, s maminou som hovorila, tak ma v piatok sluzbu, netusim ci bude v sobotu "pojazdna" na opatrovanie 😒

katka.m
17. apr 2008

No, alcapalca, ja s tebou súhlasím. My máme tiež väčší vekový rozdiel (8rokov) a je to super. Nie je žiadna žiarlivosť a tehotenstvo sme si užívali aj s mladým. Teraz mi už pomáha, podáva veci, stráži bábo, kočíkuje a v neposlednom rade ho aj ochraňuje. A keď bol so mnou na sono, tak ste mali vidieť aký bol nadšený. Na mladšieho mám teraz tiež veľa času a môžem si ho vychutnávať, i keď možno nie je tá výhoda, že sa bude mať s kým hrať, ale to si vykompenzujeme kamarátmi.

aneti78
17. apr 2008

Sisi, dik za recept, v najblizsom case vyskusame 😵

Alenka, nestras, ja mam pocit, ze najhorsie za nami. pre mna boli najtazsie prve mesiace, kym som kojila a dokrmovala a potom, kym zacali chodit a trebalo ich vodit za rucky alebo vychystat sa von s kocikom, ktory som mala dolu v pivnici. teraz je to uz super, lebo ich sice obliekam este ja, ale ked poviem, aby jeden pockal, tak caka, ked ich obujem, tak ich vypustim na schodiste a tam ma cakaju a ja sa vklude obleciem. v obchode uz tiez nakupujem aj s nimi celkom v pohode, jakub je vo voziku zavrety 😉 a Tamarka ide vedla mna za ruku, lebo ona poslucha na slovo.

dnes ma ale vynimocne vytocila, nedajboze zaspat naobed (rano neskoro vstali), ale videla som, ze sa jej chce a stale budila Jakubka, tak som na nu nakricala (co ma teraz strasne mrzi aj som si porevala), ale proste mi praskli nervy, nemam ich pat, tak sa rozrevala, lebo jej to bolo luto, ze jej maminka na nu krici a zaspala hned 😔 ale uz to robi treti den a uz som fakt nemala na to nervy, tak snad uz s tym prestane. alebo ju musim rano skor budit 😉

alcapalca
17. apr 2008

anetka, ja ta nechcem strasit, aj u nas to tak bolo, ze prve mesiace to bol urputny boj, kym sme si na vsetko zvykli, potom to obliekanie, jeden obleceny hned aj nervozny kym som druheho obliekla atd......
potom prislo take pohodove obdobie, svagrina ma o rok starsieho, tak moje dvojky boli oproti nemu hotovy anjelici, vazne kazdy nas chvalil, aki si dobre vychovani, ako pocuvaju , ale ked prisli do veku toho synovca, akoby utal, dobrota odisla niekam a taki certi sa z nich stali...........v obchode hadka kto bude tlacit vozik, mohla som prikazovat a zakazovat, smiali sa na mne 🙂 , potom mi znama hovorila, studuje detsku psychologiu, ze naozaj v tom veku prichadza na decka ta tzv.prva puberta, ktora trva priblizne do 5 rokov, a mala pravdu, teraz sa tesim ake obdobie prislo, naozaj ich to preslo ale iba pred par tyzdnami

kubanka
17. apr 2008

ach sisi teraz citam, ze xces ist vooooon......tha ja som sa akurat vratila z obchodu a poviem Ti vyzera teplo, ale nie je. Idem trosku pomakat, lebo kazdy peniaz je dobry.

alcapalca
17. apr 2008

a bohuzial musim sa priznat ze som musela parkrat aj varechu vybrat, ked uz som si nevedela pomoct

mozno inak je to s chlapcami, urcite bolo v tom aj to ze vyrastali vlastne bez otca, ale chvalabohu je to za nami, a teraz mi je hej 🙂 hlavne ked sme zdravi

alcapalca
17. apr 2008

sisi aj mne skobci a preposli do IP prosiiiiiiim, ja uz tiez neviem co vyvarat

aneti78
17. apr 2008

asi obdobie vzdoru, nie? to mame chvilami, skusaju, kde su hranice. ale uz som na niektorych situaciach zistila, ze vecnym vysvetlovanim to ide, pochopia...len im treba stale vymyslat program a vtedy su spokojni a dobri. lebo akonahle sa zacnu nudit - des. len uz je lepsie, ze sa aj zahraju spolu, tak im len poviem, aby robili to a to a ja mozem robit nieco ine. dnes si napr. krasne hadzali loptu asi pol hodky sa tym zabavili, co pred rokom nehrozilo,aby sa spolu zahrali, len zle si robili. teraz, ked sa pobiju, hned vedia, ze urobili zle a povedia si prepac 😀

ale aj ja sa tesim, ked budu mat aspon 4, urcite to bude uz ovela lepsie.

kubanka
17. apr 2008

sisi tak to skopiruj rovno sem aj ja si opisem 😀

aneti78
17. apr 2008

Aleni, aj si tu varechu pouzila? 😕 ci len ako zastrasovak? no mam najradsej ked niekto povie, ze bit netreba, ale niekedy clovek vybuchne a ta po zadku leti ani nevies ako, samozrejme, ze je to potom cloveku luto, ale....
a najma, ked su dvaja a strasne sa vo vystrajani podporuju...
tiez myslim, ze keby som mala dvoch Jakubkov, tak uz som siva 😀 ale kedze Tamka je celkom zlata a chvalime ju, tak on sa snazi sa jej vyrovnat...no uvidime, ci sa to casom neotoci a nebude to naopak.

alcapalca
17. apr 2008

Anetka hanba nehanba ale pouzila, ale myslim ze to bolo lepsie ako s rukou, lebo varechou som len bacla, ale rukami ked mi praskli nervy by som ich asi..........skratka bohuzial stavali sa mi take vypadky nervov, a hrozby nepomahali, ale inac sa nedalo, som si ista ze im to len pomohlo, a musela som mat aky taky respekt, kedze drahy otecko bol v zahranici

ale teraz by som si nedovolila na nich ruku polozit, uz vidim ze ked daco vyparatia tak ich to velmi mrzi a sami povedia ze pomylil som sa, skratka vidno ze to neurobia umyselne, aj ked sem tam jasne ze hej ale nechaju si to vysvetlit
aj su taki citlivejsi teraz, staci ze muz nanich pokrici a hned spustia slzicky, a potom ja vrieskam na muza hihi

alcapalca
17. apr 2008

este som chcela, anetka aby si si stale uvedomila ci jedneho nechvalis viac ako druheho, lebo oni nahravaju do tych malych mozockov vsetko, ani si neuvedomujeme niekedy co vsetko si zapamataju
ja stale ked chvalim Branka ze nadherne nieco nakreslil, kdezto Lubko nacarbe, tak stale poviem aj Lubko pekne nakresli lebo on sa este len uci, a uz aj on je rad, a tiez pritakava no ja sa este len ucim

aneti78
17. apr 2008

ale ved to neni hanba, ja som este az take nervy ZATIAL nemala, ale bude to fakt tym, ze sme na nich dvaja, on ich skoro stale poobede berie von a som trosku sama alebo ked mam toho dost, poslem ich za nim (aj ked to ani netreba, lebo ked pride z roboty, uz na nom visia) a ja to idem predychat. zatial pouzivame skor take vyhrazky, ze jezisko na vianoce nic neprinesie alebo muz im povie: pojdes ku ciganom prat koberce 😀 ale to nechapu 🙂 a ked na nich on krici (najma, ked mu treba robit a oni sa po nom vesaju na pocitac), tak si kusem do jazyka tiez, aby som ho pred nimi nezhodila, ale ked idu spat, tak mu poviem na rozum 😅

podla mna mozes byt na seba pysna, ze si ich tak super vychovala, ked si tak priznaju chybu 🙂 a ze ta tak pocuvaju. ved v podstate su este stale dost mali.

aneti78
17. apr 2008

nie, chvalime aj Jakubka 😉 ale napr. ked Tamka poupratuje obyvacku uz skoro celu, myslim pouklada hracky a on sa len tak vala a ja poviem, ze krasne upratala, tak hned vstane a robi to aj on, lebo vie, ze aj on dostane pochvalu. viem, davam si na to pozor, citala som o tom este ked som bola tehu.
a vlastne ani ich nemame rozdelenych, aby bol niektory moj milacik a druhy muzov, nejak nas to obislo, mam pocit, ze je to tak narovnako.

alcapalca
17. apr 2008

anet nasim ked sa uz nechcelo upratovat alebo obliekat, tak len vyhlasim sutaz ze kto bude prvy a za par sekund mam to co som chcela
inak moj muz jedneho uprednostnuje, stale som mu to vravela, ale on sa vyhovaral ze to nie je pravda.........az raz sme boli na chate a tam si paradne vypil a priznal ze branko je jeho milacik

aneti78
17. apr 2008

a bol od zaciatku ci nejak sa to postupne tak vyvinulo?

alcapalca
17. apr 2008

myslim ze tak od roka, strasne mi bolo luto ked braval stale toho isteho na ruky, tancoval s nim a druhy drobec len pozeral........nevravim ze to vzdy tak, len niekedy sa tak pozabudol, a ja som vtedy mu musela povedat nech zoberie aj druheho, este teraz mi je smutno ked si na to pomyslim........dobre ze som bola vzdy doma a vzdy pri tom, snad to maly nepocitil

aneti78
17. apr 2008

hm, zvlastne, ale mozno si to ani neuvedomoval, az ked si ho upozornila.

aneti78
17. apr 2008

my ked sme boli kupovat postielky ked som bola tehu, tak mali len ruzove matrace a vtedy sme nevedeli este co budeme mat, tak som sa smiala, ze budu dve baby, ked mame ruzove matrace, tak sa tak divne zatvaril, hned som ho sfukla, ze no a co sa stane, ked nebude ani jeden chlapec, tak rychlo povedal, ze ved nic, ale viem, ze velmi chcel aspon jedneho chlapca, ale teraz by Tamku nemenil a obcas sa jej zo srandy pyta, ci by este nechcela sestricku, ked uz ma bratceka 😀

alcapalca
17. apr 2008

myslim ze ano tak to bolo, ze si to neuvedomoval a neuvedomuje, ale co uz, som stale tu a davam im svoju lasku vsetku, kolko jej mam tolko ide im
aj ked ma to aj svoje proti, su nalepeni na mne ako pijavice male, v skolke kym ma vybozkavaju, potom este cez okno kym ma vidia posielaju pusinky, ostatne mamicky len pozeraju s nimi sa chlapci uz nechcu lucit a moji ako maciatka 🙂
ja som ich napr. nikdy neodkladala ku babkam ked napr. prisiel muz domov a sme chceli niekam ist alebo byt sami, to nehrozilo, to by som si neoddychla, len by som rozmyslala, co im davaju jest vkuse, co maju oblecene....ja som tava ze?

aneti78
17. apr 2008

co ja viem,podla mna normalka 🙂 nasi mali 20 mesiacov, ked s nim prvy raz isli na vikend ku svokrovcom, ja som zas asi divna, ze ja by som ich samych nedala, mojej mame hej, ale tam nie, ale ked isiel on, bola som kludna, sice prvy vecer som rozmyslala, aj mi smutno bolo, ale uz som velmi potrebovala oddych a odvtedy tak robia priblizne raz do mesiaca ich berie a mam volny vikend, je to super a aj pre nich, ze su s nim tri dni, su partia.

nasi sa tiez velmi tulia, hocikedy pridu, ze maminka moja a hladkaju ma, stiskaju, chcu pusinky...ja som tomu rada a nelutujem, ze sme na nich boli sami, tu lasku, co sme im dali, nam oni teraz vracaju, je to uzasne.

alcapalca
17. apr 2008

veru anet su to take ozajstne zazraky tie nase deticky
muz je inak velmi dobry otecko, nechcem teraz ze to tu vyznelo akoby nebol, on sa im velmi venuje od mala, len to ze sem tam sa pozabudne a vidi len toho svojho milacika 😉 ale inak venuje im svoj cas skoro vsetok, kedze zvlastne konicky nejake nema, a tiez nechodieva vonku s kamaratmi, ako poniektori manzelia

aneti78
17. apr 2008

aj moj muz je super tatik, asi to je tym, ze aj oni po tych detoch dlho a velmi tuzili.

alcapalca
17. apr 2008

a naj na tom je ze sa aj dockali 🙂