Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

alcapalca
23. apr 2008

mam svagrinu co od mala nalieva svoju dcerku dzusami, a cukrikmi a ked otvori usta tak mam dost aka ciernava v puse namiesto bielych zubov, by som sa hanbila, a ked pride k nam, tak uz jej nosia stale kupeny dzus, lebo vidia ze u nas by od smedu umrela, co caju sa nenapije

aneti78
23. apr 2008

Aleni, tak to je teda sila s tym dievcatkom a to ju nebolia tie zubky? nasi maju krasne ako perlicky 😉 umyvame elmexom rano, pred obednajsim spanim a vecer, ale vacsinou, ked ideme von a vidia mna umyvat, tak aj oni chcu 🙂 vedia uz vypluvat vodu a pastu, tak ich to strasne bavi.

alcapalca
23. apr 2008

anet aj moji si strasne radi umyvaju, stale im najprv umyjem ja alebo muz a az potom im dam kefky do ruk, a k zubarke chodime 2x rocne odkedy maju zubky, a takisto ich stale chvali ze maju ako perlicky
ta svagrinina uz bola 2 zuby tahat chudatko, ona zato nemoze, ale jej rodicia, ja mam na to neskutocne nervy kedniekto tak zanedbava deti a pritom si to vobec neuvedomuju ze jej ublizuju

alcapalca
23. apr 2008

prave si ukladam veci do komody, dnes som ju kupila, je uzasna, fakt v tom merkury perfektny vyber, je z masivu, super vysoka, cize vobec sa nebudem zohynat pri prebalovani, predtym sme dvojky prebalovali a kupali na posteli, tiez nam mohlo vtedy dojst ze sa da toto robit aj s vystretym chrbatom
a tak je lakovana ze presne pasuje k posteliam, tak mam radost
este mi ju tam poskladali, tak osalim muza ked pride domov z prace ze to ja som ju zmontovala 😀 , rozlozim si tu skrutkovac, srubky xixi

aneti78
23. apr 2008

tak to je super, viem si predstavit ako sa tesis.

ja mam velku pracku(z boku plnenu) a mala som len podlozku a tam sme vsetko robili, kupali sme v kupelke, dala som stolicku, na to vanicku a na pracke som osusila, masirovala, prebalovala, obliekala...vsetko. v jednoizbaku sme vela miesta nemali este na taku komodu, tak to bolo super, ze sa to tak poriesilo. este aj teraz, ked idu z vane, tak ich tam dam sadnut a osusim a dam do zupana. fakt pri dvoch ti musel chrbat odpadnut, ja mam problemy s chrbticou, tak ja by som asi skoncila seknuta.

alcapalca
23. apr 2008

haha aneti aj my sme nasich davali na pracku sadnut ked sme ich vyberali z vane, ale ked bolo malicki tak len v spalni sme ich kupali, na postel velky igelit, prevarit vodu, uf ked si na to pomyslim......a natieras este svojich po kupani, lebo ja stale cele telo , moja sestra tiez dlho natierala svojho a teraz uz ma 16 rokov ale vies aku ma uzasnu plet a pokozku, vsetko sa vyplati co pre tie nase deti teraz robime 🙂

aneti78
23. apr 2008

my ked sme robili plavanie dojciat doma vo vani, tak instruktorka vravela, ze je blud prevarat vodu, ktoru bezne ludia piju, ani v nemocnici to nerobia, len strcia babo pod prud v umyvadle, cize ja som neprevarala a nic im nebolo. a v kupelke bolo teplejsie, ked sa narodili, bolo uz dost chladno a nekurili este a nasi boli mensi, zimomrivi, aj ked som prenasala z kupelky do izby zabalit do perinky, tak sme tam pustali ohrievac.

nasi sa capu kazdy den vo vani, ale to sa skor hraju, nemydlim ich kazdy den celych a tym padom ani nenatieram mliekom, lebo maju penu. natieram ich po velkom kupani to je dvakrat v tyzdni, ked umyvame aj hlavy. nikdy nemali problem s pokozkou, tak asi im to staci. ale tvar si natieraju kremikom kazde rano aj vecer sami 😀

alcapalca
23. apr 2008

ved ani ja uz nebudem prevarat vodu, preto pisem ufff.........ale vtedy sme boli vystraseni zo vsetkeho 😕 tak len sme pocuvali babky ze to treba,
spinkaju ti teraz? vonku je zas otrasne veterno

aneti78
23. apr 2008

a este poznatok z plavania - necistit detom usi tymi tycinkami, vraj sa to detom vobec nema robit, lebo len zatlacis ten maz a detom by sa ani nemal vyberat. ja tym cistim len z vonku,to co vidno, ale po bazene alebo umyvani hlavy pouzivam take stvorceky, ale moze byt aj hygienicka vreckovka, ktorej rozdelis vsetky vrstvy a zosulas taky pruzok uplne tenky a jemne "nasrubujes" do uska a kym ho osusis, oblecies, tak vsetku vodu to vysaje samo, vytiahnes a je pokoj. len ten papierik musi byt fakt tenucky.

aneti78
23. apr 2008

ano, spia a ja pijem kavu, nic sa mi nechce, ale pojdeme asi len na nakup do tesca, chladnicka ziva prazdnotou 😅

alcapalca
23. apr 2008

no vidis dakujem za tip, ja len tymi tycinkami ale nestrkam ich dnu sa bojim, ja som Lubkovi este donedavna nos musela nimi cistit, vobec nevedel fukat zasranik

ja musim ist zohnat nejake krabice lebo uz zas tolko veci mam vytriedenych a neviem kam s nimi, no a teraz uz nepredavam nic jasnacka

aneti78
23. apr 2008

ja nos tiez cistim, ale vraj ani tomu pediatri nie su radi, nasi ale vedia vyfukat len ked im tecie z nosa, a ja nemozem pocuvat ako im pisti v nose, ked tam maju tie susne 😀

Aleni, ja aj predavam a aj tak mi ostavaju plne mechy veci, lebo vela mame darovaneho a to nepredavam....a to mame dve plne skrine veci, co nosia teraz, ja neviem, co ja s tym budem robit a kde to dam

aneti78
23. apr 2008

inac, tie stvorceky kupis v zdravotnickych, ak budes kupovat vlozky,tak si to rovno kup, je to super, su to take ako pouzivaju sestricky, ked pichaju injekciu alebo beru krv, co ti potom prilozia,a by netiekla krv. da sa kupit cely kotuc za par korun.

aneti78
23. apr 2008

ja som si stale porozdelovala, nasulala do krabicky a mala som to poruke.

alcapalca
23. apr 2008

aha take malicke, a ja ze velke ako hygienicka vreckovka
ja tiez s tym oblecenim neviem co-hruza, maju viac ako ja s muzom, a topanok a papuciek ani nevravim, na jednu sezonu a zas nove, a zimne bundy, hrube mikiny, kozusteky, po neviem kolko kusov mali na jednu zimu, lebo vsetko zo zahranicia a lacno, tak im nekup ked take pekne, ja neodolam, a teraz to len kopu miesta zabera

aneti78
23. apr 2008

nie, vreckovku by si musela postrihat a nie je taka pevna, tazsie sa to robi

ved aj ja neodolam. ved popredaj aspon po jednom a jedno si nechaj. ja som tak vytriedila body a take veci, co by neskor (ak by sme nahodou este mali alebo niekomu dali) vyuzili aj pre chlapca aj pre dievca, som nechala. a za peniazky kupis nejaku super novu hracku pre babo, to tiez podlieha mode a stale pribudaju nove na trhu 😕 😉

alcapalca
23. apr 2008

uz som minule ich prezerala ze aspon po jednom kuse z kazdej velkosti darujem neteri sa jej teraz narodil chlapec, ale nemozem 🙂 , to su take veci ze take uz tu nezozeniem, vyzeram jak skupana ale pomozem si?
a teraz uz nebudem predavat, sestra robi v Slonovi v decaku, tak uz vsetko radsej tam presuniem, ked uvidim ze uz to nepotrebujem
ale zatial si necham, uvidim co drobec z toho vyuzije
prave davali v ludoch na jednotku dobry receptik, kuracie mesko so sampionikmi na spajli pecene, zas dobry napad, aj ked take som hocikedy robila, ale ja ked nieco dlhsie nevarim tak mne to raz dva vyfuci z hlavy

aneti78
23. apr 2008

mas pravdu, ja tiez mam dobry pocit, ked poziciam alebo darujem 🙂

ja si tu vypisujem a uplne som zabudla, ze mi dopiekol chlieb v pekarni a treba ho vybrat, nastastie nesplasol 😅

tiez neviem co mam varit zajtra, aby bolo na dva dni, asi urobim to rizoto od Sisi 😉

alcapalca
23. apr 2008

je perfektne, uz sme ho papali
ja dnes varim fazulovu polievku a na druhe som kupila fliacky aj hlavkovu kapustu, uz sme davno nemali
a vcera tiez po dlhej dobe sme grilovali kur. prsia, fajne len tak s cibulou horcicou a chlebikom mnam

aneti78
23. apr 2008

my strasne vela grilujeme, moj oco je bulhar a u nas sa grilovalo skoro nonstop. ja kuracie prsia davam do pacu a potom grilujem, je to super.
a fliacky su nase oblubene 🙂

alcapalca
23. apr 2008

aj ja napacujem mnamky, a mame taky elektricky gril, tak grilujeme na balkone a robime chute susedom, ja som v holandsku nemala ruru, tak sme si len grilovali skoro kazdy druhy den, aj zeleninku mam rada na grile, cibulu, cukety, paradajky, a tiez chlebik som na grile robila, bol lepsi ako hrianky, a potom som nam ho natrela dzemom

aneti78
23. apr 2008

mnam, aspon mam inspiraciu na najblizsie dni 😉

moje tornadka vstali plne sil a energie, tak ideme nieco robit, uz si aj pytaju chlieb, ked ho zbadali na roste a to len a to o jedenastej jedli obed.

alcapalca
23. apr 2008

tak vam prajem prijemne poobedie, nech ta pocuvaju
my sme sa tu zas rozkecali, neviem kde su ostatne baby stale 🙂

aneti78
23. apr 2008

asi vonku s detmi

tak aj Tebe pekne poobedie a pofot chlapcov v akcii, nech sa zabavim 🙂

alcapalca
23. apr 2008

mam zas vela nafoteneho, len nemozem teraz stiahnut do PC sa nam daco dopinkalo, tak neviem kedy

tinika
23. apr 2008

Ahojte, som sa chvílu neozvala, takže teraz bývam pri futbalovom ihrisku

kubanka
24. apr 2008

dobre ranko
Tak Lalka spi uz iba 1 hodinku cez den.............vcera bola nervozna a stale mala prsteky v puse. zjedla obed a potom nic az kasu o osmej. Chudatko, asi jej ide viac zubkov naraz, lebo si ich dava na obidve strany.
Aaaa slniecko nam svieti od rana, tak tu dnes asi nikto nepride pismenkovat.

tinika
24. apr 2008

ahoj kubanka, teba poznam z modrej strechy. dnes sa ma ako drobec?

kubanka
24. apr 2008

ahoj tinika, drobec zatial spinka 🙂

tinika
24. apr 2008

tak to je dobre, a koľko už má zúbkov?