Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
1. júl 2008

fuuuha esteze zaspal 😖 vrtacky skaredeee

aneti78
1. júl 2008

Alenka, ja som sa stahovala s nasimi do BG a naspat asi trikrat, nejak zle som to neprezivala, dokonca to bolo super detstvo, ze sme boli aj tu aj tam, kopec zazitkov, ale na druhej strane sme stale odisli od kamaratov a tak....stahovanie neznasam a obdivujem moju mamu, ze to tak zvladla s dvoma malymi detmi.
no ale rozhodnut sa medzi Amsterdamom a Kvacanami bude asi velmi lahke 😀
mne sa inac Presov paci a som rada, ze tu byvame a ze tu budu vyrastat aj nase deti.

Sisi, nam uz okna menili a teraz zatepluju pivnice, comu sme velmi radi, kedze sme na prizemi. ale sme stale u babky, neda sa byt tu. sice Tamka sa uz dnes aj porozpravala s ujom, ktoremu sa velmi pacila s prilbou na hlave 😀 ale ked si maju vybrat, tak len rychlo vonku alebo ku babke, boja sa vrtania.

sisi1
2. júl 2008

Dobre ranko, nam vrtaju od osmej, takze sa "bavime" 😖

aneti78
2. júl 2008

ahojte

Sisi, nas vrtanim zobudili o siedmej, sice, neplakali ako ked boli mensi, ale aj tak sme sa rychlo najedli a utekali k nasim. tak sme tu a poobede ideme na kupko.
stale mi slubuju, ze na druhy den uz nebudu vrtat a stale vrtaju, je to na dlho 😒

kubanka
2. júl 2008

ahojte, zase je horuco, ale aspon trochu pofukuje vietor. Lalka prave zalahla a som zvedava na ako dlho.
Ja idem obedovat. A kupila som si nove slapky heh 😀

sisi1
2. júl 2008

anet: ja tu nemam rodicov, tak nemame kam utiect...ale ked to uz bude neznesitelne, tak pojdeme aj k nasim...co isto bude, ked budu zateplovat presne okolo nasich okien 😒 Idealne by bolo, keby to zateplili, ked budeme na dovolenke...bud tyzden stvrtok-piatok sa chystame....
Asi to napokon budu Tatry, chceli sme Bulharsko letecky, no nasi idu na nejaky welnes pobyt do kupelov, tak uz nemaju dovolenku...a sami s Timom..tak to nie je bohvieco, ked nemozeme ani vecer na prechadzku,lebo nema kto postrazit 😒 Tak asi az bud. rok...

Kubi: aj Timo zalahol, ta horucava ho zmohla...veruze aj mna, normalne by som si zdriemla, ale ako sa poznam, mne nestaci polhodinka 😀 😅 A tie slapky su naozaj peknucke... 😉

kubanka
2. júl 2008

sisi a kam do Tatier? Uz mate reserve? Ci len tak pojdete a nieco si najdete? A na ako dlho?
Asi hned dnes vyskusam tie slapky.
Akurat som doobedovala. Musim ist na stavbu a vziat jedlo, co sa zvysi, lebo skoda ho. Aj kolace mozno sa zvysia heh 🙂 Ale az ked Lalka vstane, uvidim ako velmi som ju zmorila hihi

sisi1
2. júl 2008

kubi, dvakrat sme boli uz v Starej Lesnej v penzione Baďo, no a teraz este len surfujem a nieco hladam...najlepsie keby mali aj postielku k dispozicii, nechce sa mi cestovnu kupovat....asi tak na 5-6 dni, skocili by sme aj na Liptov aj do aquaparku a tak....

Ja mam v chladnicke s cukrom narobene ceresne, vykostkovane, to ich mozem normalne do bublaniny nahadzat a upiect, nie? Doteraz som len s kompotovymi robila...a teraz mam zive...

kubanka
2. júl 2008

hej mozes aj zive 😀 dat
my sme boli v Starej Lesnej v Penzione Pazicky asi 2x a raz v Penzione SAD Presov. Vsade bolo pekne. Ak xces pozri si ich stranky. Pazicky je peeekny. A maju aj detske postielky, vysielacky aj vanicku. Socialne zariadenie na izbe, na niektorej je TV, inde radio, balkon www.pazicky.com A je tam nieco pre tvojho muzika heh 🙂 stolny tenis maju. Dieta zdarma, kryta terasa, gril, jazierko s kacickami a rybkami ........
Nam sa tam pacilo. 🙂

kubanka
2. júl 2008

Aneti nesla si s detmi von okolo 14:30? Zakricala som na Teba, ale asi si nepocula. Alebo si to nebola ty. 🙂

sisi1
2. júl 2008

Jeej, Kubi, to je super, paci sa mi...aj to jazierko by malo uspech...musim tam zavolat...

Timovi som namerala teplotu ked sa zobudil, 38,4...to bude mozno reakcia na minulotyzdnove ockovanie...dr mi vravela, zer reakcia je 5-10 dni po...ale Timo sa tvari ako keby nic...beha, rehoce sa, no clovek by ani neveril, ze ma teplotu 😨

aneti78
2. júl 2008

Kubi, isla som v tom case od nasich, teda okolo vasho vchodu a isla som domov a potom sme sli na sigord, boli sme tam dnes vsetci, bolo fajne.

Sisi, ono je to aj dost na nervy, ze nikdy nie sme doma, hoci to mame k nasim blizko,ale doma mi vsetko stoji, sice mi aspon nerobia neporiadok, ale aj tak. uz som z toho aj unavena, ze stale sa len presuvame hore-dolu, ale vyzera, ze to uz pod nami dokoncili, tak uz sa presunu do druhej casti - my sme dvojvchod.
no a zvonku nam zateplovat nebudu.

janazuza
2. júl 2008

Ahojte,nezavidim Vám ten buchot a vrtanie, my sme si tiež užili, kým nám zateplili. Vtedy som bola s malým u mamy...
Sisi, môže to byť tá reakci na očkovanie. Niekedy aj nášmu vybehne teplota na jeden deň a dfruhý mu nič nie je. Naposledy mal teplotu aj soplil- otrasne a to len 1 deň. Alergologička hovorila, že to môže byť aj s alergie( vtedy kosili trávu a deti boli so školky vonku ☹
Začínam mať pochybnosti s predajom bytu, asi to budeme musieť dať na realitku 😖 ( včera mi volal jeden, že nič nechce vedieť, len cenu, vari ho nezaujima nič iné 😠 ?!

kubanka
3. júl 2008

Dobre ranko, slniecko je uz vysoko.... 🙂
My ideme dnes na povinne ockovanie o 9:00.....prave dnes, ked sa Lalke dobre spinka.......musim ju ist pomaly zobudit, ale este si nachystam ranajky.

aneti aka velka je voda v bazene pre deti? Aj my tam mozeme ist s nasou? A maju tam male deti plavecke plienky ci na holaka?

sisi vy maaate ale dieru namiesto schodiska 😕 nefuka vam do bytu?

kubanka
3. júl 2008

Tak uz mame ockovanie za sebou, teraz sa spinka 🙂

sisi1
3. júl 2008

Ahojte,
Kubi, trochu fukalo, bolo to tak od vcera, ale uz mame plast. okna zalozene na nasej chodbe a tusim uz aj nad nami...celkom rychlo im to ide...
Timo zalahol, mal este teplotu, zajtra ideme na tu kardiologiu a sestricka spominala, ze deti aj uspavaju pokial su nekludne....tak to som zvedava co to tam bude... 😒
Dufam, ze zajtra nebudeme uz mat teplotu...

Kubi:nech to ockovanie Lalka dobre zvladne...

jani: to mate na najvyssom bytik?

kubanka
3. júl 2008

Boooze dnesny den je akysi dlhyyy a to je este len obed..... 😒

sisi1
3. júl 2008

Kubi, neboj, on zbehne 😉
Tak Timo len nedavno zaspal, to predtym bol plany poplach, este si musel pobehat, dala som mu Panadol, tak uvidime...ale zaujimave je, ze pod pazuskou sme namerali (sedel v klude) 37,1...a v konecniku 38,1 - takze ak aj 5 odratam, tak je to 37,6...neviem podla coho sa mam riadit 😒
Poradte...pls ☹

kubanka
3. júl 2008

sisi myslim, ze to je taky maly rozdiel, ze si nemusis robit starosti.............ale tusim detom v zadocka sa ma merat

Nevideli ste niekto film Gympl? Oplati sa mi ho pozerat?

Ups, uz nic Lalka vstala po 2 hodinach. Tak film musi pockat.

aneti78
3. júl 2008

Kubi, neviem kolko cm ma, ale kludne mozte,je to malicka vodicka, take male deti tam moc neboli, tak ti neviem povedat, ci treba plienku.
mame aj fotky
http://album.webindex.sk/main.php?g2_itemId=3761
🙂

janazuza
3. júl 2008

ahojte,
sisi nad nami je ešte jedno poschodie 😉 ,takže sme skoro v nebi 😀 .Začína mi šibať s toho všetkého, ak sa nepodarí predať, tak prídeme o peknú kopku peňazí 😕 .

aneti78
3. júl 2008

Sisi, az teraz som si vsimla, ze si pisala o kardiu, ja som to len tak preletela, my tam chodime, pokial viem, uspavaju stale. aspon nam to tak povedali. to sa robi sono srdiecka a dieta musi uplne nehybne lezat. uspavaju tak, ze podaju do zadocku nejaku latku podla vahy dietata a potom ho mas uspat, vezmi si cumel, flasu s mliekom alebo cajom, nieco co ti pomoze ho uspat. prvy raz zaspali pri piti mlieka, druhy raz to bol dost problem, uspavali sme asi hodinu, Tamarke museli podat este raz a potom uz konecne odkvecla. spali potom dost dlho, aj styri hodky, ale niektore deti sa hned zobudia a je po spani.

janazuza
3. júl 2008

Sisi, detičky uspávaju náš nezaspal a aj tak sa podarilo sono( vtedy prvý krát vykríkol mama 😀 ) druhý krát mu už nič nedali( to mal asi 2,5 roka), sestrička povedala, že je kľudný tak netreba. Priprav sa, že možno budeš dlhšie čakať, hoci si objednaná.

sisi1
3. júl 2008

anet: no dnes mne sestricka povedala, ze nekludnym detom davaju...ale ved napokon, ktore dieta dokaze nehybne lezat? 😒 Este pred par mesiacmi mi sestricka hovorila, ked sme sa objednavali, ze nie oblecenie cez hlavu...nechapem...ved my skoro vsetko mame cez hlavu...tricka, bodynka...ale dnes mi to nespominala...tak neviem...
A ze uspat...tak to neviem ako ho uspim...to ste boli vonku na chodbe a uspavali ste sa ci ako?

janazuza
3. júl 2008

sisi ano , uspávaš vonku ☹ otras, ja som zobrala kočík aj tak nezaspal, mal opačnú reakciu

aneti78
3. júl 2008

sisi, prvy raz sme mali bodynka a bolo to fakt odveci, lebo ked ich uspali, museli sme im to vyzliekat cez hlavu a to hrozilo, ze sa zobudia a potom ked sme isli prec, som imlen natiahla tricka a bundicky, lebo som sa bala, ze sa zobudia a to boli dost vymordovani predtym. Daj mu nejaku kosielku, take karovane mate,nie? ved aj tak bude horuco, tak mu daj len to.
a cakali sme aj my velmi dlho napriek tomu, ze sme boli objednani, je to tak na pol dna.
uspavas na chodbe, prvy raz nam odkvecli uz v cakarni na rukach, kym pili mlieko. druhy raz jeden v zadnej casti kociku, druhy na rukach, na chodbe hluk, no horor fakt.

sisi1
3. júl 2008

No uz sa na to "tesim" 😒 Ale muzik ide vraj s nami, tak uvidime...
Timo ma stale teplotu, poobede vyskocila, teraz ma 37,9 po odcitani, co je este stale dost, asi to bude aj z tych ocnych zubkov, co sa mu naraz deru...lebo inak nic na nom nie je....dufam, ze zajtra uz nebude mat, lebo inak pojdeme radsej k dr.

Ide ma uz klepnut z tej nudy, cely den dnu... 😖 Ale vcera som sa aspon vyvencila este vecer v Maxe, kupili sme Timkovi postelne obliecky krtko, je tam predajna s Matejovsky oblieckami...taka mila Ceska tam predava...aj adidas sandalky sme zohnali, bude mat aj do vody...ja som si v parfumerii kupila lesk na pery s 3D efektom, tak sa vytesujem...tatino obisiel naprazdno, ale vyhliadol si tam Nike botasky, tak asi zajtra pojdeme po ne... 😅 🤐

anet: krasne fotocky, mali su uzasni 😵 😵 v tom bazene...to je na Sigorde? Asi len pre deticky, vsak?

jani: kiezby aj nam povedali, ze je dost pokojny a nemusime uspavat....

aneti78
3. júl 2008

Sisi, je tam aj velky bazen a dik za pochvalu 😵
dobry je ten lesk?
a tie obliecky krtka maju aj velke? ci len do postielky? nasi by sa tesili a nemam este pre nich paplony a obliecky na velke postele,teraz maju sice velke,ale take letne prikryvky, na jesen im uz chcem dat riadne paplony, lebo z malych uz sa odkopavali velmi.

sisi1
3. júl 2008

Anet: lesk je super, nadherne sa leskne a ma aj peknu farbu - zn.Burjois.
Obliecky maju hlavne na velke postele, do postielky zas az taky vyber nemali, planovali sme macka pooh, ale nemali, tak sa nam pacil krtko...tusim aj na velke postele mali krtka, su nadherne tie obliecky, no na velku postel stoja dost okolo 800,-.

sisi1
3. júl 2008

A co je podstatne, Timo bol nadseny, cely vecer skakal na krtka a mojkal sa s nim 😀 😀