Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

janazuza
3. júl 2008

Slavko dnes zaspal sám- zázrak, bol uťahaný a ani smwe neboli poriadne vonku.Zaspal asi za 10 minút, dokonca ani raz nevstal s postele , ako som ho položila tak zaspal 🙂 , vidno , že tatik nie je doma, to by sa ešte šalili...

janazuza
3. júl 2008

sisi, náš, ked bol menší a som prezliekla periny, tak nechcel isť spať, že on chce tie čo mal pred tým( nepomáhalo ani názorná ukážka , že visia mokré na balkone, stale plakal 😵 , dobre že hio to prešlo...

deniskajakubko
3. júl 2008

Ahojte,

SISI - ja keď som bola s Jakubkom na kardio, tak som sestričke povedala, že nechcem, aby ho pichli na uspatie, tak mi povedala, že keď ho udržím v kľude tak mu nepichne. No a dalo sa to celkom v kľude, lekár mu ukazoval hračky, aj mu ukazoval monitor, kde snímal srdiečko, ja som sa znažila ho upútať tým, že som mu hovorila,že sa má pozrieť na všeličo čo bolo okolo - rôzne šnúry od monitorov a bol kľudný - celé to trvalo len pár minút. Takže držím palce, aby bol Timko kľudný a nemuseli ho uspávať.

deniskajakubko
3. júl 2008

ANETKA - krásne fotočky 🙂

aneti78
3. júl 2008

Deniska, dik

no, nam to sestricka podala tak, ze akoze musime, sme boli dost vypleskani z toho,tak sme suhlasili. Tak Sisi, skus bez toho, ale ked poznam Timka z Tvojho rozpravania.... 😀 neviem,neviem 😉
nasi sa strasne bali dr. este donedavna, cize to by bol riadny cirkus pri takom sone.

pojdem kuknut tie obliecky a objednam u krstnych 😀 😅

deniskajakubko
3. júl 2008

Anetka, Jakubko zasa, keď bol menší tak aj vo veľkom debatil s lekármi, lekári boli nadšení z toho, že je taký smelý, no a teraz, je to naopak, už má strach z lekárov
Ja by som ohľadom toho očkovania, tiež nevedela, ale mne to povedala kamarátka, že ona v žiadnom prípade nesúhlasila s pichnutím, že jej známej malá reagovala veľmi zle na túto injekciu, tak ona povedala, že nedá pichnúť malú a ani nedala, síce trocha vystrajala, ale stála si za tým, síce sestrička zúrila, ale ona nepopustila

aneti78
3. júl 2008

ale nam nepichali injekciu, do dupy im nieco dali takou hadickou

deniskajakubko
3. júl 2008

no ja už presne neviem, ale bolo to niečo na uspatie

sisi1
3. júl 2008

Ved prave, ja by som to tiez chcela najprv riesit bez toho uspavania...pride mi to, ako keby si zjednodusovali pracu, ved to nie je operacia 😕 ...deturence si aj tak dost vytrpia, zubky, ockovania, naco im este pridavat....

alcapalca
3. júl 2008

Ahoj sisi
ano musis uspat na kardio, a musis zobrat aj viac plienok, pretoze malemu daju do dupky nieco podobne ako klistyr a potom vela kaka
kosielku preto, lebo to dlhsie trva, najprv robia ekg, potom uspavas, potom zas cakas v predcakarni kym dojdes k lekarovi, tak aby nebol holy od pasa hore, ale aby si mu lahko a hlavne rychlo obnazila hrudnik
a este ked sa stale bude mrvit pri doktorovi tak tam hned stoji sestricka a do pusy mu bude vstrekovat glukozu, aby bol pokojny
je to na prd to uspavanie, ked sme boli 1x ak v pohode, ale 2x po roku, cize v takom veku ako Timo, a to bol des, vobec nechceli zaspat, neboli zvyknuti spat v kociari, ani na rukach, tak vkuse revali, a jasne uspavas von na chodbe
teraz uz bolo dobre, chlapci uz su rozumni pekne lezali bez pohnutia, ale fakt predtym des, ja som bola vo velkom strese, a sestricky zo mna 😒

kubanka
4. júl 2008

Jej ahojte, ale ste sa rozpisali. Nas doktorka na kardio neposlala....nemusi ist kazde dieta vsak?
Sisi drzime palceky Timimu, aby to zvladol vklude.
deniska kedy pridas fotky z dovolenky?
aneti dakujem za nazorne fotky kupaliska. Nie je tam smyklavy okraj pri vstupe do bazena? Vyzera byt taky sikmy.

No a dnes mame dazd.

aneti78
4. júl 2008

ahojte

no neni to operacia, ale aby malo to vysetrenie efekt, dieta fakt musi nehybne lezat, lebo tam dr. meria uplne malinke cievky.
my chodime kvoli selestom, co mali ako novorodenci, uz nemaju, ale aj kvoli tomu, ze to su gemini z vysoko rizikovej gravidity. ale uz nas budu stale sledovat,ale mame ist az o dva roky,tak to uz ich uspavat nebudu musiet.

Kubi, su tam take protismykove gumy,ale bolo to aj tak klzke, radsej sme ich pridrzali, kym vosli do vody.

sisi1
4. júl 2008

Ahojte,
tak my sme uz doma, bola to sila, fakt....najprv sme cakali hodinu a pol v cakarni, asi pol hodiny nik nebol dnu, len tam debatili, cudne....Timo sa siel zjasit v tej cakarni, od siedmej bol hore, este mal aj teplotu rano 😒 O 10tej nas vzali dnu. Sestricka hned ze ideme uspavat, tak jej vravim, ci by to neslo bez toho...Timo sice poplakaval, ale EKG sme zvladli a napokon aj u DR s hrackami a kacickami...aj ked ho uz takmer nic nebavilo, bol unaveny a nervozny, uz v cakarni si sadal do kocika, ze idmeme "pa" 😝
Ale srdiecko je ok, o tri roky sa pojdeme ukazat...chvala bohu... Doma okamzite zaspal, chudatko...

janazuza
4. júl 2008

Ahojte,
tak mi sme ani neboli poriadne vonku. Manžel rano vstal s horúčkou, tak sa o neho staráme. Do zajtra musi byť fit, mame isť na návštevu.TAk neviem, o 7 hod.mal 39,1....vôbec mu to nechce klesnúť ☹
sisi, tak to si viem živo predstaviť,oni nechajú najprv dlho čakať a tak chcú aby bolo dieťa kľudné( mňa skoro porazilo, ked sme čakali, malý stihol všetky kúty dokonale vyutierať..)

deniskajakubko
4. júl 2008

ahojte,

SISI - tak nakoniec Timka neuspávali? super teším sa.
Ja som tiež Jakubka objednávala na kontrolu po 2 rokoch a objednali až o polroka čiže pôjdeme koncom októbra

deniskajakubko
4. júl 2008

Kubi, fotky ešte nemáme stiahnuté v PC, ak budú tak hneď pridám

deniskajakubko
4. júl 2008

Jani - rýchle uzdravenie manželovi prajem - nech môžte ísť na návštevu

aneti78
4. júl 2008

pekny vecer 😉

my sme dnes boli konecne cely den doma, uz mame zateplene 🙂 a boli ako vymeneni, to len u babky sa tak rozkekesia, ze nevedia co od dobroty 😕

baby, a kedy pojdeme von vecer?
😉

deniskajakubko
4. júl 2008

Holky, neviete ako sa dajú zmenšiť fotky, ktoré chcem sem vložiť do albumu? Stále mi vypisuje, že ich mám väčšie a neviem prísť na to, ako ich zmenšiť
😠

janazuza
4. júl 2008

deniska diky, potí sa 😀 .Malý osdkvacol skoro, kým som bola ususedy vrátiť veci. 😀
anetka dobrý nápad 😅

deniskajakubko
4. júl 2008

My už máme s manželom veget od 18-tej. Jakubko odkvecol, teraz bol piškať a znova spinká. Len sme bojovali o PC, no vyhrala som 😀

janazuza
4. júl 2008

ja som sama bojovať nemusím 😢 😀

aneti78
4. júl 2008

Deniska, ja zmensujem v ACDSee, ale da sa aj v outlooku,no neviem ako.

mohlo by nas ist vonku viacero a mohli by sme ist niekam na sekcov,ak by aj Alenka chcela dojst medzi kojenim 🙂 co vy nato?

deniskajakubko
4. júl 2008

Anetka a ako zmenším v ACDSee?

janazuza
4. júl 2008

ja fotky nemôžem dať do PC pokazil sa mi program a nedá sa opraviť( teda ja neviem čo s tým, nemôžem stiahnuť fotky s mobilu) 😝

aneti78
4. júl 2008

Deniska, otvoris fotku, das si Edit, vyskoci ti tabulka, das zrusit, potom das Resize a do horneho policka vyplnis 500 pixelov, no a fotku ulozis Save as....
ak ju mas zle otocenu, tak este predtym ju pootacaj - Rotate.

kubanka
5. júl 2008

Dobre ranko.......mne sa uz vari polievka pre Lalku, v kanvici prevaram vodu na cajik .....my dnes cestujeme do Spisskej starej vsi a odtial potom do Polska na ranc grilovat. Cela rodina z otcovej strany mame stretko. Zacalo sa uz vo stvrtok a konci v nedelu, ale kvoli pracovnym povinnostiam my ideme len dnes tam a vecer naspat. Len nech nam pocasie vyjde. 🙂

fotky sa daju zmensovat vo viacerych programoch deniska ......ACDSee, Adobe Photoshop, tusim aj vo worde alebo v hocijakom prehliadaci fotiek.

Uz ma chytaju cestovne krce v brusku heh 😒

janazuza
5. júl 2008

Ahojte,
Kubanka prajem peknú opekačku. 🙂
My dnes ideme do Lipan, držte prsty.( mužovi je lepšie, aspoň už teplota ustúpila.)

deniskajakubko
5. júl 2008

Ahojte,
písala som sem príspevok, no neodoslalo mi ho, tak aspoň v skratke, od včera večera máme Jakubka chorého a dnes má 3,5 rôčka. ☹ Má teploty, ani neviem, koľko presne, lebo na každom teplomery má inú teplotu a je to dosť veľký rozdiel. Mal 38,2 C no mne sa zdá, akoby mal ešte viac. Je celý rozpálený, až očká má celé červené, akoby cievky popraskané. Strašne ho bolí bruško, myslíte, že to môže byť tou teplotou? Dnes nič dokopy nezjedol. Len pil vodu a bral lieky.
Neviete, čo je najlepšie pre Jakubka, keď ho bolí hrdlo?
Môžem mu miešať lieky, keď som mu dala panadol čípok, ale nechce ho vystrájal keď som mu ho dávala, tak môžem mu teraz dať Nurofen sirup, nebude to vadiť?
Cez deň, keď sa zobudil, tak normálne blúznil. Pozeral na mňa, ale to ako keby cezo mňa, začal sa smiať, potom začal kričať, že pomoc, že sa bojí. No nebolo mi všetko jedno ☹
Ešte nikdy taký nebol chorí, tak neviem ani poriadne čo mám robiť, stále bol len prechladený, ale takého som ho ešte za tie roky nevidela 😢

aneti78
5. júl 2008

Deniska a boli ste na pohotovosti? ja by som asi sla. panadol s nurofenom mozes striedat po troch hodkach.