Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
28. júl 2008

ahojte

my sme teraz prisli z mesta, bola som aj s detmi, lebo babka je po nocnej a spi a musela som daco vybavit. tak su uchodeni, zjedli polievku a pojdu spat. este kukaju dorotku a ja cakam, ze sa este vycuraju, lebo pili vela lucky, vonku je horuco, tesiiiiiim sa.

Sisi, v zoo (KE) bolo fajne, mali sme nastastie tie bugyny, lebo keby nie ich, tak neviem-neviem, velke to tam je pre take deti. nasi radi behaju,ale toto by ich dost zmohlo. a kedze take kociky nikdy nemali,tak to bol pre nich zazitok, stale len zoskocili, isli pozerat na zvieratko a potom znova nasadli, skoro vobec nechodili 😀

ale dnes v meste v pohode chodili, len teraz su uz dost unaveni.
asi ako Alenkini chlapci - jazyky ale funguju stopercentne furt

vcera vecer som precitala rozpravku a Jakub chcel pesnicku, tak som mu zaspievala, potom dalsiu a tak dokola, vymyslal. tak hovorim, ze uz neviem ziadnu pesnicku a on: joooj, mamaaa, stara ty si 😀

no idem, lebo sa obaja rozhodli,ze idu sucasne kakat na nocniky 😕 neznasam to, kto to ma furt umyvat 😅 😀

aneti78
28. júl 2008

Aleni, super, tesim sa s tebou, si viem predstavit ako sa tesis ty, ked pri dvojkach ta urcite mrzelo,ze to nevyslo s kojenim a teraz je to take super 😵

aneti78
28. júl 2008

...a dakujem v mene Jakubka za gratulacie 😉

pridala som nejake fotky zo vcerajska

tufa
28. júl 2008

Denik:Maxi poznam, hadam dodatocne im niekedy zablahozelam 😀 a Beu som dnes pocula v radiu 😎

Vcera sme predsa len sli na vylet a bolo fajn, akurat, ze nie je sranda nosit Terku v nosici - furt ju nosi tato a vcera ja 😝 este stastie, ze nas nakusok vzal kamos 😀 hold kondicka veskera zadna - ale aspon som si vychutnala chvile na ranci ako kedysi, akurat, ze som bola furt v strehu, kedze vsade psi /6ks/ a kone. Ozaj nechce niekto psika, kamosi nasli krasnu fenku teriera priviazanu v lese o strom tak ju vzali ☹ ale kedze kazdy uz ma psov habadej tak jej hladame domov. 😉

tufa
28. júl 2008

a kedze ma manzel dovolenku tento tyzden tak ked Terka vstane tak vyrazame do lesov karpatskych ponahanat vlkov a medvede 😀

deniskajakubko
28. júl 2008

tufa - tíško v dobrom závidím - Vy bývate niekde blízko ranča? môžeš mi povedať, že kde sa ten ranč nachádza?
tiež by som sa šla s Jakubkom pozrieť a povoziť na koníkoch - je vôbec možné aj keď prídu cudzí ľudia, tak povozia detičky, alebo sa môžme aspoň popozerať na koníky?

deniskajakubko
28. júl 2008

aj ja Ďakujem za blahoželania pre Jakubka 😉

tufa
28. júl 2008

ranč je v Pavlovciach pri Hanusovciach a povozia malych aj velkych 😀 je tam aj kopec zvieratiek kupko a mineralny pramen a vela ineho takze kludne vylet na cely den 😀
manzel prave doniesol uhorky 😠 tak este zavarame ale jednou nohou sme uz v aute 😀

kubanka
28. júl 2008

tufa pobavila si ma, ze este zavaras a jedna noha uz v aute 😀 😀 😀 viem si to zivo predstavit

a kde je vstup na ten ranc? My sme boli raz na tom kupalisku a ranc je vraj hore na kopci. Ma svoj vlastny vstup ci cez kupalisko?

aneti78
28. júl 2008

baby, kto by chcel Bebu 3 bananovu, od 10.mesiacov - junior? kamoska mi dala, lebo jej to dal jeden starosta, ktory to dostal kvoli povodniam a dal jej dva obrovske kartony,tak ona to rozdava. nasi to nechcu, jeden sacok som sice otvorila, urobila jednu davku, ale nechceli ani s grankom. oni uz vobec nepiju mlieko. moc to ani necitit za bananmi, skor to vonia ako sunarka. mam tri sacky neotvorene a jeden otvoreny,ale bola odobrata len ta jedna davka.
kto ma zaujem, piste IP

sisi1
29. júl 2008

Dobre ranko,
my sme klasika hore od 6,10 ...teraz sa pokusa Timo zaspat, ale akurat pri nasich oknach robia zvonku vyspravky...ach, kiezby uz bolo vymalovane a pokoj....
V Tesco letaku mali krasne mikiny na zips, no boli sme v Hypertescu.. a tam ziadne nemali 😠 😠

Tufa: o tom ranci som pocula, my sme mali ist s deckami z gymka tam na vylet, avsak napokon sa to zmenilo, ale sla by som pozriet...

kubanka
29. júl 2008

U nas od siestej hucia nakladne auta pod oknom, cosi tu vykladaju, nejake mechy, zase sa bude nieco robit. 😒

sisi1
29. júl 2008

Hmm, ja mam rada ruch mesta, ale nakladaky, ci zateplovanie k tomu nepatria 😅 Ked sme u nasich, tam je strasne ticho, byvaju tak na konci pri lesiku, a po case mi to ticho ide na nervy...no, cloveku nic nevyhovie 😅 😔

kubanka
29. júl 2008

Nastastie mi Lalku nezobudili, spinkala do 8:20 a hned ako otvorila ocka pytala si mliecko.... 🙂 a uz ho pije
Ideme si pozriet Nemocnicu na kraji mesta 🙂

aneti, Lalka nema rada banan takze nic ☹

alcapalca
29. júl 2008

ahojte
dnes je vonku nadherne
my sme uz obisli sekcov, spacirujeme sa od 7 🙂 , najprv deti do skoky potom sme vysli na lesnicku a tam ma napadlo ze idem do billy
teraz uz len doma budeme lebo je horuco, a o 16 zas do skolky
co varite?

alcapalca
29. júl 2008

chcem sa spytat ake mate skusenosti s cinskymi obchodmi?
lebo my tu v opale mame nejaky novy, vola sa akoze MTfashion hm hm, a vcera som si vsimla putac ze 50% zlavy tak som tam trochu vosla s kocikom, a hned na zaciatku mali detske oblecko, a pozeram tricka po 35 korun, ale naozaj pekne, a tricka s dlhym rukavom po 60 a 90 korun, tak ma napadlo ze zoberem aj ked nepotrebuju ale za 35 korun sa oplati, ved do skolky treba stale, staci ze obeduju paradajkovu polievku a uz mi zostavaju flaky...........lenze v tom sa maly rozplakal a tak som s nim odisla von, asi to bolo znamenie ze nemam odtial kupovat 😀 , ale fakt frajerske tricka mali, uz som mala aj v rukach vybrate..........

aneti78
29. júl 2008

Aleni, my sme nejake tricka z cinakov takych lepsich dostali. ja som ich detom davala, stale som to vyprala najprv. lebo som videla, ze ten material je fajny, nie nejaka umelina. ale vyuzivaju ich skor na dvor (na staro)

alcapalca
29. júl 2008

vyprazam kalerab, dufam ze to zochcu jest, este som ho nerobila
a ja neviem ci mozem, ale strasnu chut mam nanho 😝

aneti78
29. júl 2008

dobre ze si mi pripomenula, som robila dnes cukinovy slany kolac, prave ho jem, mnaaaaam, recept mam z dvojkoveho fora, skopcim ho aj tu, urcite vyskusajte. aj detom chutil s uhorkovym salatom. moze sa jest aj so zem.kasou podla mna

CUKINOVY KOLAC

400 g cukiny postruhanej na hrubsie, 150 g dietnej salamy alebo sunky pokrájanej nadrobno, 150 g tvrdého syra postrúhaného najemno, 1 dl oleja, 200 g hrubej múky, 1 prášok do pečiva – ja dávam len trošku, tak štvrťku sáčku, lebo potom to štípe na jazyku a nie je to moc dobré... 3 celé vajcia, 1 nadrobno pokrájaná cibuľa, 3-5 strúčikov cesnaku – pretlačiť, mleté čierne korenie, vegeta, soľ podľa chuti...

Všetko spolu zmiešame a dáme na vymastený plech. Pečieme v rúre asi 20-25 minút pri teplote 220 stupnov.

Ja pečiem väčšinou dlhšie, lebo suroviny si dávam od oka, hlavne teda cukiny dávam aj cez kilo, takže koláč je vysoký a treba ho dlhšie prepiecť... vždy to tam nahádžem a je to.. je to ľahké, chutné a pomerne rýchle. Tak neváhajte vyskúšať.

alcapalca
29. júl 2008

urcite skusim anetka, dakujeme
to su moje najoblubenejsie suroviny, cukina, tekvica, ide moja sezona teraz, v sobotu som si varila tekvicovy privarok mnam, spala by som v nom

aneti78
29. júl 2008

ja ho praveze neznasam 😅

mam rada cukinu aj v trojobale vyprazanu a tekvicu len tak cistu porezat na kolieska, vyprazit v oleji (najlepsie vo fritaku) a ukladat vrstvy do taniera, medzi kazdu vrstvu posolit, pokvapkat octom a prelisovanym cesnakom. je to taky salat vlastne alebo sa aj z toho da najest s chlebom.

alcapalca
29. júl 2008

🙂 chutky 🙂
maleho som ulozila do Brankovej postele tak spi ako medvedik
uz som si vsimla ze ked ho dam spat inam, nie do postielky, tak spi dlhsie
a v detskej je teraz prijemnejsie, spalnu mame na vychod rano je tam na nevydrzanie

aneti78
29. júl 2008

ohladom toho kolaca, ja som mala 800gr cukiny, 30dkg liptovskej salamy (Tamarka mi ale trochu ujedla 😀 ) a 180gr blok eidamu. ostatne som vazila podla receptu. a dala som cast do jenskeho skla a cast do takeho maleho okruhleho pekacika, to pre deti - ich torticka. nechcela som hruby, len taky 5cm vysiel.

alcapalca
29. júl 2008

ja idem dnes urobit piskotovu tortu, s jogurtom a ovocim, tu klasicku s piskotami, a do chladnicky, tak sa tiez budu vytesovat, a prve co sa opytaju ked ju zbadaju ze ...... a sviecky preco si nedala?

aneti78
29. júl 2008

tak to hej, deti nechcu spat v horucave,nasi maju chladok v detskej,ale aj tak sa budia mokri ako mysky 😖

aneti78
29. júl 2008

ja nerobim nic sladke, bo chudnem 😠 😀 tak by ma provokovali. aj tak zas podostavali kinder cokoladky (jakubko mal meniny) a ja im ich davam postupne po jednej na den alebo tak (aj ked minule som citala,ze dieta od dvoch rokov ma jest cokoladu aj denne,ze ma vela vitaminov,samozrejme trosku nie vela sa ojest), no a ma tiez provokuju 😠

alcapalca
29. júl 2008

ja som si myslela ze hned nastupim na 90 dnovku, ale asi sa mi nevyplati, ked neviem co mozem jest, radsej neriskujem nech nestratim mlieko aspon polroka, aj ked sa uz nemozem na seba pozerat, nespoznavam sa, nikdy som taka nebola ☹

aneti78
29. júl 2008

neboj,Aleni,teraz je dolezite kojenie, ked mas tolko mlieka, je to super, ked prestanes kojit, isto schudnes.

alcapalca
29. júl 2008

hej anet ale vies si predstavit tie nervy,ked si nemam co obliect, nohavice co som nosila minule leto vytiahnem akurat po kolena, a dalej to uz nejde,
a o obchodoch nevravim, minule som s malym presla cely max a ziadne tricko mi nebolo dobre ☹

aneti78
29. júl 2008

hej,viem,ja by som tiez chcela mat o desat kil menej ako pred otehotnenim,ale pracuje sa na tom veeelmi pomaly. akosi sa ta postava uz zmenila. tiez mam doma plno veci, ktore sice obleciem,ale ked sa vidim v zrkadle.... 😖 ja sice v pohode na seba kupujem 40ku,max.42ku, podla strihu. ale to brucho 😠 ja uz som rozhodnuta,ze idem na plastiku brucha, tej mojej kozi uz nic nepomoze, jedine to. len si musim nasetrit 😀