Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
25. mar 2008

chudatko...jasne, mama je mama, ale neboj, on zaspi a zajtra sa aspon nieco bude diat.

alcapalca
25. mar 2008

vdaka, tak zajtra sa ozvem, dufam ze uz bude pri mne doma

denik
25. mar 2008

ahojte maminy.. prisla som sa rozlucit.. manzel si vybavil dovolenku na stvrtok a piatok, tak zajtra balime a vo stvrtok sa stahujeme do bytu.. uf.. normalne ma chyta panika.. no, ale uz sa aj samozrejme tesime.. vsetky vas pozdravujem a snad sa coskoro uvidime 🙂 paaaaaaaaaa

a este cosi.. drzim prsty alci, neboj, bude to dobre, nesmies sa poddat strachu, mysli aj na fazulku a maly nesmie mat pocit, ze sa bojis.. urcite pojde coskoro domov a bude zas vse ok 😉

kubi preco si si myslela, ze posledna poradna? ja tiez viem, ze v 15-om mesiaci ockovanie.. inak moja mala pribrala za posledny mesiac 200gr a dr.povedala, ze je to malo, ze sa mame prist ukazat o mesiac.. kolko vazi Lauli? lebo my mame 71cm a 8750gr.. Veronka je mensia, ako by mali byt ročné deti, ale k danej vyske ma presnu vahu..

sisi Timkovi vsetko nas 🙂 a teraz uz naozaj paaaa 😵 budete mi chybat..

aneti78
26. mar 2008

Denik ☹ tak uz nebudes prispievat. nech sa vam v novom byte dobre byva. snad sa niekedy stretneme na nejakom stretku 😉

Alenka, tak ako? od rana na vas myslim, hlavne na maleho....

ja dnes idem sama do mesta, manzel pride trosku skor, lebo zajtra a pozajtra je v BA. tak pojdem pokukat po obchodoch nejake oblecko na nas vsetkych a Tamke tie topanky.

kubanka
27. mar 2008

dnes ma alcapalca meninky, tak vsetko najlepsie a dufam, ze syncekovi je lepsie

janazuza
28. mar 2008

Ahojte kočky. Davno som tu nebola.Dufam, že ste lepšie sviakovali ako my.Ja som si tyždeň pred Veľkou nocou zlomila nohu, ked som šla po malého do školky. Otras. Teraz som u mamy , chodim s barlami , nesmiem stupať na nohu, a ešte mi nedali ani sadru, iba dlahu, že mam nohu opuchnutú. najhoršie je, že mam aj potrhané väzy,tak možno ešte pôjdem na operáciu ☹ 😢 😢 😢 .A aby to nebolo málo tak mi volala na Veľký piatok švagriná, že odviezli svokra v kome do nemocnice( našťastie je ako tak s toho vonku- cukrovka zaučinkovala ☹ )Takéto sviatky nepamätam. Asi sa všetko na mna valí taká smola sa môže sa stať len mne. prišla som dnes len kôli netu, kočky zo školy mi posielaju materialy. Smola naši nemaju net a ani počitač tak som odrezaná od okolitého sveta 😒 . Dufam že mi dajú v utorok konečne nejaký opätok aby som sa mohla pohybovať, lebo s barlami mi to moc nejde.

alcapalca
29. mar 2008

Ahojte maminky, tak aspon v kratkosti vas poinformujem
maleho sme v stredu zobrali z nemocky na vlastnu ziadost, poviem vam ze s placom isiel domov co ho tak brusko bolelo, chudacik, pritom keby si to len namyslal tak mi neplace v nemocke, lebo by sa bal ze tam zostane
diagnoza z nemocnice: neviem presne ale ze nieco neuro-skratka ze si to len vymyslel,
Vo stvrtok sme mali byt do 8 hod. vo fakultnej v KE, pritom som tam isla bez odporucania obvodnej lebo uz v stredu som ju nestihla, a KLOBUK DOLE prijali nas bez problemov, vsade kde nas poslali nam najprv vytelefonovali, aby nas na kazdom oddeleni uz lekar cakal
Krutili s hlavami ze v nemocke lezal a bol problem pre presovskych doktorov urobit UZV, taktiez ho vysetrit na gastre kedze detska gastroen. sedi priamo v detskej nemocnici
Na UZV mu zistili ze ma mnohopovetne lymf. uzlinky v oblasti za pupcekom, co mu tu bolest naozaj sposobuje.
Hned mu tam urobili aj kartu, cize keby nieco idem s nim uz len priamo do fakultnej.
V pondelok s nim idem na gastro do MUCA, kedze v PO su len dve a do detskej uz nepachnem nikdy, ci mu to brusko nedrazdi nejake jedlo.
Inac teraz je v pohodicke, tak aspon nieco----------chcela som vam len povedat ze neda sa porovnat starostlivost v KE s PO a pritom nie sme ich pacienti, ani som nikomu nic nedavala

alcapalca
29. mar 2008

Mna stale vsetko svrbi, vyzeram jak somar oslahany zihlavou
V utorok som bola na odbery povedali mi ze mam prist hned v stredu rano ze vysledky urcite budu
trepala som sa zas na levocsku, 2 hodiny v cakarni, a vysledky samozrejme neboli
tak vo stvrtok ked sme sa vratili z KE som volala na poradnu ci uz su, a sestricka mi povedala ze ano ale musite hned prist za p. doktorkou
no zbohom, pochytila ma riadna panika, lebo toto hovori v pripade zlych vysledkov, kedze stvrtok bolo uz poobedie, stresovala som az do piatku, este vecer som si poprala vsetky veci ze 100 pro idem lezat do nemocky,
viete si predstavit s akym strachom som tam sla, stale som rozmyslala ktore dieta mam uprednostnit, ci Lubka, ktory ma potrebuje ci toho drobca v bruska,
Prisla som k lekarke a ona ze vsetko v poriadku, trosku len take odchylne hodnoty, akurat chudokrvna trochu viac, ale to som mala uz skor, lenze od zeleza mi je zle, tak mi predpisala ine zelezo
no vystrasili ma zbytocne
a na druhej strane neviem co mi skodi, skusim pomenit prasok na pranie, kupila som si detske myslo na umyvanie, vraj v tehu mozu nastat take hormonalne zmeny, ze predtym mi nic neskodilo teraz moze, akurat mi predpisala dithiaden
A na koniec sa vam vsetkym este chcem podakovat za podporu, velmi ma to povzbudilo ze ste na nas mysleli, anetka, kubi, vela to pre mna znamena, hlavne preto ze sa nepozname
a dakujem aj za prianie k meninam, aj ked takisto sa neoslavovali

alcapalca
29. mar 2008

Janazuza-----teda, to je fakt asi pravda ze ked na cloveka sa zacne sypat tak nevie kedy prestat
Prajem ti aby ta cim skor prestala noha boliet, a potom skore uzdravenie

alcapalca
29. mar 2008

Denik-asi sa tu neukazes, ale keby predsa len, prosim ta napis mi ako to vyzera na tom gastre, tier prve vysetrenia, lekarka ma ukludnovala ze neidu hned po nejakej drastickej metode, najprv len vysetria ci znasa kravske mlieko, muku.....
napis mi ako vysetrovali tvoju malicku

janazuza
29. mar 2008

Ahojky. Alcapalca dakujem., na detskú nemocnicu v Prešove som ešte nič dobré nepočula.Ked bol náš malý , Tak stale vrackaltak nas poslali na gastro. Mali sme prisť rano na lačno na ultrazvk, mohol piť len čaj.ultrazvuk sa konal o 11 hod. to sa len tak kukla na minutu a hned som ho mala ist nakojiť( akože kde v detskej nemocnci, žiadna miestnosť pre mamičky), chodba plná ludí, ani si nebolo kde sadnúť- sestrička nas poslala,"ak mate auto tak chodte do auta" uplna pohoda.Potom ešte jeden ultrazvuk- malý malo papal tak sa to opakovalo 2 krat, myslela som že dostanem infarkt- nutiť detsko jesť ked nechce.Výsedok bol nakoniec taký- že malého prekrmujem- čo bola bvlbosť-sak vracal pred kojenim, a sama na ultrazvuku konštatovala, že žaludok nie je plný ani do polovice.A o nefrologii ani nepíšem, iba tolko, že ak by som tam mala isť, tak idem radšej do Košic.Tak iba tolko.
Alenka dufam, že je malemu lepšie, prajem skore uzdravenie. Ak maš taký silný ekzem, skus vyskúšať namáčať do morskej soli- ono ťa to bude zo začiatku moc štípať, ale treba vyskušať viac krat za den,možno to pomôže aspon na čas.Ja som použivala aj mydlo s morskej soli. Mne muž naposledy kupil na trhoch nejaké mydlo ručne varené- ale české a mne fakt zabralo. Ja mam ekzem aj teraz. skus aj kalciovu,masť(calciu panthotenikum)Prajen skore uzdravenie.

alcapalca
29. mar 2008

JAnka este si tu?
ako z morskej soli, normalnu morsku sol rozrobit do vody, a urobit si obklad?
ja som si cez sviatky natierala s tou mastickou co sa dava detom na zadocky Pityol, kedze som nevedela co mozem, a na koznom mi doktorka povedala ze pityol sa v tehu nema davat, teraz mi dali dajaku vodicku na obklady ale to ani nedavam, lebo mam to rozsiahle, tak neviem ako, a taky puder, nepomaha vobec len zbytocne sa mi tu osypava zo mna po celom byte
moja pediatricka mi povedala ze ked nic na gastre nezistia ze ma posle este na endokrinologiu ale tiez len do KE

janazuza
29. mar 2008

aleni, morsku sol asi 2-3 lyžice rozpusti v teplej vode(asi 2 litre)a namačaj ruku alebo niečo namoč a prikladaj.

kubanka
29. mar 2008

no ahojte,
alcapalca, nie je Ti co zavidiet....drzime palce nadalej
janazuza ako sa ma tvoja noha?

kde je sisi? vseetko naj Timkovi k rociku 🙂

denik uz je asi nastahovana a hovie si vo svojom novom domove 🙂

My ídeme zajtra do Ke ku krsniatku - Sonicka a o tyzden robime doma oslavu Lalke

tufa
30. mar 2008

Ahojky,dnes asi kazdy stravil den vonku, bolo nadherne. My sme boli na prvej ture - otvorenie tohtorocnej sezony a bolo super 😀 😀 Terka ako najmladsi ucastnik to zvladla skvele - ani nozky ju nebolia 😎 kedze celu turu presedela 😀 😀 😀

tufa
30. mar 2008

a ozaj uz ste boli kuknut v Maxe? Je tam obchodik s deckymi vecami, tento tyzden uz musime kupit "sportiak" ,lebo v kociku my nechce obsediet 😠

kubanka
31. mar 2008

ahojte, tak nam prisla jar?
Nasa Lalka sa nam v poslednom case nejako rozpapkala. Uz jej davam 2x tolko ako pred dvoma tyzdnami. Nasla kdesi apetit heh 🙂

aneti78
31. mar 2008

ahojte

my sme boli na vikend u svokrovcov, oni nemaju doma net, tak som tu po troch dnoch...zato som si ale kazdy obed pospala s detmi dve hodky, co doma nehrozi 😕

alenka, tak ja som tusila, ze je to tak nejak s detskou nemocnicou, ale po tvojich skusenostiach sa jej budem vyhybat,hoci by sme tam mali stravit len jeden den 😠
prajem vam, nech ste uz z toho vonku a nech je maly ok a ty tiez.

tufa, my sme boli vcera v maxe a konecne som Tamke zohnala tie topanocky skoro take iste ako mala minuly rok, chcela som inu farbu, ale nehrozi, mlada ma oblubenu ruzovu a konec 😀 a kupili sme aj Jakubkovi, lebo uz mu zacinali byt male povodne, akurat sa zacal v ten den stazovat. ale odporucam ten obchod (len som zabudla nazov, tusim bol na 2.posch. a oproti je bosanoha), dost lacne topanky tam maju.
ale ten detsky obchod Pre deti ma sklamal, nic moc, drahe a ten detsky kutik - kaviaren mala a tak je to ohradene, ze clovek na tie deti nevidi, takze same tam mozu byt len vacsie deti, ja sa musim vyzut a byt tam s nasimi...a dokonca je to pre deti az od dvoch rokov 😨

sisi1
1. apr 2008

Ahojte mamulky,
po dlhom case sa konecne hlasim z PO, u nasich sme boli do vcera, v sobotu sme mali velku oslavu, ochoreli sme komplet cela family, no bolo toho vyse hlavy.
Najprv ochorela na velku noc mamina, potom Timko, moj ocino, ja, moj brat, muzik atd...Timko ma este teraz sopliky, tyzden bol hrozny, chudatko, najprv kaslal a potom ho chytil nostek, stale sme odsavali a k tomu este vychadzal dalsi zubok, kdesi vzadu taky stolickovy, tak sa pridali hnacky....noci boli hotove psycho, ja som este ochorela, nevyspala sa....bola som uplne hotova...k tomu este naplanovana oslava...
Napokon Timiho pradedko neprisiel, ochorel, nejako na zaludok mu cosi bolo....torta otrasna...ale oslava super. Timko to aj napriek chorobe zvladol na jednotku, vydrzal do vecera takmer do 22hej...potom chudak zaspinkal.
Konecne sme si vydychli, nastava normalny zivot, klasika, prechadzky po Sekcoviku atd....taaak sa tesim.
Fotecky dohodim, viac-menej sme natacali ale aj nieco pofotili, no na potvoru som fotak zabudla u nasich, tak ked pridu, hadam mi ho prinesu a kuknete.
Timi dostal nocnicek Fisher price, krasnu trojkolku, stan s gulockami, oblecko z Nextu, velku zltu kacicu, velke auto, co vydava kadejake zvuky a vzadu sa mu toci take to velke na beton 😀 a peniazky. No a popritom sme oslavili aj muzikove meninky, co mal v sobotu.

No, idem pokukat ako sa mate, ja periem, upracem a hajde konecne do Maxu, uz sa neviem dockat.
Zatial pa... 😉

kubanka
1. apr 2008

vitaj sisi back
myslela som na vas ci nie ste chori, ze sa nehlasite......nezavidim vam 😒 ale hadam uz je vsetko prec

dnes si si pekne sedela na balkoniku.....co si tam citala knihu, ze si ani na chvilku zrak nedvihla? 😀

aneti78
2. apr 2008

ahoj sisi a tesim sa, ze uz budes pravidelne pisat 😀

aj nasi teraz soplia, ale idu nam patky, tak to aj tomu pripisujem, nemaju teploty ani zeleny soplik, ked kychnu, tak nic "nevyleti", tak som zatial k dr. nesla, davam len sinupret a vitaminy pikovit. dnes je lepsie oproti vcerajsku 🙂
ale boli sme na vikend u svokrovcov a svagrina s kludnym svedomim posielala chlapca sa hrat s nasimi, pritom mu tieklo z nosa, pre nich to ale neni nic nezvycajne, kedze je chory skoro stale...zahryzla som si do jazyka, ale nabuduce jej poviem svoje...no ale nejdem sa narano rozculit, ked na to myslim 😠

dnes mame navarene od vcera, tak len sediet doma avymyslat program tym mojim unudenym usoplenym detom 😀 esteze je vonku tak a nelaka ich to, inak by mi rohy narastli urcite 🙂

sisi1
2. apr 2008

Ahojte,
kubi: ta ty co na mna nezakricala, hmm? Vacsinou dviham zraky, ale mas pravdu, citala som knihu....

Vcera sme konecne boli okuknut ten nas Max, no celkom fajn, akurat v tej najvacsej predajni predeti.sk, nemaju dokopy nic, myslim tym oblecko. Kocikov do bludu....ale na oblecenie som sa hlavne tesila.... 😖 Stretla som Nisu, Mibku a Maliku, maminky sa tam budeme veru casto chodit vencit 😀
Sopliky este stale mame, kasel uz ustal aj mamine aj Timovi, chvalabohu...

Pekny uprsany dnik....

kubanka
3. apr 2008

ahojte
v utorok mi Lalka spala 1 hodinu na obed a to bolo vsetko, v stredu na obed 1/2 hodiny a poobede 3 hodiny s muzikom - on ma na nu dobry vplyv co sa tyka spania heh. Teraz uz spinka a ja Vam oznamujem, ze jej vysiel 6. zubok. No nie hore, ale dole hihi, takze bude mat tri hore a tri dole 😀 😀 😀

adypo
3. apr 2008

.. ahojte ... po dlhsej dobe zdravime .... 😉

aneti78
3. apr 2008

ahojte

Kubi, vsetucko najlepsie Laurinke k prvemu rocku, hlavne vela zdravia a stastia, nech vam nadalej robi radost a krasnu oslavu s kopou darcekov.
Tamarka s Jakubko posielaju pusky 😵

kubanka
3. apr 2008

aneti dakujeme 🙂

sisi1
3. apr 2008

Ahojte,
konecne tu niekto prispel 😅

Laulinke prajeme z celeho srdiecka vsetko najlepsie, hlavne zdravicka, lasky, usmevu a vela radosti do kazdeho dna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Timi posiela sladku pusinecku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

My sme mali vcera nehodu, odcerpala som horucej polievky do misticky, ze tam roztopim syr a len co som sa otocila po syr, Timo to stiahol zo stola a oparil si rucicku (nechapem ako tam dociahol)....skoro som umrela od strachu, nevsimla som si, ze az vyssie si rucku oblial a teraz ma flak povyse zapastia a normalny pluzgier....no revali sme obaja 😢 😢 ...Timo taku polhodinu....chvalabohu potom zaspal a ked vstal, uz nebolelo...dali sme panthenol a kupeme v harmanceku, poradila nam Dr.Hadam mu nezostane flak ☹

Kubi, my mame uz 8 zubkov, dole mu vysla jedna dvojka, druha neviem na co caka 😅

Bezim na ordinaciu, pa.

sarka211
3. apr 2008

ahojte...aj my s Viky sa pripajame a prejeme Laurinke vela zdravia, stastia, radosti a krasnych dnickov a este hlavne veeeela darcekov posielame bozteky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
sisi normalne mi presiel mraz po chrbte... 😢 😢 dufam, ze sa mu to pekne zahoji
a gratulujem k zubkom.... 😀 😀 😀

adypo
4. apr 2008

kubi ... 🙂 🙂 bozkaj za nas Lauriku, hlavne vela zdravicka jej prajeme a nech aj nadalej robi "gumkacik" radost ockovi aj mamicke ... 🙂 🙂

ostatnym pekny den prajeme ..... 😉

karolinkafe
4. apr 2008

Ahojte kocky!
Tak sa tu po nejakom case opat hlasim 😉
Najprv by som chcela zazelat vsetko len to naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj Laurike, nech vam krasne rastie a prinasa vela radosti.
Ako som si tak precitala, co ste tu popisali, za tie dni, co som sa neukazala, tak vidim ze ziadna slava..... Kazdy si tu presiel nejakou chorobou 😒 No tohtorocna velka noc velmi nevysla.... 🙄
Sisi dufam, ze sa Timovi ta rucka rychlo zahoji a nebude mat po pluzgieri nebude ani stopy
Alcapalca verim, ze maly je uz v poriadku. 😉
Inak ako vidim, co tu pisete o detskej nemocnici v PO tak to nie je ziadna slava..... Ja mam kamaratku, co niekolko mesacneho syna dokonca chceli operovat lebo stale ked sa napapal tak vracial. Ona s nim este pre istotu isla do kosic. Dobre urobila, lebo tam zistili, ze to nie je nic vazne ale nejaky "zlozvyk", aby bol stale v stredobode pozornosti.... V presove by uz bol porezany a aj tak by to nic nedalo 🙄
Prajem vam vsetkym pekny koniec tyzdna a krasny vikend.