Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

tinika
24. apr 2008

tak ja idem pracovať, maj sa zatiaľ

kubanka
24. apr 2008

vonku ma uz 7 zubkov a kolko sa ich teraz tlaci to neviem
A ty uz nechodis na strechu? Staviate?

tinika
24. apr 2008

Ahoj, teraz som dlhšie nebola, sa nam to posunulo minimálne o rok, lebo tam nie sú inžinierske siete a majú ich robiť na budúci rok. Snáď.

alcapalca
24. apr 2008

ahojte, tak dnes sa aj na nas konecne usmieva slniecko
joj nech uz len tak bude 😎

aneti78
24. apr 2008

ahojte

konecne sa vycasilo a nasi chytili nejaku grcku, tak som nasadila dietu a neviem, ci budeme moct ist von. Jakubko bol doobedu dost mimo z toho, keby ho Tamka stale nerozptylovala, tak asi spi cely den ☹

Sisi, robila som rizoto, je super, len deti ho asi nebudu moct jest ☹

sisi1
24. apr 2008

Ahojte mamkule,

aneti: aj my dnes mame toto rizotko, akurat som nemala tarhonu, tak mame zo slov. ryze 😅
To obidve deturence maju? Teraz jedno marcove dietatko ma nejaku crevnu virozu, ale aj teploty malo...Jakub asi nema teplotky, vsak? Pozdravujeme, nech sa skoro vyliecia 😉

My sme boli dlho von - 3 hodky - Timo uz odpadaval, na Solivare sme boli za tatinom mrknut, potom okolo Intersportu az do Maxu a naspat... chuda uz mu riadne ocka klepkali...spapal polievku a od 14,30 spinka...Vonku je krasne, uz sme si to po tych chladnych dnoch veru zasluzili...

Kubi: co robite?

tinika: chodis asi do prace klasika vsak? A kde planujete stavat?

aneti78
24. apr 2008

Sisi, nasi to maju asi po mlieku. myslim, ze je na case zrusit pitie mlieka z flase. kebyze vypili len mlieko, tak je to ok, ale oni sa napchaju normalne veceru alebo ranajky a potom este vytrubia aj po 350ml mlieka, tak si potom pokazia zaludky. asi to bude len tym, lebo aj vikend boli same oslavy a pojedli kopu somarin, tak si pokazili bruska. Tamarka je uz ok, aj isla s muzom na biku von a Jakubka to chytilo az dnes rano,tak on je zmordovany este, ale jedol len piskoty a kukuricne chrumky a zaklad vela pije,takze je to na dobrej ceste. mal len 36,9 teplotu, viac nestupla.
on je taky dobrucky, ked pochoreje, len lezi prikryty, usmieva sa na mna tak zufalo 🙂 a vsetko co poviem je pravda, prikyvuje a hovori len: ano, mamka 🙂

tinika
24. apr 2008

ahoj sisi, no pracujem, na živnosť - žiadna výhra, a stavať chceme asi 14 km od prešova smerom na vranov

aneti78
24. apr 2008

ahojte

tak uz Jakubko spapal kuraciu polievku, uz bol riadne hladny a od obednajsieho spanku nevracal, tak snad bude zajtra dobre. mlieko som im nedala a flasky som skryla a som im povedala, ze kym naobed spali, odniesla som ich dvojickam, co byvaju oproti, oni su este male babatka a potrebuju flasky, my sme uz velki, nam netreba....Tamarka to pochopila dost rychlo, ale Jakubko 😕 jasne, flasky s mliekom beru ako ukludnenie odkedy nemaju cumle 😒 tak dufam, ze rychlo zabudnu....

tinika, ako dlho snazilkujete? ak nechces, nepis 😉 nam sa zadarilo po troch rokoch...

aneti78
24. apr 2008

Alenka, teraz som zbadala, ze si vcera dala fotky, chalani su zlati 😀 maju krasne ocka 😉 fesaci to budu velki

sisi1
24. apr 2008

Ahojte,
tak uz mam po stvrtkovej davke serialov 😀

aneti: to je fajn, ze uz sa maju lepsie, tesim sa, uz by sme pomaly mohli dat stretko aj s detickami, je uz pekne 😉

tinika: tak sa tesis na domcek, vsak? Aj ked ono to je tolko vybavovaciek okolo toho...no ta radost potom je o to vacsia...
Mne zatial vyhovuje byvanie v panelaku, nic mi tu nechyba, vadia mi len obcasne vrtania...inak som spokojna 😎 Nasi maju velky dom, tak mi stacilo, vlastne furt je tam co robit, dorabat atd, ale niekto to rad robi...kebyze domcek, tak jedine na kluc, aby som nic nemusela robit, a aby muzik tam nemusel stravit pol zivota... 😅 😀

alenka: to su fotecky zo zimy, co? Aj nejake aktualne prihod....apropo uz ste sa rozhodli pre ten kociarik ci este zvazujete?

tinika
25. apr 2008

Ahoj sisi1, teším sa , vždy som chcela bývať v dome, 20 rokov som bola v bytovke, potom sme sa presťahovali do domu, ale keď som išla pracovať, tak som zase v meste, aj teraz bývame s manželom v byte, beriem to ako dočasné. Chýba mi záhrada, ticho, ... Ale aj panelák má výhody

deniskajakubko
25. apr 2008

Ahojte holky,

trocha spätne:

Sisi - Jakubko chodí - (chodil) do škôlky na Zemplínsku. Mne sa to tam celkom pozdávalo, len tie choroby a Jakubko tam nechcel chodiť. Asi ho odhlásim a pôjde až v septembri, teraz je už druhí mesiac doma a nie je vôbec chorí, takže to bolo len tou škôlkou.

Ak by ste robili nejaké stretko s detičkami tak sa radi s Jakubkom pripojíme.

Aneti - ako detičky už lepšie?

Ja som dnes bez šéfa a mám konečne znova pripojenie na internet tak to patrične využívam 😉

Dnes je krásny deň, Jakubka som poslala do Ľubotíc ku mojej babičke, takže bude vonku na vzduchu aj celý deň, minule čo bolo tiež tak pekne, tak bol v Ľuboticiach od rána do obeda bol vonku a ani na obed do vnútra nechcel ísť.

alcapalca
25. apr 2008

dobre ranko
aneti drzim prsteky, a verim ze detickam je uz dobre
sisi hej fotky su zo zimy len take som pridala co mam v PC, anet chcela nieco v akcii, tak som len take nasla, lebo nafotene mam kopu ale neda sa nam dat do compu, a ani nemame cas sa teraz tomu venovat, lebo prenasame a menime izby aby sme tu nejak vosli, takze neskor pridam

dievcata nemate nejake pekne detske blahozelanie? dnes musim poslat pozdrav 4 rocnej slecne a nic vynimocne som ani na nete nenasla 😒

alcapalca
25. apr 2008

anetka moji pili mlieko z flias kazde rano aj vecer este pred rokom v lete, cize do 3,5 roka
som im zacala davat z pohara presne ked boli ako tvoji v tom veku, ale zacali sa mi s tym len babrat a nepopili, tak mama mi poradila nech im radsej este necham flase, aby cim dlhsie chceli mlieko. A minule leto uz to bolo v pohode ked som im vzala flase, dala som im najprv slamky tak sa tesili, a teraz normal z pohara, a uz nemaju ho kazdy den, ale lubia ho s cerealiami, a nejak mi to vyhovuje, lebo sa rychlo najedia rano pred skolkou, a potom uz tam dostavaju chlebik

adypo
25. apr 2008

ahojte ....

Ja len na rychlo, takze Elly ma prvu chorobu z kolektivu, mame streptokoka, 2 dni teplovala, ale uz sme ok, berieme prve antibiotika, tak je to trochu boj, ale co uz ... Elly rozprava jedna radost, uz vie basnicky a pesnicky, je zlata ....

Budeme mat znova dievcatko, sme radi, hoc manzel uz male oslovoval v muzskom rode, ale rad je smeje sa, ze do konca zivota bude robit uz len na vlozky .... no hold bude mat doma babinec 😀 😀 😀 ale je to uplne jedno .....

Dajte mi nejaky vas typ na dievcenske meno, lebo fakt neviem ... keby sa dalo zas dam Ella .... chcem aby bolo kratke to meno ako Ella ... dakujem

Drzte sa .... 😉

alcapalca
25. apr 2008

adypo blahozelam, nevymenime? 😉
mne sa nikdy nepacilo meno Anka, Anicka, ale teraz chodi s nasimi do skolky asi 2,5 rocne dievcatko, a volaju ju Anna, a to fakt uplne inak znie

kubanka
25. apr 2008

Ahojte zase to vyzera na pekny dnicek.....teraz Lalka zaspinkala a ked vstane pojdeme vonku na slniecko. Vcera som jej kupila taku dierkovanu akoby hackovanu ciapocku, uz sa tesim kedy ju bude nosit. 🙂

Som rada, ze uz vsetkym detom je lepsie.

sisi1
25. apr 2008

Jeeej, adypo, tak budete mat slecnu 🙂 Rozmyslam nad menami, no nenapada ma nic take akurat Sara, ale tak uz sa dost deticiek vola....hmm...

alenka: veru, aj mne by sa pacilo, keby volali Anna, to je krasne...ale take ze "Anča", jaj....to sa mi nelubi uz....

Nam dnes dosli botasky pre Tima, su to jeho prve 😀 Uz nieco na vonku sportove potreboval, ked len tak niekam vybehneme, aby nemusel stale v topankach...a este polokosielky peknucke prisli, tak sa vytesujem.

Kubi, tie ciapocky sa mi na dievcatach hrozne pacia, su na zjedenie take bambulky....skoda, ze pre chlapcov take nie su 😅

Tak ideme spapat zeleninkovu polievku a sups von...papa.

tinika
25. apr 2008

adypo a čo lea?

kubanka
25. apr 2008

No tak pridam aj ja zopar kratkych mien: (nie vsetke sa mi pacia ale vypisem Ti ich)

Anna, Daša, Ema, Eva, Ida, Irma, Jana, Jela, Julia, Lea, Lesia, Liana, Linda, Lujza, Maria, Nina, Nora, Petra, Soňa, Zina, Zita, Zoja

A keby si xcela nemecke meno tak kuk sem
http://209.85.135.104/search?q=cache:Cq7SJ9xqkr...

kubanka
25. apr 2008

No neviem ci Ti pojde tak skus www.oberpfalzbaby.de a tak sa preklikaj na namen fur madchen

katka.m
25. apr 2008

dievčatá, ktoré čakáte bábo, dnes som v Hypertescu našla lacné plienky. V takom koši medzi detskými vecami a zeleninou, sú to Pampers New baby 3-6kg, 96ks za 160sk. Zlacnené zo 600, ja som brala len jedny, lebo asi už váhovo veľmi veľa nestihneme, ale vám by mohli byť vhod. Boli tam ešte aj extra large od 16kg, tiež nejakých 130 sk. Tak ak máte záujem, ešte asi 10 balení tam je.

aneti78
25. apr 2008

ahojte

Adypo, gratulujem k dievcatku 😵 my sme mali v dievcenskych menach jasno, ja som rozhodla 😅 cize sme nejak nevyberali, celkom sa mi ale paci Zoja, Tara, Amira....mam pocit ale, ze kazde druhe dievcatko je Ema, Lea, Nina alebo Sara. este ta Sara az taka casta neni, to je tiez dost pekne meno

Sisi, veru, skoda, ze nie su hackovane ciapky pre chlapcov, dala som urobit Tamarke a Jakubka nemam s cim zladit 😀

Alenka, ja zas na tom mlieku netrvam nejak, oni pojedia dost jogurtov, puding, krupicu, takze to mlieko z flase im fakt len zbytocne zaplnilo zaludok a potom vracaju. uvidime, ako sa to vyvinie, mozno nakoniec budu chciet aspon kakao z pohara, co teda doteraz vobec nechceli, iba ciste mlieko pili.

Deniska, dobre si urobila, ze je Jakubko doma, skusite neskor a uvidis.

adypo
25. apr 2008

alcapalca ... jooj len ty rodis trosku skor ako ja musim porozmyslat ako zrealizovat vymenu deti 😀 😀 .... uz ma napadlo .. ty mas termin zhruba dva tyzdne predomnou ... takze mam plan .. ty pockas tyzden este a ja o tyzdne skor porodim .... a mozme vymenit ... 😀 😀 😀
Tadeas je uzasne meno .... ja som od strednej skoly vzdy chcela Tadeka, ale mojmu mangelovi sa nepaci ... a teraz uz to je aj tak jedno nieeeee ...

Ja uvazujem nad Tamarkou, Larou, Liviou .... ono mne sa paci aj Lea .... Len ked uz mam Ellu a dam Leu .. to sa dost podoba nie ....

pekny den ... 😉

adypo
25. apr 2008

aj Mia je pekne, len neviem ci mi ho zapisu na matrike ... a zas nechcem malu ochudobnit o meninky .... 😉

alcapalca
25. apr 2008

adypo ja uz mam teraz termin 2.6., ale ratam ze do konca maja porodim, uz teraz mi vravia ze som na rozsypanie

ja som najprv chcela Vratka, ale nik nesuhlasi, a potom ma napadlo, ze Tedy Bear, to skoro na kazdom mackovi je napisane, tak sa mi zapacil Tadeasko ze pekne sa da volat, ja som ani predtym nemala chlapcenske mena vybrate, ja som si stale myslela ze budem mat len dievcatko, a to sa malo volat Dagmar 🙂

alcapalca
25. apr 2008

katka no skoda ze som tiez tak nahodou nebola v tescu, lebo teraz kym by som tam nabehla, tak pochybujem zeby tam este boli, a ani sa mi nechce, mne sa dnes nechce ani varit sakra, len by som si lahla do kresla na slnko a by som sa slnila 😎

adypo
25. apr 2008

alcapalca ... no tak potom nic .... 😉 drzte sa .. aj ti celkom zavidim, ze o chvilu to budes mat za sebou, ja este v podstate maj, jun ... a uz nevladzem .. brucho mam take velke ako pri Elly ked som isla rodit .. a normalne pocitam dni do porodu .... 😉 tak len sa drzkaj aj ty aj Tadek ... 😉

alcapalca
25. apr 2008

este som zabudla napisat ze dnes mi prisla aj ta sada do kociarika, osobne kurier mi to doniesol az hore do bytu, tak huraaaa ze som nemusela ani na postu ist, ufffff mi odlahlo som sa bala ze mi nepride a peniaze v cudu