Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

aneti78
2. máj 2008

a keby si ich dala mame a ona by ich vodila do skolky? ci ona nebyva poblizku? ja si myslim, ze aj muz by to zvladol v pohode, uvedomil by si, ze nie si doma,tak da aj v noci pozor. teraz ma teba,tak sa spolieha,ze ty vstanes.

alcapalca
2. máj 2008

tiez si myslim ze aspon dobra skuska by to bola pre neho, musel by byt zodpovedny a tak keby som ich dala k mame, zas by on bol na tom lepsie ze nema ziadne povinnosti
asi to bude stat za to, ze mu prenecham svoje povinnosti na ten cas

aneti78
2. máj 2008

hej hej, nechaj ho sameho, nech si to skusi 😉 ale ved oni su uz velki.

a na nocnik v noci este nevedia ist sami? ci to odkedy tak dieta vie? nasi odkedy nepiju vecer mlieko, su uplne suchi celu noc. veceraju a potom sa im kazem napit caju alebo vody,ale to nevypiju vela, ideme umyt zuby a fakt nevstavaju curat a rano plienka sucha. uz musim skusit aj v noci bez plienky, len mi je to nejake cudne, nejak skoro sa mi zda, ze tak vydrzia.

alcapalca
2. máj 2008

mavali nocnik v detskej, ale uz som ho zrusila, lebo ked rano vstali, isli do neho rovno curat, no a stale sa stala nehoda ze pipik hmhm hore tak vsetko okolo islo alebo do pyzamka 😀
inak v noci nezvyknu ist, len ked su prechladeni, ale ked uz zacujem v noci ze daco su nepokojni tak aj tak idem k nim a sa ich opytam ci nechcu curat, to uz mi neda neist zakuknut

aneti78
2. máj 2008

nase krstna 7 rocna slecna este stale v noci cura do nocnika. nasi pokial nechcu curat, kvoli niecomu inemu nemrncia. nezvykne sa im ani snivat. akurat Tamarka chodi ku nam do postele nadranom okolo stvrtej-piatej. ale to len bez slova pride, zaradi sa medzi nas a spi dalej. nepytaju ani caj ani nic.
konecne si noci uzivam, lebo oni velmi dlho vstavali na mlieko a kym ho pili vecer, tak aj kvoli curaniu revali. a ked sme zrusili cumlik, tak velakrat si aj caj vypytali z flase,lebo si chceli pocucat. takze odkedy nie su flase, vedia, ze nic nebude, resp. z pohara, tak to nevstanu.

alcapalca
2. máj 2008

7 rocna tak to je dost
moji isli na zachod aj sami v noci, isty cas, ale teraz uz asi mesiac-dva nejdu sa boja, hlavna vec ze ku mne do spalne dojdu, aby som isla s nimi 🙂 , niekedy sa robim ze spim, ale dobre pocujem ako cupkaju ku mne
a rano ved vstavaju o polsiestej tak to uz pridu ku mne lahnut do postele vycurani, najprv Lubko, a o 15 min asi Branko
mne sa zda ze ani im sa vtedy este nesnivalo, ale teraz uz hej, lebo rano mi rozpravaju, ze co sa im snivalo

aneti78
2. máj 2008

aj Tamarka rozprava, co sa jej snivalo 😀 aj teraz ked vstane, sa jej spytam, co sa jej snivalo, nadychne sa a spusti, to bude taka rozpravka, ze az 😀 ako vencila Labku (nasich ratlik) a potom si ju zobrala ku sebe do postele, lebo spala u babky a ta jej dovolila a ked sa zobudila, tak Labka ju poolizovala atd. strasne ukecane dievcatko sa z nej stalo a taaak si vie povymyslat 😀 tak sa pri tom tvari dolezito, vlasy si odhrna z tvare a vysvetluje odusu 😀

Jakubka sa spytam a on povie NIC a skoncili sme v debate o snoch 😀

alcapalca
2. máj 2008

si ju viem predstavit podla tych fotiek co mas v albume, fakt herecka z nej bude riadna
im davas aj zvecsovat take pekne zabery?

alcapalca
2. máj 2008

anet a ako s vasou dovolenkou pri mori? idete, ci uz len na maltu budete chodievat do Obisoviec?

aneti78
2. máj 2008

zatial som nedavala,ale mam uz dva obrovske albumy a niektore v ramcekoch vystavene.

este chcem kupit take tie detske albumy s fotkami anne gedes ruzovy a modry a urobit im na pamiatku taky vyber z detstva, aj ked bude to tazke, mame strasne vela fotiek. ale tie, co som si pracne robila, si chcem nechat ja a im spravit ine.

alcapalca
2. máj 2008

ja som isty cas mala maniu na zvecsovanie, tak teraz mame taky pekny kutik na stene kde su rozvesani, uz ma to preslo, aspon zatial kym sa Tedy nenarodi hahha
a musime kupit novy fotak alebo kameru sa este nevieme rozhodnut

aneti78
2. máj 2008

princezna uz vstala a ma vola k sebe na gauc,tak idem, pekny den a vikend 🙂

alcapalca
2. máj 2008

aj vam 🙂

deniskajakubko
2. máj 2008

Ahojte holky,

bola som s Jakubkom u lekárky ho zaočkovať proti pneumokokom. Síce lekárka hovorila, že zbytočne, že je zdravý, že nikdy nebol vážnejšie chorí - až keď nastúpil do škôlky, ale ja pre istotu som ho dala zaočkovať. Veď poškodiť to dúfam, že nepoškodí a dúfam, že to len pomôže. Nemal žiadnu reakciu na injekciu, tak som rada.
Rozprávali ste sa tu o tej vakcíne, tak kvôli tej vakcíne deti nebudú menej choré, môžu mať aj angínu, chrípku, len zápal stredného ucha, zápal mozgových blán a ešte neviem, ktorá to je choroba, tak to by už nemali dostať

deniskajakubko
2. máj 2008

ANETI - nejak sa mi nepodarilo nájsť Tvoj príspevok ohľadom Tamarky, čo má už kiahne? Ja by som už bola asi najradšej, keby mal Jakubko kiahne za sebou. Tak nech to Tamarku veľmi nesvrbí a nech to má ľahký priebeh - ak sú to kiahne

deniskajakubko
2. máj 2008

JANAZUZA - ja som chodila cvičiť k Dr. Hladkej, adresu aj t.č. Ti môžem dať na lekárku, len teraz mi už Jakubko spinká a mám to číslo v posteli. Ona sídli na Budovateľskej ulici, má tam ambulanciu. Len, ak by si chcela chodiť cvičiť, tak sa treba dopredu nahlásiť, lebo tam chodí dosť veľa žien. Musím ju pochváliť, sú to naozaj super cviky na chudnutie a sú to aj zdravotné cviky, takže ma chrbtica, skoro vôbec nebolela. Síce sa platí dosť veľa ale stojí to za to. Tak zajtra Ti napíšem to t.č. ak ho náhodou už nemáš. 😉

aneti78
2. máj 2008

Deniska, ano, ze vraj kiahne,ale take v pohode. mohol by aj Jakubko take chytit.

mne dr. povedala, ze vakcina ma vplyv aj na chorobu, ktoru dieta chyti, kazda angina a pod. je miernejsia. a nam sa to aj potvrdilo.

deniskajakubko
2. máj 2008

Sisi - tak čo, už máš gélové nechty? Len tak si ich chceš dať, či pri nejakej príležitosti?

deniskajakubko
2. máj 2008

Aneti, tak to si ma potešila s tou vakcínou, že to zaberie aj na takého choroby

deniskajakubko
2. máj 2008

Aneti - myslím si, že Jakubko od Tamarky určite dostane kiahne, kamarátkin chlapček tiež mal, jemu skončili a hneď na to dostal kiahne jej druhí chlapček. Takže to mala z krku

deniskajakubko
2. máj 2008

My sa zajtra chystáme na Spišský hrad, prišla Jakubkova krstná z Prahy, má tam byť otvorenie sezóny, tak dúfam, že nám bude priať počasie. Síce bez manžela, robí celý deň - už mi to lezie na nervy, skoro každý víkend je v práci a to celý deň od rána do večera ☹ 😠

deniskajakubko
2. máj 2008

Holky poraďte mi, mám dilemu - chceme ísť v lete k moru a manžel by chcel ísť do Egypta, alebo do Grécka, ja sa neviem rozhodnúť, síce radšej by som šla do Egypta - je to môj sen, ale zasa kvôli Jakubkovi sa neviem rozhodnúť, predsa Egypt je asi väčšia exotika, či nie?

sisi1
2. máj 2008

Ahojte,

deniska: nemam este, vobec som nestihla kozmetiku ani nechty... ☹ Zajtra ideme na ples, no nie je to klasicky ples, ked muzikovi skonci stolnotenisova sezona, tak usporaduvaju taky "ples", tak aj koli tomu som chcela. Ideme my, moji rodicia a moj stryko s tetou, mal ist aj brasko s frajerkou, ale brat odchadza pracovne v nedelu do Nemecka, tak nemoze...

No a k tej dovolenke, kamoska co bola v Egypte, dokonca to iste aj baba z marcoviek pisala, ze je tam velmi horuco pre male dieta a vraj mimo destinacie turistickej dost humus.....to je z tych negativ...ale vraj v destinacii bolo krasne...
A Grecko je moja srdcovka, nadhera, krasna hudba, Metaxa, super piesocek, mentalita ludi...prosto vsetko mi vyhovovalo....tak ja by som bola asi neobjektivna... 😀

Ale som nadsena, lebo sme konecne VYMALOVALI detsku izbu, dali sme aj zaclonku, s mackom PU, no nadhera...taka krasna modra je....ked nalepime borduru, tak cvaknem, len s nou musime este pockat....no a potom bude podlaha, kobercek a nabytok...zatial len postupne snivame....prisiel sek na ziv. poistku, tak to je prednejsie 😒 😅

adypo, dakujeeeeeem, mozno jej zajtra cinknem ci nahodou nema cas....

aneti78
2. máj 2008

Deniska, aj ja sa priklanam k Sisi, my sice stale len do toho bulharska chodime,lebo tam mam rodinu a tiez mam rada tu krajinu, ludi, hudbu a rakiju 😅 😉
co som pocula tak v Egypte ale aj napr. v Turecku, deti chytili len grcku s hnackou, jedlo im trebalo nosit z domu, aspon tie hippky, lebo tam nic-moc....aj ked Jakubko je starsi, uz by to mozno zvladol, ale ja myslim, ze ked clovek berie male dieta, tak s nejakymi celodennymi spoznavacimi zajazdmi ratat nemoze a tomu dietatu je jedno ci sa clapka v mori niekde tu poblizku alebo v exotike.

deniskajakubko
2. máj 2008

Sisi, Aneti, ďakujem za rady. Inač, keby šlo len o spánok, tak to mi vôbec nevadí,lebo Jakubko už mi nespinká cez deň asi dva mesiace, som z toho smutná, ale čo už, nič nezaberá a kričať, alebo biť ho tak to nie, takže fakultatívny výlet by prichádzal do úvahy. Joj ale dúfam, že keď Jakubko bude starší, tak to toho Egyptu pôjdeme, lebo to je môj sen- pyramídy, sfingy, múmie - ja som od malička chcela byť archeologičkou, tak aspoň sa takou formou popozerať po Egypte, ale asi by som šla radšej na poznávací do Egypta viac by som toho popozerala

deniskajakubko
2. máj 2008

Nejak sa mi nechce spať a ráno už mám budíček o 6-tej a celý deň na nohách, tak sa teším 😠

aneti78
3. máj 2008

Deniska, si neviem predstavit, zeby dvojky nespali cez den...co by som cely den s nimi vymyslala 😕 😀 mozno je to len take obdobie a bude Jakubko zasa cez den spat. si aj spominala, ze rano dost skoro vstava, tak potom o kolkej ide vecer spat? nasi by uz o pol siestej asi zalahli, keby naobed nespali. aj teraz uz asi pol hodky spia, lebo Jakubkovi doslova hlavka kyvala pri rozpravke 😀

deniskajakubko
4. máj 2008

Aneti, náš Jakubko je celkovo veľmi málo spavé dieťa. Keď sa narodil, tak mi spal len vonku, takže či pršalo, snežilo, fúkalo bola som s nim doobedu 3 hodiny vonku a poobede 3 hodiny vonku, aby spinkal. Od roka a pol začal už vymýšľať, že nechce spať cez deň, tak som ho uspávala pri fľaši mlieka a teraz už ani to nezaberá. On, keby nemusel, tak nespí vôbec. Jemu stačí 11 max. 12 hodín spánku, takže spinká už o 18.30, ale je to tiež boj, lebo pokiaľ ho dostanem do kúpelky, ale keď zaľahne tak do 5 minút spí.

deniskajakubko
4. máj 2008

Včera sme boli na Spišskom hrade, bolo super, Jakubko bol nadšený zo všetkého čo tam videl. Aj počasie nám vyšlo, keď sme odchádzali z Prešova, tak začalo pršať, ale keď sme došli tam, tak prestalo pršať a pekne svietilo slnko. Potom sme šli na salaš sa najesť, vonku mali krásne ihrisko pre deti, tak Jakubko sa aj tam vyšalil, boli tam aj kone, tak Jakubko sa povozil na nich. Tak som si myslela, že ho to úplne vyšťavilo, že aspoň v aute naspäť domov pospí - no aj keby neviem čo sa stalo, tak mu očká ani neklipli. Tak čo, mám doma nespavca ☹
V júni sa chystáme do Bojníc, na hrade budú postavičky z večerníčka a rozprávok, bude program pre deti, tak sa tešíme. No dúfam, že to bude už aj s manželom, že nebude práve vtedy robiť. 😠

janazuza
4. máj 2008

Ahojte kočky. Včera sme boli konečne kuknúť v MAXe, malý sa vozil asi na všetkých atrakciách. Bolo sduper, oproti dnešku. Dnes sme si to zopakovali, bol tam kúzelník a samozrejme sme odchádzali s otrasným revom a krikom. Ešte, žwe som vybavila v Orange čo som potrebovala, lebo mi to cez týždeň nevyšlo.