Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kiki5
6. mar 2009

no pozeram že ma len 3 týždne. tak neviem je este maličky. ale ak ma naozaj silnu koliku tak zober len tak medzi prsty do hrnčeka a zalej. ved mu daj len troška sa napit. pre mna aj ked som dospela je hip fenikl. velka pomoc ak ma boli brucho

sisi1
6. mar 2009

ahojte

kiki5 - preco by si nesla uz do BG? Zaujimaju ma nazory ludi co tam boli, jeden nas znamy bol min. rok s rodinkou, boli sme spolu v Grecku pred par rokmi a tiez hovoril, ze uz do BG nie, ze stacilo...hmmm...

nadzieja: mojej kamaratky maly mal koliky, davali mu feniklovy cajik aj jeho mamina ho pila, ze do mliecka sa dostane a prave naopak, nerobil mu dobre museli vysadit uplne....kazdemu nieco ine pomaha, s tou rascou som to tiez pocula...treba vyskusat a uvidis ako bude babo reagovat, hoci neviem ci to uz moze 3 tyzdnove babo....a lekarka ti co poradila?

kubi: naaaadherneeee!!!! 🙂

sisi1
6. mar 2009

nadzieja: dojcis ci nie?

aneti78
6. mar 2009

ahojte

kiki, ja tam mam rodinu, moj oco je bulhar, takze ja bulharsko milujem, ale je pravda, ze niekomu nevyhovuje, no ale ja si nepomozem. mam rada tych ludi, poznam jedla, dohovorim sa, takze je to trosku ine, len ma moc mrzi ze idu tak dole vodou, ale pri mori to vraj nie je az tak citit, horsie vo vnutrozemi ☹
moj muz by siel aj inde pokukat, ale mna nedostane 😀 a napokon ho presvedcim tym, ze v BG moze minat viac nez inde a uzijeme si 😀 😀 😀 a teraz to bude este podstatnejsie, kedze dvojky na kazdom rohu nieco pytaju 😅

alcapalca
6. mar 2009

ahojte
nadzieja, a si si ista ze ma koliky? radila si sa s lekarkou? pretoze je naozaj este velmi malicky, ja na tvojom mieste neexperimentujem, kazde dietatko je individualne, nie kazdemu vsetko sadne, na tvojom mieste letim za lekarkou, oni vedia uz co treba

uz riesite dovolenky? my toho roku urcite nic, staci keby nam vyslo stahovanie, a NL, tam chcem ist niekedy koncom sk. roka cca maj aspon do septembra

dnes som mala perne doobedie, rano do skolky potom zas pre Lubka parali sme na svaby na logopediu dnes ho vytrapila, musim sa obrnit trpezlivostou ked s nim doma budem toto precvicovat 😕

vcera nam Tadeas zas druzgol z postele, zaspala som jak drevo nad ranom a zabudla som ze spi pri mne, az rachot ma prebral, ma paradnu modrinu v strede cela
dnes mi dosiel balicek som vydrazila pre chlapcov troje next. nohavic za 90 korun su fakt v perf. stave
a v pondelok by mi mala prist nova autosedacka tak sa tiez tesim a aj z toho ze vajicko som pohodovo raz dva predala 🙂

nadzieja
6. mar 2009

sisi1........figu dojcim, vyprodukovala som tak 4 kvapky v nemcnici, to vsetko...a maly chudol a chudol...museli mu hned nasadit nutrilon HA...a nevie sa ho dojest...v pohode zhltne aj 120...lekarka nam hovorila, ze iba 15ml vlaznej prevarenej dojceneckej vody, celaskonik + sab simplex kvapocky

kiki5
6. mar 2009

aneti tak to je niečo uplne ine- ja mam zasa tak rada taliansko aj ked za tie peniaze môžem ist inam. ja len že ak to porovnam s greckom alebo inou krajinou tak pre mna bg- nie. mna prekvapila strava . za 10 dni čo sme tam boli som ja aj jakub nič nejedli. bol to des. ak sme isli aj do rešt. tak nam capli polotovar no asi som mala neštastie. inak za 10 dni sa mi nestalo aby mi v obchode alebo kdekolvek dobre vydali. 😠

aneti78
6. mar 2009

kiki, tak to ste mali fakt smolu 😖 😕 lebo ja mam rada ich jedla. no ale ja viem co je co....a ked som sa ozvala casnicke po bulharsky tak hned ze: prinesiem vam iny jedalny listok 😀 (s inym cenami samozrejme)

aneti78
6. mar 2009

bozinku Aleni, aj si s nim bola niekde u dr., ci si ho len doma sledovala? akurat teraz sa v Dvojickove toto preberalo, lebo jednej babe sa tiez maly tak zgulal v noci z postele lebo tvrdo zaspala a hned ho brala zachranka, vobec sa nehybal len plakal a teraz ma vsade modriny,ale nastastie sa nic nestalo. Tak si povedala, ze hoc to bude tazke, bude ich ucit rezimu - spanie v postielkach 😒
a co ste nezasli, ked ste boli na svaboch, bodynka sa minaju 😉

sisi1
6. mar 2009

Anet, to su hrozne scenare, nestraaaas, boze...ja myslim, ze kazde dieta spadlo z postele, malokedy sa nieco prihodi, ale treba byt ostrazity, to hej....asi zalezi aj od toho aka je vysoka postel,my mame dost nizku, pri detoch je to vyhoda 😅

No s tym jedalnym listkom si ma dostala, az ma chut na BG presla teda... 😖

kiki5
6. mar 2009

prave o tom hovorim. že narod teda jedna radost. ale krajinu maju peknu

alcapalca
6. mar 2009

anet len som ho sledovala
nezasli sme lebo tatik odskocil z prace a tak sme isli len tam ahned spat, bala som sa ze bude prsat a to dost daleko s kocikom od nas ku skolke potom svaby a nazad skolka a domov
ale teplacky mas? ja hlavne to............ 😀

aneti78
6. mar 2009

Sisi, ale je vraj rozdiel ked dieta spadne za bdela a ked v noci, ked tvrdo spi. ja som parkrat brala tamku medzi nas, myslela som si, ze nic sa nemoze stat, ked sme tam obaja a ona sa zgulala pomedzi nase nohy az ku kraju postele a tam spadla, no odvtedy ziadne do postele, kebyze tresla o radiator tak neviem. aj tej babe spadol z takej nizuckej postele a cely je doudierany ☹ nasi ked uz zacali spat vo velkych posteliach, tak niekedy prisli nadranom (teraz uz nechodia) ale to uz asi od dvoch rokov sa vobec neotacaju vselijak, len z chrbta na brucho, z velkej postele Jakub ani raz nespadol, Tamka ma zabranu a jeho chrani trosku jej postel.

alcapalca
6. mar 2009

a inak ja ho nemozem nechat v postielke ked nespi, lebo ja sikovnica ked som ho cakala som mu natrela posielku na bielo, lebo taka sa mi pacila a teraz maly sa hra na bobra, akonahle nespi postavi sa a obhryzuje dookola

aneti78
6. mar 2009

aleni, hej teplacky cakaju 😉

idem pratat skrinu, uz sa dokopavam hodinu 😀

sisi1
6. mar 2009

No to hej, je to rozdiel, nas drobec v spanku nikdy nespadol, len ked sa jasil, s nami nespaval, maximalne ak niekedy v noci plakal, vzali sme ho medzi seba, ked zaspal, putoval do postielky....

alenka: ale ved to mas isto speci farbu, nie? Si raz spominala...

anet: a mas aj teplackove supravy?

aneti78
6. mar 2009

sisi, viem zohnat, napisem ti do IP

alcapalca
6. mar 2009

Inak baby musim sa pochvalit, vlastne nie seba ale mojho prvorodeneho Branka 🙂 minuly rok vyhral hlavnu cenu v PP na vytvarnej sutazi ak si pamatate, no ateraz uz ma pripravene asi 4 vykresy ktore mu budu posielat zas na tu sutaz, no neskutocneeeeeeeeeeeeee nadherne, vsetko si on vymyslel, minuly rok to bola saxana a teraz si vymyslel ze chalupka na slepacej nozke pri nej cierny kocur, strecha krasne zasnezene........druhy obrazok vajce na vandrovke, dalsi šašo vilo a on ako pri nom stoji, a naj naj co az ucka bola v uzase, ze len tak ho nechala nech kresli a hodinu si ho nevsimala, po hodke pride a on polka vykresu zelena akoze trava druha polka modra nebicko, v jednom rohu nadherne slnko ale uzasne ocka nos usta........a oproti v rohu jazierko poobkladane kamienkami a v jazierku presne take iste slniecko verna kopia toho co nakreslil len svetlejsou zltou ho vyfarbil, ze slniecko ako sa vidi v jazierku, no pecka 🙂 🙂 🙂

alcapalca
6. mar 2009

sisi mozno je speci taku som vtedy pytala, ale ked vidim okolo pusy tie biele bodky od farby tak radsej ho tam nenechavam, lebo to nie ze olizuje on normalne okusuje, obrusuje si zubadla a potom nas vkuse len kuse, to je jeho najnovsia mania, kusat a stipat

sisi1
6. mar 2009

alenka: to je uzasne, mas doma citlivu dusicku umelca 😉

sisi1
6. mar 2009

Heh, to je sila, Timovi sa stalo, ze oblizol okraj postielky, ale takto cielene obhryzat to nie.... 😀 😀

aneti78
6. mar 2009

aleni, supeeer, aj my uz kreslime slnko 😀 teda Tamka, celkom pekne. Jakubko mi vcera nakreslil akoze pohladnicu a ucitelka dopisala: pre teba mami, od jakubka 😀 ale jeho to az tak nebavi

monky1
6. mar 2009

alenka, to je super, ked mas doma maleho drobca, ktory je takto nadany. Len to podchyt. Nasa sa zase chyta do spevu. Na to, ze mala vo feb. 2 roky, uz vie zaspievat asi 12 pesniciek (niekt. aj v nareci).
Vcera prisla za mnou a hovori mi: - Mamka, spievaj mi Dolinami cesta uzka... No skoro som odpadla 😀

alcapalca
6. mar 2009

musela som okupat tadeaska, lebo asi cez spanok sa pokakal, tak vyzeral 😝
Hej on stale len hovori ze bude maliar, a to je lavak
Sisi no ja nechapem co to mam za dieta, keby si videla tu postielku ako teraz vyzera obhryzena, ti vravim ze vobec ho tam nemozem dat ani na 5 minut, hryzie aj nas normalne sa bojim ked sa salime ze kde ma uhryzne, aj kojit preto som prestala, a teraz ked ma aj horne normalne zahryzne a este trhne ako pes 😀 ludozrutik maly

alcapalca
6. mar 2009

monky mala je zlata spevacka
moji chlapci tak okolo 2 rokov mali neskutocny repertuar a najma ludovych pesniciek, a vsetky slohy nikto nechapal ze aku pamat maju a teraz ked im nejaku pripomeniem tak mi povedia ze uz zabudli
teraz ich bavia take ze sklicka dotykov, more, turbo, no stara generacia a najnovsie minule z vecka sa ozyva: keby som mala prsten zazracny, zivot bybol strasne senzacny 😀 😀 😀 xi a najma v zenskom rode

nasich ani nebavia take rozpravky ako cars...... nasi perinbaba, arabela, saxana, zlatovlaska a mrazik dookola by bpozerali, a potom si to hraju ako divadlo

alcapalca
6. mar 2009

minule prisli zo skolky a sa ma pytaju memai to co je ninja? lebo janik stale dookola len hovori ze on je ninja, aoni nechapali ze co je kto je.............alebo spiderman.......to nula bodov u nas chvalabohu

alcapalca
6. mar 2009

idem pridat nejaku fotku z vecera ked sa chystali na baby ples

tufa
6. mar 2009

Ahojky,
tak ste sa riadne rozpisali 😀 nestiham citat 😀 😀
Ja som tento tyzden absolvovala navstevy u lekarov a nejako stale bojujem s nedostatkom vapnika, aj ked beriem tabletky a pcham do seba vsetko mliecne vyrobky tak CA stale klesa ☹ babatko asi rychlo rastie, tak mu doprajem 😀 😀
A nas hafan sa po 3 dnoch nasiel, nakoniec ho manzel nasiel vo vedlajsej dedine v ciganskej osade uviazaneho, tak sa tesime. Terka sa nevedela dohrat s Dzesy, nahanacky po dvore 😀 😀

Fuu, kolika to sme si aj my vytrpeli, davali sme pupika, masirovali a skusali aj Sub simplex ale z toho /aspon myslim, ze z kvapiek/ velmi vracala, tak sme ich potom vylucili. Takze je len jedna rada, vydrzat.

sisi1
6. mar 2009

No, my pomaly budeme mat dva roky, ale zvladame tak doplnat slova do "Bola babka...", Kukulienka...Vcera vecer si to pred spanim spieval v postielke, pocuvali sme vo vysielacke, no narehotali sme sa s muzikom... 😀

alenka: som sa pobavila na ninjovi 😀 Ja neviem co na tom niektore deti vidia, mne sa tie rozpravky nie velmi lubia, ani Cars, ani Nemo, ani Bob....Timo fici na vcielke Maji teraz a este Lisiak Renart ci ako sa vola....

sisi1
6. mar 2009

tufa: ahoooj, sa tesim, ze sa hafik nasiel 🙂