Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

tinika
3. apr 2009

popsulo??? Treba opravit??? hihi. Monky nezufaj, raz to prejde 😉

tufa
3. apr 2009

Peta: bud rada, ze si isla domov, vo stvrtok malovali WC a to si nevies predstavit, co to bolo za sory na to 1 WC v zadu 🙄
Inac doobedu to bolo strasne, bola som unavena, ale teraz je to uz ako tak. Caka ma este kopa zehlenia a sup do postele. Dufam, ze Dorotka potiahne aspon 3 hod. aby sme sa kus vyspali.
Pri kupani spustila malinka taky plac, ze aj Terezka sa srdcorvuco rozplakala a nechcela sa ist potom kupat 😢

petra1985
3. apr 2009

tufa no to fakt sme tam prisli do "uzasnych" podmienok.. smrad neskutocny sama farba do toho nosia deticky no hruza.. a ciganok kopa vsadeeeeee oh .. ale inak super len mi ta hygiena dost vadila.. ked som tam prisla prvy den som nic ine necitila len farby sme fetovali cely den.. lebo do cerstvo namalovanej izby nas dali.. blee

tufa no ved to sa casom upravi🙂 ja dufam, ze my doma prideme na ten spravny rezim a si nejako zvykneme lebo v noci to je take vselijake.. ja pri kazdom malom pohybe a vzdychu hned vstavam🙂

sisi1
3. apr 2009

tufa: blahozelame este raz, tesime sa, ze ste doma a v poriadku!!

No s tou hygienou a zapachom to nie je bohvieco, hlavna vec, ze vsade do nas hudu, comu vsetkemu sa ako tehotne mame vyhybat a nasledne aj male deti...a v nemocke toto...no otras....

sisi1
4. apr 2009

Krasne slnecne ranko prajeme!! 😵

kubanka
4. apr 2009

Aj Tebe sisi a co ty tu tak skoro?

kubanka
4. apr 2009

tufa Dorotke zelame vela mliecka a mamicke vela sil........ako prebiehal porod?Zmenilo sa nieco spred dvoch rokov?

sisi1
4. apr 2009

trosku zakukujem...pojdem dat varit polievku, dnes ma caka velke upratovanie...dieta mi pozera krtka, muzik makal do polnoci este na nasej pivnici, tak som ho nechala pospat....

kubanka
4. apr 2009

velke velkonocne upratovanie?..........ja mam dnes muzika na volbach a tak sme zase same.

sisi1
4. apr 2009

Hej kubi a vy co budete robit? Idem vyslat mojich chlapov na potulky....

kubanka
4. apr 2009

My si ideme pozriet vcerajsi Panelak a potom zavolame babke, aby prisla po nas a pojdeme ku nim......na obed pride po nas muzik a odvezie domov.......on sa vrati na volby.......my sa vyspime a pojdeme na Sekcov 🙂

sisi1
4. apr 2009

Heh, kubi, tak vy sa nacestujete dnes....volby su do 22hej?

Ja uz mam co to hotove, aj navarit som stihla, okna umyt, zaclony vyprat, povesat a postele prezliect...uz len cistenie a lestenie....ked zvysi cas, poodkladam zimne pulovre do vak. obalov, lebo ako pozeram, potrebovat ich uz nebudeme.
Dieta mi zalomilo, tato ho vystavil na ihrisku a v obchodoch...ani nemukol, len zaspal.. 😀

Vy ostatne maminky co porabate?

kubanka
4. apr 2009

sisi ja som sa dala do pecenia somloi halusky, kym mi dieta spi......cesto mam uz v rure

sisi1
4. apr 2009

ake halusky???

kubanka
4. apr 2009

somloi.....neviem si spomenut na slovensky nazov, tento je po madarsky - somloi galusky

Somlói galuska

Ingrediencie
2 vajcia, 100 g polohrubej múky, 250 g kryštálového cukru, 60 g orechov, 1 kypriaci
prášok do pečiva, 2,5 dl mlieka, 20 g krémového prášku, 1 vanilkový cukor, 20 g kakaa,
20 g hrozienok, rum.

Postup prípravy
Spravíme piškótové cesto. Z vajíčok oddelíme bielky od žĺtkov. Do žltkov pridáme cukor
a vymiešame. Vyšľaháme bielka, pridáme k nim žĺtka a múku,do ktorej sme vmiešali kypriaci
prášok a orechy. Celé cesto premiešame a dáme do vymasteného pekáča. Pečie sa pri 175
stupňoch 25 minút. Pripravíme puding a karamel.Hotové, vychladené piškótové cesto nakrájame
na 3 rovnaké vrstvy. Prvú vrstvu polejeme karamelom, rumom, a pridáme polovicu pudingu. Na
to položíme druhé piškótové cesto a tiež ho polejeme karamelom, rumom a druhou častou pudingu.
Zakryjeme poslednou časťou piškótoveho cesta, opať ho polejeme karamelom a rumom.

sisi1
4. apr 2009

Aha, uz si spominam, robil to raz v telke jeden madarsky kuchar, je s tym asi dost roboty....vsak? Ale musi to byt riadna dobrota....daj vediet ako to chuti....
Idem si copy recept.... 😉

kubanka
4. apr 2009

No uz mam hotove.......ani ja som to este nikdy nejedla ani nerobila a vobec s tym nie je vela roboty, len sa zda.
Postoji to do zajtra a uvidime co na to povie navsteva. Ale asik najprv my ochutname, keby nahodou heh.
Aj ja to mam z telky.

sisi1
4. apr 2009

No, nam uz aj navsteva odisla, boli nasi aj brat, nejake nakupy si tiez vybavili....my s muzikom sme maturovali na balkone s vesiakom, take posuvacie palice na snurkach, no dve hodiny sa s tym babreme, uz som tak nadavala....este aj pobehujuce dieta do toho..... 😝

monky1
4. apr 2009

ahojte, sadla som k netu, ale kazdu chvilu beham k Hanke, kasle, chrci, chrape.... to vdaka tym hnusnym hlienom, co jej zatekaju do hrdielka 😒

monky1
4. apr 2009

idem si asi aj ja lahnut, vcera som mala nocnu.....tak vsetkym dobru nocku a sladke snicky

kubanka
4. apr 2009

NO ja som tu nakukla, ale tu uz dnes asi nikto nepride. My sme celkom pekne zvladli same dnesny den, aj vecer sme sa zabavili a teraz uz mala spinka.

monky a mate nieco na tie hlieny? Alebo na upokojenie v noci,aby ste sa vyspinkali aspon trosku?

monky1
5. apr 2009

No caute...my sme dnes vstali o 7h, i ked hore zadkom, ako sa hovori......upistana, umrncana....teraz pozera rozpravky Zajac Bugs a priatelia, tak snad to z nej vyprcha 😀

..kubi, u lekarky sme boli s niecim uplne inym, po nadche este nebolo ani stopy, ale obcas jej v noci zvykli stekat hlieny do hrdla, budila sa na to , a tak som to spomenula dr. a dala jej sinupret, do nosika Mar plus a Fenistil kvapky. Tak len toto davam. No uz pozera PocoyoVideli ste to uz niekedy? Ide to cez vikend rano na STV1.

Vyzera to na pekny den....i ked manzel mi vcera vecer pisal, ze u nich sa nenormalne blyska, hrmi a leje tam...ale cez den bolo aj tam pekne

kubanka
5. apr 2009

Dobre ranko kraaasny den.
Noc o nicom, Lalka medzi tretou a piatou stale plakala a vymyslala, ze xce cajik, a ked som jej ho dala, tak si zase pytala mliecko a dookola. NO nervy som mala riadne 😠
Ale rano sme spali do 9:15.........muzik do 11stej.
Dnes cakame babky a dedkov....pridu gratulovat Lalke.

aneti78
5. apr 2009

ahojte

Kubi, dodatocne vsetko najlepsie Lalke k dvom rockom, nech je zdrava a stastna 😉

Tufa, Petra, aj vam zo srdca gratulujem ku krasnym dievcatkam 😵 😵 😵

Davno som tu nebola, chodim do prace a poobede s detmi vonku az do vecera, ked je takto pekne. nase deti odkedy je konecne teplo maju stale dobru naladu 😀 , len chcu chodit von - bicyklovat, kreslit s kriedami na chodnik alebo kolobezkovat. Ale bicykluju najradsej, Jakubko ako vichor chodi, Tamka tak elegantne ako dievca a boji sa dolu kopcom, Jakubko sa neboji, ale ani jeden nevedia brzdit rucnymi brzdami a pedalmi sa neda 😀
No ale hlavne, ze sa vymorduju a potom spia ako dreva celu noc.

Dnes pojdeme do mesta, asi zajdem do tesca, ci nieco na nich nemaju, lebo vsetko im je kratke.
Inac, baby, na svaboch otvorila moja znama obchod s anglickym tovarom - znackovy aj neznackovy,ale vsetko nove a z anglicka. nextacke veci pre deti neviem,ci bude mat, lebo trochu sa boji, ci by sa jej to predalo, ale mozno by sa s nou dalo dohodnut na dovoze. je to v tej budove ako su potraviny Jednota, tak z boku ako je pns stanok. tovar bude vozit priblizne kazde dva tyzdne, ale obchod uz funguje, ja som tam este nebola,ale urcite pojdem. aj na dospelych vraj znacky ako puma, nike atd ovela lacnejsie nez napr. v maxe.

sisi1
5. apr 2009

Ahojte,
tak aj dnes je pekne, super....pojdeme na prechadzku, ked drobec vstane a vezmeme aj bicykel...

Vcera som uz sem nedosla, bola som vecer KO, ale postihala som vsetko, co som chcela, vecer vramci prechadzky sme boli aj volit...malemu sa uzsli cukriky a tycinky, normalne si tam dospelackych kamosov nasiel v komisii 😀

anet: mozno tam pojdeme mrknut...skoda, ze nextacke veci nema...tie sa mi lubia...

Kubi, prijemnu oslavu prajeme!!! 🙂

monky: to co je pocoyo? 😕 Sinupret nam vacsinou zaberal, hadam pomoze aj vam....

monky1
5. apr 2009
https://www.youtube.com/watch?v=nmwIgF2gekY

pozri si to cele, najkrajsi je Pocoyov tanec 😀 .... hanka to velmi rada pozera - hoci aj v spanielcine...i ked na STV to ide v slovencine

sisi1
5. apr 2009

Jej, peknucke to je, tusim sme to uz aj na youtube pozerali, ale kedze som nevedela co to je, uz som to viac nenasla 😅
Drobec este spi, muzik mi tu podriemkava na gauci, mna uz tak taha von....

deniskajakubko
5. apr 2009

ahojte holky,
ja som včera poumývala okná, sice mi to trvalo raz toľko, lebo som bola len s Jakubkom doma a on sa rozhodol mi pomáhať, to čo som už mala poleštené tak sa rozhodol namočiť, tak odznova, doobedu sme boli 2 hodiny vonku. Obedovali sme až o 15-tej lebo som chcela doumývať okná.

Dnes sme od rána boli u mojej krstnej, prišla sesternica z Prahy domov (Jakubkova krstná) a poobede sme sa vybrali do mesta pozrieť jarmok, na zmrzku a skončili sme na ihrisku pri Františkánoch a tam sme stretli Anetku s rodinkou. No Tamarka a Jakubko sú zlatunkí. Ale už nevládzem, manžel teraz prišiel z práce, tak chystá Jakubka a idem si s nim rovno ľahnúť.

monky1
5. apr 2009

SOS - neviete poradit nieco na bolest hrdla, co vam zabera? ☹

deniskajakubko
5. apr 2009

monky - propolky alebo strepfen