Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

sisi1
9. feb 2008

Vies ake mam najradsej rizoto? Z tarhone a so zeleninou a sampinonmi (nie z konzervy, normalne zive). Ale muzikovi v nom chyba masko 😀

kubanka
9. feb 2008

sisi zive 😀 😀

sisi1
9. feb 2008

hej, u mna je vsetko zive, co nie je sterilizovane 😀

aneti78
9. feb 2008

ahojte

idu mi ruky odpadnut, ale taky poriadok tu davno nebol 😀

ja nevarim teraz, tak som si dnes urobila vela salatu z cinskej kapusty a k tomu tuniaka. a vecer ideme s kamoskou von, tak si dame nieco dobre 😉

sisi,nasi maju radi rizoto velmi hocijake a tarhonu tiez, tak niekedy skusime.

ohladom stretka neviem, dam vam vediet v pondelok.

kubanka
9. feb 2008

vsetke si vikendujete? my dnes budeme vecer same, lebo muzik je na hadzanej

sisi1
9. feb 2008

Ahojte,
mame novinku: chodiiiimeeee!!!!Jupiiiii!!! Pekne si uz vykracuje, aj ked niekedy sa kyvoce, ale prejde pekny kusok. Aj ked sa zastavi, ide dalej, co predtym nebolo, akonahle zastal, bac na zadok. Tak sme mali dnes radosti. 🙂

Vcera v noci nam odisla telka, muzik bol dat opravovat, skoro ma slahlo, 4 roky ho mame a uz porucha, ale chvalabohu, bolo to rychle a uz fici.

Takze mame upratane, nastava vecerna pohodicka, kupel, peeling a maska, no a samozrejme sviecky 😀

Kubi co robite? Timo uz spinka.

Aneta je na flame s kamoskou 😉

sisi1
9. feb 2008

jaj, dostala som chut na ten zeleninkovy salat s tuniakom, musim uz niekedy urobit 😀

kubanka
9. feb 2008

ahoj sisi, mala spi od 21:45 a ja pozeram romanticky film, teda uz som dopozerala

aneti78
9. feb 2008

caute baby, mam v albume na MMB nejake oblecko pre dospelych, predava suseda, tak pokukajte, ci sa vam nieco nezapaci 🙂 ID 3690

kubanka
9. feb 2008

aneti a ty si uz doma?

aneti78
10. feb 2008

dobre ranko 🙂

vcera som nebola dlho von, ale potom som sa zakecala so susedou, ona ma 49 rokov,ale duchom moja rovesnicka fakt, ved aj podla tych veci mozte vidiet 😀 ma toho dve skrine, co uz su jej male, sice na tesnotku, ale uz vraj do toho nikdy nevojde a ona to chcela kdesi odviezt zadarmo, tak som jej povedala, ci je blazon , ze jej pomozem to popredat, tak prisla ku mne a merali sme a fotili a hadzali inzeraty, sranda bola 😀 normalne chcela kvalitne drahe veci vyhodit 😕
a kupila tesco pekaren chleba a bola mi ju ukazat, kraaasna je a jej znama ju ma odskusanu, takze super pecie a miesi cesto, takze tento tyzden idem kupit aj ja a potom si budeme vymienat dobrotky 😀 uz si zbieram recepty, svokra objavila aj recept na cesto na croisanty a vraj super, naplnila nugetou a ze nemali chybu.

nasi pridu okolo druhej, ked sa deti vyspia. vobec sa im nechce domov. ja idem teraz varit a urobim ovocny kolac 🙂 peknu nedelu

kubanka
10. feb 2008

dobre ranko
aneti budes piect chleba? A to kazdy den? Teda kazdy druhy a tak?

ja som totalne nevyspata, mala mi zaspala dobre, ale ja som buntosila do jednej.... mala sa zacala budit o siedmej a kazdych 10 minut. O 8:30 som to vzdala, prebalila ju, prezliekla a dala na zem nech sa hra a odkazala muzikovi, ze som ju dala na zem a nepozeram sa co robi. Chudak tiez nevyspaty isiel ku nej. Ale z mojho spanku uz nic nebolo, lebo si zapli pesnicky a tancovali, take to bolo zlate.

aneti78
10. feb 2008

Kubi, budem piect hlavne celozrnny a jasne, ze aj ine chleby. ale ja to chcem hlavne na vymiesenie kysnuteho cesta, budem robit detom pizzu, buchty pecene, aj na pare, sisky, vselijake mini pecivko, hlavne v lete sa to zide, ked vypadneme na pol dna prec. moja svokra povedala, ze v zivote nevymiesi take kysnute cesto ako ta pekaren a to je uz co povedat, lebo moja svokra je super pekarka. to ja som taky amater a mam rada poriadok v kuchyni, takze toto je pre mna idealne 😀

deniskajakubko
10. feb 2008

SISI - ohľadom tých topánočiek - vyskúšaj popozerať v lekárňach majú tam celkom pekné sandálky a ak nie tak za dobrú cenu majú v Daichmane - v Košiciach, je to nemecká obuv a veľmi dobré ceny. My sme kupovali Jakubkovi u Baťu - ale sú tam príšerné ceny - no máme "sponzora" tak prečo to nevyužiť, nie? 😉

Aneti a koľko stojí taká pekáreň?

deniskajakubko
10. feb 2008

My už sme po obede, mali sme morčacie rezne a zemiaky, Jakubkovi som spravila morčacie na šťave s brokolicou a pečené zemiaky, polievku fazuľovú s kolienkom. Vy čo ste mali na obed?

aneti78
10. feb 2008

Deniska, tato tesco stoji 1200,-, je lacna, znackove stoja do trochtisic korun. a suseda mi ju priniesla dneska, ze mam piect, tak studujem a pojdem upiect chleba a cez tyzden si pojdem kupit aj ja 😉

sisi1
10. feb 2008

Ahojte,
trosku ste popisali, budem reagovat...

My sme mali rano malu nehodu, Timko si vykracoval a nestastne spadol, udrel si hlavicku o hranu kresla - tak ma tam fialovu hrcu...odvtedy sa boji chodit znova sa chyta vsetkeho.

A som smutna, ze ste nezareagovali na to, ze uz chodime ☹

O pekarnach som pocula vacsinou chvaly, niektorym doma len stoji, vsetko je to o tom ako sa cloveku chce, nie? Vraj to lacnejsie nevyjde, ale chlebik je vraj vyborny...

Deniska: dakujem za radu, pojdeme popozerat, no vraj v zdravot. sa maju topanocky kupovat, len ak ma dietatko s nozickou nejaky problem, inak normalne v obuvi, tak teraz neviem.

My sme mali marinovane kur. prsia, americke zemiaciky a zeleninkovy salatik 😝

sisi1
10. feb 2008

A zabudla som, noc sme mali otrasnu, budil sa stale, neviem co sa deje, je to na figu, uz druha noc 😠 😠

aneti78
10. feb 2008

sisi, nebud smutna, ja som si to precitala a jasne, ze som sa velmi potesila, ale vcera som bola taka zosaleta z toho inzerovania, ze som nestihala pisat a dnes som zabudla 😅 sorry. a neboj, Timko zabudne, ze spadol a pojde sam, uz ked to raz vyskusal, urcite sa pusti zase.
a prajem lepsie noci 🙂

topanky by som urcite kupovala s klenbou a take co drzia clenok. aby nemal ploche nozky. ja aj nasim este take kupujem a aj teraz sa chystam take kupit. su inac aj vlozky s klenbou, ktore sa daju dat do normalnych topanok.

tak ja uz peciem prvy chlieb, taky zakladny pre zaciatocnikov, nemam susene drozdie, tak som na nete len splasila s normalnym drozdim, ale mal pat hviezdiciek, tak snad bude dobry. juuuuj, to je parada len to tam nahadzat a cakat. furt chodim kukat ako to robi. a tento urcite vyjde lacnejsie, suroviny mozno 15,- a elektriky to tiez nejak extra vela nezozerie.

janazuza
10. feb 2008

ahojte. Konečne sme sa vrátrili od našich 😀 . Včera sme boli na výlete na Cemjate- dri domove dôchodcov. Bolo super boli sme pozrieť diviaky a kačky prišli až k nám-malý sa strasne tešil, najradšej by skočil ku kačkám dovody 😀
sisi gratulujem Timko je šikovný, a neboj on začne znova - zvedavosť to všetko prekoná. Ja kupujem ortopedické topánky v lekárni_ tam sa mi zdajú najlepšie ceny .....a ked kupim nejake botasky , alebo topanky napr. s činaku tak v lekárni majú ortopedické vložky 😉
aneti, nad tou pekarňou chleba uvažujem i ja a našla som na nete veľa stranok 😉

denik
10. feb 2008

sisi blahoželám k prvým krôčikom.. aj kubanke.. naša Veronka sa nechce stavať na nožičky.. neviem, či mám robiť "paniku" alebo ešte vydržať.. v poslednýchdňoch sa pekne rozbehla, už krásne štvornožkuje, len svokra ma nervači, že ešte nechodí..

aneti vitamínky sme už kúpili.. dávala som malej aj sinupret a akosi sa z toho pekne rýchlo dostala 😉 klop klop.. len neviem, ako dlho jej ich môžem dávať.. na letáčiku nie je nič napísané..môžu sa užívať dlhodobo?

detské topánočky - kvalitné kožené majú v Stonožke, keď pôjdete dole okolo rozvoja, oproti je taký malý obchodík.. bardejovské topánky pre deti, ale poviem vám, že ak pôjdete priamo do bardejova, kúpite ich lacnejšie.. babka tam kúpila malej topánky na zimu, stáli 680,- a sesterka zašla priamo do bardejova nakúpiť topánky svojim žabkám a povedala, že tie naše tam mali za tristo!

sisi1
10. feb 2008

denik: vobec nerob "paniku", vela deticiek nechodi a niektore ani nelozia v nasom veku. Je to uplne individualne, kamoskina dcera chodila uplne bez pomoci, ked mala rok a 3 mes. a vraj je to v norme. To len my maminky sa chceme pochvalit co deticky uz zvladaju, ale casu maju dost 😉
Tak zajdeme do tej Stonozky, do Bardejova sa nam koli jednym topanockam podla mna neoplati ist...

tufa
10. feb 2008

Ahojky,
tak som vas nasla aj ja 😀
sisi blahozelam k prvym krockom.
denik: neboj vsetko bude, my sme cakali ze Terezka uz bude na 1. narodky chodit, ale myslim, ze za 2 dni velke pokroky nespravi. Zatial postoji nejakych 20 sek. bez drzania. a dost 🙂
A uz ste si kupili koberec? my mame ten cerveny http://www.rekotex.sk/koberce_detske.php je super, len ked su na nom rozhadzane hracky tak ich tam nie je vidno 😝

sisi1
10. feb 2008

ahoj tufa, dakujeme 😉
Krasny kobercek ste kupili...

Dnes nas tatino pozval na kolacik a kavicku poobede, sme sa trosku presli, Timko si tam nasiel kamosku a nejako telepaticky spolu debatili a chytali sa za ruky 😀 Ona bola o dost vacsia a Timo sedel v kociku...

aneti: aky bol chlebik?

aneti78
10. feb 2008

Denik, jasne, ze mala este nemusi chodit, ale to, ze stvornozkuje (skrizenym vzorom - strieda nozicky), to je to podstatne. na rehabke nam vraveli, ze nazor, ze niektore deti nemusia stvornozkovat, ze to mozu preskocit je mylny, dieta, lozenie je velmi dolezite pre vyvin chrbticky. takze nech len lozi, kolko vladze, chodit zacne, vsetko je aj o odvahe 😉 a nam stale prizvukovala, ked nas rehabilitovali, ze sice nechat dieta nech na vsetko samo pride, ale cim neskor zacnu zatazovat chrbticu chodenim, tym lepsie. ak by nechodila po 15.mesiaci, potom by vas niekam poslali na kontrolu.

sisi, chlebik bol fajny, taky klasicky, aj deti zjedli dost vela s pomazankou, hlavne super pocit, ze vieme co jeme 😉 . uz hucim do manzela, nech ju ide zajtra kupit, budem skusat hocico. tesim sa 🙂

sisi1
10. feb 2008

aneti, ja myslela, ze uz ju mas....ale super cena, ked dobre pecie 😉
O tom stvornozkovani mas pravdu, vraj je to dolezite, nas stvornozkuje jak dabel...uz ho to asi nudilo 😀

tufa: kolko stoji taky kobercek, nejak som nenasla cennik....

aneti78
10. feb 2008

zatial nemam, suseda mi pozicala svoju. teraz som jej ju isla vratit, ale mam si ju este nechat aj zajtra a piect 😕 kym nebudem mat svoju 😀

kubanka
11. feb 2008

dobre ranko, nam vrtaju hihihi

kubanka
11. feb 2008

booooooze jake nervy som chytila...... napisany papier vo vytahu, ze 12.2. v utorok budu zavadzat internet medzi 13:30 a 15:30 a oni tu su teraz........bola som kuknut kde su a priamo podnami...........jasne, ze mi zobudili malu 😠 este jedno zavrtanie a vyletim k nim a daco im poviem

sisi1
11. feb 2008

Ahojte,
kubi, to mi je luto, viem si to velmi zivo predstavit, je to hroze pre tie babenka, ved sa tak boja....a este ked spia 😠 😠

My pojdeme do mesta, tatino je doma, este skocil na masaz, lebo ma s ramenom uz dlhsie problem...tak hadam to pomoze.
Tie jaslicky Medvedik su naozaj prestahovane, aneta to myslim spominala, dnes som tam volala...ta na figu to je, tesila som sa, ze to budem mat blizko...vraj na Solivare nejake su tiez, neviete o tom nieco?