Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

danielkapo
24. jan 2009

Ivi, ja som malej tiez este nestrihala...nie je co 😎 vlasky jej vyopadali troska a mala take jemnucke...az teraz jej rastu dalsie...take svetlejsie...

Timimu vsetko naj k meninkam

suknicka
24. jan 2009

Alenka.. ja mam z minuleho roku uplne celu tu "kuponovu knizku " od DM 😀 a ja ju nevyuzivam vobec..cize bud sa niekde stretneme alebo myslim lepsie ked mi do IP napises tvoju adresu a ked mate schranky vonku tak ja sa pokusim v najblizsom moznom case hodit 😵

suknicka
24. jan 2009

ou..ale este musim napisat ze ju predtym musim najst.. sice sme sa stahovali v novembri ale aj tak polku veci neviem najst 🤐

ivana82
24. jan 2009

tak pozeram, ze dnes tu je nejak mrtvo, vsetky spite? Sice v takom pocasi sa nechce robit ani nic ine 😀 😀 😀

danielkapo
24. jan 2009

ivi, ja osobne by som spala...len malnka nedovoli 😎

sisi1
24. jan 2009

Ivanka, Danielka - dakujeme kraaasne, Timko dostal nakupny vozicek s ovocim a zeleninkou, tak uz nakupuje 😀 Od jedneho dedka euriky (uz som zakazala kupovat hracky, ma ich plnu detsku, takze az v marci, ked bude mat dva roky), no a druhi stari rodicia budu az bud. tyzden blahozelat....aj krstni.

No a ja som dnes varila - lasagne, polievocku, upratovala, muzik maloval popisane steny 😅 a teraz este peciem kolacik tvarohovy s kivi a zelatinkou....krasny vecer prajeme!!! 🙂

ivana82
24. jan 2009

Ja som teraz dovarila obed na zajtra, este polievocku a bude,a le tu mam najradsej cerstvu, inak mi velmi nechuti 😉 ten kolacik aspon podla opisu mnamky, mnamky... skoda, ze my sa snazime s manzelom trosku zhodit a tak peciem kazdy druhy treti tyzden - minuly sme mali strulu s jablckami mali sme hosti aj v sobotu a nedelu a vsetci sa len oblizovali, neostalo nam vela, skoda...sak co ved chudneme, nie? 😀 😀 😀 ja vsak este mam vyhovorku, ze nemozem poriadne chudnut, lebo este odsavam pre Tonka, tak s obcas doprajem... ale velky Tonko (teda manzel) vyhovorku nema 😀

sisi - prosim receptik na ten kolacik, diky... 🙂 🙂

sisi1
26. jan 2009

Ahojte, tak vcera tu nik nebool? 😕
Timkovi vcera napokon dosli gratulanti, stari rodicia, krstni, tak podostaval dobrotky, euriky, drevene puzzle, plastelinu...sa tesil drobec 😀 Esteze sme sa to dozvedeli rano, vybrali sme viac maska a urobili obed pre vsetkych, kolacik som este mala od soboty vecera, chvalabohu....bolo to necakane, mamina si napokon vymenila sluzbu....
Poobede - teda uz pomaly k veceru, sme sa vybrali do Maxu na prechadzku, Timko sa povozil na vlaciku, poobkukaval vymalovane pracky 😀 , naspat sa mu celkom aj pesi chcelo ist....inak je dost lenivy a len k tatovi sa teperi " na kona"...

Ivi: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10381
- a co si varila v sobotu vecer? Ty tak varievas vopred vecer na dalsi den?

kubanka
26. jan 2009

Tak nas posuvam dobredu po vikende 🙂

sisi1
26. jan 2009

Kubi, ako ste sa mali?

kubanka
26. jan 2009

navstevne ako kazdy vikend heh 🙂

kubanka
26. jan 2009

No uz som tu, bola som si vyfukat vlasy, lebo poobede idem na interne 😉 Lalku musim odviezt k muzikovi do prace, aby ju tam ulozil spinkat, lebo nemam au-pairku na dnes. Som zvedava co mi zistia heh 🙂

Tak Timi podostaval darceky nacas......a pacia sa mu?

daniela84
26. jan 2009

Ahojte baby kedze by som chcela rozbehnut dobry obchod s detskymi vecickami, prisla som s i k vam pre radu.
prosim vas odpovedajte mi na moju otazku.
Co by vas presvedcilo, aby ste nakupovali v obchjode, co je pre vas smerodajne, ked niekde nakupujute?

kubanka
26. jan 2009

ahoj daniela......urcite Ti kazda mamicka napise, ze cena rozhoduje, krasa oblecenia a jeho vyuzitelnost.
Bude to normalny murovany obchod alebo internetovy? Potom mozno by xceli vediet ako to bude s dobierkou. Ked mi nieco napadne napisem. Budes mat len cisto oblecenie alebo aj ine veci, doplnky ako cumliky, vanicky.....

daniela84
26. jan 2009

No bude to komplet obchod so vsetkym, mala by som ho prebrat po jednej pani, zatial to bude obchod normalka vmeste na hlavnej a inac sa pokusim dostat sa aj na net, s dobierkou ja problem nemam ved je to platba ako kazda ina, a dufam ze cenami vyjdem mammickam v ustrety, lebo ja viem kolko co kde stoji a tiez som sem tam gulala ocami, budem sa snazit rabat znizit na prijatelnu cenu aj ked neviem co je to prijatelna cena v dnesnej dobe.
Obnlecenie chcem preferovat od vyrobcov slovenskych a ceskych, zahranicie este pokryte nemam aj ked p ar veciciek by somm chcela mat aj z nemecka, konkreten z Kiku, lebo mne stade doniesol manzel veci za skvele ceny a su velmi krasne

daniela84
26. jan 2009

Som teda rada ze kubanka sa chytila a poradila, a tak prosim aj vas ostatne o rady. Vopred dakujem

daniela84
26. jan 2009

A este ma napadlo kubanka, okrem toho chystam nieco take ze pri nakupe bud nad 500 Sk alebo 1000 sk bude zlava 10 percent a okrem toho este kto pride s letacikom rozdavajucim sa po meste tak dostane okamzitu zlavu 5 percent

sisi1
26. jan 2009

Ahoj Daniela,
ze je uz obchodik ako - tak rozbehnuty, to je fajn, lebo otvarat dalsi, neviem ako by to slo....obchodikov je celkom dost, ale ked mam povedat, ja si tam nemozem vybrat....maximalne tak, ked bolo babo male, kosielky, dupacky, perinky, zavinovacky....smerodajne pre mna je - samozrejme nepredrazene veci, ako to niekde byva a obchodnik si povie, radsej predam menej drahsich veci, menej sa narobim, akokeby som mal zlacniet a predat viac....., dalej kvalita a to ako vecicky vyzeraju - teda ja osobne preferujem modernejsie veci, moderne teplaciky, pyzamka, rifliky, kapsace ... paci sa mi, ze uvazujes aj nad vecickami zo zahranicia, casto su to krajsie a cenovo priatelnejsie...
Super by bolo pozriet si vecicky na nete, aj ked ich casta aktualizacia urcite zaberie cas, avsak mamickam ten cas usetri, ked si mozu popozerat, pripadne aj nakupit cez net....
Nam sa pacia vecicky HandM, Next, CandA, Cherokee...takze tento styl, zmenseniny dospelackych veci....neberiem nikomu vkus, kazdemu sa paci nieco ine, nam taketo vecicky....pancusky su super napr. Loana, je ich tazko dostat, max. tak v HN alebo az v KE ci cez net...
A samozrejme je dobre ak si clovek moze nakupit za normalne ceny zaroven aj flase, cumliky, podbradnicky, vanicky ci postielku...lehatko...nocnicek...

daniela84
26. jan 2009

No najhorsie pri vecickach Hm a Next je to ze su tazko dostupne mimo vyhlasene obchody, teda ich konkretene jedine tak z dovozom jak mne to robi manzel s tymi nemeckymi vecami, ja sa budem snazit vyberat vecicky dobre a take co sa budu pacit, aj ked ma navstivite v predajni a poviete mi co by ste chceli budem sa to snazit zohnat, no to ze niektori predajcovia takto rozmsylaju je mi jasne, ja by som pre zmenu zas chcela mat hrbu klientov , lebo by sommpraveze zakaznikov chcela ziskat vdaka nizkym cenam a mat ich co najviac.
Aj ked niekedy aj ten dodavatel to nedovoli velmi

sisi1
26. jan 2009

Tie znacky som spomenula len pre predstavu veciciek,to maju len svoje obchodiky....s tymi dodavatelmi to isto nie je lahke....kazdy chce zarobit, to je normalne... 😉
Pri vacsich detickach je dobre veci vyskusat, lebo len od oka objednat veci z Nextu, co tiez nie je lacny spas, a potom ked su male....tak to ma dost nastve....jedine zeby som si vyrazila do BA ci UK 😅

daniela84
26. jan 2009

No asi tak, alebo este do ciech tam maju tiez nextovske obchodiky, ja sa to budem pokusat tiez riesit touto cestou ibaze na tie vecicky su uz dist drahe aj teraz nebudem tolko prihadzovat ak tak 10, 20 sk na kus, aby mi to pokrylo postovne a benzin

alcapalca
26. jan 2009

ahojček 🙂
dnes mame s Lubkom prve sedenie u logopedicky za sebou, celkom sa mi to pacilo 🙂

sisi
vdaka za prihodene receptiky, vcera som vyskusala, zemiaciky s tym super dipom boli perfekt, ja som ich este trochu pozmenila a tu bryndzu som pridala to toho dipu, aj mladu cibulku s vnatou, syr som nastruhala navrch, no bola to lahodka, mnam, spraskali sme vsetko cupky lupky
krabia pomazanka, dalsie mnamky mnamky, dala som len polovicu krab. tyciniek, 2 struciky cesnaku bohate stacili, namiesto majonezy som supla trosku natierkoveho masla, a este som tam naviac postruhala trosku tvrdeho syra 😝 , k nej som spravila hrianky, no super papkanie, deti sa olizovali, a este mam tip na očka s touto pomazankou a navrch mesiacik mandarinky

alcapalca
26. jan 2009

daniela, u mna je na 1. mieste kvalita a to oblecenie mi musi padnut do oka, az potom pozeram na cenu. No maximalne co mi vadi je obchod ala maly svet, neznasam pultovy predaj, ze nevidim tovar, kazdu vec si musim popytat......do takeho obchodu nevkrocim
cize u mna takto

suknicka mas IP, a k tym kuponom , mne staci len sunar mliecko 😉

alcapalca
26. jan 2009

🙂 Mily Timotej, vsetko najlepsie k meninkam ti prajeme aj my 🙂

sisi1
26. jan 2009

Alenka: Timko dakuje kraaaasne!!!! 🙂
Juj, tesi ma, ze si skusala receptiky a obmenam sa medze nekladu, aj mna si inspirovala 😉

daniela84
26. jan 2009

Tak dievcata nakolko sme sa s pani nedohodli tak moj obchod padol ale nie vsak na nete takze ak budete mat zaujem mozete sa ozvat.
Dakujem za rady do buducnosti sa zidu kedze sa svojho planu nevzdam

ivana82
27. jan 2009

Ahojte, dakujem Sisi za odkaz na recept - ja som do receptov na kolace blazon, uz sama si opisujem a uz mam druhy zosit v tvrdom obale...
Boli sme vcera na neurologii, poviem Vam, maly sa mi rozreval, pretoze ho pani doktorka zobudila a reval jak zmyslov zbaveny... xixi... poprevracala ho tam, poklepkala,posteklila ci reaguje normalne a ked povedala, ze normalne tak mi este dala listocek ze s nim mam ist na rehabilitacie, aby mi ukazali cviky, pretoze drzi hlavicku iba na jednu stranu, a ked som jej povedala, ze uz ju pekne otaca, tak ona to nevidi, teraz neotaca, tak pojdete na rehabilitaciu...nasrdila ma a riadne, no co uz.. tak maly zacne cvicit...
Daniela mozes mi presnejsie napisat, kde nahlavnej si mala mat ten obchodik, aj ked to nevyslo? co je smola, pretoze na hlavnej ma aj manzelova sesternica obchod s detskymi vecami, tak len preto... vdaka 🙂

kubanka
27. jan 2009

Dobre ranko mamicky, obchodika ja skoda.......mohli sme mat znamu pani majitelku heh 🙂

Ja som vcera dopadla dobre na internom, zatial vsetko ok....este sa mam prist ukazat v aprili, na krvny obraz......pri prvom tehu som mala malo zeleza, tak to xcu skontrolovat. Lalka spinkala u tatika v praci za ten cas.

Ivana doktori si asi posielaju navzajom pacientov......ja to vidim trochu aj ako biznis.

danielkapo
27. jan 2009

Ahojte, nuz obchodika veru skoda....ale aj internetovy bude isto fajn 😉
My sme boli vcera tiez na poradni....mala vystrajala akoby ju rezali....to vraj ta "separacna uzkost" u 8mesacnych je bezna....no sranda bola..len len ze ju zvazili, skoro vyskocila z tej vahy 😀 uz ma 7900g...aj ked mne sa zda tazsia...ruky a chrbat si uz ani necitim 😅
Ivanka, nuz to vies, aby si sa nenudila doma...tak budes behat po doktoroch...zbytocne...no co narobis...inak aj simka ked bola malinka tak preferovala jednu stranu...aj som myslela ci nebude lavacka, ale krasne to potom vyrovnala....

ivana82
27. jan 2009

Dani, nenudim sa teda urcite, beriem spat svoje vyhlasenia asi spred mesiaca, ked som ti pisala, ze sa nudim... 😀 😀 uz to neplati, lebo Toninko by sa len nosil na rukach a prave bije plysoveho pantera, co dostal od krstneho 😝 celkom zabavny pohlad...
Kubi aj ja to vidim ako biznis, ale co narobis, ked tam nepojdes, budu na teba pozerat ako na krkavciu matku, tak co...
nas maly praveze nepreferuje jednu stranu, je v pohode s oboma rucickami, hlaivcku otaca keby mohol aj dookola, proste nechce mat jeden vyhlad stale sa otaca, no pani dr. to vidi asi inak...
vonku je zas hnusne pocasie, asi ani dnes nepojdeme vonku
😠 😠 😠 😠 😠