Maminy, tehuľky a snažilky zo Sekčova

nisa
25. jan 2007

🙂 ahoj baby,
o pár chvíľ nastupujem na MD a manžel ma už moc nechce nechať šoférovať aj keď ja sa zatiaľ cítim (vďaka bohu)v poho, a preto som myslela na vytvorenie tehotensko-maminovského gangu 😀 zmietajúceho sa po krásne zľadovatelom Sekčove.
čo vy na to? pridáte sa?

kubanka
16. máj 2008

No uz ide konik? Doobeda sa mi nedalo poslat.....
Vsetkym usoplenym prajeme rychle zbavenie sa tej pliagi natahovacej.....aj u nas este je.... ☹ ..uz vyzeralo, ze odchadza, le nexce sa jej.
Zase hrmi? No fasa.
Sisi vcera nebolo nic z tej meracky, lebo jedna pani nas nexcela pustit dnu.....a potom som sa dozvedela preco... 😎 ...tak tam ideme dnes vyskusat stastie.

Co robite baby vecer? Nevyrazime si? Dajte tip na den a hodinu.......... 😵

deniskajakubko
16. máj 2008

Ahojte

Aneti - tento týždeň ale už neviem presne v ktorí deň som Vás videla z autobusu, keď som šla z práce na bicykloch Ty s manželom a s detičkami

Včera som mala dovolenku, aj manžel mal voľno, tak sme sa boli pozrieť na KINEMATOVLAK, pozreli sme si rozprávky, popozerali si vláčiky, Jakubko bol nadšený z vláčikov - kupujem mu knihy o "vláčiku Tomáš".

Dnes som mala tiež dovolenku tak sme sa boli pozrieť v mestskej hale na Svet na kolesách - len som čakala trocha viac toho, hlavne nejaké motorky a štvorkolky - to pre Jakubka no tento rok chýbali. Vonku samozrejme, ako každý rok"číňankovia" nesklamali - lákali, aby sme si niečo kúpili - ja som povedala, že čínske nie, no do očí mi klamali, že oni nepredávajú čínske veci, no stačilo ovoňať a hneď som vedela, že sú to oni. No ale za to sme si nakúpili sladkosti, ktoré tam predávali - takže na chudnutie môžem znova zabudnúť 😠

deniskajakubko
16. máj 2008

Ešte som sa chcela opýtať, že či sa niektorej z Vás nechce chodiť na aerobic, otvorili pre verejnosť na Bratislavskej škôlke aj brušné tance aj aerobic. Od utorka začínam, tak držte palce, aby som niečo zhodila pred dovolenkou a svadbou. 😖

sisi1
16. máj 2008

deniska a pojdes na aerobic? Ja by som sla...napis mi do IP blizsie info...dik..

Mame hokejovy vecer, co uz...myslela som, ze nejjaky filmik pozrieme, mame doma 4, ktore sme nevideli, ale nejak nie je cas...

Tato prisiel dnes skor, tak sme zasli na pizzu a este prechadzku na Solivar sme si dali...pokukali sme ako robia to nove kupko...som zvedava kedy to dokoncia.. 😒

aneti: Tamarka je sikulka, velka slecna, ona uz plienku nepotrebuje, super!!! 😉 Ja uz tych plienok mam vyse hlavy, prestava ma to bavit..uz by tiez sa mohol pytat.. 😅

janazuza
16. máj 2008

Ahojte. Včera som pisala, ale asi to nedošlo.
Anetka, zo strihania nebolo nič, nestihla som, kaderníčka robila doobeda a ja som sa dostala až o 12.30. a musela som dať ešte malemu obed, tak smola. ☹ Chodim do Opalu, už dlho ku tej istej kderničke. Inak som bola včera s malým u doktork a hodinu sme čakali tak som nestíhala. Citim sa strasne chorá, bolí ma hrozne hrdlo a som slabá ako mucha. Ledva som schopna niečo urobiť. poobede som spala s malým 2 hodiny a samozrejme ja som zaspala prvá a malý robil poriadky s hračkami a zobudil ma 😀
Slavko zatial kiahne nedostal , ale sme v očakávaní. Teraz sa vracajú deti po chorobe do školky a jedno dievčatko dostalo kiahne teraz, tak čakáme.

aneti78
16. máj 2008

ahojte

mame tu na vikend muzovho spoluziaka zo strednej, tak sme nieco popili a teraz maju debatu v kuchyni o zenach 😕 no co sa ja nedozviem.... 😀 😅

Deniska, ano, chodime na bicykloch kedy sa len da 🙂 aj nas Jakubko je hotovy z vlacikov a na ten kinovlak sme sa chystali, ale nevyslo nam to.

Sisi, dik. ale Timko ma este cas, nasi mali presne rok viac nez ma Timko teraz,ked sa vypytali prvy raz cez den...cize mozno si este pockat ten rocik, mozno to pride skor. ale aj mne to liezlo na nervy, decko beha uplne dokonale a ta plienka mu zavadzia na zadku.

aneti78
16. máj 2008

Jani, ani Jakubko sa nenakazil od Tamky a to bol s nou stale. dr. aj predpokladala, ze nechyti, kedze ona mala take slabe.

sisi1
17. máj 2008

Cely den tu nik neboool??? 😕

Co ste porabali?

My sme boli vela von, tatino s Timom viac, kym ja som upratala a vecer sme boli vsetci spolu...Tato pozera hokej a ja brazdim po nete...

Alenka: kde si? Ako sa mas?

aneti78
18. máj 2008

ahojte

nejak je tu mrtvo, tak pisem, nech sme zase aspon trochu vyssie.

ja som vcera vzala deti vlacikom na nas pozemok, Jakubko sa cely tyzden na to strasne tesil, ale povozili sme sa len do drienovskej, potom nas presunuli na autobusy, lebo bola vyluka 😠 deti boli v pohode, ale mna to stvalo, chcela som, aby sa poriadne povozili vlakom ked uz sa tak tesili a ja sa s nimi vytrepala...
vcera vecer sme tu mali plny dom chlapov (mojho muza byv. spoluziaci zo strednej), ja som sa tolko nenasmiala uz davno, aj sme dost popili, dvaja spali u nas a aj teraz dospavaju noc v spalni spolu s mojim muzickom 😀
rano sme v taske vynasali flasky 😅 ktovie co si myslia susedia, ale ked sa nezobudili nase deti (este stastie, ze mame detsku na samom konci bytu), tak asi to nebolo take hrozne 😉

peknu nedelu vsetkym 🙂

kubanka
18. máj 2008

aneti tak dviha nas vyssie 😀

My sme boli vcera na vystave Svet na kolesach.....pekneeeee auticka 🙂 .........Lalka bola na kolotoci a potom zaspala mojmu bratovi na rukach, tak sme isli domov.
Dnes sme boli u nasich na obed a potom aj s nimi sme isli ku svokrovcom gratulovat.......vonku jak tak priiijemne

sisi1
19. máj 2008

Jeeej, uz fungujemeee.... 🙂

aneti78
19. máj 2008

ahojte

baby, co porabate, ze tak malo pisete?

Alenka sa nejak podozrivo neozyva......aleni,ak citas, tak napis.

my sme ok, dnes som bola na nakupy v meste a zajtra idem s kamoskou, tesim sa 😉

kubanka
20. máj 2008

dobre ranko, tak uz opravili konika? Ufff cely den som skusala a nic.
Lalka si vcera cely den sadala do nocnika....ale ked sa pytala do neho, aby som ju ja dala, tak tam nic neurobila. Furt len ukazala na plienku, nahodila divny ksichtik a bolo. Asi vtedy piskal 😀 Pri kupani som jej trosku odstrihla vzadu vlasky, asi 1,5 cm, lebo sa velmi poti a ma take cervene bodecky po celom krku az hore pod vlasky. Teda myslim, ze to ma od potenia.

A vy co mate nove?
Alenka kde si?

sisi a deniska idete cvicit? Morit svoje tela? ja radsej skocim na kolieska 🙂

janazuza ty ides z choroby do choroby heh 🙂 prajem skora uzdravenie

adypo.....uz dovolenkujes?

adypo
20. máj 2008

ahojte ...
kubi ... dovolenkujem az od stvrtka, takze tu potom budem menej, lebo u svokrovcom nemame net, lebo to je doba kamenna, tazko je dostat internet do rodinneho domu skoro v centre mesta, ale co uz ... a kvoli tomu zavadzat pevnu linku mozno este na rok, rok a pol nemam chut, tak vydrzim ... do domceka si uz dam ..... 😉

... ja neviem to kazdy je chory, ale to su chore cele rodiny ... volala som s kamoskou, tak cela family chora, pozeram, ze aj janazuza chora ... tak skore uzdravenie ... vy co ste zdravucky tak sa drzte ... 😎

.. nove nemame nic, akurat zajtra idem na glukoza - test v tehotenstve 🤐 🤐 fuuuuj, ale co uz ... a buduci tyzdne znova za porodnikom do Lubovne ...

alenka ... kde si ???? spolutrpitelka moja ... dufam, ze je vsetko OK ... drzkaj sa mi ...

pekny den prajeme ... 😉

alcapalca
20. máj 2008

ahojte maminky,
tu som este cela, len nejako si nemozem najst cas na net
uz rozmyslam ci ho aj nezrusit aspon na rok, ked sa maly narodi, tak to sa tu tazko dostanem, 3 deti, domacnost hm to uz je co robit stale
v piatok nam dosiel kociar, tak sme ho skladali, vikend ubehne rychlo a to sa venujem rodinke, vecer ked si mam vybrat ci zapnut internet alebo si mam lahnut do postele, tak vyhrava postel 🙂
vcera som mala v nemocnici poradnu, vsetko v poriadku, ctg ukazkove aj zatvorena som takze o tyzden kontrola, no a zas mam doma Branka , opat sopliky nepekne mu tecu

ale pozeram ze nie som sama co nemala cas na kona, lebo ani vy ste tu toho nepopisali vela, takze sup sup poprihlasovat sa, aj tak je dnes vonku skarede pocasie

deniskajakubko
20. máj 2008

ahojte
tak konečne mi ide koník, včera mi to tu vôbec neotvorilo.

SISI - ja by som dnes šla na ten aerobic, je to na Bratislavskej škôlke, začína to o 19.15 hod. len neviem odkiaľ sa tam vchádza

My sme zatiaľ všetci zdraví. Teraz sa chystáme za manželom, ideme sa odfotiť na pas. Skončil nám platnosť a potrebujeme ho na dovolenku

sisi1
20. máj 2008

Ahojte,
super, ze ste troska popisali 😉
My sa nemame velmi dobre, pisala som, ze mame sopliky, no a takmer 3ti den kasleme jak o dusu...noci su strasne, kasel ho budi, po nejakom case mu nastekaju hlieny a potom kasle a kasle... 😒 Tie sopliky nie su na odsavanie, len sem - tam troska vytecu, ale ten kasel bol neznesitelny...cez den mu davam sirupcek na vykaliavanie, no a v noci na tlmenie kasla Fenistil, ale po par hodinkach to prestane ucinkovat a potom sme hore aj hodinu....takze sme sa velmi nevyspali uz tretiu noc. Ja len dufam, ze to bude uz ustupovat a zlepsovat sa.

Mna cosi tiez zacalo skrabat v krku rano, teraz to necitim, hadam budem ok. Deniska sa mi neozvala, takze netusim co s tym cvicenim...

alenka: sme rady, ze si ok, uz sme sa bali ci si niekde v nemocke nezostala...

kubi: tak si sa zahrala na kadernicku 😉

adypo: tak ako nam budes ten rok pisat? 😨

sisi1
20. máj 2008

Beriem spat, Deniska sa ozvala 😉

sisi1
20. máj 2008

Deni, tak neskoro? 😕 Bratislavska skolka..hmmm...to kde je...

alcapalca
20. máj 2008

baby cvicit sa vam zachcelo?
sisi a na Karpatsku uz nechodite s Anet? na ten spinal
ja mam dnes kucharsku naladu, varim fazulovu polievku s klobaskou, ryzovy nakyp ten sme nemali asi 2 roky, kupila som k nemu jahodovy kompot aj ananasovy
a este som vybrala z mrazaku kuracie prsia a idem ich urobit podla receptu co bol vo vcerajsom letaku z milk agra, ze meskona rezanceky, k tomu nakrajana sunka, niva a smotana, este som dokupila aj sampiony, lebo my sme velmi hubovy, mnam, tak dufam ze najblizsie 2 dni nebudem varit

alcapalca
20. máj 2008

inac muz zacal teraz vymyslat ze jemu sa meno Tadeas zda smiesne, super hlavne ze od januara ho tak volame, a moja mama mi povedala ze jej sa tiez nepaci, tak ma nasr..... 😠 , teraz neviem ci mam ustupit, ci co,

sisi1
20. máj 2008

Alenka, tak to je zaujimave s tym menom... 😒 ci mas ustupit, no zalezi aj od toho, ci mate v zalohe este meno, ktore sa vam obom bude pacit...mne sa Tadeas velmi paci, ja som na biblicke mena 😉

My mame dnes langose, vcera som nasla na mmb super recept, cesto som vcera urobila a stalo v chladnicke, krasne nakyslo, mame ho celu kopu 😅 Timo bude mat Hippku, neustale vymysla s jedlom, ked papa to co my,tak zje par lyzic a dost, no a hippku zje celu.... 😒

sisi1
20. máj 2008

apropo: aky kociarik ste napokon vybrali?

alcapalca
20. máj 2008

och langose 😝 sisi nerob mi chute
a Timko aku hippku lubi? tie zeleninove, maskove? moji toto nechceli
nakoniec som objednala ten atlantic co mam v albume aj v tej farbe, a ktomu vajicko DUMBO tiez v takej farbe, cize mame akoby celu kombinaciu, cim viac som vymyslala a hladala na nete, tak som sa nevedela rozhodnut, a potom som si povedala ze kaslem, ze ten mi padol prvy do oka, a basta...........ale je naozaj pekny, taky vysoky, ze nebudem sa vobec zohynat nad vanickou a kopu doplnkov k nemu, som spokojna
sranda ze som chcela hocijaky kociar len nie sedy, a nakoniec mam sedy s tyrkysovou, bude ma vidno zdaleka ked budem kocikovat 😎 , ma take ziarive farby

sisi1
20. máj 2008

Alenka: ten kociarik je velmi pekny...pojdeme potom na prechadzku, tesim sa, na toho malinkeho 😉 Ved byvame dost blizko, sa divim, ze sme sa este nestretli.

Timo lubi vsetky tie zeleninovo-maskove, ale aj bolonske spagetky a cestovinkove, aj Hami aj Hipp aj Sunarek...akurat je jedna s cuketou a karfiolom a toto nema rad...
No neviem co na ranajky mu davat, chlebika s maslom, sunkou, ci dzemom spapa malainko, on by len kremiky, jogurtiky a detsky parok sme skusali, tak sa siel za tym zblaznit...no nechcem mu to davat, bohvie co tam pomelu...takze ranajky su vzdy problem....Na veceru papa kasu, BB puding...to ma rad...nechcem mu to aj na rano davat....
Langose dnes robim prvykrat v zivote, tak som zvedava....uz som nevedela co varit, stale to iste dookola ma nebavi a veru mi to ani nechuti potom...tak musim vymyslat 😝

adypo
20. máj 2008

sisi .. neboj ja pribehnem na net, rodicia maju, sestra v notebooku, takze v pohode, dam o nas vediet ... 😉
vidis ty ako s jaslami ??? isli hore na 6500,- Sk, co je uz dost nooo.

alci .. Tadeas je krasne meno ... nech nevymyslaju rodinka a nech ta teraz este tym nestresuju hej, ze odkazujem, Tao je perfektne meno ...

aneti .. de je ???

sisi1
20. máj 2008

adypo: upokojila si ma 😉 😀 Uz som sa bala, ze sem neprides...

Tolko uz stoja jasle? 😕 My sme mali ist zapisat do konca marca...neboli sme, neviem este ja co s robotou,je to zacarovany kruh...do jasiel treba skor zapisat a pozeram ponuky prace,tak vacsinou nastup ihned, co je pre mna nemyslitelne...tak neviem ci ma znova do skolstva nezaveje, hoci nie som nadsena...Myslis, ze sa da aj inokedy zapisat? Asi to zavisi kolko budu mat deticiek...

adypo
20. máj 2008

sisi ... ak mozem poradit, ja som ako velmi spokojna s jaslami az na tie choroby ... Timko vyzera byt tiez velmi spolocenske dieta, jemu by sa tam pacilo .. ale ak mozem poradit, tak ja pri druhej dcere to budem riesit uz s opatrovatelkou ... Elly do 16 mesaicov nemala jeden jediny soplik nic ... 100 % zdrave decko ... a potom ako prisla do kolektivu, tak tyzden bola v jasliach a tyzden som jej doma sople liecila a to vdaka Bohu za taku robotu a takych sefov .... Mala sa vela naucila v jasliach ... Ale je svato-svata pravda, matka ma byt z dietatom doma do 3 rokov, lebo potom sa to vrati .... moj nazor uz po skusenostiach ...

alcapalca
20. máj 2008

adypo ahoj ty nas tu dnes ukludnujes 🙂 , a ako sa mas Ty? si predstav ze ja som na tu glukozu nebola, mna doky neposlala, a cele tehu ma ani raz nevysetrovala zospodu, len v poslednej poradni mi urobila vytery, ale krcok nepozerala, tak teraz v poradni mi lekarka nechcela uverit ze 1x ma bude vysetrovat

sisi premyslas o jasliach? nebolo by vyhodnejsie nejaku opatrovatelku zohnat? asi za rovnake peniazky a aspon malicky nebude chory, teraz sa s opatrovatelkami akoby vrece roztrhlo konecne, a viem ze si beru domov aj 2,3,4 deti cize nie je tam sam, a predsa mensi kolektiv, viac ho ochranis pred chorobami

alcapalca
20. máj 2008

haha adypo sranda ze asi nazar sme o podobnom nazore pisali